Jump to content

w liceum jest ciężko?

wayata

Recommended Posts

Posted

mam pytanie czy w liceum lub technikum jest tak ciężko jak się mówi że się uczy do 3 w nocy, że w ogóle się nie ma czasu że lekcje mają po 12h że nauczyciele cię gnębią lub że w kiblu spuszczają ci głowę? Czy jka się chodzi do szkoły sredniej to już się na nic nie ma czasu tylko na naukę? Chcialbym zeby się wypowiedzieli ludzie co teraz chodzą do liceum lub technikumm :wink:

Poprawka w ortografii. /Mali

Posted

mÓwi, w ogÓle - to przede wszystkim..

jest cięzko, owszem, chyba, że wiedza ci wchodzi do głowy na hop siup - ale to tylko jakieś ewenementy (zazdroszcze im ;p)

ale nie jest tak strasznie jak mówią.

ja jestem w bardzo dobrym liceum, II klasa, ciezko jest, uczyc sie trzeba, ale mam czas na zajecia pozaszkolne, na chłopaka, koleżanki, wyjśc w weekendy do pubów czy jakieś imprezy. jak człowiek chce i sie postara to wszystko pogodzi - bedzie miał ciekawe życie, i dobre oceny, i co bardzo ważne - wiedze w glowie.

Ray of Sunshine.
Posted

W liceum wcale nie jest tak ciężko jak się mówi. Chociaż.. Wszystko zależy od nauczycieli i od stosunku uczniów do przedmiotu. Jeśli będziesz się pilnie uczyć to na wszystko znajdziesz czas, tak jak to napisała kendi (;

Posted

Zależy jaki profil, zależy jacy nauczyciele, zależy jaki jesteś ty - czy typ kujona czy tego, który uczy się jak trzeba.

Ogólnie właśnie są ludzie, którzy uczą się non stop, są tacy jak ja, którzy znajdą czas na chłopaka, rodzinę, imprezy i też sobie radzą. Nie ma reguły.

Posted

Liceum to już na pewno nie przelewki i przymykanie oka na ucznia.

Ale nie jest tak źle. Jeśli będziesz się systematycznie uczyć to znajdziesz czas dla siebie. :)

Posted

Zależy jeszcze do jakiego liceum idziesz, to po pierwsze.

O wiele ciężej dostać 5 niż w gimnazjum. W ogóle gimnazjum to przedszkole w porównaniu do liceum, ale da się przeżyć. ja żyję. :)

Posted

Jest ciężko? zależy dla kogo-jak sie uczy systematycznie i jest się w miarę kumatym to da się przeżyc (;

dobra rada-odrobina znajomości ortografii jest niezbędna, dlatego polecam zaprzyjaźniać sie ze słownikami (;

a ze spuszczaniem głowy w WC-zależy od poziomu szkoły-choć osobiscie nie spotkałam sie z takim przypadkiem, bardziej kojarzy mi sie to z filmów

Posted

Liceum, liceum nierówne.

W jednym zakuwać będziesz trzy lata, dnie i noce, część wakacji, w innym kopa dostaniesz w jednej z klas, w innym zaciśniesz zęby przed maturą.

W tym, które skończyłam, faktycznie, był ogrom nauki, ale mi od zawsze starczyło przeczytać temat raz i być na lekcji, bo dostać bez problemu 5.

Szkoła średnia ma to do siebie, że poziom jest odrobinę, lub trochę bardziej, niż odrobinę wyższy niż w gimnazjum.

Patrząc na Twoją ortografię- współczuję Ci z całego serca godzin spedzonych na lekturze Słownika Języka Polskiego (;

Posted

Osobiście nie wspominam liceum źle. Mimo, że chodziłam do liceum będącego wysoko w rankingach nawet na szczeblu wojewódzkim to było spokojnie :) Wiadomo - to zależy też od nauczycieli. Z biologii nie miałam łatwo, ale teraz miło to wspominam i doceniam. Reszta przedmiotów przeszła w miarę łatwo. Nigdy nie siedziałam nad książkami dłużej niż do 20 ;)

Posted

niemusiałaś mnie pouczać odnośnie orografii. W szkole mam 5 z ortografii ;p :P:P nie dodAm więcej emotek bo ostatnio dostałem ostrzeżenie żal :ass:

Posted
niemusiałaś mnie pouczać odnośnie orografii. W szkole mam 5 z ortografii ;p :P :P

to możesz śmiało strzelić Swojej pani w pysk, za jej ewidentne braki ..

Ja tam większych problemów w technikum nie mam, fakt bywa zapierdziel - ale jeśli zabieram się do tego z chęcią, a często tak bywa, to materiały,zadanie itp wchodzą szybko. Zależy od indywidualnego podejścia..

Posted

wszystko zależy od podejścia...ja jestem w 2 lo na biol-chemie;/ nie powiem wiele razy miałam ochotę zmienić profil ale to by nie maiąło sensu. U mnie w szkole jest tak ze jakoś 3 tyg to są luzy i wogóle ale nagle trafia się tydzień no czasami 2 takiej roboty ze głowa mała... szczeże jeśli idziesz do szkoły z zamiarem nauki i wogóle to dasz rade na wszystko sie znajdzie czas raz wiecej a raz mniej poprostu musisz sie nauczyć planować...:D o technikum mówi sie ze luz ale jak słucham kolegów to też nie mają za kolorowego życia:D Uwierzyć trzeba w siebie i trzeba chcieć bo bez tego to nawet w zecie nie pociągniesz...:D

Posted

Zależy od podejścia.

Jeśli chcesz si uczyć i przykładasz się do nauki... Ja widzę ogromną różnicę mizy gimnazjum a liceum. Uczę się o wiele więcej, ale staram się nie narzekać, sama wybrałam szkołę. Czasem potrafię się nauczyć w 20 minut i mieć to z głowy, czasem siedzę godzinę nad książką, bo nie potrafię zebrać myśli.

Posted

A tam, ja też się bałam, że życia nie będę miała, a jest spoko. ;D Liceum na wysokim poziomie a wcale nie siedzę całymi popołudniami, wieczorami i nocami nad książkami. Jedyne co się radykalnie zmienia to skala ocen - w gimnazjum lawirowałam w okolicy 4, 5, 6, teraz jakoś tak 3 dominują ;p Ale może to dlatego, że się nie przykładam.

W każdym razie, generalnie rzecz biorąc to nie, nie trzeba się ciągle uczyć, nie, nie spuszczają głowy w kiblu (przynajmniej w normalnych szkołach :roll:), jest czas na inne rzeczy niż nauka. ;)

Posted

Chodze do liceum...

I wiesz, uczą się do trzeciej tylko ci, którzy o 3 sprawdzianach przypomnieli sobie o 17 dnia poprzedniego.

Posted

W każdym licem/technikum są nauczyciele i przedmioty z których trzeba się solidnie uczyć, z innych zaś jest większy luz, nauczyciele zbytnio nie naciskają. Wszystko zależy na jakiego nauczyciela trafisz.

Jednak bez przesady, że ludzie uczą się do 3 w nocy i na nic nie mają czasu. Szkoła to nie Auschwitz. ;)

lekcje mają po 12h

W której szkole lekcje trwają 12 godzin? W Polsce tak nie ma.. Maksymalnie [regulaminowo] można mieć 8 lekcji w ciągu dnia. Jeśli zapiszesz się na dodatkowe fakultety możesz spędzić w szkole do 9 godzin, ale to już na własne życzenie.

Posted

Chodzę do Technikum i z ręką na sercu Ci powiem, że w LO to mają wakacje... ;)

Śmiało idź jak Ci sie nie chce uczyć :)

Posted

Jestem w I klasie LO, ale zdążyłam zauważyć, że przeskok pomiędzy liceum a technikum jest dość spory... Trzeba się systematycznie uczyć i rozumieć tematy, żeby mieć dobre oceny. :)

Posted

Nie jest aż tak ciężko co prawda trzeba się uczyć i nauczyciele nie dyktują notatek ale poza tym jest nawet lepiej niż w gim. Co do gnębienia to u mnie ani nauczyciele ani starsi uczniowie nic takiego nie robili

Posted

W moim przypadku gdy chodziłem do liceum, podsumowując 3 lata nauki mogę stwierdzić że I kl była łatwa, II kl natomiast ciężka i trudna, trzeba było się napracować. Ale za to klasa III była super, totalne luzy (bo to niby do matury się przygotowywaliśmy) nauczyciele praktycznie nie naciskali, totalny luz. EEEhhhhh... Jeszcze raz bym sobie w takiej klasie posiedział :)

Posted

Jak ktoś jest leser i sie nie uczy regularnie,to mu będzie ciężko.

W technikum mają ciężko,bo dochodzą im przedmioty zawodowe.

Posted

zawsze straszą szkołą. W gim mowili że w liceum będzie cięzko, w liceum że na studiach się dopiero zacznie... wszystko zależy do jakiej szkoły trafisz

Posted

Chodzę do LO i wszelkie opowieści o tym jak jest ciężko to brednie. Jak dla mnie to tylko poszerzenie wiedzy z gimnazjum. Naprawdę nie jest trudno, nie trzeba uczyć się do 3 nad ranem. Jeśli tylko masz dobre chęci i trochę zapału do wiedzy to liceum pozwoli Ci spokojnie i bezstresowo zdać maturę.

Posted

Nie taki diabeł straszny jak go malują, spokojnie. Liceum jest właściwie dużo fajniejszym okresem, niż poprzedzające je szkoły. Ale sporo rzeczy się zmienia, fakt. Przede wszystkim idąc po gimnazjum do szkoły średniej musisz w ogóle.. nauczyć się uczyć. Bo prawie żadne gimnazjum nie przygotuje Cię porządnie do dalszej nauki. Dla osób inteligentniejszych jest to raczej okres zacofania i nieróbstwa. A w liceum/technikum nie ma już tak łatwo. Zazywczaj nie wystarczy sama obecność na lekcji czy 'przejrzenie' notatek przed sprawdzianem, jak to było w gimnazjum. Chociaż to też zależy od danej szkoły średniej. Jeśli jest słabsza- nieznacznie zmieni się poziom z gimnazjum. Jedynie stosunek do ucznia- nie chcesz to się nie ucz, nikt na siłę Cię tu trzymać nie będzie. Co do lepszych szkół- jest sporo nauki, nie ma co ukrywać. Ale początki są najtrudniejsze, potem leci z górki. Jak pracuje się systematycznie to po miesiącu czujesz się już jak 'u siebie'. A do 3 w nocy uczysz się właśnie jedynie, gdy o kilku sprawdzianach przypomnisz sobie na wieczór.. :wink:

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Adam3344
      Tak miały zdrady miejsce... Ona jest w trakcie rozowdu i zdradzała męża.. przez pół roku było ok a pozniej zmienila haslo w telefonie i widzialem jak z kims pisze i wysylaja sobie zdjecia i przylapalem ją jak robila sobie dobrze do jego zdjęć.. A pozniej oznajmila mi, ze wyjezdza sama na targi do Krakowa na weekend i zaraz sie z nią rozstalem... i Wiem, ze od tamtej pory nie była na targach bo juz nie musiala sie kryć... Bedac wtedy na feriach wykupilem jej masaz gdzie masazysta nie masowal jej tylko pleców a wszystkie inne czesci ciala az skonczylo sie seksem, ale nie robilem tam wojny bo były jej dzieci... Nie mówiłem jej tego tam gdyż nie chcialem kłótni przy dzieciach bo chcialem aby miały udane ferie.. po powrocie byla wulgarna w moim kierunku i to bylo wszystko widać... i odszedłem.. Stwierdzila, ze ja zostawilem i skrzywdziłem.. uważam, ze chciala zagrac na moich emocjach gdyz nie potrafi sie przyznać do bledu.
    • Kerosine
      Dla niektórych [co by nie szukać daleko, m. in. mojej matki, ale także ogólnie wielu osób, które z różnych powodów nie pozostają z nikim w relacjach romantycznych] właśnie jest to święto przyjaźni i miłości innej niż ta zmysłowa  Postąpiłeś bardzo dobrze, ale być może sposób, w jaki zakomunikowałeś swoje uczucia pozostawił co nieco do życzenia bądź zwyczajnie na skutek różnych przypadkowych i pozostających poza możliwością Twojego wpływu okoliczności poruszył nie tę strunę, którą powinien. Być może też po prostu nie wiesz wszystkiego. Swoją drogą myślę, że przydałby nam się trochę większy background na temat Twojego związku zamiast dość oszczędnego mimo wszystko opisu paru sytuacji.
    • nunca
      @Gloria jak się odsunęła wystarczająco to zaproponowałem jej naprawę relacji bo mi za bardzo zależało żeby jej nie stracić i żeby było tak jak wcześniej
    • Kerosine
      Po prostu "mała-wielka" zemsta z jej strony  Alternatywnie / dodatkowo może ona zwyczajnie Twoich ubrań już nie posiadać [bo np. zdążyła je wyrzucić]. Nawiasem mówiąc, czy jesteś absolutnie pewien, że zdrada / zdrady z jej strony miały miejsce? Moim zdaniem powinieneś, w tej kwestii nie powinno być nigdy żadnych niedopowiedzeń.
    • Martusiaaaaaa92
      Klaus S. to jakiś nowy Emmanuel Goldstein? Soros się już znudził?
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane