Jump to content

Technikum Hodowli Koni


Adia

Recommended Posts

Posted

Ze względu, że to już ostatnia klasa gimnazjum od pewnego czasu szukam szkoły. Mam ogromny dylemat, rozmyślam nad Technikum Hodowli Koni . Praktycznie zastanawia mnie wszystko : jak wyglądają praktyki i jak często będą, jaki zawód będę miała po tej szkole, czy się w ogóle opłaca, jakie przedmioty będą nauczane poza tymi ogólnymi, czy taka szkoła jest w stanie dobrze przygotować do matury? Jeżeli coś wiecie na ten temat będę bardzo wdzięczna.

Ogólnie to trzeba złożyć papiery do trzech szkół i jeszcze się zastanawiałam nad ogólniakiem - rozszerzony angielski, podstawy psychologi i pedagogiki. Konie kocham, chciałabym związać z nimi przyszłość, natomiast angielski lubię najbardziej ze wszystkich przedmiotów, łatwo mi przychodzi i szybko się go uczę ( od 3 lat dodatkowo na prywatnych lekcjach).

Co jest lepsze? LO czy Technikum Hodowli Koni? Po jakiej szkole miałabym większe możliwości?

Link to comment
Posted

To zależy, czy miałabyś możliwość potem się gdzieś zatrudnić w stadninie etc. Jeśli tak - to wybrałabym technikum. Ale jeśli nie poszłabym do liceum - nauczyła lepiej języka, bo teraz jest on bardzo ważny, do matury też byłabyś lepiej przygotowana, a potem ewentualnie wybrała się na studia: weterynaria, po czym miałabyś duuuuuuuuuuużo większe perspektywy, niż po technikum hodowli koni.

Link to comment
Posted

Mam takie maleńkie pytanie, zasadniczo, czy to technikum hodowli koni pod wroclawiem? jak tak, to odradzam, okropnie niski poziom, mniejszość dobze zdaje matury. radzę udać się do zwykłego lub profilowanego LO.

Link to comment
Posted

nie wiedziałam, ze jest takie technikum w ogóle o.O

ale generalnie na twoim miejscu wybrałabym LO. jezyki dobra rfzecz, a jak jesteś niezła w angielskim, to warto go szlifowac, zawsze sie przyda (;

Link to comment
Posted
czy to technikum hodowli koni pod wroclawiem?

Nie, jakbym poszła do THK to w Bydgoszczy :)

Jeśli chodzi o studia, to są jeszcze jakieś inne kierunki oprócz weterynarii? Szczerze mówiąc to nie podchodzi mi ona za bardzo.

Link to comment
Posted

Nie znam, więc się nie wypowiadam.

Nie zawsze musisz iść na studia, możesz się zająć >>hodowlą koni<< lub technik zoolog, blaa, blaa. nie znam się do końca, ale co nieco słyszałam. poszukaj kierunki czegos związnego z "zooem". << jak to się pisze? :D

btw. szuas. :crazy:

Link to comment
Posted
Jeśli chodzi o studia, to są jeszcze jakieś inne kierunki oprócz weterynarii?

Uniwersytet Warmińsko Mazurski w Olsztynie.

Wydział Bioinżynierii Zwierząt- kierunek: Zootechnika- specjalność: Hodowla Koni i Jeździectwo.

Jeżeli kochasz konie i chciałabyś wiązać z nimi przyszłość to jest to miejsce dla Ciebie :D Wydział ma własny ośrodek jeździecki i niezłą kadrę.

Idź do liceum, zdaj dobrze maturę i wal do Olsztyna :)

Link to comment
Posted

polecam iść do LO, na pewno do matury przygotuje cię lepiej, a żeby zabrać się na poważnie za hodowlę czy weterynarię i tak będziesz musiała skończyć studia. Uniwersytet Rolniczy w Krakowie ma pełno kierunków związanych z końmi, podobnie przypuszczam inne uczelnie rolnicze, a dostać się tam jest bardzo łatwo. Spokojnie wystarczy przeciętnie zdana matura. Tak czy inaczej technikum narzuci ci pewne ograniczenia, LO, wręcz przeciwnie

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • Kerosine
  • Celt
 • Najnowsze posty

  • yiliyane
   Moim zdaniem trochę za wcześnie pakujesz się w następny związek. Nie ochłonąłeś jeszcze po poprzednim, nie wyciągnąłeś wniosków z tamtej relacji. Przeniesiesz brudy ze starego związku w nowy i w efekcie nowy związek nie wypali. Na Twoim miejscu dałabym sobie czas. Nie musisz z nową dziewczyną zrywać kontaktu, wystarczy, że wasza relacja będzie polegała wyłącznie na koleżeńskich spotkaniach dopóki nie dojdziesz do porządku sam ze sobą. Jeśli chcesz przyspieszyć i polepszyć ten proces, może warto byłoby obgadać poprzedni związek z psychologiem. Muszę wytknąć tu dwa błędy, przepraszam. Po pierwsze, jeśli mieszkacie razem, wkład za mieszkanie powinien być 50/50. Nie jesteście małżeństwem ze wspólnym majątkiem, tylko dwojgiem niespokrewnionych i niespowinowaconych ze sobą ludzi. Nie masz obowiązku utrzymywać swojej dziewczyny w żaden sposób - czy to płacąc za mieszkanie, czy na jej codzienne utrzymanie. Wyjątek mógłby być, gdyby ona straciła pracę - na czas poszukiwania przez nią pracy (ale niezbyt długi, nie przesadzajmy, góra dwa miesiące) mógłbyś przejąć koszty, ale i tak potem powinniście się rozliczyć. Po drugie, nieodpowiedzialnością jest uczenie drugiego człowieka odpowiedzialności (niezależnie od wieku, płci i stopnia waszej zażyłości) poprzez zakup zwierzęcia. To się w 99% przypadków nie uda. Efekt będzie taki jak u was - osoba nieodpowiedzialna będzie miała w nosie zwierzę, a ta druga problem w postaci zwierzaka, którego tak naprawdę nikt nie chce.
  • supermati2009
   @Martusiaaaaaa92 "Agenci na deskorolkach. Nie byle co!"
  • yiliyane
   Nie ma sensu tego ciągnąć. Jej wyraźnie na Tobie nie zależy, nie liczy się z Twoimi uczuciami i nie szanuje Twojego czasu. Z waszej relacji nic już nie będzie, przykro mi. Ile ma lat? Jeśli mniej niż 18, to jeszcze można przymknąć na to oko, choć nie wydaje mi się, żeby w przypadku większości starszych nastolatek (16+) rodzice mieli aż tak dużo do powiedzenia w kwestii spotkań ich latorośli z rówieśnikami. Jeżeli dziewczyna jest młodszą nastolatką, a Ty nie jesteś jej rówieśnikiem, to tym bardziej powinniście zaprzestać spotkań, ponieważ prokurator mógłby mieć coś w tej kwestii do powiedzenia - nawet jeśli nie robicie nic złego. Jak to się mówi, strzeżonego Pan Bóg strzeże  
  • yiliyane
   Daj namiary na swoją firmę, rzucę studia i też pójdę siedzieć na ochronie, skoro tam są takie kokosy  A tak na poważnie, po co te przechwałki?  Przechodząc do clou problemu, zastanawiam się po co ciągniesz związek od 11 lat, jeśli dobrze rozumiem, skoro podejście Twojej dziewczyny do życia Ci nie odpowiada. Z przyzwyczajenia, dla seksu? Jaka by Twoja dziewczyna nie była, powinieneś chociaż być wobec niej uczciwy. Uczciwe podejście to albo zakończenie związku, albo poinformowanie dziewczyny, że jesteście tylko friends with benefits i że aktywnie szukasz stałej partnerki - i jeśli taki układ jej pasuje, to w porządku, możecie go ciągnąć dalej, albo rezygnacja z randkowania dopóki jesteście w związku. Dlaczego nie masz innej, "lepszej" kobiety? Z kilku powodów. Po pierwsze, na co dzień nie masz styczności z kobietami. Skoro pracujesz na ochronie, to pracujesz w pojedynkę, ewentualnie widujesz od czasu do czasu innych mężczyzn. Po drugie, jesteś już w trochę niekorzystnym wieku. 40-letni facet oczywiście nadaje się do ożenku, ale kobiety w jego wieku czy nawet ciut młodszym albo są zamężne, albo rozwiedzione i/lub z dziećmi (co, nie wiem jak Tobie, ale często wielu facetom nie odpowiada), albo są same, ale w męskich oczach mają jakąś "wadę" (np. nie są pięknościami, mają problemy zdrowotne itp.). Z kolei dużo młodsze kobiety, wybacz, ale nie polecą na 40-latka, który nie ma odpowiedniego statusu i pieniędzy. Przechwałki markowymi ubraniami niczego tu nie zmienią. Po trzecie, niepełnosprawność typu P-02, czyli, zgodnie z definicją "choroby psychiczne, w tym m.in. zaburzenia psychotyczne, zaburzenia nastroju począwszy od zaburzeń o umiarkowanym nasileniu, utrwalonymi zaburzeniami lękowymi o znacznym stopniu nasilenia czy zespołami otępiennymi", są dla kobiet wielką czerwoną flagą. Przykro mi. Kobiety szukają w związku bezpieczeństwa i stabilizacji, w przypadku chorób psychicznych trudno mówić o możliwości spełnienia tych warunków, nie mówiąc o tym, że powstaje obawa, że choroba może być dziedziczna i wasze dzieci bądź wnuki również będą chore. Chciałabym Cię pocieszyć, że na pewno znajdziesz bratnią duszę, ale... no nie wygląda to dobrze.
  • honka
   Ja uwielbiam takie proste tshirty, bez jakiś nadruków itp. Ale też jakość jest dla mnie ważna, żeby to był naturalny materiał i mocny szew. Dlatego większość moich bluzek jest z HIBOU. Oni właśnie spełniają moje oczekiwania.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   dali
   dali
   5
  2. 2
   yiliyane
   yiliyane
   4
  3. 3
   Gloria
   Gloria
   3
  4. 4
   Kreciolek16
   Kreciolek16
   1
  5. 5
   Kerosine
   Kerosine
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  dali
  dali
  8 posts
  Gloria
  Gloria
  7 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  6 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  konserwatoriumchaosu
  konserwatoriumchaosu
  3 posts
  halibutka
  halibutka
  3 posts
  yiliyane
  yiliyane
  3 posts
  supermati2009
  supermati2009
  2 posts
  Wulf
  Wulf
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  36 posts
  wardrum
  wardrum
  23 posts
  yiliyane
  yiliyane
  21 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  442 posts
  yiliyane
  yiliyane
  367 posts
  Gloria
  Gloria
  116 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up