Jump to content

Swiadomy sen :)

ziomal

Recommended Posts

Posted

Jak często miewasz sny, podczas których jednocześnie wiesz, że śnisz, ale nie budzisz się, tylko korzystasz z okazji, by robić w nich, co Ci się żywnie podoba? Czy wiesz już, że po opanowaniu oneironautyki (czyli sztuki świadomego śnienia) możesz mieć ponad 200 świadomych snów w roku? Wyobraź sobie tylko, jak fantastyczne przeżycia czekają na Ciebie w prawie każdą noc!

Czy ktos z Was ma z tym jakies doswiadczenia? Jak dlugo musieliscie trenowac aby to przezyc?

Ja mialem kiedys "falszywą pobudke" a to juz pierwszy krok do pelnego LD :D

Podzielcie sie swoimi doswiadczeniami :):):)

Posted

Kiedys troche sie w to bawiłem. Zanim miałem w pełni kontrolowany sen minol ok miesiac, ale powiem ci ze pierwsze efekty osiaga sie znacznie szybciej, aczkolwiek trzeba na to troche czasu i wysiłku poświęcić.

Posted

Ja myślę, że bardzo duża ilość moich snów jest właśnie świadoma ;) . Z reguły podczas snu mogę się w każdej chwili świadomie obudzić i często jestem w stanie myśląc kontrolować częściowo sny :) .

Posted

też tak mi sie zdarzyło nie raz kontrolowac sen :D

Posted
Jak często miewasz sny, podczas których jednocześnie wiesz, że śnisz, ale nie budzisz się, tylko korzystasz z okazji, by robić w nich, co Ci się żywnie podoba?

mi to sie raczej kojarzy z fantazjami :D a te miewam czesto :wink:

zdarzyło mi się cos takiego kilka razy ale zawyczaj podczas koszmaru, zazwyczaj przytomniałam ze strachu, nadal miałam świadomość, że to sen i wtedy próbowałam zakończyć go po swojemu. niestety raczej się nie udawało do końca bo po prostu się budziłam.

Posted

ja i moze kontrolowalem sen albo moze mi sie wydawało, lubie sny. Moje sny sa jakies dziwne bo mialem tylko raz w zyciu koszmar.Zawsze mam spokojne sny ale ten koszmar mozna by powiedziec ze byl nie unikniony. W tym koszmarze mialem na brzuchu male miasto z przawdziwymi ludzmi i kiedy oddychalem miasto sie poruszalo, domy sie walily, ludzie umierali ale kiedy przestalem oddychac to bylo wszystko wporzadku, tylko musialem oddychac bo bym sie udusil i tak w kolko

Posted

Czesto miewam takie sny ale nigdy nie zdawałam sobie sprawy z tego ze to jest jakas sztuka świaomego śnienia...

Posted

a o projekcji astralnej slyszeliscie? w czasie LD mozna swoim cialem astralnym podrozowac w locie, dwiedzac inne planety. Ja mialem tylko raz krok od Ld ale nie kaplem sie :| obudzilem sie we snie oczywiscie, myslalem ze naprawde i zgasilem lampki na choince. Byla godzinka 5 rano. Zgasilem i polozylem sie spac. Budze sie pare godzin pozniej patrze lampki sie swieca i jest godz 3.30 rano :!: moim zdaniem byla to falszywa pobudka ktora czesto sie zdarza 8)

Posted

Mi taki "świadomy sen" przydarzył się niestety tylko raz w życiu. Było zarąbiście :D Tłukłam szklanki i skakałam ze spadochronem. Szkoda, że nie mam pojęcia co zrobić, aby coś takiego się powtórzyło...

Posted

A jak to przywolywać?

Posted

no właśnie co należy zrobić, JAK się wytrenowac żeby osiągnąć świadomy sen? Ja jestem ciekawa. Ja myślę że mi wychodzi to tylko wtedy gdy przed snem wyobrażam sobie rzeczy typu "co by było gdyby" i układam sobie sen. Ale nie wiem czy dokładnie to jest to.

Posted

LD mam często, jest to piękne. Tylko jak się zorientuje ze to sen to często się budzę. Kilka rad, najpierw pełne wyluzowanie, od stóp do głów. Karzy oddech napawa cie energią. a nie to porady do obe..... HEH.

dziewczyna39
Posted

mialam dwa razy, pierwszy raz chcialam pocalowac mojego kolege, nie udalo sie :cry: ale smiesznie bylo, a drugi jezdzilam taka taksowka po wsi mojej, ale to bylo miasto :D i ogolnie nie moglam tego kontrolowac bo dzialy sie dziwne rzeczy i nie ogarnialam :P

btw siedze wlasnie na stronie z ktorej przepisales posta :P

Posted

Są tez na roznych stronach internetowych kursy LD i OOBE a najprostrza technika na przedłuzenie LD jest patrzenie sie na swoje dłonie jak czujesz ze sen ci umyka :)

Posted

fajna sprawa :D tylko szkoda ze u mnie rzadko występuje i zawsze zaraz przed przebudzeniem :/ ..

• 2 weeks later...
Posted

ja mam tak odkąd pamiętam, raz to w śnie się obudziłem i poszedłem do szkoły, patrze, a tam stłuczona szyba. Potem poszedłem do szkoły naprawde i patrze, a tam stłuczona szyba

Posted
Są tez na roznych stronach internetowych kursy LD i OOBE a najprostrza technika na przedłuzenie LD jest patrzenie sie na swoje dłonie jak czujesz ze sen ci umyka :)

Technika Don Juana :>

[ Dodano: Pon Kwi 02, 2007 15:07 ]

fajna sprawa :D tylko szkoda ze u mnie rzadko występuje i zawsze zaraz przed przebudzeniem :/ ..

Też mi zaskoczenie... LD, czy zwykły sen to nadal sen, wiec pojawia sie w określonej fazie snu (w sensie spania):)

Posted

miewam bardzo czeso. bywa ze przed zasnieciem dokladnie wiem jaki chcałabym miec sen i mam. budze sie tez w dobrym humorze bo go pamietam a ja juz sie postaram o to by był atrakcyjny i poprawiajacy humor ;) fałszywe pobudki tez zadrzyly mi sie paro(nasto) krotnie. (tyle ze nie widziałam ze tak to sie nazywa).raz mało nie skończyło sie pozarem bo sniłam ze sie obudziłam, zgasiłam lampke nocna i poszłam znowu spac. niestety tylko mi sie to sniło. jakis(?) czas pozniej obudziłam sie a tu poduszka mi sie kolo głowy pali. lampka była nisko i przepalila. ze wyłaczaniem swiatła najczesciej tak mi sie zdarza. moge sobie reke uciąc ze zgasiłam a budze sie przy zapalonym. poza tym kilka raz miałam jakby potrójny sen:p w snie sniłam ze snie i ze mi sie sni ze snie. i musiałam sie z kazdegoo snu jakby osobno budzic. zdarzyło mi sie raz pisac przez sen.po przebudzeniu gdzies walała sie kartka i miałam kleksy na poscieli i rozmazany atrament na scianie(od pióra). czyli chyba było intensywnie choc nie pamietam zupełnie.spanie jest moim ukochanym hobby wiec moge tak dlugo ;) potrafie zasnac w kazdych warunkach :P

• 1 month later...
marysia09
Posted

Ja już za pierwszym razem mialam LD :D takze nie musialam zbyt wiele ćwiczyć. Chciałabym jeszcze doswiadczyć OOBE ale jakos mi się nie udaje.

Guest Anonymous
Posted

Ja mam takie cos bardzo czesto.Ide w snie i normalnie mowie zrobie to przecierz nic sie niestanie jak to zrobie przecierz to jest sen i wtedy robie wszystko na co mam ochote bez obawy przed konsekwencjami.Niestety nie nauczylem sie jeszcze budzic sie w momencie ktory mi odpowiada.Ale to jest fascynujaca rzecz i bardzo mi sie podoba, oczywiscie jesli sen jest mily i odprezajacy.

Posted

LD miałem tylko kilka razy w życiu - świetna sprawa :D Tym, których to interesuje proponuję poszukania jakiś artykułów w Internecie, bo tych jest tam tego całkiem sporo.

Guest Anonymous
Posted

Często mam takie sny, ale gorzej bywa w innym przypadku, w fazie między snem a wybudzeniem, gdy niby się obudziłeś, ale nie możesz nic zrobić, słyszysz co dzieje się w pokoju obok, jesteś świadomy, ale nie możesz niczym ruszyć, żadnych kończyn, męczysz się by wyjść całkowicie ze snu przez pare minut, potem się budzisz i czujesz jak bolą cię kończyny, choć nimi wogóle nie poruszałeś, a w chwili pełnego wybudzenia masz szybsze bicie serca, często miewam to nad ranem, podobno tak się ma jak za pózno chodzi się spać, bo mózg wtedy nie wykonuje wszystkich czynności, które powinien zrobić w śnie.

Posted

Ja miałam raz czy dwa ale nic nie robiłam, nie potrafię tego przywołać.

Znam metodę z rękami ale nie skutkuje...

A jest też takie coś:

Jest ciemno, zapal świeczkę, postaw ją przed lustrem, w którym widać tylko głowę, połóż przed sobą kartkę i długopis. Patrz na płomień świeczki, ale ten w lustrze.

Wtedy jest tak, że zaczynasz coś pisać nie wiedząc o tym-ktoś w ciebie wchodzi, a ty masz OOBE(Out Of Body Experience)

Czyli, że coś wychodzi z ciała i więcej to sobie w necie przeczytajcie.

Posted

Cóż, bardzo lubię takie sny. Niestety teraz bardzo rzadko mi się zdarzają. W wieku ok 13 lat, kiedy, hm, moje ciało stawało się coraz bardziej męskie, miałem dużo takich snów, ha!, i tematyka była dość jednorodna.

Niektóre leki na depresję i choroby psychiczne, kiedy się je odstawi, powodują powstawanie albo świadomych snów, albo snów bardzo sugestywnych. I jedno i drugie jest niezwykle przyjemne.

Dodam jeszcze od siebie, że mi dość często śnią się inne światy. Nie mars i zielone ludziki, ale ziemia, tylko taka, w której wszystko potoczyło się jakoś inaczej. Czasem wybiegają one w przyszłość, czasem zmieniają coś w przeszłości. A czasem dodają coś do naszego świata, jakiś wręcz surrealistyczny element. Niestety tego typu sny nie są świadome i nie mogę z nich w pełni skorzystać...

Posted

LD, no cóż troche sie tym interesowalam. Niestety nie udalo mi sie wywolac LD, moze dlatego ze mam za bardzo zaprzatniety umysl innymi sprawami. Po maturze znow bede probowac, bo mysle ze to bardzo ciekawa sprawa. Mozemy dzieki temu wyeliminowac koszmary i oczyscic umysl. No jest jest jeszcze OOBE, ale to juz wyzsza szkola jazdy i raczej ze snem ma malo wspolnego...