Kreatyna oraz jak wyzezbic klate.

Recommended Posts

Posted

Witam!

Mam 18 lat i ważę 63kg wzrost 178cm. I problem mam z budową ciała i nie wiem jak się zabrać do tego, bo do wakacji chce jakoś wyglądać i dlatego proszę was o pomoc jakie treningi robić, oraz na jaką dietę i jakich używek używać typu kreatyna :mrgreen:

Ja zawsze się wstydziłem swojego ciała i się nie rozbierałem np na WF itd.

Bo ja właśnie chcę osiągnąć jakiś rezultat i chce iść śmiało na plaże z kumplami a tak to nie mam odwagi pokazać się i mowie im ze nie idę nigdzie i tyle.

Proszę spojrzec na to zdjecie i powiedzcie jak mam z tego ciała wyzebic cos dobrego :)

http://img704.imageshack.us/i/dsc00010l.jpg/

A w sprawie kreatyny to chcę się dowiedziec czy lepiej na sucho jechac czy na kreatynie odrazu kase mam to co miecha moge wydac te 40zl. Wiec powiedzcie mi jak sie odzywiać i co ta kreatyna wgl daje czy ma jakies skladniki takie jak np. bialko czy cos??

-----------------------------------------------------------------------------------

A za pomoc daje pochwale oraz mala zaplate na konto.

Prosze o pomoc!!

Posted

Najpierw musisz mieć w 'miarę' dobrą dietę. Oczywiście trenuj na sucho - przynajmniej z miesiąc, wtedy to organizm przygotujesz do wysiłku. Po miesiącu możesz kupić kreatynę. Osobiście polecam 'Olimpa'.

Dieta:

- śniadanie obfite w mięsko i nabiał (szynka, sery itp), popij jakimś sokiem,

- II śniadanie najlepiej jakby były to owoce i warzywa, coś 'lekkiego',

- obiad to przede wszystkim ryby, unikaj dużej ilości ziemniaków - bardziej polecam ryż,

- kolacja głównie nabiał, unikaj mięsa,

- jeśli jesteś głodny lub czujesz głód zjedz jakiegoś owoca/warzywo unikaj słodyczy,

pamiętaj, nie łącz kreatyny z mlekiem (0 efektów). Kreatynę znajdziesz w mięsie, więc dlatego odradzam spożywania dużej ilości kotletów, mielonych itp. Zjadaj orzechy (masa), pij sok z cebuli (wydolność) i unikaj cukrów w dużych ilościach.

Ćwiczenia:

Najlepsza byłaby siłownia, tam masz wszelaki sprzęt i większy wybór. Na początek jednak polecam brzuszki, pompki i A6W. Z czasem 'przejdziesz' na ławeczkę. Wg mnie lepiej powoli i dobrze do celu, niżeli szybko i 'byle jak'.

Tak swoją drogą bardziej polecam BCAA, odżywka zwiększa siłę i 'przyrost masy' i z tego co wiem kosztuje tyle samo co kreatyna (39 zł -przynajmniej ja tyle płacę). Jak chcesz coś więcej to pytaj, postaram się pomóc.

Posted

No od dzisiaj własnie ostatni raz zjadlem 3 grzeseski a czekolady dalem siostrze niech tyje ;p

Powiedz mi jak przytyc, wlasnie mi o to chodzi zeby troche masy nabrac i cos zdzialac ;). A widziales moja fotke? I ile mi to zajmnie zeby zajebiscie wyzeźbic bo chce na wakacje wygladac jakos. Po ile serii robic??

A ten srodek BCAA szkodliwy jest czy co bo ja niemam pojeecie na ten temat bo ty bierzesz to cos wiesz. I czy mam zeby wyzezbic cialo to musze byc caly czas najedzony? Bo ja kolaji niemam tak zaczesto ;)

I napisz w jakich mniewiencej godzinach jesc i tez mniewiejcej ile mam jesc itp.

Czekam na odp.!

Posted
No od dzisiaj własnie ostatni raz zjadlem 3 grzeseski a czekolady dalem siostrze niech tyje ;p

Dobry początek, oby tak dalej :D.

Powiedz mi jak przytyc. A widziales moja fotke? I ile mi to zajmnie zeby zajebiscie wyzeźbic bo chce na wakacje wygladac jakos. Po ile serii robic??

Wystarczy mi waga i wzrost. Na pewno do wakacji zdążysz. Oczywiście jeśli będziesz trenował i trzymał dietę. Do przytycia dobre jest 'białko', ale pamiętaj że jeśli nie będziesz trenować regularnie to z efektów nici. Poza tym białko to wydatek 100 zł i wg mnie ta odżywka jest o wiele gorsza niżeli kreatyna czy BCAA.

Co do serii to początkowo 8 (po 10 razy dane ćwiczenie), następnie po 3 tygodniach zwiększ do 12, następnie znów po 3 tygodniach do 16 itd (oczywiście mam na myśli brzuszki i pompki), czyli przykładowo robisz 10 pompek (2 min. przerwy) i kolejne 10 pompek - aż dojdziesz do 8 serii :wink: .

Jeśli chcesz ćwiczyć na ławeczce to rób 8 serii po 10 razy (wyciskanie).

A ten srodek BCAA szkodliwy jest czy co bo ja niemam pojeecie na ten temat bo ty bierzesz to cos wiesz.

Wszystko jest poniekąd szkodliwe - zwłaszcza tabletki. Jeśli będziesz brał 2 tabletki 45 min. przed treningiem (popijasz 1 szklanką wody) i 2 tabletki 10-15 min. po treningu to nic Ci nie będzie :wink: . Dodatkowo w dni nietreningowe 30 min. przed posiłkiem 1 tabletkę.

I czy mam zeby wyzezbic cialo to musze byc caly czas najedzony? Bo ja kolaji niemam tak zaczesto ;)

Trenuje się 1h po posiłku, zwłaszcza że odżywki bierze się na pusty żołądek.

I napisz w jakich mniewiencej godzinach jesc i tez mniewiejcej ile mam jesc itp.

To zależy od dnia. Dam Ci taki przykład: (tryb, (.../...) - godzina)

Śniadanie (7:00/8:00/9:00)

4 kanapki z masłem, szynką, ogórkiem i serem. Do tego sok/herbata (odradzam kawę). Można też zjeść jogurt/owoc.

II Śniadanie (10:00/11:00/12:00)

Banan/Pomarańcze itp. lub jogurt, kanapka, drożdżówka itp.

Obiad (14:00/15:00/16:00)

Jakaś zupa, makaron, ryż, delikatne mięsko itp.

Trening (17:30/18:30)

Odlicz 30 min. na przyswajanie odżywek.

Kolacja (20:00/21:00/22:00)

Raczej nabiał typu jajecznica, sery, ryby w puszce, pasztet ale może ewentualnie być dżemik, miód :wink: itp.

Podwieczorek (to zależy)

Jakieś owoce, jogurt, orzechy itp.

Pamiętaj aby unikać też alkoholu.

Posted

a jak chce tylko w domu cwiczyc to jakie mi polecasz treningi?

i jeszcze jedno ile razy na dzien mam trenowac? Raz dziennie czy wienncej napisz wszystko na ten temat.?

Posted

Przede wszystkim pompki. Możesz wsiąść trzy stabilne krzesła i na nich ćwiczyć (większy zakres ramion). Możesz robić różne kombinacje np. na pięściach, jedna ręka itp. Polecam również brzuszki. Nogi muszą mieć stabilne umocowanie (nr. rura). W domu bez przyrządów będzie Ci ciężko, lecz systematyka z pewnością wystarczy.

i jeszcze jedno ile razy na dzien mam trenowac? Raz dziennie czy wienncej napisz wszystko na ten temat.?

Trzy razy w tygodniu. Wystarczy jak podczas treningu zrealizujesz wszystkie serie. Pamiętaj o 15 minutach rozgrzewki (pajacyki, rozciągania, przysiady itp). Mięśnie muszą się regenerować. Ćwicz przykładowo w poniedziałek, środę i sobotę. Jeśli przepadnie Ci jakiś dzień - to nic się nie stanie. Uwierz mi lepiej ćwiczyć 'jeden dzień' mniej, niżeli o jeden trening dłużej.

Posted

"jak wyzezbic klate" wyrzeźbić to chyba najłatwiej dłutem i młotkiem, ale Ja polecam najpierw coś lżejszego jak słownik ortograficzny. A no tak, trzeba myśleć o przyszłości, przecież wakacje za jakiś tam czas nad Bałtykiem, na CeHa Ci umięśniony brzuch jak łapy jak patyki? Takie myślenie, mam wyrzeźbiony brzuch wyrwę parę panien to wali mi taka wiocha, ale to tylko moja opinia.

Posted
"jak wyzezbic klate" wyrzeźbić to chyba najłatwiej dłutem i młotkiem, ale Ja polecam najpierw coś lżejszego jak słownik ortograficzny. A no tak, trzeba myśleć o przyszłości, przecież wakacje za jakiś tam czas nad Bałtykiem, na CeHa Ci umięśniony brzuch jak łapy jak patyki? Takie myślenie, mam wyrzeźbiony brzuch wyrwę parę panien to wali mi taka wiocha, ale to tylko moja opinia.

Oczywiście, masz rację. Dlatego polecałem ów jegomościowi siłownie (najkorzystniejszy byłby atlas). Odrzuciłem na wstępie białko, bo to doprowadziłoby go do wspomnianego już przez Ciebie efektu. Tak swoją droga widzę, że był już taki temat i o dziwo założony przez szlachetnego aha159. Tam odsyłali go do różnych for itp. Myślę, że dobrze postąpili - wszak wszystko można znaleźć w internecie. :wink:

Posted

Aż żal mi się robi jak czytam niektóre wypowiedzi, 0 pojęcia o ćwiczeniach i kulturystyce, do autora tematu słuchaj się wyżej kolegów a na pewno dobrze na tym wyjdziesz LOL... Powodzenia!!! :crazy:

• 1 month later...
Posted

Mcsente, szerzysz herezje. tyle powiem. dżemik, drożdżówka i jakaś zupa w diecie na mase. bez komentarza :shock:

do autora: http://www.kfd.pl , http://www.sfd.pl i nic więcej.

Przede wszystkim pompki.

przede wszystkim pompki?! HEREZJA

Posted

Aż mi skacze ciśnienie jak widzę ile osób nie mających kompletnie pojęcia o kulturystyce udaję, że się zna i wymądrza. Szkoda klawiatury na Nich pkd88 - oni się przecież lepiej znają :wink:

• 2 months later...
Posted

z tego co widzę i czego nauczyli mnie w szkole czyli czytania ze zrozumieniem widzę ze mcsente wspomniał o 2posiłkowym obiedzie wiec nie wiem czego sie czepiacie , zupy tez sa zdrowe bo maja warzywka a na drugie danie konkret

wielcy kokserzy/dietetycy z niedoborem witamin :lol::lol: krytykujecie pompki

a co koleś ma robić jak nigdy nie ćwiczył wygląda jak chuchro i do tego chce ćwiczyć w domu? mokre ręczniki wyciskać na taboretach? :lol:

• 3 months later...
deathbringer
Posted

Proste, że zupy są dobre, ale nie takie bardzo wodniste bo nie dają energię, a zapychają żołądek i potem np. bulgocze przy brzuszkach. Ja jem sobie zupy typu krem, np. z brokułów albo z marchwi. Dają energię i wartości odżywcze są dalej w warzywach, a nie w wodzie.

Pompki są idealne do wyrobienia klaty, możesz nimi wyrobić rzeźbę, siłę i masę, zależy od tego jakie robisz. Ja na rzeźbę robię połówki na pięściach, tak żeby klata po prostu płonęła i była cały czas spięta. Na masę robię pompki na krzesłach, tak by schodzić nisko i powoli, klata puchnie aż miło. A na siłę robię pompki na jednej ręce, przy odpowiedniej technice, spięciu całego ciała, daje potężnego powera w klacie, barkach, łopatkach i ramieniu. Mi od tego na tyle wzrosła siła ciosów sierpowych, że złamałem koledze nos ręką w rękawicy.

Co do kreatyny to firm, rodzai, staki, niestaki, transportery itd jest mnóstwo, trzeba dobrać coś odpowiedniego dla siebie, bo coś co zadziała idealnie u mnie, u ciebie w ogóle może nie mieć efektów. Ja sobie kupiłem ostatnio taki transporter kreatynowy http://www.milkoshake.pl/produkty/46-milkoshake-sports i jedyne co Ci mogę na razie powiedzieć o tym, to to, że jest smaczne. Polecać lub nie, będę mógł dopiero po zjedzeniu całości. Nie ma co się sugerować opiniami innych, tylko poczytać o tym sporo, samemu się dokształcić, a nie liczyć na poradę w stylu "tylko ta odżywka rozsadzi ci mięśnie, ta nie, ta też nie".

• 1 month later...
Posted

dokładnie pamietam jak kupilismy z kumplem tę sama kreatyne , mielismy te same diety prawie a jemu przyszło 10kg siły na wycisku na prostej i zero masy a mi zero siły a 5kg masy a braliśmy to samo

• 1 year later...
Posted

Duże znaczenie mają też geny. Możliwe że u Ciebie z pewnym opóźnieniem zaczęłoby iść wszystko w siłę. Nie wiem jeszcze jak bardzo zbliżone mieliście do siebie sylwetki, może zbyt różniliście się od siebie żeby mieć te same diety... albo Twój kolega ćwiczył od dłuższego czasu.

Ja odżywki kupuje w sklepie www.twoje-odzywki.pl i zawsze wszystko jest cacy.

• 11 months later...
Posted

Ja kupowałam teraz bratu - mieszka w Anglii a w Polsce kupuje odzywki. Wiem ze Met-Rx Creatine Blast była dla niego dobra i własciwa, wiec moze warto sprawdzić i tą.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online

• There are no registered users currently online
  • Tematy

• Recent Status Updates

• Borowy

Borowy  »  mw2

Ej, robimy coś?
      · 1 reply
    • Gerda

Gerda  »  Martusiaaaaaa92

Masz rangę "cichy pierdobójca" hahahaha sikam
      · 2 replies
    • Martusiaaaaaa92

Martusiaaaaaa92  »  Gerda

O, nowy nick!
      · 1 reply
    • Lina_Evi

Lina_Evi

Witam ponownie.
      · 2 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      sgt.manson
      sgt.manson
      1
  • Create New...
Please Sign In or Sign Up