Jump to content

Sytuacja Polski.

Matthew

Recommended Posts

Posted

Co sądzicie o sytuacji politycznej, finansowej polski?

Czy aktualna sytuacja jest winą społeczeństwa czy polityków?

Co warto byłoby zmienić?

Czy Polska może się rozwinąć i dorównać innym krajom UE?

Szukałem takiego tematu i nie znalazłem.

Enjoy~

Posted

Myśle, że Polska ma szanse się wybić, ale napewno nie z taką władzą. W dobie, gdzie w tym kraju wszystko kręci się wokół kasy, łapówek i ogólnie kłamstwa , nie ma szans, żeby się jakkolwiek poprawiło. Nie dbają również o jednostke! Wszyscy specjaliści pouciekali za granicę, bo tu nie mają szans, żeby się UCZCIWIE dorobić. Jak tak dalej pójdzie, to kiepsko to widzę :? Tylko wiesz, zawsze pozostaje jakaś nadzieja, która coprawda jest matka głupich, ale jeśli każda matka kocha swoje dzieci, to kto wie, co będzie za kilka lat :D

Posted
to zalezy, czy patrzymy za zachod, czy wschod.

Cała polska. ;)

ja bym proponowal, by zlecic Arminowi misje, tworzenia rzadu z tego forum powybieram reszte i uczynimy polske mocarstwem

Jest era kaczora, to teraz będzie era pingwina? ;)

Posted

1.Sytyuacja polityczna

Po osiagnieciu sukcesu jakim było dostanie sie do NATO i UE, musimy na nowo określić nasze cele i prorytety. Na razie chaos, głownie z powodu słabego obycia międzynarodowego członków naszego rządu. Pani Fotyga jest jednym z najbardziej nikompetentnych min. w histori RP.

2. Sytuacja gospodarcza.

Na razie dobra i stabilna, 6 % wzrostu pkb, brak inflacji i niski poziom wzrostu konsumpcji. Do tego rosnące inwestycje zagraniczne. Jak na razie to wszystko wypracowane przez poprzedni rząd, ten (na szczęście) jeszcze nie zaczoł majstrować zbytnio przy gospodarce, z 2 jednak strony marnujemy idealny okres na niezbędne reformy.

3. Dopuki strach przed sondażami będzie prowadził w strone populizmu i rozdawania kasy doputy nic sie nie uda zrobić.

4. Patrz punkt wyżej i wyciagnij wnioski :)

5. Napewno może sie do nich zbliżyć, ale do tego są potrzebne odpowiednie reformy.

Posted

moje zdanie jest takie nie tzreba bylo glosowac na PIS.

teraz ludize ktorzy glosowali nie maja prawa sie zloscic na to ich rzad robi. bo to oni ich wybrali. Ktory idiota glosowal na partie leppera?

albo na LPR? chcecie wrocic do XVII wieku? i uczyc sie pzry swiecach? bez proadu? to prosze bardzo..

polska ma potencjal.. historie jakij nie ma wiele krajow. Moze byc wielka i bogata. Ale politycy wola brac kase dla siebie, niz byc uczciwi. dlatego nie ma pomocy.

co zmienic? rzad ale od samego poczatku. wszytskich powyzucac. zmienic zasady jeszcze raz pisac ustawy!

Posted

teraz ludize ktorzy glosowali nie maja prawa sie zloscic na to ich rzad robi. bo to oni ich wybrali. Ktory idiota glosowal na partie leppera?

albo na LPR? chcecie wrocic do XVII wieku? i uczyc sie pzry swiecach? bez proadu? to prosze bardzo..

Twoja ocena jest troche niesprawidliwa, uważasz za idiote kogos tylko dlatego, że wasze poglądy bardzo sie różnią. Oceniasz wyborców patrzac na polityków, a to błąd.

Mnie o wiele bardziej porazaja ludzie którzy głosuja na PO, po czym z duma twierdza, że głosuja na "liberałów", albo "nie głosuja na socjalistów".

Posted

Gdyby politycy chceilli to by coś zrobili..

Zmienić.. bardo dużo...

Dorównać.. No ba..

Posted

Wiele rzeczy mi sie nie podoba, ale tez wkurzaja mnie mocno przesadzone, katastroficzne proroctwa i zlozeczenia. Nie podoba mi sie kierunek reform, ktore zamiast dotyczyc gospodarki, dotycza spraw imho drugoplanowych (nazwa partii zobowiazuje? ;-)). Pomysly ministra oswiaty tez wolaja o pomste do nieba. Nie widze taniego panstwa ani 3 mln mieszkan. Mam dosc politycznych rozgrywek i dziwnych posuniec premiera. Itd. itp.

Spoleczenstwa, bo takich przedstawicieli sobie wybralo, a politykow, bo nie dorosli do pelnienia takich funkcji. Oczywiscie nie mowie o wszystkich, tylko o tych, ktorzy psuja obraz wiekszosci.

Co warto byłoby zmienić?

Politykow rzadzacych ;-) Liberalizacja gospodarki - to na pierwszym miejscu.

Jasne, ze moze, tylko trzeba umiec wykorzystac szanse, ktora nam daje m.in. czlonkostwo w Unii. Nie popelniac glupich bledow, nie budowac panstwa socjalnego, gdy nie ma na to pieniedzy, ograniczyc populizm i nie finansowac wyborczej kielbasy z kieszeni podatnikow.

Posted
niezupelnie. czlowiek zdroworozsadkowy nie daje nabrac sie na populizm reprezentowany przez samoobrone czy lrp, bo przy minimalnym wkladzie w wladze, trudno oczekiwac realizacji ich programow, a co za tym idzie glosowanie na te partie nie sprowadza sie do prezentowania okreslonej wizji politycznej,

A nie przyszło Ci na myśl, że dla dużej części wyborców te partie sa akurat?, że prezentuja te poglądy co i oni ?

Dla niektórych tylko LPR tak naprawde broni wartości katolickich, życie poczęte itp.

Dla innych to samoobrona jest jedyna partia prawdziwie socjalistyczna, a uważać mogą oni, że jest to jedyna droga do dobrobytu.

Partie takie jak ta wyrażają po prostu poglądy węższej części społeczeństwa.

tu sie zgodze, aczykolwiek PO jest paria liberalna, tylko ze slowo to nabralo w polsce zlego wydzwieku, dlatego utozsamiaja sie z nim ludzie, nie majacy z nim wiele wspolnego.

PO tylko uważa sie za taką, tak naprawde najlepsze słowo określające tą partie to konserwatywna. Moze mało kto zwraca uwage na niuanse pod tytułem do kogo odwołują sie liderzy partii, gdzie sa źródła (podobnie jak w przypadku PiS'u tak i tu mamy wyraźne odwołanie się do przedwojennego PPS'u), mało kto zwraca uwage na realne (proponowane w formie ustaw), wszyscy wola papke telewizyjna w której dla głupiego odbiorcy trzeba wprowadzic proste podziały, żeby mogli sie połapać.

Program społeczny tej partii jest jak najbardziej konserwatywny, a jego cały liberalizm polega głównie na likwidowaniu.

Co do gospodarczej częsci, łądnie wyglada na papierze, tylko brak projektów ustaw, a jak już jakies propozycje szly ze strony PO, to w zupełnie przeciwnym kierunku.

Posted

Ja uważam, że sytuacja Polski nie ejst jakaś nadzwyczajna i nie ma nad czym płakać. Każdy rząd nie dawał tego co obiecywał. PiS w tym miejscu nie jest ani gorszy, ani lepszy od poprzednich. Ludziska pozapominali, jak Miller ze swoim pedałowatym, ironicznym uśmieszkiem drwił ze wszystkich, jak obalano ludzi trzymających władzę, etc. Teraz psioczy się na PiS, ao SLD już pozapominali. A myślicie, że z PO u władzy, albo z PO na miejscu PiSu byłoby inaczej?

Zresztą kto wybrał PiS? Nagle podniosła się w sieci fala krytyki na tą partię, ale ktoś ją wybierał. Ba! wybrali ją nawet ci, którzy wybory zlekceważyli i nie poszli. Młodzi mają w dupie wpładzę, ale chętnie na nią bluzgają - jakie to polskie, a stare baby motywowane przez o. Rydzyka poszły na wybory - zjednoczyły się i wygrały. Wstyd! Młodzież wykiwana przez moherowe berety, które niedługo umrą... .

Polska gospodarka przypomina momentami okres PRL. Robolowi zaczyna się płacić więcej, niż inteligentowi. Róznica taka, że obecnie robol musi mieć specjalnistyczne wkalifikacje, a jest w stanie wyciągnąć grubą kasę o której doktor na prywatnej uczelni może pomarzyć.

Posted

Sytuacja gospodarcza sie poprawia lecz mimo tego iz bezrobocie spadlo jestem sceptycznie nastawiony poniewaz wiekszosc polakow wyjechalo za granice, a jezeli chodzi o sytuacje polityczna to mysle ze Polska teraz nie jest pod najlepszymi rzadami lecz trzeba sobie uswiadomic ze my zawsze narzekamy na politykow niewazne kto rzadzi zawsze jest grupa ludzi przeciwna i grupa zwolennikow zawsze tak bylo i zawsze tak bedzie, trzeba sie zastanowic czy niektore decyzje naszego wodza nie sa adekwatne do sytuacji w kraju ale tez czy inny prezydent by podjoł inne sadze ze moze w niektorych przypadkach tak lecz ogolem rzecz biorac jego polityka byla by podobna.

zdecydowanie politykow choc po czesci tez spoleczenstwa dlatego iz przeciez ktos musial wybrac tych ze politykow, a dlaczego zdecydowanie politykow poniewaz owi ludzie tak kieruja naszym panstwem by zgarnac jak najwiecej dla siebie nie zważając na dobro narodu.

Co warto byłoby zmienić?

Cos czuje ze zmiana rzadzacych nic by nie dala bylo by tak samo jak jest a niepotrzebnie by tylko szumu narobili, wiec raczej nic sie nie da zrobic tylko czekac na kogos uczciwego, chociaz w Polsce to bedzie trudne.

Moze kiedys narazie powiedzmy sobie szczeze mimo wzrostu gospodarczego jestesmy takimi lizodupami niedosc ze lizemy dupe Bushowi to jeszcze kilku panstwom EU nasza polityka glownie opiera sie na lizaniu dupy a nasz kraj zanim dorowna innym krajom to minie duzo czasu, kiedy im dorownamy bedziemy to wiedziec po tym ze nam beda lizac dupe.

MAlutka:*:*
Posted

polska ma potencjal.. historie jakij nie ma wiele krajow. Moze byc wielka i bogata. Ale politycy wola brac kase dla siebie, niz byc uczciwi. dlatego nie ma pomocy.

co zmienic? rzad ale od samego poczatku. wszytskich powyzucac. zmienic zasady jeszcze raz pisac ustawy!

Jaka różnica czy głosowało by się na PiS czy na PO czy też na co innego... Przecież i tak było by tak samo.. Trzeba się pogodzic z tym że politycy bronią swoich interesów a nie państwa... Ludzie uczciwi przecież mają bardzo małe szanse przebić się w Polsce w dzisiejszych czasach...

Wogóle patrzcie co się dzieje młodzi ludzie zamiast próbować swoich siłw ojczystym kraju to wyjeżdżają za granice, a nikt mi nie powie że tam są kokosy, bo przecież czy w Angli czy gdzie indziej Polak będzie traktowany jak wyżutek, bo nie jest na swojej ziemi, nie w swoim kraju... Nigdzie nie będzie Polakowi dobrze tak jak w Polsce... My jesteśmy młodzi musimy zadbać o swój kraj, bo inaczej zniszczymy samych siebie... Ja proponuje współprace uczciwej młodzieży :lol: :lol: hehe zaplanujmy coś na przyszłość i zrealizujmy plany naszej przyszłej Polski, musimy działać zanim Kaczki nie rozwalą naszego kraju... :lol: hehe PoZdRo:*:*

Posted
Sytuacja gospodarcza sie poprawia lecz mimo tego iz bezrobocie spadlo jestem sceptycznie nastawiony poniewaz wiekszosc polakow wyjechalo za granice

Wiecie, że są prognozy, które mówią, że jeżeli taka sytuacja gospodarcza jaka jest utrzyma się. Czyli wysoki wzrost gospodarczy, duża mobliność Polaków, ogóle stażenie się społeczeństwa i coraz więcej ludzi na rentach i emeryturach, to w 2012 roku szacuje się, że problemu bezrobocia nie będzie. Będzie oscylowało w zdrowych dla gospodarki przedziałach 3%-6%

Posted

Polityczna nie jest zła, zaczynamy sie liczyć w Europie i na świecie, nie jesteśmy pionkiem do popychania a to dobrze, co do finansowej to mimo wszystko się poprawia ale sądze że tracimy jedną z większych szans na prawdziwe zmiany w gospodarce.

Winą czy zasługa hihihi : ) ?

Obecna sytacja nie jest zła, mogło by byc lepiej ale tez było gorzej.

Co warto byłoby zmienić?

Hm..poprawić gospodarke, obnizyć podatki, zlikwidować ZUS, oraz starać się być silnym i niezależnym panstwem w Europie, nie dopuścic do utworzenia konstytucji Europejskiej która bardzo osłabi pozycje Polski.

Już doganiamy na zahcodzie się nas boja ;- ).

Posted

Twoja ocena jest troche niesprawidliwa, uważasz za idiote kogos tylko dlatego, że wasze poglądy bardzo sie różnią. Oceniasz wyborców patrzac na polityków, a to błąd.

Mnie o wiele bardziej porazaja ludzie którzy głosuja na PO, po czym z duma twierdza, że głosuja na "liberałów", albo "nie głosuja na socjalistów".

nie. chodiz mi o to ze niehc teraz ludize nie marudza skoro sami sobie taka wladze wybrali. ktos jednak glosowal na pis skoro wyglali wybrory prawda?

Posted

Co do politycznej to jest kiepsko i bardzo dobrze, Unią rządzą liberałowie i komunisci. A u nas tego nie ma i dzieki temu jestemy krytykowani.

Mediow ktore zakrzywiają nasz obrac patrzenia i nie przekazują wszystkiego obiektywnie. Bo nacjonalizm pokazuja jako faszyzm. Nic nie robiac sobie z ludzmi maszerujacymi pod szatandarem z Sierpem i Młotem

Co warto byłoby zmienić?

Moze zakaz istanienia parti poskomunistycznych i wyjsce z UE.

Moze tylko nie mozemy byc w UE. Warto było by otorzyc rynki na wschód, i zacząć budować dobrobyty. Bo jak staniemy sie niemcami ktorzy sprowadzili turkow, i teraz oni zabieraja im cały socjal :roll:

Posted

Kraju z tak piekna, waleczna, bohaterska, honorowa ojczyzna nie dalo sie bardziej zrujnowac ! :? Brak słów.

Posted
wzrost gospodarczy to nie kwestoia polityki rzadu, lecz ogolnego kierunku swiatowej gospodarki i jej konionktury, ktorej Polska w rzeczwistosci nie wykorzystuje w pelni

Nie do końca. Np. szalone ceny w budownictwie nie zależą tylko od tego, że nagle potrzeba mieszkań. Generalnie winowającą jest samo państwo, które w 2004 roku zmieniło prawo budowlane i nie ma wielu planów zagospodarowania przestrzennego. Zatem firmy developerskie choćby chciały budować nie mają pola do popisu. Grunty które takie plany mają są drogie, co przekłada się na ceny mieszkań.

Z drugiej strony na taką sytuację odpowiadział sam rynek bankowy. Banki w chwili obecnej dają kredyty pod hipotekę bardzo łatwo, przez co nie trzeba mieć własnego wkładu, a można mieć kasę na mieszkanie.

Pamiętajmy po prostu, że państwo steruje gospodarką poprzez ustawy (tak jak potrafi sprawić, że produkcja biopaliw staje się nieopłacalna narzucając na nią akcyzę).

Mogę się zgodzić, że to taki trend nie tylko w Polsce (np. ogromny wzrost gospodarczy mają takie kraje jak choćby Estonia), ale państwo ma gigantyczny wpływ na gospodarkę.

Posted

Co do politycznej to jest kiepsko i bardzo dobrze, Unią rządzą liberałowie i komunisci. A u nas tego nie ma i dzieki temu jestemy krytykowani.

A polska socjalisci :), co do komunistów w europarlamencie to jest to raczej śmieszne ;p

Mediow ktore zakrzywiają nasz obrac patrzenia i nie przekazują wszystkiego obiektywnie. Bo nacjonalizm pokazuja jako faszyzm. Nic nie robiac sobie z ludzmi maszerujacymi pod szatandarem z Sierpem i Młotem

Owszem fakt czesto krytyka nacjonalizmu jest na wyrost, ale prawda jest również, że członkowie takich parti i ugrupowań sami sie o to proszą.

Moze zakaz istanienia parti poskomunistycznych i wyjsce z UE.

Po 1 nie wiem co by ci to dało ? Czesi zrobili pełna dekomunizacje i mimo to, nadal mimo upływu czasu maja w kraju silna partie KOMUNISTYCZNA (cos jak nasza SO, tylko bez zadnych hamulców odnoszaca sie do poprzedniego systemu). Zreszta jak sie później okazało, w różnych wyborach społeczeństwo nie raz obdażało swoim zaufaniem polityków wywodzących sie z poprzedniego systemu. Ci zreszta dawno wyżekli sie totalitarnych ciagotek wiec w czym problem ?

Moze tylko nie mozemy byc w UE. Warto było by otorzyc rynki na wschód, i zacząć budować dobrobyty. Bo jak staniemy sie niemcami ktorzy sprowadzili turkow, i teraz oni zabieraja im cały socjal :roll:

Wiesz ostatnio to jesli ktos sie na kogos zamyka to wschód na nas. To rosjanie, białorusini i ukraińcy ostatnio z powodów "weterynaryjnych" blokowali wymiane handlowa w ta strone.

A z tym zjadaniem socjalu to pojechałeś, że ho ho, akurat ostatnie problemy niemiec w tym względzie maja niewiele wspólnego z turkami.

Po prostu sfera socjalna w Niemczech opiera sie reforma od czasu złotej ery, a sytyłacja gospodarcza nie jest juz tak wspaniała jak kiedys.

[ Dodano: Wto Mar 13, 2007 3:35 ]

no co Ty :D kwestia zycia poczetego, eutanazji, czy co tam glosi jeszcze LPR to sprawy co do ktorych wiekzosc parti ma taki sam stosunek, LPR jedynie krzyczy o tym najglosniej. [...]Zdecydowana wiekoszsc elektoratu ligi, nie utozsamiaa sie z jej programem w pelni lecz scisle wybranymi haslami, chociazby kwestia homoseksualizmu. To zabawne ze partia stricte katolicka nie ma poparcia srodowisk katolickich.

Bo moze nie zauważyłeś, ale jest jeszcze jeden warunek który ma znaczenie. Bo widzisz większosć środowisk katolickich była mocno zwiazana z solidarnoscia i tym co później z niej wyszło, natomiast zdanie ligi na temat choćby okrągłego stołu jest dość znane :>

nie uwazam zeby takie podzialy byly glupie, wrecz przeciwnie - jasne spolaryzowanie sceny politycznej charakteryzuje dojrzale demokracje - Wielka Brytania, Niemcy czy USA. Z czasem i w Polsce, poglady powinny sie wykrystalizowac wsrod politykow.

Nie wiem moze nie precyzyjnie sie wyraziłem, ale chodziło mi o to, że tak naprawde to media kreuja te dziwne podziały które jak w tym przypadku czasem mijaja sie troche z prawda.

Nie uwazam, by polaryzacja sceny była czymś co stanowi o jej dojżałości, wręcz przeciwnie jak dla mnie jest to jeden z objawów jej choroby, bowiem wtedy nagle zaczynaja liczyc sie tylko 2 zdania, a wszystko po środku sie nie liczy.

Wiecie, że są prognozy, które mówią, że jeżeli taka sytuacja gospodarcza jaka jest utrzyma się. Czyli wysoki wzrost gospodarczy, duża mobliność Polaków, ogóle stażenie się społeczeństwa i coraz więcej ludzi na rentach i emeryturach, to w 2012 roku szacuje się, że problemu bezrobocia nie będzie. Będzie oscylowało w zdrowych dla gospodarki przedziałach 3%-6%

Zastanawia mnie czy ty rozumiesz co oni pisza :>

Po 1 wzrost gospodarczy nie trwa wiecznie, po 2 juz i tak nasze społeczeństwo jst zbyt stare, dalszy postep tego procesu, bez zadnych reform skonczy sie katastrofa finansowa, a niewypłacalnosc systemu emerytalnego bedzie tylko poczatkiem.

Co do bezrobocia to tak naprawde nikt nie wie jakie ono jest (patrzenie na statystyki pozbawione jest najmniejszego sensu), ale bez odpowiednich reform nawet to oficjalne nigdy takie nie bedzie.

wzrost gospodarczy to nie kwestoia polityki rzadu, lecz ogolnego kierunku swiatowej gospodarki i jej konionktury, ktorej Polska w rzeczwistosci nie wykorzystuje w pelni. Ilosc wielkich inwestycji jakie uciekly z polski na rzecz Czech czy Slowacji to jakas paranoja, a kiedy wkoncu uporszcza te podatki i ta biourkoracje, moze byc za pozno. Co do kierunku w ktorym Polsaka aktualnie podaza - jesli rzad, wciaz bedzie prowadzic nieudolna polityke prorodzinna, to nawet przy coraz mniejszym bezrobociu nasz system emerytalny sie zalamie, a to bedzie mialo brzemienne skutki dla kondycji panstwa. Nastapi kolektywizacja rolinctwa i zatrudnia recistow ;)

[ Dodano: Wto Mar 13, 2007 3:56 ]

Hm..poprawić gospodarke, obnizyć podatki, zlikwidować ZUS, oraz starać się być silnym i niezależnym panstwem w Europie, nie dopuścic do utworzenia konstytucji Europejskiej która bardzo osłabi pozycje Polski.

Heh postullat obnizenia podatków umieściłbym na samym końcu z dopiskiem "za pare lat po dokonaniu innych reform", w obecnej chwili mogłoby to doprowadzic do zapaści finansów publicznych.

A co zamiast ZUS'u?

Posted
Heh postullat obnizenia podatków umieściłbym na samym końcu z dopiskiem "za pare lat po dokonaniu innych reform", w obecnej chwili mogłoby to doprowadzic do zapaści finansów publicznych.

A co zamiast ZUS'u?

Posted
Po 1 wzrost gospodarczy nie trwa wiecznie, po 2 juz i tak nasze społeczeństwo jst zbyt stare, dalszy postep tego procesu, bez zadnych reform skonczy sie katastrofa finansowa, a niewypłacalnosc systemu emerytalnego bedzie tylko poczatkiem.

Czyli to tylko potwierdza, to co twierdzę, że państwo ma wpływ na sytuację gospodarczą kraju. Ja nie mówię, że reform przeprowadzić nie trzeba. A raczej inaczej - nie wolno nie wykorzystać tak dobrego okresu.

Posted

Polska to kraj rozwijajacy sie ale ma "długi" z poprzednich lat.a jak w dodatku nasi głowno dowodzący naszym krajem wolała sie zajmować soba a nie obywatelami ,to jest jak jest.Obietnice tu nic nie pomogą :!: ludzie słuchaja obietnic ale czekaja na prace na jakies efekty tej polskiej polityki.wczoraj troche słuchałem waidomości i nasz minister Z.Ziobro wprowadził 24 godzinne sądy dla chuliganów.Pytanie co to da??>Wiezienia mamy przepełnione a chuligani i tak dalej beda. w naszym kraju potrzeba konsekwentnej polityki która przyneisie efekty i kozyści dla nas polaków :!: Trzeba walczyć o dobro polski.Nasi politycy sie starają ale jednak troche za mało :!: :twisted:

Posted
Owszem fakt czesto krytyka nacjonalizmu jest na wyrost, ale prawda jest również, że członkowie takich parti i ugrupowań sami sie o to proszą.

poprzez? podnoszenie prawej ręki :?: hahaha i to akurat jest bardzo smieszne, bo polscy nacjonalisci uzywali salutu jeszcze przed nazistami, widac to na filmiku z pogrzebu Dmowskiego. Ba nawet pewne ugrupowanie zydowskie uzywało tego gestu. Salut i "sieg" róznia bo w siegu wyciagasz reke przed siebie a w salucie do góry. W Polsce wszystko sie z tym kojarzy. 50 okupacji zrobiło swoje.

Po 1 nie wiem co by ci to dało ? Czesi zrobili pełna dekomunizacje i mimo to, nadal mimo upływu czasu maja w kraju silna partie KOMUNISTYCZNA (cos jak nasza SO, tylko bez zadnych hamulców odnoszaca sie do poprzedniego systemu). Zreszta jak sie później okazało, w różnych wyborach społeczeństwo nie raz obdażało swoim zaufaniem polityków wywodzących sie z poprzedniego systemu. Ci zreszta dawno wyżekli sie totalitarnych ciagotek wiec w czym problem ?

Mi tutaj chodzi o polityke socjalną, bo jak mozna zbudowac panstwo silne kiedy nikt nie ebdzie pracował. Nie bedzie przyrostu, bo po1 legalna aborcja a po2. homusie. czy po3. otwarcie granic i bycie Francją za pare lat. Za otwarciem granic idzie tania siła robocza i matki boja rodzic jak to dzieje sie w Niemczech. Chodzi mi o to zeby politycy z poprzedniego systemu nie mogli kadytowac do sejmu. Jestem Polakiem wiec mam polskie obowiązki.

Posted
w naszym kraju potrzeba konsekwentnej polityki która przyneisie efekty i kozyści dla nas polaków Trzeba walczyć o dobro polski.Nasi politycy sie starają ale jednak troche za mało

Wiesz co? Sorry, ale to zwykłe pieprzenie, co teraz napisałeś. Brak konsekwentnej polityki? OK, możliwe - to jest tak ogólnie napisane, że być może masz i rację. Konkrety proszę.

wczoraj troche słuchałem waidomości i nasz minister Z.Ziobro wprowadził 24 godzinne sądy dla chuliganów.Pytanie co to da??>Wiezienia mamy przepełnione a chuligani i tak dalej beda

To skoro chuligani dalej będą to lepiej w ogóle ich nie łapmy, bo i tak ich nie wyłapiemy? Zwolnijmy tym samym 50% policjantów, bo oni i tak się objajaą i jedzą pączki.

pisalem juz, ze obizenie podatkow i uproszczenie demokracji, przycagnelo by inwestorow zagranicznych,

Nie stać nas na takie "ot siup" obniżenienie podatków.

I nie wiem co ma do tego uproszczenie demokracji? Chyba administracji. Generalnie nie chodzi o zwolnienie dużej ilości urzędników. Chodzi o to, aby np. firmę można było ałożyć w 1 dzień i w 1 okienku. Wszystkie biurokratyczne sprawy urzędy załatwiałyby między sobą. Generalnie chodzi też o to, aby sprawy papierkowe nie przytłaczały właściciela firmy, ale aby mógł on się skoncentrować na własnej firmie i tym co ona wykonuje.

Ja nie widzę w chwili obecnej żadnych kroków w tym kierunku. A szkoda.

a pieniedze, przy lepszym wykorzystaniu fundyszy UE, i czesciowej likwidacji administracji, a w koncu realizacja programu "tanie panstwo", z pewnoscia nie wplynely by w duzym stopniu na dziure budzetowa.

Ostatnio słuchałem audycji w radiu w którym ktoś odpowiadał na pytania słuchaczy oburzonych gigantycznymi odparawami prezesów państowych firm i ich zarobkami liczonymi w dziesiątki tys. zł. Otóż gdyby wszystkim wysokim menagerom obniżyć płace z np. 60 tys. zł do powiedzmy 5 tys. zł, to można zaoszczędzić sporo kasy, ale to wystarczyłoby na mniej więcej podniesienie wszystkim emerytor emerytury o... 1 zł.

Generalnie jednak moje wzburzenie również budzą radni, którzy podnoszą swoje uposażenie z prawie 3 tys. zł do ok. 10 tys. zł.

Posted

Sytuacja Polski jest beznadziejna, a nasz rzad nic nie robi tylko się sprzeczają o przeszłość. Nie wiem po co. Polacy są tak jak napisał kiedyś Prus. Kłócą się tylko o stołek, podczas gdy Francuzi czy Niemcy budują państwo, które funkcjonuje bardzo normalnie. U nas się wymyśla specjalne szkoły czy też mundurki :roll:

Więcej nic nie powiem, bo szkoda na to słów.