Jump to content

To nieprawda, że pieniądze szczęścia nie dają.. !

cynicznaa

Recommended Posts

wolnaczeczenia
Wszyscy mamy coraz więcej, czy tylko co poniektórzy?
To, że wszyscy nie jesteśmy o równym statusie majątkowym, to tylko zdrowy objaw. A wzbogacić mogą się wszyscy. Bez względu na płeć czy 'pochodzenie'.
A jeśli chodzi o to, by wszystko w życiu sprawniej szło ( tj pralka, zmywarka) to też wcale mnie to nie cieszy.
Bo nigdy chyba nie musiałaś dźwigać bali z praniem na strych odpędzając piątkę rozwszczanej bachorni.
Czasy, kiedy ludzie znali swoją wartość zniknęły , a to były dobre czasy.
Ja tam widzę że jest różnie. Zarówno wśród młodzików, jak i weteranów prlu.

Paradoksalnie masz chyba za dobrze, i roztkliwiasz się nad czymś, czego nie polizałaś przez szybkę. Całe szczęście, ot co.

sloganiki typu 'pieniądze szczęścia nie dają' świadczą o jakiś klapkach na oczach bo tak naprawdę to każdy dąży do tego żeby się ustawić i owszem pieniądze DAJĄ szczęście. druga sprawa to to, że szczęście to nie tylko miłość, przyjaźń.

Klapki na oczach ma szara masa goniąca za pieniędzmi.

Wiadomo że każdy potrzebuje pieniędzy bo chce jakoś żyć ale dla niektórych znaczą zbyt wiele.

Zbyt wiele mogą znaczyć dla Ciebie według Twojej opinii. Dla innych znaczą tyle ile mają znaczyć. Darujmy sobie zbawianie świata.

irresponsible

Moim zdaniem .. pieniadze ulatwiaja .. hmm podnosza poziom zycia - sa potrzebne . ale nie kupimy za nich przyjaciol . wiec nie zupelnie daja szczescie . te materialne i fizyczne tak , ale nie psychiczne .

niebieska28

wolnaczeczenia, może i mam za dobrze, ale widzę przynajmniej to, jak ludzie mieli kiedyś ( owszem, ciężko, ii? ) , a jak jest teraz. Według mnie świat z minuty na minute staje się gorszy, przez wygodę też, jeden z czynników, który na to wpływa.

Nie, nie musiałam nosić prania i odganiać piątki dzieci, ale może kiedyś będę musiała?Może kiedyś nie będzie mi tak łatwo?

I nie, nie wszyscy mogą się wzbogacić. Dlaczego? Bo społeczeństwo kreuje poglądy na ludzi, które często niszczą im życie.

Skoro uważasz, że jest tak łatwo, to życzę, żebyś kiedyś też spadła na samo dno, a następnie w to podwójne, a potem wygrzebała się z warstw mułu, brudu, glonów i wielu ton wody. Nie, nie chcę, żeby Ci było źle, nikomu tego nie życzę, ale czasem trzeba samemu wpaść w pułapkę życia, a dopiero potem mówić jak było trudno.

wolnaczeczenia
owszem, ciężko, ii?
I to, że zamiast poczytac ksiażkę, pograc w nogę iść na spacer z dzieckiem zajmowali się czynnościami, które dzis za nas wykonują maszyny.
Bo społeczeństwo kreuje poglądy na ludzi, które często niszczą im życie.
Stereotypy nie blokują. Mogą nazywać cię wsiokiem i zacofańcem ale nikt nie będzie miał prawa powstrzymać cię od pójścia na studia czy założenia firmy i wzbogacania się.

Poza tym stereotypu dotyczące bogatych ludzi są o wiele bardziej chamskie i głupsze niż o nizinach społecznych/intelektualnych.

Nie, nie chcę, żeby Ci było źle, nikomu tego nie życzę,
A co zrobiłaś zdanie wcześniej? =]

Ale co mi teraz implikujesz? Że niby ja mówię, że dziś jest tak pięknie i bezproblemowo? Każdy ma problemy, każdy miał problemy. Nie znam dorosłego człowieka, który uniknąłby problemu dużego kalibru.

niebieska28

Stereotypy nie, ale ich czyny tak.

A co jest po przecinku? " [..] ale czasem trzeba samemu wpaść w pułapkę życia, a dopiero potem mówić jak było trudno. "

Problemy ma każdy, ale nie każdy ma tak silną psychikę, żeby sobie z nimi poradzić.

wolnaczeczenia
Stereotypy nie, ale ich czyny tak.
Czyli na przykład co?
Problemy ma każdy, ale nie każdy ma tak silną psychikę, żeby sobie z nimi poradzić.
Owszem. Ale czyja to znowu wina?
niebieska28

Na przykład to , że niszczą człowieka, jego psychikę i ciało, nie ośmielą się ani uderzyć ani zgnieść słowem.

Na pewno nie wina tego człowieka, który nie umie sobie poradzić.

wolnaczeczenia

Jeżeli ktoś nie potrafi poradzić sobie z tym, co o nim mówią totalnie obcy ludzie, powinien sobie pomóc i zgłosić się do specjalisty. To nie jest normalne, by aż tak przejmować się stereotypami (chyba, ze jesteś rozdrażnioną nastolatką).

Na pewno nie wina tego człowieka, który nie umie sobie poradzić.
No i co w związku z tym? To nie jest niczyja wina. Ludzie są różni, mają odmienne progi wytrzymałości, cierpliwości i i wrażliwości, ale nie możesz zrzucać winy nieudacznika, łazęgi, kogoś kto przegrał życie na to, że 'stereotypy go zgnębiły'. Bo ze stereotypami użera się KAŻDY.

gdyby pieniądze nie miały żadnej wartości, to oczywiście szczęścia by nie dawały. ale ja bez pieniędzy nie zrealizuję swoich marzeń, bo wszystko teraz kosztuje. mając pieniądze mogę pójść prywatnie do lekarza i nie czekać na operację kilku miesięcy/lat. mając pieniądze mogę bywać i poznawać ludzi, a nuż poznam miłość życia.

tak więc za pieniądze mogę kupić rzeczy, które dają mi szczęście, mogę kupić zdrowie i mogę`kupić` miłość.

Szczęście można podzielić na różne podgrupy, ze względu na to z jakiego powodu jest spowodowane np. inne jest szczęście z miłości a inne z pieniędzy.

Wiadomo, że pieniądze dają szczęście, ale można być bardziej szczęśliwym nawet ich nie mając. Istnieją ludzie bogaci, którzy mają gigantyczny majątek lecz nie są w pełni szczęśliwi, mając już teoretycznie wszystko nie potrafią się z tego cieszyć.

niebieska28

wolnaczeczenia, a jeśli to nie są totalnie obcy ludzie? Wiesz, niektórzy mają naprawdę okropne problemy i często trudno jest im pomóc.

wolnaczeczenia

niebieska28, kręcisz i mącisz. Jeżeli ktoś ma problemy to jeżeli chce dobrze pożyć niech weźmie sie w garść.

niebieska28

wolnaczeczenia, a Ty uparcie stoisz przy swoim i jak widać nie umiesz zobaczyć tego, że są ludzie, którzy nie są tacy jak Ty. Nie jesteś sama na tym świecie

PortOfSpain

Tak jak ktoś powiedział kilkanaście wersów wyżej , wszystko można kupić...

Od gumy Orbit po miłość. Ten kto zaprzecza po prostu nie chce albo nie potrafi przyjąć tego do wiadomości i oszukuje sam siebie...

Sam taki byłem, a potem uderzyła mnie zwyczajna Polska rzeczywistość.

Pozdro

Tkaczens^

Nie cieszę się z kasy w portfelu czy na karcie,dopiero z zakupów.

I tak,pieniądze dają szczęście.

same pieniądze szczęścia nie dają, ale możliwości jakie dają pieniądze tak. Zależy też o jakich pieniądzach mówimy, o tym, co wpłynęłoby na to , że je mamy, nasza ciężka praca, czy bogaci rodzice. Chodzi tez o wymagania jakie człowiek stawia sobie i światu. Bez dużych pieniędzy tez można być szczęśliwym. Moi rodzice przez większość życia mieli taka średnia sytuacje finansową, ale był okres, że mieli kupę kasy i w brew pozorom wcale nie byli wtedy najbardziej szczęśliwi. Teraz maja tyle na ile starcza im skromnie żyć, ale myślę, że są mimo to szczęśliwi, spędzają razem czas na spacerach, na działce, czy nawet idą sobie na ryby.Nie maja samochodu, żadnych nowych sprzętów, drogich perfum, i wizyt w spa, czy na bilardzie, nie wyjeżdżają na wakacje nawet do wcale nie drogiej teraz Tunezji Potrafią się cieszyć tym co mają i to, że brakuje im często kasy nie unieszczęśliwia ich.

Pieniądze dają komfort, ale jak widać i bez jakiś dużych kwot, można być szczęśliwym. Wszystkim i sobie tez życzę na przyszłość takiego podejścia :)

• 10 years later...
Shady-Lane90

Pieniądze same w sobie nie dają szczęścia, ale bardzo mogą w szczęściu pomóc. To dzięki nim możemy się leczyć (gdyż na państwową służbę zdrowia w tym kraju nie ma co liczyć), możemy spełniać marzenia (oczywiście te, które da się spełnić za pomocą odpowiednich funduszy). Z drugiej jednak strony zbyt duża ilość gotówki potrafi uprzykrzyć życie. W naszym otoczeniu zaczynają się pojawiać fałszywe jednostki, które udają przyjaciół, chociaż tak naprawdę zależy im tylko na naszych pieniądzach. No i wiadomym jest, że nie wszystko da się kupić za pieniądze.