Jump to content

Rzadkie brwi ;/

Girl_17

Recommended Posts

Posted

Sprawa dotyczy brwi ;)

Otóż mam bardzo rzadkie, cienkie brwi.

Praktycznie niewidoczne.

Jest to sprawa również złej depilacji ;/

No cóż.. Dlatego podkreślam je delikatnie kredką.

No ale wygląda to niezbyt naturalnie :(

I mam takie pytanie do Was..

Czytałam co nieco o olejku rycynowym.

Czy uważacie, że jest on skuteczny?

Jakie są plusy, minusy jego stosowania?

Z góry dziękuje za pomoc :*

Posted

W prawdzie o olejku rycynowym nie słyszałam, ale skoro wspomniałaś o złej depilacji, to może po prostu poczekaj, aż brwi Ci odrosną i wtedy odwiedź np. kosmetyczkę, która ładnie Ci je wyreguluje. Tak zrobiła moja koleżanka. W prawdzie początkowo może nie wyglądają takie "odrosty" zbyt estetycznie, ale efekt końcowy był zadowalający.

Kredka Na Baterie
Posted

Najlepiej zrobisz, jeżeli poczekasz aż brwi ci odrosną, co prawda nie wygląda to zbyt ładnie, ale późniejszy efekt z pewnością będzie lepszy niż malowanie brwi kredką -.-

Posted

No właśnie stosuje się do tego co powiedziałyście.

Ale kiedy mi już odrosną to tak czy tak bd takie rzadkie,

mało widoczne. Takie już mam te brwi ;)

Myślałam ,że któraś z dziewczyn stosowała ten środek.

Ale tak czy tak ths za odp :)

Posted

Z tego, co wiem - olejek rycynowy rozjaśnia włoski. Często stosuje się go rozjaśniania naturalnych blond włosów. Dlatego nie wiem, czy jego zastosowanie byłoby dobrym rozwiązaniem, skoro chcesz przyciemnić brwi. Raczej efekt będzie odwrotny do zamierzonego.

W takiej sytuacji widzę dwa rozwiązania:

1. Delikatnie malować brewki tuszem do rzęs [daje ładny efekt, brwi nie wyglądają tak sztucznie jak pomalowane kredką].

2. Wybrać się do kosmetyczki, poprosić o ufarbowanie brwi jasnym brązowym [czy jakim chciałabyś] barwnikiem. Nie jest to duży wydatek, a przynajmniej będziesz miała ładnie podkreślone brwi.

Posted

Ja również mam bardzo rzadkie brwi, do tego ciemną karnację dlatego farbuję henną. U kosmetyczki to jakieś 10-30zł [zależy gdzie robisz] do tego jakieś 20zł depilacja i masz ładne, ciemne brewki ;]

Posted
Z tego, co wiem - olejek rycynowy rozjaśnia włoski. Często stosuje się go rozjaśniania naturalnych blond włosów. Dlatego nie wiem, czy jego zastosowanie byłoby dobrym rozwiązaniem, skoro chcesz przyciemnić brwi. Raczej efekt będzie odwrotny do zamierzonego.

Oj, olejek chyba nie rozjaśnia, a przyciemnia włosy. I ponoć wpływa na szybszy wzrost włosów (więc tu może by Ci się przydał). Tak przynajmniej twierdziła moja koleżanka. Więc to pasuje jeszcze sprawdzić, skoro pojawiły się dwie sprzeczne opinie. Ja zaopatrzyłam się niedawno w ten cudowny środek, tyle, ze stosuje go za krótko (i raczej dość nieregularnie:P), żeby móc cokolwiek o nim powiedzieć powiedzieć.

W każdym razie najlepszym wyjściem będzie właśnie wizyta u kosmetyczki. Ona Ci ewentualnie doradzi, jak i czym najlepiej zrobić to u Ciebie.

A swoją drogą, skoro matka natura obdarzyła Cię takimi brwiami, to muszą chyba pasować do reszty?

Posted
Z tego, co wiem - olejek rycynowy rozjaśnia włoski. Często stosuje się go rozjaśniania naturalnych blond włosów.
Nie spotkałam się z tym...

Olejek rycynowy właśnie polecają kosmetyczki na rzadkie brwi. Moja koleżanka stosowała.. czy pomogło, hm. Chyba tak. Wiadomo, że to zależy od organizmu. Ale warto spróbować. I nie rozjaśnia. Olejek kosztyje 2.19 w aptece ; )

Więc ja proponuję to rozwiązanie ; )

Posted

No wiem że jest nie drogi ;) Właśnie czytałam o nim i myślałam ,że któraś mogłaby doradzić, bo może stosowała ;) No nie koniecznie rzadkie brwi mi pasowały do reszty :D

Wyrywałam je u kosmetyczki ale wtedy miały dziwny kształt.

No i w ciągu tych kilku lat wyrywało się ,żeby było ładniej czy coś. No i sama jestem sobie winna, że takie mam. Teraz jest już lepiej bo odrastają ale tak czy tak są rzadkie, jasne ;)

Mówi się trudno heh ... ;/

Posted

Ja używam może od 2 tygodni więc Ci nie powiem, czy jest dobry. Ale z tego co wyczytałam na forumowiskach różnych - niby działa. Więc pozostaje wierzyć, że zadziała^^

Posted

Oprócz powyższych rad: Absolutnie nie maluj brwi żadną kredką czy tuszem. Raz, że brzydko wygląda, nienaturalnie i niezdrowo dla brwi. Jak już, podmaluj delikatnie ciemnym cieniem do powiek. Jeżeli umiejętnie je pomalujesz, nikt nawet nie zauważy, że masz je pomalowane. Każda kosmetyczka Ci to powie.

• 9 years later...
kamień_z_napisem_LOVE
Posted

ja tam widziałam tylko plusy, bo działało ładnie. było włosków więcej i były grubsze.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• wardrum
    • yiliyane
      Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
    • yiliyane
      Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
    • yiliyane
      Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
    • yiliyane
      Powody, dla których kobiety zwykle wybierają starszych mężczyzn są te same od tysięcy lat. Starszy mężczyzna jest dojrzalszy i lepiej sytuowany niż rówieśnik/młodszy mężczyzna. W przeszłości nacisk był kładziony bardziej na majątek, obecnie, mam wrażenie, na dojrzałość. Ale to jest pewna generalizacja. Nie każda kobieta wybierze starszego mężczyznę. Od każdej reguły są przecież wyjątki. A od tej - w dzisiejszych czasach - mam wrażenie, że jest całkiem sporo wyjątków.
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane