Jump to content

Podsumowanie roku 2009.

Jeffany

Recommended Posts

Posted

Rok 2009 wielkimi krokami zbliża ku końcowi. Jaki on dla Was był? Pełen niespodzianek, czy rozczarowań? Przełomowy? Najgorszy, a może najlepszy w Waszym życiu?

Co takiego się w nim wydarzyło? Jakie odnieśliście sukcesy, a jakie porażki?

Jesteście z niego zadowoleni, czy wręcz przeciwnie -macie poczucie zmarnowanego czasu?

Czyli małe (bądź też większe) podsumowanie roku 2009.

Zapraszam do wypowiadania się.

Nieprzenikniona
Posted

Ten rok był dla mnie taki, jak każdy inny. Z tym, że zaczęłam chodzić do szkoły średniej. Przyjęłam również bierzmowanie, a resztę faktów zachowam dla siebie. ;)

Posted

rany, gdzie on jest? strasznie szybko zleciał. wiadomo, były chwile miłe, były miłe i te miej. zdecydowanie najbardziej udany miesiąc, to maj :) najbardziej nieudany dzień- moje 18 urodziny, które spędziłam w łóżku, ryczałam z bólu, a M. karmił mnie suchą bułką i wodą. końcówka roku jest dla mnie porażką.

przez cały rok dużo myślałam, dużo popełniłam błędów, wiele rzeczy się wyjaśniło i... polało się dużo łez, ALE wspomniany wyżej magiczny maj i wakacje są na zawsze niezapomniane:) jednak mam nadzieje, że 2010 będzie ciut lepszy pod KAŻDYM względem. ;)

Posted

Nie był dobry jeśli chodzi o moją psychikę, przyszły postaram się by był lepszy. Co do całej reszty, rodziny i przyjaciół... a zwłaszcza przyjaciół to wyszło wszystko na jaw, tzn komu mogę ufać, a komu nie. Były też w nim momenty zaskoczenia, takie, że nie wiedziałam co zrobić co powiedzieć. I do tej pory niektórych rzeczy nie jestem pewna.

Były też momenty, że wspaniale spędziłam czas, dostałam to o czym zawsze marzyłam.

Poznałam wspaniałych ludzi, przyjaźnie na lata. Moje grono znajomych zawęziło się, niektórzy doszli, niektórzy opuścili to grono, ale teraz wiem co to znaczy przyjaźń, ta prawdziwa. Wspaniałe uczucie, teraz tylko czekam na miłość. ;)

Posted

właśnie tak sobie wspominałam ;)

Rok 2009 był baardzo udany. Inne lata były w większości takie same, dopiero widząc kontrast między 2008 a 2009 zauważam, jak bardzo 2009 rok był udany.

Nie będę się szczegółowo wgłębiać, bo forum to jednak nie pamiętnik; w każdym bądź razie do najważniejszych rzeczy, dzięki którym 2009 rok był udany należy: miłość, przyjaźń, taniec, wolontariat i wakacje ;)

Mam nadzieję, że rok 2010 również będzie bardzo udany. W końcu przecież zamierzam zacząć go w objęciach Ukochanego:)

Posted

Szybko mi to zleciało. Hm. Podumowanie.

Naprawiona przyjaźń: 1

Nawiązane przyjaźnie: 4

Zniszczone: 1+4=5

Jak widać, w tej sprawie nie za ciekawie. W innych także, bo przez jeden błąd (powtarzany kilka razy) straciłam prawie wszystko. Owszem, było parę miłych chwil, ale już nie mają znaczenia. Ogólnie mogę powiedzieć, że ten rok był absolutnie nieudany.

Posted
Nie był dobry jeśli chodzi o moją psychikę, przyszły postaram się by był lepszy.
Ano właśnie. Za dużo w nim było wahań, zwątpień. Jednak zalicze go mimo wszystko do udanych. Dużo dobrego się zdarzyło, poznałam wiele niesamowitych ludzi, przeżyłam cudowne chwile. Ten rok nauczył mnie, że zawsze trzeba dawać drugą szansę, do jakich spraw podchodzić mniej emocjonalnie. W nadchodzącym roku postaram się nie popełniać tych błędów, które popełniłam w tym roku i być szczęśliwsza, bardziej cieszyć się każdym dniem.
Posted

Jaki był ten rok? Hmmm... na pewno dobry pod tym względem, że po wielomiesięcznych kłótniach z rodzicami doszliśmy do jako takiego porozumienia - jest znośnie, dobrze, że zdałam maturę z dobrymi wynikami, jestem na studiach, poznałam fajnych ludzi. Poza tym trochę pojeździłam po okolicy, pozwiedzałam, odpoczęłam od maja do października od nauki, zdałam rewelacyjnie pierwszy egzamin.

Gorszy dlatego, że podupadłam na psychice, jestem masakrycznie nerwowa i zmienna, gorszy bo okazało się, że Ci, którym ufałam odeszli i nasze kontakty są właściwe zerowe.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku się trochę podniosę i spełnię to, co sobie zamierzyłam.

Posted

Rok 2009 był dla mnie fikuśny.

Pierwsza połowa minęła bez jakichkolwiek przygód. Rutynowo. Druga połowa, a raczej 2 ostatnie miesiące roku były jednymi z najwspanialszych w moim życiu. Poszłam do pracy do której początkowo byłam negatywnie nastawiona. Jednak była to najcudowniejsza praca jaką można było sobie wyobrazić. Już nie tyle dobre zarobki, co świetna atmosfera, cudowni ludzie, nowe - może nie przyjaźnie, ale na pewno bliskie koleżeństwa. Aż chce się wrócić, ach..

To tak po krótce. Szczegóły zostawiam dla siebie [i dla Olki]. ;)

Reasumując - rok 2009 zaliczam do w miarę udanych. Na pewno lepszy od 2008, 2007 czy nawet 2006, który wcześniej wydawał mi się najpiękniejszy z dotychczasowych. Mam nadzieję, że 2010 pozwoli mi zrealizować to, co zamierzam oraz rozwinie to, co niedawno zaczęłam.

Jeff, a jak z Twoim 2009 rokiem? ;)

Posted

Dla mnie to był trudny rok. Szczególnie pod względem psychicznym. Wieczne huśtawki zdarzeń, niepewność, brak stabilności i oparcia. Jedno wielkie bagno. Trud związany także z edukacją, co i tak przełoży się w znacznej mierze na nowy rok. Ważne decyzje, niekoniecznie dobre, sprawiają, że ciężko mi jednoznacznie ocenić to, co się wydarzyło. Nie było łatwo. W większej części najgorsze już minęło, w to wierzę. I chciałabym z tą nadzieją wejść w 2010 rok.

Posted
czy wręcz przeciwnie -macie poczucie zmarnowanego czasu?

Troche tak. Nie wiele zdołałam osiągnąc przez minione dwanaście miesiecy.

Ten rok był żmudny, posępny i bezwrażeniowy, choć bywał tez wesoly. Mówiąc szczerze, niewiele sie wydarzyło, nie wiele sie zmieniło.

W skrócie : rok zaczął sie przygotowaniami do pierwszej w życiu sesji, która ciagneła sie do końca lutego. Nie musze dodawać, ze moje nerwy po tych 2 miesiacach były w strzępkach ;P Nastepnie w drugim semetrze było pare fajnych wydarzen : weekendowy wyjazd na domki z okazji urodzin koleżanki, wyjazd na pare dni do kuzynki do Krakowa, wyjazd z takiej jednej organizacji, odwiedziny Czarnej w pile i tak dalej. Od konca maja zaczeła sie sesja, która zrujnowała moja psychike doszczetnie ;D Nastepnie juz w połowie lipca pod wpływem wakacji została zregenerowana ;) Jezeli chodzi o okres wakacyjny od lipca do wrzesnia, bywało różnie. Z poczatkiem pazdziernika nowe mieszkanie, szczególnie te pierwsze tygodnie wspominam bardzo fajnie ;) Zaczełam studium reklamy weeekendowo, wiec ogolnie pazdziernik troche zmian wniósł. Listopad i grudzien nic specjalnego.

Nie był dobry jeśli chodzi o moją psychikę, przyszły postaram się by był lepszy.

dokładnie tak ;)

Guest Anonymous
Posted

2009 był dość udany. Pełen niespodzianek i rozczarowań. Jak najbardziej przełomowy. Poznałam nowego faceta i w sumie wszystko się zmieniło. Ani najgorszy, ani najlepszy. Taki ot, po prostu zwyczajny. Żadnych widocznych sukcesów, porażek zaś mnóstwo. Czuję niedosyt, nie wykorzystałam go tak, jak bym chciała.

Posted

Ten rok? Hmm nie należał do najgorszych. Było wiele chwil wspaniałych, ale i pare gorszych i tych mniej przyjemnych. Ogólnie to poznałam osoby, które jak mam nadzieję pozostaną w moim życiu na dłużej... ;) Z drużyną zdobyłyśmy mistrzostwo, mam nadzieję, że w tym roku to powtórzymy. Wakacje może nie były takie jakie do końca bym chciała, ale było pare dobrych wypadów. Jednak rok 2009 uważam do udanych.

Posted

2009 rok... hm. Na pewno był pełen niespodzianek i zmian. Mimo że na początku się nie zapowiadało. Był ciekawy, zakakujący i wspaniały... do pewnego momentu, bo od późnej jesieni wszystko się jakoś posypało. Kończę go więc średnio szczęśliwa, ale za to ze sporymi nadziejami na rok 2010. Będę go witać w towarzystwie m.in. dwojga spośród najbliższych przyjaciół, oby przyniosło mi to szczęście ;)

W skali od 1 do 10 ocenię ten rok na... no, powiedzmy 7. Gdyby skończył się w październiku albo wciąż był taki jak wtedy... dałabym 9.

Posted

był udany. pomimo, że spotkało mnie 3 bolesne przykrości (tych mniejszych nie liczę, zostały puszczone w niepamięć ;p), po których musiałam się pozbierać, to okazało się, że dużo dzięki temu zyskałam - stałam się pewniejsza siebie, a na dodatek silniejsza. a najlepsze jest to, że wraz z końcem roku wyjaśniłam sobie wszystko ze wszystkimi znajomymi, nawet z tymi 3 osobami... dlatego ciesze się, że było jak było, bo wychodzę z założenia, że co się stało, to się nie odstanie, trzeba do przodu iść i cieszyć się każdą chwilą. (; takim też mottem posługiwałam się w 2009 roku, co przyniosło więcej korzyści niż strat.

szkoda tylko, że w okresie jesiennym zdrowie szwankowało i siedziałam tyle w domu, bo wolałabym ten czas wykorzystać na coś innego.

ennostiel jeszcze podsunęła pomysł z ocenianiem w skali 0/10, ja oceniłabym tak... 8/10.

Ray of Sunshine.
Posted

Ni to dobry rok ni to zły.

Ogólnie oceniam na 6/10. Dlaczego?

Więc tak.

Styczeń:

rozpoczęłam go łzami. Pamiętam jakie miałam plany na Sylwestra, które kompletnie nie wypaliły. Wszyscy się bawili na całego, dzwonili a ja leżałam w łóżku zalana łzami. Dobre wspomnienie? Impreza u Lilly, nocne pogaduchy z Marcinem.

Luty:

Pierwsze sprzeczki, niedomówienia, zaprzepaszczone plany.

Dobre wspomnienie? Impreza u Marty, zabawa do rana.

Marzec:

nic z tego miesiąca nie pamiętam.

Kwiecień:

Jeden z najgorszych miesięcy w tym roku.

Najpierw pokłóciłam się z moją jedyną przyjaciółką.

Potem poznałam Briana.

Jedyne, co mi utkwiło w pamięci jako pozytywne to impreza, na której byłam zaproszona jako VIP.

Maj:

Ciągłe udawanie jak mi to nie fajnie, jak się trzymam, jak mi dobrze. Gówno prawda.

Czerwiec:

W szkole luz, Irlandia.

Lipiec:

Irlandia. Niezapomniany czas na totalnej swobodzie.

Impreza u Edka. Świetni ludzie, świetna atmosfera.

Oszustwa Briana wyszły na jaw.

Sierpień:

Wypad ze znajomymi.

Wróciłam do A.

Wrzesień:

Wesele siostry, moja 18stka.

Październik:

Tu zaczynają się schody.. Choroby pani Grażyny, nieprzespane noce.

Ale i tak jest to jeden z najlepszych miesięcy w tym roku ze względu na A. i noce razem spędzone.

Pierwsze lekcje z Andrew.

Listopad:

Jedna wielka masakra.

Grudzień:

Skręciłam kostkę, zaczęłam wariować. Ale i się na nowo zakochałam, otworzyłam.

Posted

Bbył udany, naprawde udany. zaczał sie wraz z nowym zwiazkiem, który nadal trwa <3 i nei ma zamiaru sie konczyc.

pierwsze ferie i wakacje bez rodziców - w towarzystwie osób mi bliskich. fantastycznie spedzony czas.

owszem, były chwile zwatpienia, rozczarowania, jednak krótkotrwałe, dlatego uwazam, że był to chyba najlepszy rok jaki pamietam (;

Posted

2009 to zdecydowanie najlepszy rok z 3 ostatnich (poprzednich za dobrze nie pamiętam). W końcu bez poważnych chorób i innych przykrych zdarzeń. Odkryłam jaka pewna osoba jest naprawdę, złapałam lepszy kontakt z przyjacielem, schudłam, dałam sobie spokój z pewną osobą, przeżyłam wielkie rozczarowanie, z którego jakimś cudem udało mi się wyjść z twarzą, spędziłam cudowne wakacje w Chorwacji. I, co chyba najważniejsze, w końcu wiem czego chcę i nie czuję się zagubiona w swoim życiu. No i zapowiada się ciekawy Sylwester :wink:

Posted

To był fajny rok o tyle, że odkryłam w sobie nieznane pokłady zdecydowania i zapału do działania;)

Zaczęło się od tego, że zdałam prawo jazdy. Taki fajny szczegół dający pewną satysfakcję.

W międzyczasie beznadziejnie na polu rodzinnym. Jakiś absolutny horror, który wywołuje u mnie depresję i frustrację.

Potem pojechałam w pierwszą w pełni samodzielną podróż, taką od początku do końca załatwioną przez siebie i to do Serbii <3 więc pierwszy raz w Serbii- cudo samo w sobie. Bardzo tam odżyłam, wróciłam z wyprostowanymi plecami, patrząc śmiało, z masą wspomnień, które wiele mi dały.

Potem rozochociłam się w kwestii podróżowania po świecie tak bardzo, że znowu zorganizowałam wyjazd i skoczyłam wraz z Lubym do Turcji. Aż mi się płakać chcę gdy pomyślę jak tam było rajsko.

Po powrocie znowu beznadzieja rodzinna. Skontrastowana z tym jak wyglądały poprzednie tygodnie za granicą i z tym jak sama sobie radzę(ps. świetnie) doprowadza mnie do decyzji- wyprowadzam się z domu.

Więc to w zasadzie największa nowość w moim życiu, jak i w roku. Pierwsze miesiące mieszkania osobno i odcięcie pępowiny przypadnie na zawsze na rok 2009.

Na studiach ciężko, myślę już że mnie wypieprzą, strasznie mam dużo egzaminów, ale spinam się w końcu tak że aż sama się sobie dziwię. Po wakacjach dowiaduję się, że dostaje stypendium w ramach niego obietnicę mieszkania i nauki w Serbii przez semestr. Więc już wiem jak będzie wyglądała druga połowa 2010 ;D

Niestety moja samodzielność (zwłaszcza sprawa ze stypendium) rzutują na moje życie uczuciowe. Więcej wymagam , więcej oczekuję. Intensywniej dopada mnie codzienność. I z Nim to samo. Pare dni temu o mało szlag tego wszystkiego nie trafił. Ale jednak.. sylwestra świętujemy już razem, z silnym postanowieniem że warto się starać.

Generalnie- dużo dramatyzmów, nierówne skoki radości i rozpaczy ale mnie to wzmocniło, jak nic dotąd.

W przyszłym już roku będę bronić pracy licencjackiej, zdawać na studia magisterskie, jadę na to stypendium. Marzę o zamieszkaniu z Lubym. Wiem, że będzie pracowicie, ale już się przyzwyczajam :)

niepokolorowana
Posted

Hmm... Nawet dobry był dla mnie ten rok.

Co prawda psychicznie się rozsypałam, ale jeżeli chodzi o przyjaciół to super. Umocniły się nasze więzy i spędziłyśmy wspaniałe wakacje. Wcześniej, na początku roku było neutralnie, w szkole nawet dobrze mi szło, w marcu walczyłam z samotnością. Kwiecień minął szybku. W maju zakochałam się w pewnym chłopaku, lecz nie miałam odwagi spróbować i teraz żałuje. W czerwcu pojawili się osobnicy płci męskiej, którzy troche namieszali w mojej głowie. Lato minęło tak jak wyżej + pewna tragiczna sytuacja, któej wolałąbym tu nie poruszać. Owa sytuacja doprowadziła do mojego rozsypania psychicznego i jej skutki chyba trwają do dziś. Wrzesień i październik to czas, jeszcze, letniego luzu i wypadów z przyjaciółmi. Listopad i grudzień to momenty w których bardzo się zmieniłam. Przeżywałąm mnóstwo porażek i kłopotów z którymi nie mogłam sobie poradzic. Trwa to nadal ale w mniejszym stopniu, z przerwami. Zarówno w szkole, jak i w niektórych relacjach międzyludzkich [nie chodzi tu o przyjaciół] stałam się pasmem porażek.

Wiele zyskałam, ale chyba jeszcze wiecej utraciłam.

Ten rok był dla mnie dobry i zły pod pewnymi względami. Nie da się tego przyrównać do siebie. Jednak...były lepsze lata. Ten jednak dał mi bagaż doświadczeń dzięki czemu mogę uczyć się na błędach...

Posted

Średnio. Większość czasu spędziłam za granicą, czyli bez bezpośredniego kontaktu z przyjaciółmi. Rok się źle zaczął, w styczniu miałam poważną depresję i patrząc z perspektywy czasu jestem dumna z siebie, że dałam radę z tym wszystkim, co mnie spotkało na początku roku. Potem jakoś leciało, bez szczególnych rewelacji. Przełom maja/czerwca -> było świetnie ; ) Sierpień! Najlepszy miesiąc 2009 ; D Na zawsze zostanie mi w pamięci, bo poznałam tego kogoś <3 I zostałam chrzestną ; P Październik też ważny, rozpoczęcie studiów, przeprowadzka itp itd, a potem to już z górki aż do teraz ; )

Mogło być lepiej, ale nie narzekam.

Posted

Rok 2009 nauczył mnie wiele,naprawdę. Chociaż nie był za dobry,ani za zły,nauczył mnie wiele Od początku roku,do wakacji układało się wszystko tak jak zwykle,czyli normalnie. Były wzloty i upadki,dopiro poznawałam siebie tak naprawdę,dowiadywałam się kim jestem,przy okazji zrobiłam coś,czego będę żałowała chyba do końca życia. Cierpiały niewinne osoby,a potem za nie wszystkie cierpiałam ja,na urodziny dostałam sumienie i wycieczkę do UK. Tak zaś nauczyłam się wiele o tym,że najpierw się myśli,a potem robi. To było coś niezwykłego,że mała 10letnia dziewczynka była w stanie nauczyć mnie tego. Po powrocie do domu,zaczęło się od nowa,wspomnienia wracały,jednak musiałam je wygonić od siebie i to zrobiłam. Tak trwało do zimny,kiedy wrócił...Wtedy wszystko zaczęło się sypać,po kolei. Tak skończyło się w grudniu. Kiedy to upadło wszystko na raz,dosłownie.

Ten rok nauczył mnie wiele,starałam się odkryć kim ja właściwie jestem,którą drogą mam podąrzyć. Mam nadzieję,że ścieżkę pokaże mi rok 2010.

Posted

To był dziwny rok, miał miliardy swoich uroków, miał miliardy gorszych, złych i beznadziejnych dni.

W 2009 do wszystkiego musiałam dochodzić z trudem, nie było mi lekko, przez to też chyba trochę się zmieniłam.

Rok przede wszystkim przełomowy, matura, studia, wiele stresu.

Rok, w którym relacje w domu uległy niesamowitej zmianie, po mojej osiemnastce wszystko stało się dużo dużo gorsze, przez pewien czas siadałam psychicznie przez wiele spraw.

Poznałam wiele ludzi, przeżyłam najlepsze wakacje w życiu, starałam sie spełniać marzenia, robić to, co chcę.

Mimo wielu złych dni rok do maja zleciał jak za pstryknięciem palcami, potem zabójcze, długie, wspaniałe wakacje i studia i co? I koniec, sylwester, nowy, kolejny długi rok.

W bilansie na plus.

Posted

Mieszany rok.

Początek był okropny, beznadziejny, zakrapiany łzami i przypłacony depresją.

Do dziś robi mi się słabo, gdy to wspominam.

W kwietniu zaczęło się przejaśniać, bo poddałam się, nie byłam już dręczona psychicznie i mogłam zmienić szkołę, co było najlepszą moją decyzją w tym roku.

No i później wakacje - może nie najbardziej udane i rozrywkowe, ale spokojne, w gronie przyjaciół, bo właśnie tego było mi wtedy trzeba.

No i w lipcu miła niespodzianka - rodzice do siebie wrócili.

Dalej było już tylko z górki. Nowa szkoła, która okazała się wspaniała, a w tej szkole ktoś, kto sprawił, że moje dni stały się ciekawsze i znalazłam jakiś cel, zadanie. Zero strachu przed nauczycielami, zero stresu. No i wreszcie zostałam doceniona. Październik - mój pierwszy występ w teatrze, mam nadzieję, że nie ostatni.

Pod koniec sierpnia urodził się synek mojego brata. :)

Podsumowując ten rok był lepszy od 2008, ale mam nadzieję, że 2010 będzie jeszcze lepszy.

Posted

Rok 2009 minął mi niesamowicie szybko. Nie wydarzyło się w moim życiu nic ważnego oprócz tego, że nawiązałam nową przyjaźń. Stałam się też bardziej zdecydowana i pewna siebie. Już nie przejmuję się tym, co mówią o mnie inni. Nauczyłam się, jak dawać chłopakowi w pysk, bo jeden taki wciąż mnie obrażał (co ciekawsze, potem się zamknął i bał się do mnie podejść). No i spędziłam fajne wakacje. Były także epizody nieprzyjemne - moja znajoma zginęła w pożarze.

Niemniej jednak, chciałabym, aby rok 2010 był lepszy.