Jump to content

co chciałbyś dostać na święta?

niemamnicku4040

Recommended Posts

niemamnicku4040
Posted

Co chcecie w tym roku na gwiazdke ?

O czym marzycie ?

Co prawdopodobnie dostaniecie ?

Co dosliście w zeszłym roku ?

Bo ja mam jak co roku problem ; o

i może któryś z waszych pomysłów mi sie spodoba ;)

Posted

Ja marzę o nowych rolkach, klatce dla szczurów i płycie głównej do komputera.

Przydałyby się też nowe kredki. :mrgreen:

Posted

nigdy nic nie dostalem pod choinke o_O

u mnie w rodzinie nie ma takiego zwyczaju...

niemamnicku4040
Posted

no a jak wtedy obchodzicie święta ?

jak to jest ?

nie wiem fundujecie sobie wczasy ?

czy pieniądze ?

Posted

jak to jest ?

czy pieniądze ?

ja obchodzę święta w gronie rodzinnym. Wczasów sobie nie funduję , prędzej to na nowy rok gdzieś wyjeżdżam.

Pieniądze dostaję zazwyczaj od rodziców, i jakieś prezenty. Wiadomo nie sa już dla mnie tak ważne jak kiedyś.

Sama też kupuję prezenty z szczególną uwagą te dla "młodszego pokolenia".

Posted

zazwyczaj? dzielimy się opłatkiem, składamy życzenia, jemy Wigilię, rozmawiamy.

jak to jest ?

czuję się wtedy jak SuperHero. Nawet TurboDymoMan się zawstydza.

A tak na serio, to jak ma być?

może jestem jakaś nudna, ale nie wyobrażam sobie tych Świąt w innym miejscu niż mój rodzinny dom. Z prawdziwą choinką, z kolorowymi bombkami, małą stajenką zrobioną przeze mnie i brata, bałwanem przed domem i jak szczęście dopisze, to śniegiem. I mimo tego, że nie jestem za bardzo wierząca, to uważam te święta za naprawdę magiczne, bo wtedy rodzina wreszcie zbiera się wspólnie i jest wesoło. Hej, ho!

czy pieniądze ?

Tinky Winky, weź mnie schowaj w swojej czerwonej torebce, proooszęęę!

Ile masz lat? Czy w świętach widzisz tylko materializm? Pieniądze i prezenty?

miło...

Posted
jemy Wigilię

Nie no, tym mnie rozwaliłaś...

A autor/ka tematu pisze jakby urwała się z choinki i pierwszy raz w życiu miała obchodzić święta...

Nigdy nie wymagałem super prezentów. Zwykle to jest jakaś książka, bajer typu skarpety albo nowe kapcie.

A obchody - tradycyjne. Przy stole.

niemamnicku4040
Posted

OJEJUU . no to tak . to co napiałam powyżej to było skierowane

do "repciuch" ponieważ zdziwiło mnie że u niego w rodzinie nie ma zwyczaju

dawania sobie prezentów ;] tak wiec nie odpowiadajcie mi wszyscy na tego posta bo to nie ma sensu ! macie pisać o prezentach ;]

Posted

Święta jak to święta... Z rodziną i przyjemną atmosferą.

Jeśli chodzi o prezenty to robiliśmy sobie do niedawna na Mikołaja i później pod choinkę na tzw. Gwiazdkę. Teraz już Mikołaja sobie odpuszczamy bo dziećmi nie jesteśmy :P

Za to na Gwiazdkę robimy sobie wzajemnie prezenty. Rodzicom zazwyczaj kupuję coś użytecznego, np. jakieś ciekawe naczynia, dywanik do przedpokoju :mrgreen: kosmetyki, biżuterię albo jakieś ozdoby typu obrazy, wazony, wspólne zdjęcia ładnie oprawione itp. itd. :wink:

Natomiast jeśli chodzi o braci to kupuję to o czym rozmawiają niemal bez przerwy kilka tygodni przed świętami xD Np. rękawiczki, google na narty, płyty, mp4, albo pająki do kolekcji :wink:

Posted

jak to jest ?

czy pieniądze ?

no to jak do mnie to odpowiadam

zawsze obchodze to z rodzina ze strony mamy, wszyscy spotykamy sie u babci, jemy co jest do jedzenia, troche pospiewamy jakis koled i jazda do domu

prezenty od mikolaja dostawalem tylko tyle co w przedszkolu i na poczatku podstawowki gdy

przylazil do klasy ; (

z 2-3 tygodnie temu gdy zapytalem mame czy mi da pieniadze na nowe spodnie to odpowiedziala ze jak dostanie wyplate to mi zasponsoruje na mikolaja :F

Posted

O czym marzycie ?

Emm.. na razie chcę maszynę do szycia :)

Nie mam pojęcia co dostanę, będzie to niespodzianką :P

W zeszłym roku zwyczajne rzeczy - słodycze, książki, ciuchy, puzzle

Posted

O czym marzycie ?

Coraz mniejsza przywiązuje do tego wage. W sumie jest mi to obojetne, rownie dobrze obyłabym sie bez prezentu. Gdy stwierdzam,ze czegos na gwałt potrzebuje (typu kosmetyki, sweterek itp), to raczej sprawiam to sobie na bierząco nie czekajac az przyjda swieta i przyplyw gotówki . Do gadżetów natomiast (jak mp4 czy telefon z bajerami) nie przywiązuje wagi. Tak wiec niczego konkretnego mi nie potrzeba, w sumie wystarczyłby drobiazg dla tradycji (najchetniej jakies ekskluzywne czekoladki typu ferrero roher, ktorych nigdy nie kupuje, bo szkoda mi kasy na takie fanaberie, o tak z tego najbardziej bym sie ucieszyła ;D)

niepokolorowana
Posted

Co chce w tym roku na gwiazdkę?

Jeszcze nie wiem. Płyte jakiegoś zespołu,jakiś ciuch czy książkę i tyle. Nie mam konkretnie okreslone co chce dostać - cokolwiek dostnę,to będe się cieszyć. Świeta to nie tylko prezenty. W woli otrzymania tego,co mniej więcej chce dostać powiem dokładnie rodzicom czego oczekuje, a co zdecydują,to już ich sprawa.

O czym marzę?

Marze o rzeczach niematerialnych,więc chyba nie musze odpowiadać.

Co prawdopodobnie dostanę?

A skąd mam to wiedzieć.

Co dostałam w zeszłym roku?

Telefon,bo wczesniejszy mi sie zepsuł i nie był zdolny do używania.

Posted
jemy Wigilię

Tak to już mam, że piszę szybko i nie czytam tego , co tam nabazgroliłam (; Ale się cieszę, że chociaż mogłam wywołać u kogoś uśmiech... Chociażby ten oznaczający współczucie nad moją głupotą (;

Sorry za off, nie mogłam się powstrzymać (;

Posted

Ja chce prace i luSZCZanke ;]

Do prezentów nie przywiązuje wagi.Generalnie liczy się spędzanie tego czasu w gronie rodzinnym.Chociaż nie jestem wierzącą osobą,ciesze się tym "nastrojem" wspólnie z rodziną ;]

Wyrosłam z tej całej euforii towarzyszącej choince i prezentom.Jedynie w dzieciństwie mama robiła nam prezenty,często za ostatnie pieniądze ; /

Teraz odwodze mame od pomysłu kupowania mi czegokolwiek,bo wiem,że są ważniejsze wydatki.

Co dostane?

Buzi od mamy i maleństwa.;]

Posted

Generalnie nienawidzę świąt i pragnę, by jak najszybciej się skończyły, do prezentów nie przywiązuję wagi.

zawsze dostaję jakieś kosmetyki, czy generalnie coś do stylizacji. u babci w pierwszy dzień świąt zawsze jest standard dla każdego z wnuków: czekolada, cukierki, banan i mandarynki + 10zł :P

ale jeśli miałabym wybierać prezent, to w tym roku chciałabym dostać, uwaga, wypasiony słownik do angielskiego:P ew. plakat do pokoju, szalik i rękawiczki, lub po prostu święty spokój.

Posted

Święta to nie tylko prezenty. Przynajmniej tak powinno być. U mnie w "rodzinie" jest jednak buro, ponuro i nerwowo. Religijne zakłamanie, wymuszone uśmiechy, odparzanie tyłka na krzesełku bo tak wypada. Nienawidzę świąt. Więc, w sumie tak, moje święta sprowadzają się do tych prezentów, sad but true. Bardzej chodzi o dawanie, prześciganie się w co lepszych pomysłach, kto da więcej. Lubię dawać więc nie mierzi mnie to aż tak bardzo. Jeśli nie mam się na czym innym skupić to wolę już na dawaniu paczuszek. Smutny los.

Jeśli chodzi o dostawanie prezentów... jakoś nie przywiązuję wagi do tego czy coś dostanę czy nie. Nawet wolałabym chyba nie dostać, bo nie czułabym się tak oficjalnie zobowiązana do nieszczerego uśmiechu. No cóż, mam nadzieje że święta w rodzinie która sama założę będą bardziej udane, prawdziwsze.

Parę miesięcy temu wyprowadziłam się z domu i brakuje mi wielu sprzętów. Jako biedna studentka po cichu liczę że jakoś się pojawią, bez mojej szczególnej ingerencji, no ale jeśli nie to oczywiście poradzę sobie sama.

patelnie. pilna potrzeba. Względnie i toster.

O czym marzycie ?

żeby ktoś mnie uspił na czas świąt i obudził przed sylwestrem.

a bo ja wiem, mam nadzieję , że jednak tą patelnie. jak nie to sobie sama kupię.

książki, w dużej ilości. Z jednej strony na nie zawsze mam apetyt ale z drugiej liczę że w tym roku obędzie się bez nich, nie mam gdzie ich już trzymać. No chyba ze ktoś mi kupi półki czy coś.

Przebąkuję się, że może w tym roku nie odbędą się święta w tradycyjnej formie, rodzina i nie-rodzina ma się rozjechać po świecie, jestem bardzo za.

Posted

Jako że tato nie potrafi robić prezentów, zadał mi pytanie: co chcę dostać, czego potrzebuję. I stwierdziłam, że chcę mp3/mp4 z baterią, która długo trzyma i z dużą pojemnością. I tyle mi wystarcza. U innych nie robię zamówień, bo wolę dostać niespodziankę. Przeważnie jest to coś drobnego, ale bardzo cieszy. Uwielbiam takie prezenty. :)

Jak obchodzimy święta? Czekamy na brata z rodziną, aż wrócą z wigilii od strony bratowej, modlimy się, dzielimy opłatkiem, jemy wigilię, po tym otwieramy prezenty. Następnie albo trochę pośpiewamy albo porozmawiamy, ewentualnie coś obejrzymy, koło 21-22 wychodzę na próbę przed pasterką. O 24 jest pasterka i intencja za moją chrześnicę, która się urodziła w wigilię 3 lata temu... i to tyle. :)

Posted

Czego oczekuję jako prezent na tegoroczne święta? Aby 24 grudnia spędzić w wesołej, radosnej atmosferze z moją kochaną rodziną (czyt. mama,tata, brat, brat 2 ). Rzadko mamy okazję się spotkać przy wspólnym stole, rodzinne posiłki istnieją tylko w niedzielę, rodzice pracują, my się uczymy, co jednak nie oznacza że się nie kochamy. Wręcz przeciwnie. I mimo, że marzę o wielu super-drogich rzeczach pod choinkę, ta wyżej wymieniona jest dla mnie najcenniejsza, więc pozostałe mogą nawet pozostać niezrealizowanymi marzeniami.

Co chciałabym dostać? Lustrzankę, fajkę wodną, buty, sukienkę, mp3, cały karton smakowych papierosów, pada do komputera, dużo słodyczy, aż za dużo płyt muzycznych, filmy na dvd, książki i trochę by tego było, jednakże gdybym dostała 10 000 złotych na zakupy to nie kręciłabym nosem ;)

Co dostanę w tym roku? Nie mam pojęcia, gdyż zależy od kogo. Rodzice pewnie kupią mi coś według własnego uznania, biżuterię, czy jakiś ciuch, czego ja nie lubię, gdyż jest to bez mojej zgody i mojego poparcia, już wolę dostać kasę i sama sobie pójść kupić. Od braci? Co w tym roku wymyślą, sam szatan nie wie : o

W zeszłym roku dostałam... O,o cóż jak mi się przypomni to dopiszę xD chyba coś z biżuterii : d

Posted

w zeszłym roku dostałem nowy cylinder, w roku marzy mi się nowa marchewka na nos i może odświeżone węgielkowe guziczki. Oj tak... to by było coś.

Posted

Co ja chce w tym roku na gwiazdke? Bo ja wiem... Ja jeszcze nie wiem co ja chce na urodziny, ktore sa juz w ta sobote, a o swietach lepiej nie wspominac XD. Nie obrazilbym sie, jakbym dostal iPoda, bo stara MP3-ka sprzed 3 czy 4 lat juz sie pomalu psuje :P No i jedno z najwiekszych marzen kilku ostatnich lat - snieg! No ale no to czy bedzie to wplywu nie mam.

W tym roku w koncu beda przyjemne (mam nadzieje, ze wyjda przyjemne) swieta, bo spotkamy sie z cala najblizsza rodzina. Ostatnie dwa lata na swieta bylem tutaj, w Norwegii, tylko z mama, jej facetem i jego synem, wiec bylo troche... szczerze to bylo troche ponuro i moze smutno, szczegolnie kiedy ten syn faceta mojej mamy przywiozl sobie wszystkie swoje prezenty od calej rodziny. Az mi sie smutno robilo kiedy ponad polowa prezentow spod choinki poszla do niego :(

Co najprawdopodobniej dostane... Nie mam pojecia co moge takiego dostac w tym roku. Nic mi do glowy nie przychodzi, ale znajac zycie to beda to jakies ubrania... A od taty na pewno jakies 'smrody' (czyt. perfumy) :D

W zeszlym roku nie dostalem nic szczegolnego. Pamietam ze byla myszka do komputera i jakies slodycze i cos jeszcze, ale to byly same drobiazgi. Za to 2 lata temu dostalem bardzo ladne prezenty, bo narty i telefon.

Jak ja sie nie moge doczekac poczatku grudnia... W koncu bedzie mozna posluchac muzyki swiatecznej! ^^ Czekalem caly rok. Ale smuci mnie to, ze za miesiac i kilka dni juz bedzie po wszystkim, ze trzeba bedzie czekac kolejny rok...

Posted

ja chcę kasę, proste.

a powiem Wam, co dam rodzicom :D

kalendarz ze zdjęciem całej rodziny! :mrgreen:

Posted

U mnie w rodzinie nie ma zwyczaju wręczania sobie prezentów. Gdybyśmy byli tylko jedynie w gronie tej najbliższej rodzinki, czy ja, rodzice i rodzeństwo - pewnie wręczalibyśmy sobie jakieś drobiazgi. Jednak zjeżdżają się i babcie i wujki i kuzyni - za dużo tego.

O czym marzycie ?

O Yorku. Bezwzględnie.

Drogo, wymagająco, ale niezmiernie dużo radości sprawiłby mi taki prezent.

Posted
jemy Wigilię

Tak to już mam, że piszę szybko i nie czytam tego , co tam nabazgroliłam (; Ale się cieszę, że chociaż mogłam wywołać u kogoś uśmiech... Chociażby ten oznaczający współczucie nad moją głupotą (;

Sorry za off, nie mogłam się powstrzymać (;

Mnie tez to rozwalilo :D ale pozytywnie :)

Co do tematu- te pytania wydają się być zabarwione w dużym stopniu materializmem.

O czym marzę? O tym żeby usypali mi górkę za domem, przywieźli kilkaset ton sniegu, dali deskę i mase wolnego czasu. A więc raczej nierealne ;P

Bede sie cieszyc ze wszystkie co dostane :)

Posted

Szczerze? Nowy sprzęt dj'ski :wink:

O czym marzycie ?

Pioneer MK II 1000 :mrgreen:

Zapewne nic, albo kilkaset złotych.

Nic (jak co roku).