Jump to content

Zakazana reklama

lok

Recommended Posts

Posted

Zakazana reklama. Najpierw mieliśmy allegro, a ostatnio Hoop cola. Obydwie reklamy świąteczne. O ile przy allegro powiedzmy ktoś się mógł przyczepić, o tyle przy reklamie Hoop coli decyzja KRRiT jest kontrowersyjna bo nie było wykorzystana kolęda, a pieśń ludowa - pastorałka. Niestety szanowna rada nie widzi różnicy ..... Co wy myślicie o tej reklamie? IMHO ona niczego i nikogo nie obraża, a decyzja rady świadczy jedynie o poziomie członków w niej zasiadających.

Posted
przy reklamie Hoop coli decyzja KRRiT jest kontrowersyjna bo nie było wykorzystana kolęda, a pieśń ludowa - pastorałka
to nie mozna uzywac koled w reklamach? naruszenie praw autorskich? dziwne
Niestety szanowna rada nie widzi różnicy ..... Co wy myślicie o tej reklamie?
widzialem reklame przez sekunde, bo zazwyczaj z reklam przelaczam, ale jakos nie wpadlbym ze jest "kontrowersyjna". coz, KRRiT musi od czasu do czasu pokazac ze "cos robi"
Posted
to nie mozna uzywac koled w reklamach? naruszenie praw autorskich? dziwne

nie nie, z tego co wiem to tu chodziło o zmianę tekstu rzekomej kolędy (a w praktyce pastorałki, czyli pieśni ludowej o Bożym Narodzeniu, a nei pieśni sakralnej).

wg Rady zmiana tekstu z "hej kolęda" na "hoop colę daj" to obraza uczuć religijnych i wartości chrześcijańskich.

ja tej argumentacji kompletnie nie rozumiem, reklama ma pozytywny wydźwięk, mówi o dzieleniu się i radości. kombinowanie, że obraża uczucia religijne to nadinterpretacja, a podpinanie ludowej przyśpiewki pod zbiór sakralnych pieśni to już gruba przesada.

Posted

Należy zlikwidować KRRiT. Jak jakaś reklama będzie niezgodna z prawem, to zainteresowana osoba wniesie sprawę do sądu.

Posted

A mi się nie podoba ta reklama właśnie dlatego, że w beznadziejny sposób zmienia treść kolędy. Tyle.

Posted

Ja tam lubię tą reklamę :D

I moim zdaniem to głupota.

Światłocień
Posted

wg Rady zmiana tekstu z "hej kolęda" na "hoop colę daj" to obraza uczuć religijnych i wartości chrześcijańskich.

Obraza uczuć religijnych na prezydenta!

Aż mi się przypomniało: http://www.demland.info/dem/komiksy/paski/141.png

Reklama nawet sympatyczna. Absolutnie nie widzę podstaw, żeby ją zdejmować z wizji.

Posted
nie nie, z tego co wiem to tu chodziło o zmianę tekstu rzekomej kolędy (a w praktyce pastorałki, czyli pieśni ludowej o Bożym Narodzeniu, a nei pieśni sakralnej).

yyy... buahahaha. to mnie ździebko zaskoczyło. "obraza uczuć religijnych", a ja jestem ciekaw ile osób to uraziło
A mi się nie podoba ta reklama właśnie dlatego, że w beznadziejny sposób zmienia treść kolędy. Tyle.
99% jest bezsensownych, ale czy to powód żeby dopatrywać się w nich "obrazy uczuć religijnych" i ich zakazywać? chociaż z drugiej strony, telewizja bez reklam byłaby o wiele lepsza
Posted

Jesteś jedną z nielicznych osób, którym się nie podoba ;) Osobiście uważam, że bardzo pomysłowo hoop cola zrobiła i wymagało od marketingowców to sporej kreatywności i inteligencji, żeby taką zgrabną treść napisać. Ale ja lubię takie rzeczy (tak samo podobały mi się reklamy na bilboardach: kupciuszek, sierotka ma rysia itd).

Ps. już wcześniej ktoś napisał, że to nie jest kolęda i w tym cały myk. Bo jakby to jeszcze kolęda rzeczywiście byla, to powiedzmy (naciągane bo naciągane, ale dałoby się rzec), że może urażać uczucia religijne, ale to jest po prostu pastorałka a nie pieśń religijna...

mi się podoba, taka wesoła jest a wersja ocenzurowana (karaoke) też bardzo ok :)

Posted

No to mi się też podoba jak ładnie przerobili tą reklamę i obeszli tą bzdurną decyzję. Swoją drogą ta wersja z czarnymi paskami nałożonymi na postacie z reklamy podoba mi się nawet bardziej.

Posted
99% jest bezsensownych, ale czy to powód żeby dopatrywać się w nich "obrazy uczuć religijnych" i ich zakazywać? chociaż z drugiej strony, telewizja bez reklam byłaby o wiele lepsza

ja bym rzekła, że 100% jest bezsensownych, bo jedynym sensem reklam jest zachęcenie do kupna danego produktu - poza tym innego sensu nie ma (wyłączam oczywiście tutaj reklamowe kampanie społeczne, które sens mają, biorę pod uwagę tylko reklamy produktów i usług sensu stricto).

ale w tej bezsensowności może być coś żenującego, jak Żanet Kalyta i jej chwile intymności, może coś być nudnego, jak Chajzer z vizirem pod pachą, a może być coś zabawnego, jak reklama ikei z Kleopatrą i jej teściową, a także - coś pozytywnie nastrajającego, jak rzeczona reklama hoop coli. mnie się podoba, komuś się podoba, komuś trzeciemu może mniej, ale mówienie, że obraża wartości chrześcijańskie to po prostu gruba nadinterpretacja.

Posted

Jeżeli wokół jakiejkolwiek reklamy robi się szum medialny, to reklamodawcy cieszą się bardziej niż gdyby emisja przeszła bez echa. Na wieść o tym, że zakazano emisji czegoś ludzkość odruchowo chyba chce to coś zobaczyć.

Widziałam przerobioną wersję reklamy, z karaoke. Trafia do mnie bardziej niż we wcześniejszej wersji, a dodatkowo sama reklama ma zrobioną reklamę.

Posted
sama reklama ma zrobioną reklamę.
a to już coś, jak reklama ma reklamę. teraz ludzie szukają na youtubie jej, żeby zobaczyć co takiego oburzającego w niej było, że ją zdjęto, bo wiadomo - zakazane ciekawi najbardziej.

co do samej reklamy - reklama jak każda inna, widziałem tylko poprawioną wersję. nie grzeje, nie ziębi..

Posted

W sumie wyszło hoop coli na plus cały szum, bo nawet w komentarzach na hoopcola.pl większośc ludzi jest przeciw decyzji KRRiT ;) Ale hoop cola na pewno nie miała tego w planach :D

Posted

A może by tak wszystkie reklamy zakazać, szczególnie wtedy gdy sie ogląda fajny film w tv :)??

Posted

super jest ta reklama hoop coli i nie widzę w niej nic obraźliwego. swoją drogą to decyzja KRRiTV chyba nawet na dobre wyjdzie hoop coli, bo całą tą cenzurą zwrócili jeszcze większą uwagę mediów na tę sprawę i hoop cola tylko na tym zyska :)

Posted
IMHO ona niczego i nikogo nie obraża, a decyzja rady świadczy jedynie o poziomie członków w niej zasiadających.

Dla mnie to jest śmieszne. tu nie można zmieniać tekstu, a do kolęd można tańczyć. To dla mnie jest śmieszne :D

Posted
a do kolęd można tańczyć

To była pastorałka, nie kolęda, świecki utwór, nie różniący się np. od Last Christmas. Ta melodia była też wielokrotnie wykorzystywana, a żadnej jazdy nie było. Katoland i tyle :|

Posted

To była pastorałka, nie kolęda

Wiem! Ale widziałem jak tańczono do kolęd!

I odbiegając od tematu, witaj z powrotem

• 1 month later...
Posted

Z takich kontrowersyjnych i kuriozalnych reklam słynie burger king. Kiedyś wymyślili perfumy o zapachu mięsa a teraz zachęcaja do podpisania petycji do prezesa NBP o wprowadzenie do obiegu nowej pięciozłotówki. Szczegóły całej akcji na www.nowa-piatka.pl

• 2 months later...
Posted
Ci ludzie powinni się zająć czym innym, niż tylko wyszukiwaniem doznanych krzywd. Rany.
  • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• wardrum
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane