Jump to content

Kursy językowe dla samouków.

Incomprehensible

Recommended Posts

Incomprehensible
Posted

Pewnie słyszeliście o kursach języka obcego w postaci książki i kasety/płyty CD, typu "Angielski/niemiecki/francuski/whatever w 30 dni".

Czy ktoś z Was próbował uczyć się w ten sposób? Jak duży nacisk kładzie się na mówienie, rozumienie mowy? Czy w ogóle można samemu nauczyć się języka obcego w stopniu komunikatywnym?

Posted

Ja się w ten sposób zaczęłam uczyć angielskiego, mam kupowała jakieś książki z kasetami, przyznam, że pochłonęłam dużą część języka, tak, że w wieku tych 6-7lat byłabym w stanie dogadać się z innym dzieckiem mówiącym w tymże języku, lub podstawowymi zwrotami z dorosłym. Z racji tego, że u mnie w domu nikt nie znał języka, sama siedziałam, czytałam, robiłam cwiczenia, bardzo chciałam sie nauczyć. Od 8 roku życia zaczełam chodzić na kursy, ale przyznam, że bardzo dużą baze zwrotów i słownictwa dała mi własna praca z kasetą. (;

Posted

Hm,ja kiedyś pożyczyłam kurs języka rosyjskiego od kumpla. I nie powiem,jeśli się tak siądzie do tego sytematycznie,z chęcią to jest się w stanie nauczyć tego,co tam jest w tej książce,kasecie/płycie. Ale jak mówiłam,trzeba chęci. Ćwiczenia były stopniowo układane,najpierw proste,żeby mozna było się zachęcić,wciągnąć potem trudniejsze.

Z takiego kursu da się nauczyć,po prostu trzeba chcieć.

Posted

Ja kupiłam kiedyś w empiku kurs języka angielskiego [z dopiskiem: 20 minut każdego dnia] i jak dla mnie - rewelacja.

Oczywiście to nie jest tak, że kupimy kurs i język opanujemy do perfekcji, bo taka samodzielna nauka wymaga dużego nakładu pracy. Trzeba często powtarzać, bo inaczej z nauki będą nici. Ale nawet wieczorkiem poświęcić 30 minut na naukę to nie jest nie wiadomo jak wielka strata, a można się dużo nauczyć [wbrew pozorom 30 minut dla języka to jest dużo czasu].

Jeśli planujesz naukę języka od podstaw - kurs na poziomie podstawowym jest świetny, bo jest precyzyjnie tłumaczona gramatyka, jest mnóstwo ćwiczeń utwaralących, dialogów, pytań do nich itepe - więc po tym jak zaczniesz nowy dział - od razu utwaralasz wszystko ćwiczeniami.

Na końcu każdego kursu jest multum słówek wraz z wymową i tych z czytanek i z gramatyki, więc można się bez problemu uczyć.

Poza tym dla początkujących polecam również zakup rozmówek z danego języka [małe, podręczne rozmówki do koszt ok. 10-15zł]. Można nauczyć się wielu potrzebnych zwrotów w różnych sytuacjach.

Kurs do nauki angielskiego sprawdził się w 100%, teraz planuję zakup kursu z hiszpańskiego.

• 1 month later...
Posted

Mam pytanie co do kursów na płytach CD. Dokładniej chodzi mi o język angielski i niemiecki. Wiem, że jest sporo firm oferujących tego typu rzeczy, a jakiego wydawnictwa kursy wy polecacie ?

Posted

Ja próbowałam włoskiego z Rei - www.rea-sj.pl i przyznam, że byłam zadowolona. Na początek na pewno taki kurs jest dobrym wyjściem. Można solidnie nauczyć się podstaw, tak, żeby później móc już prowadzić konwersacje i doskonalić się w danym języku.

Posted

dolaczam sie do pytania o wydawnictwa, tyle, ze angielski :wink:

Posted

Ja polecam kursy ze strony http://www.jezykiobce.pl - wiele pozytywnych opinii czytałam o kursach z tej strony, a i sama miałam okazję się przekonać, że naprawdę pomagają (oczywiście, jeśli tak jak mówicie, ktoś się do tego przyłoży i dobrze się zmotywuje). Ja korzystam z programu multimedialnego do niemieckiego z serii Profesor (wszystkie oparte są na tej samej zasadzie powtórek, niezależnie od języka - system powtórek bardzo mobilizuje, przynajmniej mnie - lenia :) ).

Co do angielskiego to mają sporą ofertę i zwłaszcza audio kursy są naprawdę niedrogie, więc myślę, że warto zaryzykować te 20-30 zł i zobaczyć, czy faktycznie jesteśmy się w stanie sami zmobilizować, a wtedy można zainwestować w coś bardziej rozbudowanego. (Polecam poszukać jakiejś promocji w necie, wtedy na pewno się Wam opłaci :) ).

Ja zaryzykowałam kurs portugalskiego (bo mało widziałam kursów stacjonarnych) i po dwóch tygodniach pisałam proste smsy do koleżanki, która zna portugalski, no ale lenistwo wygrało i nie nauczyłam się do końca. Ale nie żałuję tych 20 zł :) (Oczywiście wylukałam promocję :) )

Posted

Więc tak, kupiłam kurs SuperMemo z serii Język żaden problem ! ;). Książka zawiera 12 lekcji, są w niej tłumaczone na język polski dialogi, słówka, gramatyka (ćwiczenia). Co mi się podoba to wyjaśnianie pewnych konstrukcji zdaniowych + popularne wyrażenia. Na płycie znajdują się czytane dialogi z podręcznika + słówka. Dodatkowo w środku jest karteczka z kodem, która umożliwia korzystanie z internetowego kursu przez 6 miesięcy za darmo.

Pierwsza lekcja jeszcze przede mną, więc na razie tak tylko ogólnie. ;)

Posted

Swego czasu zakupiłam samoukowy zestaw do nauki języka rosyjskiego ( książka + płyta ) , ale jak narazie sięgnęłam do po niego jeden jedyny raz. Nie mam cierpliwości do takich spraw, szybko zapał mi minął. Musze jednak przyznać, ze przeglądałam ów zestaw dokładnie i przy dobrych chęciach popartych cierpliwością można naprawdę sporo samemu sie nauczyć. Nie było to jakieś koszmarnie drogie, zapłaciłam kilkanaście złotych.

Ogólnie fajna sprawa, jak ktoś potrafi siebie zmotywować to polecam ;)

Posted

A może http://eskk.pl/ ?

Znam osobę,która nauczyła się 6 języków dzięki właśnie tym kursom ;)

Posted

Hm, policzyłam ile mniej więcej by to wyniosło i wychodzi wcale nie tak tanio (na rok szkolny to około 456 zł, jeśli nauka trwałaby 8 miesięcy - tyle mniej więcej trwa rok szkolny w szkole językowej. Już naprawdę wolałabym dołożyć te 50-100 i mieć kurs stacjonarny, bo mnie dużo lepiej by motywował). Jakoś zawsze miałam dystans do kursów korespondencyjnych. Poza tym do tego tak samo, jak do innych kursów domowych musimy mieć cierpliwość i samozaparcie. Ja w tych kursach, o których pisałam na www.jezykiobce.pl upatruje tę zaletę, że są naprawdę tanie, a oferują sporą wiedzę. Potem, jak człowiek się zachęci, można się rozkręcać albo zapisać na poziom wyżej na kurs stacjonarny.

A co do osoby znającej 6 języków - ja znam chłopaka, który zapamiętuje słówka po dwukrotnym powtórzeniu. Myślę, że tez wielu języków się nauczy :) (Swoją drogą - oblał maturę, bo idiota matematykę wybrał :) ).

Posted

Z plyt nie probowalam, ale nauczylam sie Angielskiego dzieki filmom(bez lektora+angielskie napisy). Teraz nie mam juz z tym jezykiem najmniejszych problemow,wiec mozna;)

• 7 months later...
Posted

Ja przez jakis czas próbowałam byc samoukiem.jednak musze przyznac ze nawet najlepsza nauka w domu nie daje takich efektów jak np. kurs językowy -ja chodze do speak'up.

Samemu ciezko jest ze soba rozmawiac i poprawiac swoje błędy.

Posted

jeżeli ktoś na prawdę bardzo nie chce chodzić na kursy językowe, to dobrą książką do samodzielnej nauki jest elektroniczna książka Axon Home, nie ma tam tylko suchej gramatyki i nudnych ćwiczeń, ale też są różne dialogi do odsłuchiwania, czy zadania, które wykonuje się za pomocą dołączonego rysika..istny XXI wiek ;)

Posted

Słyszałem o tej książce interaktywnej Axona, bardzo ciekawa rzecz, można się uczyć samemu. Ale ja raczej nie polecam całkowitej samodzielnej nauki, chyba, że ma się opanowaną gramatykę, ale to też nie zawsze wystarcza. Wymowa też jest moim zdaniem bardzo ważna, więc lepiej zapisać się na jakiś kurs. Akurat Axon ma fajne kursy, można nawet indywidualnie.

• 2 weeks later...
Posted

Próbowałam i przynajmniej w moim przypadku kompletnie się nie sprawdza. Co z tego, że jest dużo zadań skoro odpowiedzią jest tylko klucz i nikt mi nie tłumaczy moich błędów. Przez tą jedną, ogromną wadę kompletnie zniechęciłam się do tego typu nauki.

Posted

No wiadomo, że bardzo ważny jest wkład własny, ale moim zdaniem nie trzeba bagatelizować innych pomocy. Myślę, ze warto zapisać się do szkoły językowej chcąc czegoś więcej się nauczyć. Kontakt z drugim człowiekiem daje migotliwość weryfikacji ewentualnych błędów.

• 3 months later...
PaniFilifionka
Posted

Ja też uczyłam się za pomocą memo (czyli po polsku fiszek), tyle że przez neta, a nie takie tam badziewne karteczki.

Moja koleżanka kupiła sobie fiszki wydrukowane i powycinane, jest ich dużo, to fakt, ale strasznie się plączą, gubią, niewygodne to jest.

Znalazłam w sieci stronkę z fiszkami, są zestawy specjalnie przygotowane do matury. Nie trzeba nawet zakładać konta, chyba że chce się tworzyć własne zestawy słówek, ale rejestracja trwa mniej niż minute.

Tu macie linka do zestawów słówek do matury z angielskiego http://fiszkoteka.pl/c/angielski

Mam nadzieję, że się wam przyda. Cheers!

• 1 month later...
CarolinaRodríguez
Posted

Jak byłam mała, mama kupowała mi English Junior - prawdę mówiąc zapamiętywałam tylko kilka słów, bo zależało mi wyłącznie na tych historyjkach. xd

Ale polecam Francuski w 1 miesiąc - PONS. Wraz z ogarnianiem słówek i zwrotów poza tym kursem (eTeacher francuski na przykład) mozna bardzo szybko w podstawowym stopniu ogarnąć ten język.;)

wolnaczeczenia
Posted

Zupełnie 'sama' uczyłam się portugalskiego; I biorąc pod uwagę fakt, że w j. polskim jest jedna jedyna książka do wersji brazylisjkiej, w jaką ja celowałam, poradziłam sobie całkiem nieźle.

Absoultnie OBOWIĄZKOWE przy poważnym podejściu do nauki języka jest osłuchiwanie się z nim - radio/telewizja, bajki, gazety, strony internetowe... I da radę.

CarolinaRodríguez
Posted

Zgadzam się, co do osłuchiwania. Właściwie, gdybym nie była psychofanką pewnego francuskiego muzyka i jego piosenek zupełnie inaczej szła by mi ta nauka. ;) Lubię słuchać ich i jednocześnie ogarniać teksty piosenek, jak niektóre słowa, końcówki itp zanikają, łączą się, to dużo daje. Z francuzami także dużo gadam na chatach i skypie. XD A o bajkach nie pomyślałam ;) Dzięki swoją drogą.

• 1 month later...
Posted

Jeżeli ma się silną wolę, to na pewno można nauczyć się języka obcego. Do tego dobrze jest mieć odpowiednie materiały. Interaktywna książka Axona na pewno jest pomocna. Oprócz tego, że w bardzo przystępny sposób są wyjaśnione wszystkie niuanse tego języka to dodatkowo jest sporo ciekawych ćwiczeń, a do tego można posłuchać wymowy poszczególnych wyrazów.

• 4 months later...
deathbringer
Posted

Zazdroszczę Wam, że potraficie się sami zmobilizować do nauki angielskiego. Ja tylko czasem jakieś słówka podpatrzę i tyle, ale żeby siąść i poświęcić na to godzinkę czy więcej to nie mam motywacji :). Dlatego rozważam jakiś kurs, słyszałem o Axonie o którym wspominacie i ich oferta prezentuje się całkiem nieźle :)