Jump to content

Moja 13 letnia siostra jest w 4 miesiącu ciąży

tomaszzz

Recommended Posts

Posted

Moja siostra ma 13 lat ( 1 gimnazjum ) i pare dni temu wyszło na jaw ze jest w 4 miesiącu ciąży.mama jest w szoku.wszyscy nie wiemy co teraz robić.ojcem dziecka jest jej 14 letni chlopak ( 2 gimnazjum) który za miesiąc bedzie mial 15 lat.ona skonczyla 13 lat w srodku listopada.jest cała zalamana, zamknela sie w sobie i ciągle płacze w swoim pokoju.jesli chodzi o chlopaka to ostatnio znalazlem komorke mojej siostry u mamy w pokoju wlączoną.przejrzalem..wiem nie powinienem ale cóż musialem wiedziec co tam jest.znalazlem pare sms-ów od tego chlopaka .pisal do niej w tym stylu jak sie czujesz,nie marw sie,nie placz bo sie zabije i nie mów jeszcze rodzicom .ja tego chlopca troche znam i wydaje mi sie ze jest wporządku.Ktos byl w podobnej sytuacji a jak tak to czy wszystko sie jakos ulozylo? proszę o pomoc

Posted

Tak to jest, kiedy dzieci zabierają się za seks.

A później pretensje do całego świata... Cóż. Niech Twoi rodzice porozmawiają ją i uspokoją, że jak urodzi to oni zaopiekują się dzieckiem, że jej pomogą, tak, żeby wiedziała, że nie jest pozostawiona sama sobie.

Najlepiej dogadać się jakoś z rodzicami chłopaka, żeby również porozmawiali z synem i wytłumaczyli mu konsekwencje czynu, którego się dopuścił.

Posted

ja nie bylam ale na jej miejscu na pewno nie chcialabym przechodzic przez to wszystko sama, mimo rozgoryczenia (bo takie na pewno jest) i szoku jakiego doznaliscie po tej wiadomosci musicie pozbierac sie jakos i okazac jej przede wszystkim wsparcie, nie potepiac bo to nic nie da, stalo sie i trzeba to zaakceptowac, musicie ustalic co dalej, kto bedzie zajmowal sie tym dzieckiem np jak twoja siostra bedzie sie uczyc bo nie powinna rezygnowac ze szkoly, porozmawiac z dyrektorem o zaistnialej sytuacji, powinien zrozumiec i nie utrudniac dalszego ksztalcenia a przede wszystkim znalezc jakiegos dobrego lekarza przy ktorym twoja siostra nie bedzie czula skrepowania, zazenowania, a przede wszystkim wstydu.. wytlumaczcie jej ze to co sie stalo moze nie jest wspaniala nowina, ale tez nie dawajcie odczuc jej tez ze nie chcecie tego dziecka.. ona liczy na wasza pomoc.. jest dosc mloda, niedojrzala emocjonalnie na bycie matka nie poradzi sobie bez wsparcia..

no a co do jej chlopaka to nalezy porozmawiac z jego rodzicami i ustalic jak maja w tej sytuacji wygladac ich reacje.. no i nie obwiniac go bo to nie tylko jego wina..

Pieceofeternity
Posted

W tej sytuacji ojciec dziecka powinien trafić do więzienia. Cóż, trzeba ją teraz otoczyć opieką i wsparciem. Chociaż sama wiem, że gdyby z moją siostrą tak się stało, aż tak spokojna bym nie była. Mam nadzieję nigdy w podobnej sytuacji się nie znaleźć.

Posted

Spokojnie, ciąża to nie koniec świata.

Teraz wszystko w rękach rodziców. Po pierwsze- nauczanie indywidualne, żeby siostra nie zawaliła szkoły. Z tego, co wiem, nie powinno być najmniejszych problemów, bo po prostu jej to przysługuje.

Dogadanie się z rodzicami chłopaka.

Pomoc psychologa, niech nie przechodzi przez to sama.

A reszta? Cóż...konsekwencje. W wieku 13/14 lat wiemy, że nie jesteśmy przysniesieni przez bociana, znamy też konsekwencje współżycia. Niektórzy muszą je ponosić.

Guest Anonymous
Posted

Gratuluje podejscia Pieceofeternity. Ojciec dziecku tez sie przyda. Za to tylko to wina ojca? Nie matki, oj nie. Ona nie chcial, tylko on chcial. Come on...

Porozmawiac z rodzicami trzeba, i powiedziec ze wesprzecie, no bo coz zostalo. Stalo sie, trudno.

http://www.papilot.pl/article/3127/13le ... musia.html

Tego jest wiecej w kazdym badz razie.

Posted

tylko z tego co sie orientuje to on musialby miec chyba 15 lat a narazie ma 14 a za miesiąc 15.miedzy nim a moją siostrą rok róznicy jest.

Posted
Spokojnie, ciąża to nie koniec świata.

W wieku 13 lat faktycznie..

Najważniejsze,żeby siostra nie została z tą całą sytuacją sama.Twoi rodzice muszą byc teraz niezwykle wyrozumiali,Ciebie to tez się tyczy.Przyda się pomoc psychologa,tak jak to ktos wyżej już napisał.Jeśli siostra donosi ciążę,to życie waszej rodziny się zmieni diametralnie.Nie martw się,bo ułozyc się wszystko ułoży.Powiem Ci tylko,że ja zaszłam w ciążę w ostatniej klasie liceum i wszystko da się znieść.Najważniejsza jest pomoc najbliższej rodziny.Twoja siostra to nadal dziecko o delikatnej psychice.Wspierajcie ją mocno i niewypominajcie jej tego,bo się jeszcze bardziej załąmie.

Guest Anonymous
Posted

Dokladnie, wypominanie nic nie da. Po prostu trzeba otoczyc ja wsparciem i pomagac, a nie rzucac klody pod nogi.

Posted

dobrze.jutro porozmawiam z tym chlopakiem i zdam wam relacje z tej rozmowy.tylko nie wiem dokladnie od czego zacząć z nim rozmowe.musze powiedziec ze on jest dosyc spokojny ale tez taki dziecinny.a siostrzyczke bede wspieral jak tylko mozna.rodzina napewno tez pomoze :)

Guest Anonymous
Posted

Moim zdaniem prosto z mostu zamiast sie z tym kryc. Powiedz co Ciebie dreczy i powiedz jak chcesz azeby to wygladalo. Daj mu rady i wymien sie pogladami, wybadaj na czym stoicie bo w sumie to wspolny problem jakby na to nie patrzec.

Posted

Teraz pozostaje Wam - Tobie i rodzicom zająć się siostrą i później maleństwem. Nic więcej nie zrobicie. Przecież dzieci razem nie zamieszkają, nie wezmą ślubu. Trzeba wziąć na siebie tę odpowiedzialność i życzyć młodej mamie zdrowia ;)

Posted

Pomagajcie jej . Co już sie zdarzylo to juz sie tego nie odroci . Nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem . Musicie podnosić Ją na duchu , i pomagać jej na kazdym kroku . Chyba ze chcecie oddac dziecko do jakiegos osrodka co wg mnie dobrym pomysłem nie jest .

Posted

Już po ptokach więc trzeba się nią zająć, okazać wsparcie, pomóc.

Posted

po prsotu teraz musicie jej pomóc. już za późno na wszystko, w ciaze zaszła - stało sie. tragedia to jest. bo o ile można prezezyc ciaze 16-latki, to 13-latka to stan owczo za mało.

Posted

O matko... Co się dzieje na tym świecie. :crazy: Jakoś nie wyobrażam sobie 13 latki przy porodzie, czy tak młoda dziewczyna jest na tyle silna by urodzić? Nie wiem nawet co bym zrobiła na miejscu Twoim i Twoich rodziców gdyby moją córke coś takiego kiedyś spotkało ale wątpie, że byłabym w stanie to spokojnie przyjąć. Nic nie może zrobić wsparcie to jedyna rzecz, no i niech Twoja mama z nią porozmawia na spokojnie (o ile jest w stanie :shock: )

Posted
O matko... Co się dzieje na tym świecie. :crazy: Jakoś nie wyobrażam sobie 13 latki przy porodzie, czy tak młoda dziewczyna jest na tyle silna by urodzić? Nie wiem nawet co bym zrobiła na miejscu Twoim i Twoich rodziców gdyby moją córke coś takiego kiedyś spotkało ale wątpie, że byłabym w stanie to spokojnie przyjąć. Nic nie może zrobić wsparcie to jedyna rzecz, no i niech Twoja mama z nią porozmawia na spokojnie (o ile jest w stanie :shock: )

Moja mama wcale tego spokojnie nie przyjela.krzyczala caly dzien .potem sie uspokoila i porozmawiala na spokojnie ze siostrą.

Posted

Wasza mama, lub ktoś inny, kompetentny (najlepiej ginekolog) powinien jej wytłumaczyć, na czym polega ciąża i jak będzie przebiegać. Najlepiej by była pod stałą kontrolą lekarza - poród w takim wieku może być niebezpieczny dla niej i dla dziecka.

Wydaje mi się, że w tym wieku nie rozumie się jeszcze do końca konsekwencji swoich czynów i "na czym to polega". Owszem, ważne jest wsparcie rodziny, pomoc finansowa i wyrozumiałość. Ale myślę, że równie ważne jest wytłumaczenie jej, że właśnie stała się mamą i już zawsze nią będzie - więc musi powoli stawać się odpowiedzialna także za to dziecko. I nie traktować go jak zabawkę, tylko żywą istotę, która potrzebuje ciepła i miłości.

A jeszcze, co do tego chłopaka - wydaje mi się, że współżycie z dziewczyną poniżej 15 roku życia jest karalne... Więc może mieć poważne problemy.

Posted
wydaje mi się, że współżycie z dziewczyną poniżej 15 roku życia jest karalne... Więc może mieć poważne problemy.

Tak ale czy takiej każe podlega taki młody człowiek...nie jest pełnoletni

Do ginekologa koniecznie i najlepiej takiego co pracuje w szpitalu i przyjmuje w przychodni bądź prywatnie. Już kilka razy wśród znajomych ginekolog bez szpitalnych doświadczeń był kiepski a nawet źle mówił co widać na usg ...u jednej powiedział że jest w ciąży zagrożonej a u drugiej że dziecko ma wodogłowie...okazało się u innego lekarza że to bliźniaki :lol:

Ja byłam dorosła jak miałam wpadkę i mama też krzyczała, jak ochłonęła inna rozmowa była.

Dużo miłości małą potrzebuje i wsparcia.

Jakoś nie wyobrażam sobie 13 latki przy porodzie, czy tak młoda dziewczyna jest na tyle silna by urodzić?

Jak nie będzie miała siły naturalnie to będzie cesarka...która nie jest taka straszna jak ma się zdrowy organizm.

tomaszzz, Pogadaj z ojcem dziecka...myślę że potrzebuje takiej rozmowy bo nie ma do kogo się zwrócić i na pewno boi się rodziców i w ogóle...

Posted

teraz trzeba jej bardzo pomóc, aby nie była nigdy sama zrobiła błąd, ale to się zdarza każdemu, najlepiej pogadaj z siostra i jej chłopakiem o tym co zamierzają dalej zrobić z tym , a najważniejsze pilnuj jej żeby nie wpadł jej do głowy pomysł aborcji to jest najgorsze co może się stać

Posted

dokładnie...nie zostawiajcie jej teraz samej bo to by było najgorsze! człowiek jest człowiekiem i różne błedy popełnia...niestety:( pogaj z nią i nim, rodzicami ...może psychologiem, wiem że o tym nie łatwo rozmawiać ale nie można wszystkiego zrzucić na nią...ona i tak wiele wycierpi:( dobrze że ten chłopak chociaż zachowuje się w miarę ale współczuje mu bo on też przejdzie piekło. Mam nadzieje ze wszystko im się ułoży nie mówie o wsólnym życiu długo i szczęśliwie bo w takim wieku pojęcie "miłośc" to nie ma za głębokiego znaczenie. po prostu pilnujcie żeby nie zrobiła nic sobie ani dziecku a wszystko bedzie dobrze! Trzymam kciuki.

Posted
W tej sytuacji ojciec dziecka powinien trafić do więzienia.
A jeszcze, co do tego chłopaka - wydaje mi się, że współżycie z dziewczyną poniżej 15 roku życia jest karalne... Więc może mieć poważne problemy.

Jakakolwiek odpowiedzialność karna w tym przypadku może spadać tylko i wyłącznie na rodziców za nieprawidłową opiekę nad dziećmi. W skrajnych sytuacjach mogą zostać pozbawieni prawa do opieki.

Posted
w takim wieku pojęcie "miłośc" to nie ma za głębokiego znaczenie
A w jakim wieku ma? Szekspirowska Julia miała o ile dobrze pamiętam, lat 14. Dlaczego wszyscy piszecie, że będzie ciężko, że przejdą piekło? Wcale nie musi tak być. Oczywiście, nie ejst to zwykła sytuacja i na początku będą trudności, z czasem jedak, przy odpowiednim podejściu, wszystko powinno się ułożyć. Dzieci muszą po prostu wcześniej dorosnąć, a chyba nic tak nie uczy odpowiedzialności (przynajmniej w większosci przyapdków) jak posiadanie potomstwa :D
Posted

gadałem z tym chłopakiem.rozmowa nie byla latwa bo z początku nie wiedzialem co powiedziec a on stanął przed oknem i tez byl cicho.potem chwila rozmowy i co chchwile cisza.powiedział mi ze teraz jej nie zostawi(mojej siostry) i sie nią moze nawet zaopiekowac ale potem nie wie co bedzie jak sie to dziecko urodzi.zalezy co moi rodzice postanowią...

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• Gloria
      Jeszcze szybko odpowiem, że tak - warto się zapytać, dlaczego Cię unika. Przynajmniej będziesz wiedziała, na czym stoisz
    • Gloria
      Nie wydaje mi się, żeby miała w 100% cały tydzień zaplanowany @yiliyane dała dobrą radę. Co do innego wyjścia z tej sytuacji, to możesz po prostu przestać się do niej odzywać i czekać, aż sama się do Ciebie odezwie. Jeżeli minie dużo czasu lub w ogóle się nie odezwie, to oznacza, że niezbyt jest zainteresowana spotkaniem...
    • wardrum
      Jak dla mnie petarda.Zakk wymiata.  
    • wardrum
      Niedawno zacząłem wglebiac się w twórczość zespołu z Hoghartem, jest ciekawie. Z Fishem ulubiona Fugazi.
    • wardrum
      Murmur świetna płyta. 
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane