Jump to content

j. niemiecki


czarownica

Recommended Posts

Posted

może ktoś mi przetłumaczyć ten tekst na j. niemiecki.

Jaki powinien być idealny nauczyciel?

Nie ma nauczycieli idealnych- dla każdego ideał oznacza coś innego.Nawet najlepszy nauczyciel dla mnie może w odczuciu kogoś innego być najgorszy.Moim zdaniem idealny nauczyciel to taki ,który dąży do bycia ideałem ,a nie uważa się za niego.Każdemu może się potknąć noga i każdy może zrobić błąd w swojej pracy ,ważne jednak ,aby ten błąd poprawić.Takich nauczycieli chciałbym spotykać całe życie.Idealny nauczyciel jak również osoba w innym zawodzie to taki ,który kocha to co robi.Natomiast najgorszym jest taki ,który zdecydował ,że jednak to co robi go nie interesuje i lekcja zamienia sie w tragedię ,przez to uczeń zniechęca się do przedmiotu na całe lata i nie próbuje robić tego co mógłby z \"ideałem\".Jeśli nauczyciel lubi swój przedmiot naturalną cechą jest to ,że \"zaraża\" on innych swoją fascynacją.Wzorowy nauczyciel powinien również podchodzić do wychowania uczniów,być dla nich wzorem i przykładem.Musi mieć indywidualne podejście do każdego ucznia ,a nie wszystkich traktować tak samo ,ponieważ może mieć to zły wpływ na jego podopiecznych.Wiele nauczycieli nie ma zastrzeżeń do swojego nauczania co jest wielkim błędem ,ponieważ nie są otwarci na nowe sposoby przekazywania wiedzy.Nauczyciel powinien unikać rutyne szerokim łukiem ,ponieważ powoduje ona mijanie się z celem.Szacunek również jest istotny i to w obydwie strony bez niego nie ma mowy o tym co mówiłem wcześniej ,jeżeli nauczyciel nie będzie umiał wyrobić sobie szacunku wśród uczniów to nie powinien uczyć.Natomiast jeżeli uczeń będzie miał wątpliwości co do szacunku nauczyciela może on traktować szkołę jak \"zło konieczne\" ,przez co ujawnia się stres ,który nie jest wskazany do nauki.Nauczyciel musi pamiętać o jednym: nie wszyscy lubią jego przedmiot i nie wszyscy chcą się jego chętnie uczyć.Przecież nie wszyscy muszą być fizykami,matematykami,biologami,polonistami.To następna istotna rzecz w nauczanie.Jednak najważniejszą sprawą jest to ,aby pamiętać o tym ,że każdy jest człowiekiem i każdy popełnia błędy.

z góry dziękuje.

Link to comment
Posted

kobieto zastanów sie kto ci bedzie chcial dobrowolnie przetlumaczyc taki text. idz do tlumacza jesli szukasz pomocy

Link to comment
Posted

Przetłumacz bym przetłumaczyła, ale po pierwsze możesz równie dobrze troszkę przy tym przysiąść i słownik i gotowe :) Inny sposób to mogą być korki z niemca :P

Link to comment
 • 5 weeks later...
Posted

nie lubie niemieckiego

Link to comment
dziewczyna39
Posted

za duzo tego;) najlepiej podziel to na kawalki i dla kazdego kilka zdan :wink: wtedy ludzie sie wezma

Link to comment
Posted

Ja tam lubię j. niemiecki, ale chyba głównie dlatego że mam super nauczycielkę

Link to comment
 • 3 years later...
>>MusicGirl<<
Posted
Ja tam lubię j. niemiecki, ale chyba głównie dlatego że mam super nauczycielkę

U mnie tak samo :D

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Love20
   @Gloria Myślę, że samotność i brak kontaktu z ludźmi sprawia, że tak ciągnę do tej osoby. Bardzo dobrze się z nim dogadywałam, chodziliśmy na długie spacery i zwiedzaliśmy różne zakątki miasta. Dużo się śmialiśmy i było mi z nim po prostu dobrze. Nie czułam się samotna w społeczeństwie. Właściwie zaczęło się od zajęć z nim na które uczęszczałam. Bardzo mi się spodobało jego poczucie humoru, podejście  do drugiego człowieka i kreatywność. 
  • Gloria
   Pomyśl także nad tym, jakie później przedmioty chciałbyś zdawać na maturze, a także co po maturze chciałbyś robić. Czy wybrany profil i przedmioty z nim związane przydadzą się w przyszłości... ?
  • Gloria
   Co Ci się właściwie w nim podoba... ?
  • Gloria
   Do maja 2023 r. jest jeszcze sporo czasu, więc masz możliwość znaleźć chwilę, aby wygospodarować czas na naukę. Pamiętam, że chciałem dobrze zdać maturę rozszerzoną z matematyki, a postanowiłem, że zacznę się uczyć dopiero kilka miesięcy przed maturą. Ostatecznie, z tej nauki mało co wyszło, a na rozszerzonej maturze w zasadzie nic nie napisałem. Natomiast jak do matury jest prawie rok to już można się przygotować... myślę, że najistotniejsze jest ustalenie planu działania (nauki).
  • Love20
   Witam serdecznie, Przyszedł czas na rozmowę. Tego dnia był bardzo uradowany... Otóż zapytałam się go co sądzi o naszej znajomości. Odparł, że raczej przyjacielsko, mamy wspólne tematy, dobrze ale nic więcej.  Ja mu odpowiedziałam, że musimy się przestać widywać bo czuję do niego coś więcej niż tylko przyjaźń. Na koniec spotkania było przytulenia i koniec spotkań. Teraz tego żałuję, tęskne za nim bardzo, czuję pustkę i samotność. Miałam tylko jego jeśli chodzi o zaufaną  znajomość. Z drugiej strony troszkę czuję gniew. Nie wiem co mu chodziło po głowie... Myślę, że troszkę traktował mnie jak jedną z opcji do spędzenia czasu. On był u mnie kilka razy w domu a ja jak chciałam go odwieźć to zawsze się wykręcał i nawet w jego strony nie chodziliśmy.  Gdy podczas ostatniego spotkania zadzwoniła jego mama on nawet nie powiedział prawdy gdzie jest a wręcz ja okłamał, że dopiero wychodzi z pracy. Myślę, że ta znajomość go chyba przytłaczała. On wyjeżdża za kilka miesięcy do innego miasta. Te uczucie do niego jest tak silne. Dopiero minął tydzień od ostatniego spotkania. Dać sobie czas? 
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   3
  2. 2
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   3
  3. 3
   yiliyane
   yiliyane
   3
  4. 4
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   1
  5. 5
   Paawel
   Paawel
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  14 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  9 posts
  Gloria
  Gloria
  6 posts
  Cranche
  Cranche
  6 posts
  Vatslav
  Vatslav
  5 posts
  Pizzaro
  Pizzaro
  4 posts
  Gustaw
  Gustaw
  4 posts
  Love20
  Love20
  4 posts
  wardrum
  wardrum
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  73 posts
  yiliyane
  yiliyane
  63 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  477 posts
  yiliyane
  yiliyane
  443 posts
  wardrum
  wardrum
  162 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up