Jump to content

Miłość nie istnieje - dowody

Throe

Recommended Posts

Posted

Od razu uprzedzam, i przepraszam osoby które urażę. TO TYLKO MOJE ZDANIE i jak człowiek - mogę się najzwyczajniej w świecie mylić :wink: Proszę to traktować wiec z przymrużeniem oka, to tylko moje argumenty, które sam wykopałem ze swoich retrospekcji.

Zaczynamy !

1. Seks - dokładnie, przeczytajmy sobie jeszcze raz, po cichutku w myślach "romantyczny, wspaniały seks dzisiejszej nocy z piękną dziewczyną/chłopakiem". Jak dla mnie, to właśnie to, w bardzo dużym procencie podtrzymuje związki wielu ludzi (ale nie jestem pewien - to tylko przypuszczenia). Prawdopodobnie jest on bardzo ważny w związku wielu ludzi a co za tym idzie - jeżeli u partnerki bądź partnerki wystąpił brak sprawności seksualnej przez jakiś wypadek etc (cokolwiek) to mogło by dojść do zdrady.

Kto najczęściej zdradza?

Nie oszukujmy się ! Zdradza i facet i kobieta, i każdy jest winny. Nie ma faworyta że ( mniej kobiety bo są lepsze) albo (mniej faceci, bo są lepsi).

Często odwiedzam blog koleżanki która jest z chłopakiem, i na blogu często a w sumie to bardzo często opisuje jak spędziła z nim noc, razem z seksem etc. Tak samo to zauważyłem u kolegi który ma dziewczynę i opowiada jak fajnie się z nią uprawia seks.

Właśnie seks jest powodem miłości, bo kochamy tą przyjemność i nie chcemy jej stracić.

Oczywiście są ludzie aseksualni dla których nie było by to problemem, ale ciężko kogoś takiego spotkać. Moim zdaniem ciężko byłoby kogoś pokochać, kto od razu powiedział nam że nigdy nie będzie mógł uprawiać seksu.

Reasumując wydaje mi się (To również przypuszczenie) że wiele osób zdradziło by swojego partnera gdyby okazało się że ten już nigdy nie mógł by uprawiać seksu z przyczyn losowych.

2.Atrakcyjność (uroda, wzrost, waga etc) - tak, wydaje mi się że od tego również miłość zależy. W moim środowisku ludzi jakim się otaczam, to faktycznie czasami jest przypadek że ktoś podrywa brzydką dziewczynę ale to jest niezwykle rzadkie. U mnie to jest na zasadzie "Ejjj patrz jaka dupa" ale o brzydkich nie ma żadnej wzmianki. Wydaje mi się że aby doszło do miłości, partner/partnerka musi się podobać fizycznie, a mało kto ma fetysz, w którym podobają im się brzydkie dziewczyny czy brzydcy faceci.

3.Pieniądze - tutaj to kurczę nie wiem naprawdę nie wiem. Samemu nigdy nie spotkałem dziewczyny która by leciała na kasę no ale wiele chłopaków (nie wiem na ile to prawda) często kupuje im wiele rzeczy, zapraszają do restauracji i takie tam różne rzeczy, no a kasa im z portfela leci. Cóż ja nie miałem takiego przypadku, więc ten punkt pominę, jeżeli ktoś by chciał się wypowiedzieć, i ma głębsze doświadczenia z tym związane, to zapraszam do wypowiedzi :-)

No i to tyle :-)

Proszę nie obrażać się, to naprawdę TYLKO moje zdanie, przepraszam jeszcze raz tych których uraziłem, a jednocześnie zapraszam do wyrażenia swojego zdania :-)

Ja po prostu mam problemy z uwierzeniem w miłość i stąd ten temat.

Posted

Wchodząc w ten post myślałem że będziesz posługiwał się bardziej naukowymi dowodami na poparcie swej tezy. Tak właściwie to co przedstawiasz to nie dowody, ale przemyślenia. Co do atrakcyjności nie oszukujmy się, każdy w pierwszej kolejności zwraca uwagę na wygląd a później zagłębia się w charakter poznanej osoby. Co do pieniędzy, pozwól że na temat blachar zdania zabierać nie będę.

Posted

Człowieku, miłość istnieje, wystarczy że zejdę na dół do kuchni, ktoś mi będzie chciał zrobić śniadanie, spyta się jak mi się stało, w ramach potrzeb pocieszy.

Dość pisania, że nie ma miłości, bo to czysta nieprawda.

Pozdrawiam i polecam książki Paulo Coelho.

Posted

Ja osobiście wierzę w miłość, bo chce :)

Ale z czysto naukowego punktu widzenia to tylko reakcje w naszym mózgu które w późniejszej fazie przekształcają się w przyzwyczajenie lub uzależnienie od drugiej osoby

Posted
2. W moim środowisku ludzi jakim się otaczam, to faktycznie czasami jest przypadek że ktoś podrywa brzydką dziewczynę ale to jest niezwykle rzadkie. U mnie to jest na zasadzie "Ejjj patrz jaka dupa" ale o brzydkich nie ma żadnej wzmianki.

Ale przecież są różne gusta. Dla jednych dziewczyna będzie piękna, a dla drugich brzydka. Nie ma na to reguły. Poza tym, rozumując Twoim tokiem myślenia, to jak powiedzmy zakochasz się właśnie w brzydkiej dziewczynie, chociaż będziesz uważał ją za ósmy cud świata, jednak Twoi kumple będą uważali, że jest brzydka jak noc to co? zerwiesz z nią?

często kupuje im wiele rzeczy, zapraszają do restauracji i takie tam różne rzeczy, no a kasa im z portfela leci.

Dla większości dziewczyn (przynajmniej tych które znam) to nie jest komfortowa sytuacja. Ja osobiście też wolę sama za siebie płacić. Poza tym jak chłopak żałuje tej kasy to po co to robi? :) z obowiązku? bez sensu.

Hm. Seks dla jednych jest miłością, a dla drugich jedynie cielesnością. Jeśli w grę wchodzi sama cielesność, to raczej fakt, nie widzę tu miłości. Ale seks z miłości przecież istnieje ;)

Bardzo uogólniłeś tutaj. Nie widzę w sumie żadnych konkretnych argumentów. Jednak szanuję Twoje zdanie i życzę Ci, żebyś poznał tą miłość i w nią uwierzył ;P

Posted

Istnieje miłość, istniejeee.

Wiadomo, że bliskość umacnia w jakiś sposób związek, bo jest to dowód na oddanie się tej osobie całym sobą. Ale nie we wszystkich prawdziwych związkach jest on na pierwszym miejscu - i to jest cudowne.

Atrakcyjność? Kiedy widzę na ulicy pary, które no, nie są miss i misterami to najnormalniej w świecie mnie to rozczula i tym bardziej umacnia w przekonaniu, jak miłość jest wielka i co tak na prawdę się w niej liczy :) Poza tym kiedyś przeczytałam cudowny cytat: "Nie ma brzydkich kobiet. Są tylko leniwe". Myślę, że można go odnieść również do mężczyzn i generalnie są to święte słowa.

Pieniądze - na szczęście nie znam osób, które tym się kierują w wyborze partnera.

Oczywiście, że dzisiaj ludzie mają różne priorytety i znalazłoby się mnóstwo związków opartych na tym, co napisałeś. Ale mimo wszystko wiem, że istnieją pary, których ta drabina hierarchii wygląda całkiem inaczej i chwała im za to (:

Posted

moim zdaniem miłość istenieje.

1. seks - umacnia miłość, daje poczucie wielkiego zaufania, ludzie oddaja sie drugiej osobie w całości, bez skrepowania, chca czuć partnera całym sobą.

oczywiście dla niektórych jest to po prsotu zwykłe wyładowanie napiecia, natomiast dla wielu osób jest to sposób na wyrażenie miłości.

2. atrakycjnośc - sa gusta i guściki. innych pociaga dziewczyna szczupła, która naprawde dla wiekszosci bedzie "zajebistą dupą", natomiast dla kogoś innego bedzie za chuda, i chciałby znaleźć dziewczynę troszkę przy kości, bo taka uwaza za ideał kobiecośći. także nie uogólniaj, bo znam dużo par z dużym stażem, gdzie jedna osoba nie wyglada na miss czy mistera, a sa razem długo i szczesliwie.

3. pieniadze - nie znam osób, dla których najważniejsza wartości płci przeciwniej jest kasa. wiadomo, zdarzaja sie takie kobiety, mezczyzni, jednak generalnie nie jest to duży odsetek.

Posted

3. pieniadze - nie znam osób, dla których najważniejsza wartości płci przeciwniej jest kasa. wiadomo, zdarzaja sie takie kobiety, mezczyzni, jednak generalnie nie jest to duży odsetek.

Ja bym ten odsetek ocenił na dość pokaźny

Światłocień
Posted

Miłość pojęcie względne. Może i zależy od urody i atrakcyjności seksualnej, ale w dalszym ciągu to miłość - najwyższy stopień związania emocjonalnego z kimś, kiedy to robimy dla danej osoby coś bezinteresownie, darzymy ja nadnaturalną empatią. Często niestabilny, ale mimo to piękny :wink: Kwintesencja natury ludzkiej, potrzeby bliskości z innymi ludźmi. :)

Posted

Ja bym ten odsetek ocenił na dość pokaźny

a ja mam wrażenie własnie, że aż tak dośc pokażny nie jest. naprawde obracam sie w róznym towarzystwie, znam ludzi z różnych środowisk i nie zauważyłam zeby kierowali sie rozmarem portfela w wyborze partnera.

raczej bardziej można spotkać coś takiego jeżeli ma sie do czynienia z miliarderami po 60 i laseczkami po 20, a nie w normalnym środowisku, wśród normalnych, kierujacych sie zdrowym rozsadkiem ludzi.

Posted

Wystarczy przejść się na pierwszą lepsza dyskotekę i zrobić "eksperyment"

za pierwszym razem kupić czystą z cola a za drugim jakiś drogi perfum, reakcja będzie natychmiastowa.

Czasem gdy słyszę podniecone znajome, gdy opowiadają co to jej nie kupił facet...

Posted
Wystarczy przejść się na pierwszą lepsza dyskotekę i zrobić "eksperyment"

za pierwszym razem kupić czystą z cola a za drugim jakiś drogi perfum, reakcja będzie natychmiastowa.

Czasem gdy słyszę podniecone znajome, gdy opowiadają co to jej nie kupił facet...

to napisałam o dwudziestoletnich laleczkach. zapomniałam dodać - bez priorytetów. owszem, zawsze takie znajdziesz. ale jak ci to tak przeszkadza, to zainteresuj sie normalna dziewczyna, która potrafi uszanowac inne wartości, a nie lata za kasa jak pies za suka gdy ma cieczke.

a rozmowa na temat: "popatrz, jaki śliczny naszyjnik dostałam od ukochanego" nie oznacza od razu, że jest z facetem tylko i wyłacznie dla pieniedzy.

Posted

Ja również gorąco przepraszam za to że wyrażam swoje zdanie. Naprawdę, nie chciałam, jakoś tak wyszło... Proszę się nie obrazić, to TYLKO moje zdanie. Mam nadzieję że nikogo nie urażę wygłoszeniem swojego zdania :(

Niczego nie wie się o miłości, zanim się nie pokocha. Możesz sobie w nią nie wierzyć i wytaczać różne argumenty - spokojnie, i tak cię doścignie.

Przy czym trzeba zaznaczyć że tyle jest rodzajów miłości, ile ludzi i ile relacji. Więc nie ma jednego przepisu.

Posted

Chodziło mi bardziej o rozmowę typu "Dostałam taka i taka sukienkę za 700 zł !" "oh no co ty"

Posted
Chodziło mi bardziej o rozmowę typu "Dostałam taka i taka sukienkę za 700 zł !" "oh no co ty"

no to nie wiem gdzie ty masz takie koleżanki, gdzie wiecznie któraż rozmawia na temat: "dostałam sukienke za 700 zł" bo ja jakoś sie z tym w ogóle snie spotykam.

Posted

Znajome a koleżanki to zasadnicza różnica, znajome ma się np w pracy lub na uczelni.

Posted

A jak nazwiesz to, gdy jednemu dzieje się krzywda (bo miał wypadek, ktoś mu umarł etc.) i ukochana osoba potrafi rzucić całe swoje życie, byleby być z tym kimś? Po prostu być?

Widocznie obracasz się w środowisku, gdzie trudno dostrzec prawdziwą miłość. Ja znam kilka takich przypadków, bardzo bliskich, przede wszystkim: miłość moich dziadków, rodziców, brata, moja i kilku znajomych. To widać na odległość. :)

Posted

Czyli zawsze, gdy widzę przytulającą się parę, chłopak musi mieć dużo kasy, a dziewczyna być niezwykle piękna i atrakcyjna ? Bo jeśli nie, to co ? To nie jest miłość ?

Jeśli chodzi o pieniądze, to co, Twoim zdaniem zakochani nie powinni sobie kupować prezentów, nie powinni chodzić do restauracji, nie powinni może nawet jeździć razem autem, bo to wszystko kosztuje, a przecież miłość nie opiera się na pieniądzach ?

Trochę dziwna ta twoja ideologia. Zobaczymy co powiesz, jak zacznie ci się podobać jakaś dziewczyna ;d

Posted

Słabe te Twoje dowody. Chyba nigdy się nie zakochałeś. A co z miłością rodzicielską, przyjacielską itp? Ona też nie istnieje?

Posted

W odpowiedzi na post autora tematu, to powiem że podzielam jego pogląd,i mam podobne przemyślenia. Być może kiedyś zmienię zdanie, może to zależy wyłącznie od osób jakie spotykamy na naszej drodze, od tego jakie relacje "między kobietą a mężczyzną" obserwujemy na codzień wśród znajomych a też czasem i przypadkowo napotkanych ludzi. Być może ci którzy z tym zdaniem się nie zgadzają po prostu nie potrafią tego dostrzec gdyż jest to w pewien sposób bolesna prawda i wolą żyć złudzeniami, ale ja też przecież mogę się mylić :P

Człowieku, miłość istnieje...

To jest tak jak z UFO, jak spotkam to uwierzę :P

Posted

przedstawiłeś tutaj swoje spostrzeżenia a nazwa tematu dość odważna. miłość to nie jest żadne "Ejjj patrz jaka dupa" ani "dostałam sukienkę za 700 zł". tego się nie da opisać, trzeba tylko czuć ;) i wtedy żadne dowody nie są w stanie przekonać do tego, że jej nie ma

Posted
Być może ci którzy z tym zdaniem się nie zgadzają po prostu nie potrafią tego dostrzec gdyż jest to w pewien sposób bolesna prawda i wolą żyć złudzeniami,

Ciekawe słowa :-)

Faktycznie wiadomo że zakochanie to coś fajnego, tyle że po wielu latach zanika, to jak narkotyk dla mnie. Na początku super extra, ale z biegiem lat, pary przestają już się całować, łapać za rękę, tak, jak było to np na początku.

Niezmiernie ciekawi mnie też czy ludzie szukali by swojej drugiej połówki, gdyby popęd seksualny całkowicie nie istniał.

Posted
Na początku super extra, ale z biegiem lat, pary przestają już się całować, łapać za rękę, tak, jak było to np na początku.
Udany związek to nie tylko trzymanie się za rękę w miejscu publicznym.
Posted

Ciekawe, jak u Ciebie z wiarą.

W połowie września po dłuższym czasie oczekiwań i trwania w uczuciu pierwszy raz dotknęłam tej osoby. Co więcej - po wielu niespodziewanie zaistniałych przeszkodach spotkałam się z nim. W dodatku, spotkanie mogę zpewnych względów uważac za bardzo udane (moje osobiste wówczas odczucia - jestem najszczęśliwsza osobą na świecie i mogę już umierać;)). W ciężkim bólach żegnając się już z nim (bez żadnej pewności, że się spotkamy przez najblizsze lata), zdałam sobie sprawę z tego, jak dumna mogę być z miłości. A dokładniej - gdy juz się z nim pożegnałam. Dużo lepsze od mojego śmiechu, dumy i podekscytowania było to, jakim ja się nagle stałam człowiekiem. W ciągu może 5 minut zrobiłam kilka dobrych uczynków. I to nie jest tak, że nagle znalazłam takie sytuacje - po prostu przetarłam oczy.Poczułam, że mogę wszystko, tylko/aż dzięki tej miłości. Miałam w sobie dobro całego świata i na każdego mogłam je przelać.

Moja miłość uczynila i czyni ze mnie lepszego człowieka. Daje mi napęd, wiarę, chęci, możliwości, uśmiech, wrażliwośc, naukę, wszystko dobro.

.Jestem nią wdzięczna.

Nie chcę się tutaj powoływać na pełne patosu hasła typu "Bóg jest Miłością", ale jedno wynika z mojej pokręconej , buńczucznej :) wiary - Boga nie powinno sie szukać przede wszystkim w róznych cudach: objawieniach, stygmatach czy innych czynnikach, co wiele osób przekonuje. Nie zawsze znajdziemy go w kościele. Bo Boga to trzeba szukać w sobie i innych ludziach, a to największy dowód na istnienie miłości - to, w kogo ona nas przemienia.

Ona istnieje, tylko ludzie zwyczajnie w świecie bardzo często nie potrafią kochać. (czyli - kochają na swój, często zły sposob)

Posted

Niezmiernie ciekawi mnie też czy ludzie szukali by swojej drugiej połówki, gdyby popęd seksualny całkowicie nie istniał.

Gdyby popęd seksualny całkowicie nie istniał, nie było by ciebie ani mnie, a ludzkość prawdopodobnie już dawno by wymarła. No pomyślcie sami czy taki "Neandertalczyk" miliony czy tam tysiące tych lat temu domyślił by się po co mu penis. Ciekawe czy w ogóle istniały tam jakiekolwiek związki między kobietą a mężczyzną, że wiecie facet sobie wybiera kobitę i żyje z nią w jednej jaskini, płodzi jej dzieci, poluje dla nich itp. :P Czy może "wolna amerykanka" każda z kim tylko chciała a po wiosce czy tam plemieniu latach gromadka wspólnych dzieci :P Tak czy siak człowiek z wiekiem ewaluował i nie tylko w ogromnym stopniu zwiększył swoją inteligencję ale również nauczył się panować nad swoim popędem seksualnym oraz stał się istotą społeczną która odczuwa potrzebę bycia w związku (bo niewątpliwie takie coś istnieje i dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet). Do czego zmierzam w tej mojej przydługawej wypowiedzi. Że uważam iż "seks" a "miłość (jakkolwiek definiowana)" to jednak dwie odrębne rzeczy. Być może kiedyś dawno dawno tak było że jedynymi relacjami damsko męskimi był czysty pociąg seksualny, ale jednak wraz z ewolucją człowiek nauczył się oddzielać te dwie rzeczy - a przynajmniej powinien.