Jump to content

WOS

ja888

Recommended Posts

Posted

witam :D

sorka na wos zadala nam wyproacowanie na ten wlasnie temat : sytuacja polskiej mlodziezy'. mam napisac co o tym sadze i uzasadnic ;p chodzi o sytuacje materialna i ogolnie czy mamy szanse aby cos osiaganac w polsce itp. jakie wy macie zdanie? mam nadzieje ze podzielicie sie nim ze mna i dzieki temu pomozecie mi napisac ta prace :)

dziekuje i czekam na odpowiedzi ;)

Posted

Ale o jaką sytuację chodzi? Sprecyzuj.

Posted

hmm w sumie to sorka napisala tak : sytuacje polskiej mlodziezy oceniam na .. ( tu mam wstaiwc bradzo dobra. dobra. naganna) poniewaz ... "

chodzi o to czy poslkie szkolnictwo dobrze nas przygotuje do zycia, czy mozemy w polsce cos osiagnac, jak jestesmy postrzegani przez starszych ludzi i chyba takie duperele ;p

czarny_stanik
Posted

wg mnie bardzo dużo zależy od człowieka. cóż z tego, że skończy prestiżowe uczelnie, zdobędzie świetne wykształcenie, jeśli potem siądzie na tyłku i będzie czekać, aż los podeśle mu znakomite propozycje pracy?

czy polskie szkolnictwo przygotowuje nas do życia... haha. wydaje mi się to dosyć zabawne. myślę, że nie przygotowuje nas do niego w żaden sposób. wychodzimy ze szkoły napełnieni informacjami, które tak naprawdę nie przydadzą nam się nigdy. słyszałam, że niedługo ma wejść ustawa, zgodnie z którą licealiści będą uczyć się obowiązkowo 4 przedmiotów a minimum 2 dodatkowe będą mieli do wyboru. nie jestem do końca przekonana co do tego rozwiązania, ale mysle, ze chyba lepsze to, niz obecna sytuacja. studia.. dużo dają, uczą życia, ale cóż z tego, skoro później trzeba kończyć kolejne studia, dodatkowe kursy itd., żeby w ogóle się gdzieś załapać. przykładowo - biotechnologia. kierunek przyszłościowy, tymczasem w polsce jest właściwie kilka firm typowo biotechnologicznych. ludzie po biotechnologii kończą nie w labolatoriach, ale jako dietetycy albo przedstawiciele medyczni. mozna 'porwac sie' na zrobienie doktoratu - ale w polskich warunkach .. graniczy to z cudem, bo jak wyzyc za 1050 zl w duzym miescie?

jak mlodziez jest postrzegana przez starszych ludzi? przykro mi to mowic, ale polska mlodziez schodzi na psy. jest coraz gorzej, z roku na rok. mowia o tym wychowawcy, nauczyciele, psychologowie. mlodym ludziom brak wychowania. zyja w dobie komputerow, autorytetem dla nich sa postaci z reklamy chipsow albo coca-coli, nie czytaja lektur, nie przywiazuja wagi do podstawowych zasad grzecznosciowych, nie maja szacunku wobec starszych. sa oczywiscie szlachetne wyjatki, ktore wyrozniaja sie na tle dzisiejszego chamstwa, ale nie maja az takiej sily przebicia, jak ci, ktorzy sa przebojowi [nie w ten sposob, w ktory trzeba]. troche nie nadazam za trendami, ktore obecnie panuja. widze wszedzie wokol wlepki 'jp na 100%' i zastanawiam sie o co chodzi... moim skromnym zdaniem dzisiejsza mlodziez przypomina nieokiełznana dzicz, malpy, ktore ktos wypuscil z dzungli.. nieprzestrzeganie, lamanie zasad sprawia im przyjemnosc. rozumiem, kazdy przezywal w swoim zyciu bunt - nie tylko w dzisiejszych czasach, ale i dawniej, ale mam wrazenie, ze ten bunt wygladal troche inaczej, ze wszystko wygladalo 'troche' inaczej.

moze i generalizuje, aczkolwiek jest to moj odbior dzisiejszego swiata. postrzegam go wlasnie w taki sposob. na taka a nie inna ocene wplywaja wlasnie mlodzi ludzie...

wiec generalnie mlodziez sama sobie utrudnia zycie. gdyby kierowali sie w zyciu innymi wartosciami niz 'piwo, woda, imprezy, seks, prochy' na pewno doszliby w zyciu do czegos wiecej niz tylko kiepsko oplacana posada w przecietnej firmie - bo przeciez z czegos trzeba zyc. trzeba wziac sie w garsc i samemu pracowac na swoj sukces - nikt inny tego nie zrobi. osiagniecia w szkole nie zapewnia w zaden sposob dobrej sytuacji w przyszlym zyciu. wszystko zalezy od nas samych. od naszego podejscia. jesli sie zalozy noge na noge i wlaczy telewizor, to nic sie nie zmieni. a zmiany sa potrzebne. i choc sytuacja na polskim rynku pracy nie ulatwia tego wszystkiego, to nie nalezy sie poddawac i rezgynowac na starcie. choc latwo nie bedzie, przynajmniej bedziemy mieli swiadomosc, ze probowalismy zawalczyc o swoja przyszlosc. lepsza.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• nunca
    • yiliyane
  • Najnowsze posty

• Gloria
      Jeszcze szybko odpowiem, że tak - warto się zapytać, dlaczego Cię unika. Przynajmniej będziesz wiedziała, na czym stoisz
    • Gloria
      Nie wydaje mi się, żeby miała w 100% cały tydzień zaplanowany @yiliyane dała dobrą radę. Co do innego wyjścia z tej sytuacji, to możesz po prostu przestać się do niej odzywać i czekać, aż sama się do Ciebie odezwie. Jeżeli minie dużo czasu lub w ogóle się nie odezwie, to oznacza, że niezbyt jest zainteresowana spotkaniem...
    • wardrum
      Jak dla mnie petarda.Zakk wymiata.  
    • wardrum
      Niedawno zacząłem wglebiac się w twórczość zespołu z Hoghartem, jest ciekawie. Z Fishem ulubiona Fugazi.
    • wardrum
      Murmur świetna płyta. 
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane