Jump to content

Rzecznik praw konsumenta


owca118

Recommended Posts

Posted

Witam!

Mam taki problem, ze została mi odrzucona reklamacja botów w sklepie, które moim zdaniem nie zostały uszkodzone przez użytkownika, (zaczęły pojawiać się bąbelki powietrza na skórze które popękały) ale nie w tym rzecz. Chciałbym zanieść je do rzecznika praw konsumenta, bylem już tam i kazali mi napisać podanie i właśnie tu jest problem. Wie ktoś może jak ma wyglądać takie podanie ? Co ma zawierać i w ogóle jak je napisać. Może ktoś z was już kiedyś pisał takie podanie i jest w stanie mi pomóc :P Ze sklepu dostałem pisemny powód odrzucenia reklamacji, paragon również posiadam.

Do Moderatora: Jeśli pomyliłem działy to prosiłbym o nie kasowanie tematu tylko przeniesienie do odpowiedniego ;>

Pozdrawiam !

Link to comment
Posted

W tym piśmie wystarczy opisać całą sytuację, czyli gdzie i kiedy kupiłeś buty, czy to była promocja, czy nie, jaka była cena butów, po jakim czasie od zakupu dokonałeś reklamacji, z jakiego powodu ta reklamacja była robiona i przedstawić argumenty, że to nie Twoja wina, że buty są uszkodzone, tylko jest to wada fabryczna. Potem opisz jak wyglądał przebieg reklamacji, jak zostałeś potraktowany, co Ci dokładnie powiedziano i dlaczego puścili Cię z kwitkiem. Dołącz do tego kopię dowodu odrzucenia reklamacji i dopisz, że prosisz o pozytywne rozpatrzenie Twojej prośby.

Oczywiście dopisz również swoje dane osobowe (: Możesz też dołączyć zdjęcia butów dla unaocznienia całej sytuacji.

Link to comment
 • 3 years later...
Posted

Mam problem, jakiś czas temu podczas słuchania muzyki kiedy telefon leżał na stole a ja go podniosłam nastapiło zwarcie i cały ekran we wszystkich miejscach popękał. Telefon na chwile wyłączyl sie jednak zaraz sie właczyl i do dzis normalnie dziala jednak z uszkodzoną szybką. Jest to nowy telefon mam go okolo miesiąca a byl prosto z salonu. Gdy zanioslam go do salonu by oddac do na gwarancje powiedzieli mi ze na niego usiadlam i jest to moja wina jednak przyjeli telefon do serwisu. Po 2 tygodniach zgłosiłam sie po telefon jednak nie naprawiono go poniewac naprawa jest zbyt droga. Jesli zaplace to mi go naprawią, a jest to absurd poniewaz nie ma w tym żadnej mojej winy. Chcialam sie zgłosić z tym do rzecznika praw konsumenta jednak nie wiem jak sie do tego zabrać i jak w razie czego napisac podanie do niego?

Link to comment
Posted

alidana- o ile rzeczywiście ekrany są w stanie same pękać... to możesz zanieść do jakiegoś rzeczoznawcy może i to dołączyć do reklamacji.

Poszukaj rzecznika praw w swojej okolicy na tej stronie rządowej. Nigdy z tego niekorzystałem ale może coś ci tam doradzą.

Link to comment
Posted
i jak w razie czego napisac podanie do niego?

Moja mama kiedyś dzwoniła do rzecznika, a nie pisała żadnego pisma- wszystko zostało jej wytłumaczone przez telefon i te argumenty podziałały na panią sprzedającą ;)

Link to comment
Posted

Wszystko zależy od tego, na jakiego rzecznika się trafi.

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Gloria
   Wracając do tematu, w liceum w Warszawie powstała łazienka stworzona z myślą o osobach niebinarnych, transpłciowych oraz nieokreślających się. https://polskatimes.pl/toaleta-dla-transplciowych-i-niebinarnych-dzieci-w-polskim-liceum-przemyslaw-czarnek-szalenstwo/ar/c1-16357345 https://twitter.com/PiotrW1966/status/1528438149243871235
  • Wulf
  • Wulf
   Chodzi o Klausa Schwaba, założyciela światowego forum ekonomicznego w Davos.  Chłopak przeczytał 1 książkę, oglądnął 2 filmy jej autorów na youtube i ewidentnie coś źle zrozumiał.  Inna sprawa, że łatwiej człowiekowi przelać nienawiść i frustracje na konkretną osobę, bo z kapitalizmem nic nie zrobi. 
  • wardrum
   Spotify. Brunetka czy blondynka? 
  • wardrum
   0/10
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   11
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   6
  3. 3
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   2
  4. 4
   LaFleur
   LaFleur
   1
  5. 5
   Gloria
   Gloria
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  wardrum
  wardrum
  21 posts
  Kerosine
  Kerosine
  18 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
  Gloria
  Gloria
  12 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  7 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  3 posts
  dannonka
  dannonka
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  39 posts
  yiliyane
  yiliyane
  29 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  453 posts
  yiliyane
  yiliyane
  380 posts
  Gloria
  Gloria
  128 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up