Jump to content

technikum rolnicze

d3sp3r4t

Recommended Posts

Posted

siemka... chodze niestety do takiej szkoly juz ostani rok...

oczywiscie bardzo zaluje ze nie poszedlem nigdzie indziej no ale coz... czasu nie da sie wrocic :(

czy mam szanse na jakies studia? chcialbym sie dalej uczyc i odbic sie z tego gowna...

prosze o pomoc... na jakie studia moglbym isc?

Posted

Matura i idziesz gdzie chcesz.

Posted

Jasne, że możesz się dalej kształcić. Powiedz chociaż czym się interesujesz, wtedy będziemy mogli Ci cokolwiek doradzić. (:

Posted

dziekuje za tak szybkie odpowiedzi :)

mysllem nad ochrona srodowiska, informatyka lub ochrona mienia ( nie pamietam jak to sie dokladnie nazywa ) tam gdzie chcialbym isc jest bardzo ciezko sie dostac... czy liczy sie tylko matura? czy takze oceny? z probnej z ang dostalem 64% czy to duzo? z innych przedmiotow nie podano jeszcze wynikow :)

Posted

jak wyglada egzamin praktyczny z technika rolnika?

Posted

d3sp3r4t, a mógłbyś powiedzieć z jakich przedmiotów (oprócz języków) zdajesz maturę? I przede wszystkim jak się w nich czujesz? Na ochronie środowiska będziesz miał takie przedmioty jak chemia analityczna, ekologia, biochemia, biologia komórki itp. Więc musisz się zastanowić czy Cię to interesuje. ;)

http://www.tropiciel.maturzysty.pl/inde ... ow⊂=104

Posted

I zwróć uwagę też na to, że na tych samych kierunkach różne uczelnie mogą kształcić pod innym kątem- przeanalizuj dokładnie czy faktycznie to co oferuje uczelnia w pełni Ci odpowiada.

Posted

nie ma egzaminu praktycznego... jest tylko pisemny.

nie zdaje innych przedmiotow dodatkowych... mozna je tylko zdawac na poziomie rozszerzonym a ja chyba nie podolam :P z duzo sie lenilem i teraz juz nie dam rady... z ang. czuje sie bardzo dobrze...

Dodano 08 Gru 2009, 15:49:23:

czyli mam znikome szanse na jakiekolwiek studia? :(

Posted

A języki zdajesz na poziomie podstawowym? Skoro nie zdajesz dodatkowych przedmiotów, to przykro mi, ale nie dostaniesz się na studia, o których wspominałeś. Jeżeli języki będziesz zdawał na rozszerzeniu, to może jakaś filologia? Ale jeśli Cię to nie kręci, to możesz zrobić sobie rok przerwy (pójść do pracy, szkoły policealnej itp.) i zdawać ponownie maturę, patrząc już konkretnie pod kątek kierunków, które Cię interesują.

Posted

a automatyka i robotyka? tez nie mam szans?

sprobuje zdawac dodatkowa biologie ale nie wiem czy podolam :(( ehh... zjebalem sobie zycie doszczetnie :(

Posted
a automatyka i robotyka? tez nie mam szans?

hmm.. mnie się tam wydaje że nie ..

Posted

d3sp3r4t, jeśli studia, które Cię interesują są dla Ciebie teraz nieosiągalne, to może warto poczekać rok, poprawić maturę i wtedy startować? Uważam, że szukanie takich kierunków, byleby się dostać, jest zupełnie bezsensowne. Czasem lepiej odczekać, aby nie robić niczego na siłę. Polecam stronę perspektywy.pl, może tam znajdziesz informacje, które będą dla Ciebie przydatne. (:

Posted
ehh... zjebalem sobie zycie doszczetnie
Tylko rok w plecy. Maturę poprawisz i napiszesz z biologii w przyszłym, a droga na studia otwarta.
Posted
zjebalem sobie zycie doszczetnie :(

Bez przesady. Ludzie chodzą na studia nawet gdy mają 40 lat:P

Mnóstwo ludzi poprawia matury kilka razy, to nic strasznego. Możesz np. skończyć teraz szkołę, zdać egzamin zawodowy, złapać jakąś lekką pracę a w ciągu tego roku po szkole uczęszczać na jakieś dodatkowe zajęcia, lub samemu wziąć się ostrzej za naukę i maturę z potrzebnego przedmiotu zdać za rok.

Możesz też wybrać się do jakiejś prywatnej szkoły wyższej, gdzie chętnych jest zazwyczaj mniej a i na wyniki matury tak bardzo nie patrzą (zależy od szkoły) - tyle, że są to studia płatne.

A i czasami na państwowych uczelniach jest wiele wolnych miejsc po pierwszej rekrutacji, zarazem nie trzeba mieć wygórowanych wyników z matury.

Ważne, żeby robić to, co się w życiu chce, a nie iść na siłę na byle jakie studia :)

Jeszcze nic straconego :)

Posted

dzieeeki wielkie za pomoc ;)

bardzo mile forum :] pozdrawiam i wielki buziak dla Eirene :* :)

• 2 months later...
Posted

witam ponownie, nie bede zakladal nowego tematu wiec zapytam tutaj :)

czy jezeli nie bede podchodzil do egzaminu zawodowego to czy to duzo zmienia w pozniejszym znalezieniu pracy gdziekolwiek?

pozdrawiam :)

Posted
witam ponownie, nie bede zakladal nowego tematu wiec zapytam tutaj :)

czy jezeli nie bede podchodzil do egzaminu zawodowego to czy to duzo zmienia w pozniejszym znalezieniu pracy gdziekolwiek?

pozdrawiam :)

Brak tytułu technika co za tym idzie zawodu? W takim razie było Ci iść do liceum skoro nie chcesz podchodzić do egzaminu zawodowego.

Posted

squelop wiem o tym, ze brak zawodu... bylo isc, bylo isc tyle, ze kiedys bylem glupi i teraz juz jest na wszystko za pozno..

czy bez tytulu technika trudniej jest o prace gdziekolwiek? czy to ma wplyw i czy duzy?

dla mnie wazna jest amtura, nie egzamin zawodowy :)

Posted

d3sp3r4t, nie ma to aż tak dużego wpływu. jeśli zakończysz szkołę, masz tytuł technika, tylko bez egzaminu nie masz jakiś tam dodatkowych papierków. nie wiem dokładnie jak to jest, ale tak mi tłumaczono. spróbuj chociaż podejść do egzaminu, a nóż się uda. skoro już wybrałeś taką szkołę, to postaraj się, może to się przyda kiedyś.

Posted
jeśli zakończysz szkołę, masz tytuł technika, tylko bez egzaminu nie masz jakiś tam dodatkowych papierków. nie wiem dokładnie jak to jest, ale tak mi tłumaczono.

Jak nie wiesz jak to dokładnie jest to nie wprowadzaj ludzi w błąd, jak widać złe ci tłumaczono. Po ukończeniu technikum to dostajesz dyplom ukończenia szkoły, a nie dyplom technika który dostajesz po zdaniu egzaminu zawodowego. Rożnica niby nie wielka ale bardzo istotna.

A i jak ci zależy na pracy 'gdziekolwiek' i nie masz zbyt wielkich ambicji w tym temacie to ten dyplom niewiele zmieni...

Posted
squelop wiem o tym, ze brak zawodu... bylo isc, bylo isc tyle, ze kiedys bylem glupi i teraz juz jest na wszystko za pozno..

czy bez tytulu technika trudniej jest o prace gdziekolwiek? czy to ma wplyw i czy duzy?

dla mnie wazna jest amtura, nie egzamin zawodowy :)

Jak masz zamiar studiować i masz gdzieś tytuł technika (co jest błędem bo to dodatkowy atut) to skup się na tej maturze.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• wardrum
    • yiliyane
      Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
    • yiliyane
      Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
    • yiliyane
      Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
    • yiliyane
      Powody, dla których kobiety zwykle wybierają starszych mężczyzn są te same od tysięcy lat. Starszy mężczyzna jest dojrzalszy i lepiej sytuowany niż rówieśnik/młodszy mężczyzna. W przeszłości nacisk był kładziony bardziej na majątek, obecnie, mam wrażenie, na dojrzałość. Ale to jest pewna generalizacja. Nie każda kobieta wybierze starszego mężczyznę. Od każdej reguły są przecież wyjątki. A od tej - w dzisiejszych czasach - mam wrażenie, że jest całkiem sporo wyjątków.
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane