Jump to content

Sztuka walki na ulicę

Snik

Jaka sztuka walki jest wg ciebie najlepsza "na ulicę" ?  

28 members have voted

1. 1.

• Karate
      0
    • Tae-Kwon-Do
      1
    • Judo
      3
    • Jiu-Jitsu
      0
    • Boks
      5
    • Muay Thai
      12
    • Kick Boxing
      6
    • Inna (stójka)
      0
    • Inna (grapling)
      1

Recommended Posts

Posted

Widzę, że wśród użytkowników jest taka trochę wojna nt sztuk walki, i ich przydatności w samoobronie, czy walce na ulicy. Zakładam więc temat oraz ankietę ;) Liczę na ciekawą dyskusję.

Jaka wg was jest najlepsza sztuka walki, do zastosowania "na ulicy" ?

Jeśli twojego wyboru nie ma w ankiecie zaznacz opcję "inna", i wpisz w komentarzu swój typ ;)

Mój głos idzie oczywiście na Muay Thai :twisted:

Króla ringu oraz walk uderzanych :D

PS. Nie wymieniłem Krav Magi i jej podobnych, ze względu, iż są to systemy, a nie sztuki walki :) Tutaj mówimy tylko o sztukach, więc proszę nie wspominać o Krav Madze i jej podobnych. Dziękuję ;)

Posted

na ulice to muay thai, ladnie laczy elementy ataku rekami i nogami + przewaga nad kick boxingiem ze dochodza uderzenia lokciami

chodz jak by sie upar to by kazdym stylem zawojowal lecz muay thai jest chyba najbardziej uniwersalny z tych wszystkich. bedziesz trenowal boks - trafisz na typa co ogarnia low kicki i po tobie, ogarniasz teakwondo - zaczniesz niezdecydowanie machac nogami dostaniesz 2 szybkie strzaly w twarz i po tobie. o judo i tych wszystkich sztukach ktore sprowadzaja sie do walki w parterze moge powiedziec ze nadaja sie tylko to walki ale na ringu z zasadami a nie na ulice

Posted

Żadne Karate, żadne Muay Thai, osoba trenująca MMA ma największe szanse na wyjście cało z takich sytuacji.

Umak17wRoClaW
Posted

Boks jest dobry, również bardzo dobre jest JUDO na ulicę. Nie ma stylu na ulicę, ale najlepszym na ulice jest krav maga - co zrobić żeby jak najszybciej znokautować przeciwnika ;)

• 2 weeks later...
  • 11 months later...
Posted

pistolet :)

ale tak na prawde to chyba.. nie ma takiej stuki tam sie bijesz byle by wygrać i wyjsc cało

Posted
oczywiście że MMA

To raczej zbyt szerokie pojęcie oraz sztuką walki na pewno nie jest.

Posted

Zdecydowanie kick boxing (mówię z własnego doświadczenia) MT wg mnie jest przereklamowane,tzn jest mniej szczelna garda,no i klincz (który na ulicy ci się nie przyda) a łokciem uderzyć to żadna sztuka.

Posted

Bzdury ;).

Trenuję od wielu wielu lat i stoczyłem też trochę pojedynków na ulicy.

Walczy człowiek a nie sztuka walki, zapamiętajcie to i nie ma na to reguły czy bokser będzie lepszy czy tajowiec ;).

Posted

czyli stwierdzasz że koleś nie ćwiczący nic ma szanse z przeciwnikiem o wieloletnim stażu w SW? to zależy od umiejętności,jeżeli dobry bokser trafi na dobrego kickboxera to ma nikłe szanse,nogi bardzo dużo dają.

Posted

Nie, nie jest nigdzie napisane, że rozdrabniamy się na staże i na nie trenowanie ;).

Uważam, że jeśli Mike Tyson by trafił na Przemka Salete to wygrałby bokser jesli już chcesz iść tą drogą ;).

Posted

no tą moją drogę trochę skrzywiłeś..xd podałeś 2 zupełnie różne klasy zawodników.Po 1 stronie typ o jednym z najsilniejszych strzałów na świecie a po 2 średni kickboxer.Jak bym dla Tysona wystawił Cro Copa czy Fiodora to nie miał by dużo do gadania.Dalej zmierzamy w tą stronę? :) next Ali vs Wanderlei ? d;

Posted

Nie zmierzamy, bo nie wiadomo jak by to było skoro takich walk nie było i nie będzie ;). Musiałem skrzywdzić Twoją stronę, bo myślałem, że zakładamy iż zawodnicy są tacy sami klasowo ale reprezentują różne style walki i pod to się podpiąłem.

Posted

Ale Tyson nie jest na równi klasowo z Saletą.W każdym razie każdy ma swój punkt widzenia i swoją wizję.

Boxer vs Kickboxer -Boxer nie jest przygotowany na hight/middle kick o low już nie wspomnę,nie ma tak wytrzymałych ud co za tym idzie po 1/2 dobrze wykonanych lowach może już mieć problemy z ustaniem o własnych siłach.Po 2 garda bokserska nie chroni dobrze żeber ona ogólnie skupia się na całym tułowiu od pasa w górę,a middle kick jest bardzo łatwym do zadania jak i przerażająco skutecznym kopnięciem,ponieważ nawet nie poprawnie wykonane niesie spore komplikacje dla przeciwnika,bo przecież żebra to czuły punkt.Możesz oczywiście mi powiedzieć że boxer wykona 3 szybkie uderzenia i Kicka nie ma,ale to bardzo wątpliwe,garda w kickboxingu (jeżeli ktoś dobrze trzyma) jest bardzo szczelna a i uniki i zbicia ciosów są skuteczne,po 2 na tym SW też jest nauka walki w dystansie/półdystansie.To również zależy od psychiki zawodnika,no bo wiemy jak to jest dobry kickboxer się zestresuje nie pomyśli i dostanie od początkującego boxera i na odwrót.No ale tutaj opisałem walkę 2 przeciwników którzy raczej wiedzą co robią.

Posted

No oczywiście, że Tyson i Saleta nie są równi, to była ironia ;).

Aleś się uparł na ten boks vs kickoboxing ;).

Powiem Ci, że bzdury piszesz ;p. Potrenuj jeszcze z 12 lat jak ja i miej kilka razy połamane kości na ulicy i wtedy pogadamy. Pozdrawiam :).

Posted

Podałem tylko przykład.Gdy się nie ma argumentów najłatwiej jest uciąć dyskusję poprzez "głupoty piszesz".Myślisz że jak miałeś 3676 razy połamane żebra,nogi,ręce,szczękę czyni z Ciebie znawcę? bo ja za takiego się nie uważam.Owszem nie ćwiczę na pewno tyle co Ty ale znam ludzi którzy ćwiczą po 15/18 lat SW.Kości nie miałem połamanych przez bójki i mam nadzieje że mieć nie będę ale skoro Ty miałeś kilka razy to musisz być strasznie zaczepny co w przypadku osoby trenującej jest żałosne i nie na miejscu.Oczywiście możemy założyć że jesteś takie biedny poszkodowany i te kilka razy byłeś w złym miejscu o nie właściwej porze.Pozdrawiam również :)

Posted

Haha. Dobrze, masz rację ! Jesteś znawcą większym niż ja, ja się nie znam, nie mam argumentów itd. A dla Twojej informacji, nie tylko na ulicy te kości połamane miałem i nigdy nie zaczepiałem nikogo, bo sporty walki są po to żeby się bronić ;).

Widać, że trenujesz pewnie kickboxing i o nic innego dłużej niż 3 lata się nie zaczepiłeś, żeby załapać chociaż podstawy ;).

Szoku, po prostu nie chce mi się tłumaczyć tego laikom po raz enty ;).

Posted

Przy następnej rozmowie wez ze sobą melisę,bo chyba puls Ci skacze.We własnym bełkocie się gubisz,no to zaczynamy:

Nie wiem co miałeś z Polskiego o Wielki stary miszzczu,ale czytanie ze zrozumieniem się kłania.Napisałem wyżej że nie uważam się za znawcę co większa nigdzie nie napisałem że Ty się nie znasz bądz ja lepiej się znam od Ciebie.

Co do kości nie mówiłeś że nie tylko na ulicy więc miałem prawo wytoczyć takie stwierdzenie.

"sporty walki są po to żeby się bronić" powtarzasz to co przetoczyłem Ci wyżej,znów umknęło?

Przestań się wywyższać,jako taki stary wyjadacz powinieneś wiedzieć że przy SW takich jak boks,mt,k1 po 2 latach umiesz już raczej wszystko,dalsze lata to tylko udoskonalanie jakiś technik dodawanie pewnych elementów,usprawnianie i doprowadzanie do perfekcji poszczególnych uderzeń.Ale ty masz jakieś chore urojenia że nie,trzeba ćwiczyć 10 lat,a ten co ćwiczy 5 lat nic nie wie.Nie będę Cię prosił żebyś się ogarną bo albo masz już od dawna takie spaczone myślenie,albo 2 opcja jesteś internetowym napinaczem i jedyne co ćwiczyłeś to filmiki na yt,chciałeś zabłysnąć nie wyszło,przykro.:)

Posted

No dobra, mimo że muszę za 3 godziny wstać, mam masę ważniejszych rzeczy do zrobienia to jednak odpowiem:

Kochany kolego, ja Cię nigdzie nie atakuję, więc to chyba Ty się lekko spinasz i tą melisę muszę przynieść dla Ciebie ;).

Myślisz że jak miałeś 3676 razy połamane żebra,nogi,ręce,szczękę czyni z Ciebie znawcę? bo ja za takiego się nie uważam.

A za chwilę piszesz, że nic nie miałeś złamanego podczas bójki ( i oczywiście życzę Ci, żebyś nie miał, bo i po co marnować sobie zdrowie). No chyba, że znów muszę się cofnąć do podstawówki bo nie rozumiem sensu tego zdania?

Co do kości nie mówiłeś że nie tylko na ulicy więc miałem prawo wytoczyć takie stwierdzenie.

Oczywiście, ale ja to naprostowałem więc w czym mój polonisto problem?

"sporty walki są po to żeby się bronić" powtarzasz to co przetoczyłem Ci wyżej,znów umknęło?

Owszem napisałem to bo tak uważam, nigdzie nie napisałem czegoś co by temu przeczyło, więc jeśli Ty to już napisałeś "wyżej" to ja nie mam prawa? :D

Przestań się wywyższać,jako taki stary wyjadacz powinieneś wiedzieć że przy SW takich jak boks,mt,k1 po 2 latach umiesz już raczej wszystko,dalsze lata to tylko udoskonalanie jakiś technik dodawanie pewnych elementów,usprawnianie i doprowadzanie do perfekcji poszczególnych uderzeń.Ale ty masz jakieś chore urojenia że nie,trzeba ćwiczyć 10 lat,a ten co ćwiczy 5 lat nic nie wie.Nie będę Cię prosił żebyś się ogarną bo albo masz już od dawna takie spaczone myślenie,albo 2 opcja jesteś internetowym napinaczem i jedyne co ćwiczyłeś to filmiki na yt,chciałeś zabłysnąć nie wyszło,przykro.

Haha, zdecydowanie jestem internetowym napinaczem na yt. Melisa się zaparzyła, podać? ;D.

No i kolego kochany myslisz się, nie wiem jak z mt bo go nie ćwiczyłem, ale o boksie widać, że nic nie wiesz. Jeden z autorytetów trenerskich powiedział, że 14-15 lat bokser chcący uważać się za prawdziwego pięściarza ucz się uderzać poprawnie i idealnie technicznie. Owszem podstawy można i złapać w rok, ale w "świadku" różnych sportów walki uważa się, że przez przynajmniej 3 lata te podstawy się zakorzeniają w człowieku i przechodzą w pewne odruchy i wtedy też można uznać, że człowiek nauczył się poprawnie (nie idealnie tylko poprawnie) wykonywać podstawowe techniki. Oczywiście nie ma co uogólniać, to jest cecha osobnicza. Tak samo jak i gość trenujący 5 lat kickboxing może zostać mistrzem świata ;).

Gdzie ja napisałem, że ten który ćwiczy 5 lat nic nie wie?

Uważam, tylko po Twoich wypowiedziach, że jesteś laikiem i po prostu mało się znasz, widać coś zasłyszałeś od swoich kolegów trenujących po 15-18 lat i jeszcze pewnie źle usłyszałeś.

Jeśli jest inaczej, to przepraszam i chylę przed Tobą głowę o wielki najmądrzejszy sensei, zawsze z najlepszymi argumentami. Kończę, a Ty dopij melisę. Pozdrawiam i wytrwałości w treningach, kiedyś zrozumiesz :).

Ps.Co do wywyższania się to nie robię, bo są lepsi ode mnie w tym co robię a ja się tylko staram być najlepszym względem siebie i jeśli chociaż trochę zna, się na temacie to wiem co mogę podpowiedź/powiedzieć itd. Do wywyższania to daleko jest, bo nigdy nie jestem i nie będę mistrzem świata w boksie zawodowym, bo są po prostu lepsi (nawet Ci co trenują 5-10 lat).

Jeszcze raz pozdrawiam i trochę zbastuj kolego i nie napinaj się, bo złość piękności szkodzi a i sensu napinanie się (szczególnie w internecie) nie ma.

Posted

Co za Esej! no tak nie ma się własnego stylu czy pomysłów to się podkrada cudze przetoczenia czyt.melisa/sensei.mniejsza.

Zawiodłeś mnie,miałem nadzieje że dyskutuje z bystrą osobą i to potoczy się w ciekawym kierunku a Ty sam sobie rzucasz kłody pod nogi:)

po 1 primo (bo nie chcę mi się cytować co 2 zdania)

Gdzie w tym moim zdaniu widzisz jakąś wzmiankę o tym że coś połamałem? to była tylko dalsza część wypowiedzi która nie miała nic wspólnego z tą przed znakiem zapytania,może jednak rzeczywiście boksujesz 12 lat,a tutaj widać tego skutki że nawet proste zdanie stwarza Ci problem XD.

Nr 2

Naprostowałeś to po mojej wypowiedzi,jasnowidzem nie jestem wybacz.

3

Akurat tutaj chyba chciałeś przeciągnąć swój post żeby był dłuższy.Oczywiście że masz prawo,ale skoro ja napisałem to wcześniej i obaj to wiemy to po co to powtarzać?

Bramka nr 4

Sarkazm i próba bycia zabawnym w Twoim wykonaniu...stary proszę nie bierz się za to bo ja nie wiem czy mam się śmiać czy płakać,jesteś zapewne starszy to mógł byś czymś zabłysnąć albo mnie zaskoczyć a Ty wypaliłeś "melisa się zaparzyła,podać?" naprawdę denne :) ale zboczyłem z tematu.

Nie ćwiczyłem boksu ale mój znajomy był mistrzem Polski,po 2 mam wielu kumpli w klasie sportowej o prof.bokserskim i oni też ćwiczą już po 7 lat,po 3 widziałem nie 1 sparing/walkę po 4 (nie wiem czy nadążasz z liczeniem,krótką przerwę?)...........................starczy,Ty zaczynasz mi mówić jak boks wygląda od podszewki I TU NAJBARDZIEJ dałeś ciała,Nie rozmawiamy o podstawach boksu tylko o tym która z wymienionych wyżej w ankiecie SW jest najlepsza ale tego zapewne też nie doczytałeś albo zgubiłeś wątek poprzez liczne walki miszczu.Ja swoją wersję przedstawiłem,Twoja opiera się na "ćwiczę 12 lat zrozumiecie kiedyś laiki" i tyle 0 konkretów.

brawo przebłysk! wiem że nie napisałeś iż gość trenujący 5 lat nic nie wie,ale to był tylko przykład jak odbieram Twoje rozumowanie...-.- czy Tobie wszystko trzeba jak małemu dziecku?.

Urzekła mnie ta przemowa po "Post scriptum" Ale to nie jest temat "wzruszyła mnie Twoja historia" tylko o SW.A to że nie będziesz mistrzem świata to wyobraz sobie nie tylko Ty wiesz :)

Znowu masz jakiś atak? ja się wcale nie napinam,to Tobie powiedziałem że się napinasz a Ty jak dziecko "sam jesteś głupi" piszesz to samo do mnie :D nie czujesz swojej niemocy słownej?.

PS.Wklejanie słów władców,dyktatorów czy innych wielkich ludzie tego świata do podpisu nie uczynią Cię w oczach innych forumowiczów inteligentniejszym,sam zapewne tego tekstu nie rozumiesz jak masz problem z przeczytaniem prostego zdania i skumaniem go w całości :).No ale rozumiem jakiś szpan musi być,również po raz kolejny gorąco Cię pozdrawiam.Jak coś znowu nabazgrzesz nie czekaj z niecierpliwością na odp,będzie rano lub wieczorem :) zależy jak czas pozwoli.

Wiem wiem,oczywiście teraz powiesz że sam mam żałosne gadki itp itd.Nie tędy droga wymyśl coś lepszego (chodz na ambitną odpowiedz raczej nie mogę liczyć).Ewentualnie bądz tak dobry i w końcu wypowiedz się na temat.Oczywiście możesz też napisać że ustąpisz głupszemu i dasz sobie siana lub nic nie napisać (przy czym te ostatnie było by najlepszym wyjściem jak dalej masz tak bredzić) tak to też przewidziałem.

Tak w ogóle będę zaskoczony jak to przeczytasz za 1 zamachem w całości bez niczyjej pomocy,ale zarazem gratuluję Ci tej jakże ciężkiej w Twoim przypadku umysłowej pracy :D możesz już otrzeć pot z czoła i ślinę z buzi.Peace :>

Posted

Dobrze panie Macierewicz, następną partię chcesz? Niech Ci będzie. Ostatnia moja odpowiedź bo nie ma sensu z Tobą w jaki sposób polemizować ;).

Co za Esej! no tak nie ma się własnego stylu czy pomysłów to się podkrada cudze przetoczenia czyt.melisa/sensei.mniejsza.

Wykupiłeś "monopol" na te słowa czy jak?

Gdzie w tym moim zdaniu widzisz jakąś wzmiankę o tym że coś połamałem? to była tylko dalsza część wypowiedzi która nie miała nic wspólnego z tą przed znakiem zapytania,może jednak rzeczywiście boksujesz 12 lat,a tutaj widać tego skutki że nawet proste zdanie stwarza Ci problem .

Dobra, fajnie pięknie ładnie, może i jestem rozbity, trudno :). Ale poczytaj sobie co napisałeś jeszcze raz, a może dwa więcej niż poprzednim razem. I zobacz co tam skleiłeś ;).

Nr 2

Naprostowałeś to po mojej wypowiedzi,jasnowidzem nie jestem wybacz.

Naprostowałem, przyjąłem Twój styl. Mówią, że czasem trzeba się zniżyć do poziomu idioty i niestety musiałem to zrobić ;).

Akurat tutaj chyba chciałeś przeciągnąć swój post żeby był dłuższy.Oczywiście że masz prawo,ale skoro ja napisałem to wcześniej i obaj to wiemy to po co to powtarzać?

Paaaanie Kaczyński, to co? Już nie mam prawa dopowiedzieć tego co myślę na ten temat? Szczególnie, że Twoja wypowiedź którą tak uważasz "za taką samą" nie była według mnie pełna i po prostu musiałem Ci chyba pewne rzeczy wyłożyć ;).

Sarkazm i próba bycia zabawnym w Twoim wykonaniu...stary proszę nie bierz się za to bo ja nie wiem czy mam się śmiać czy płakać,jesteś zapewne starszy to mógł byś czymś zabłysnąć albo mnie zaskoczyć a Ty wypaliłeś "melisa się zaparzyła,podać?" naprawdę denne ale zboczyłem z tematu.

Tak myślisz? Aha. Fajnie, ale kogo to obchodzi? Lubisz być subiektywny co? (sprawdź w słowniku).

Nie ćwiczyłem boksu ale mój znajomy był mistrzem Polski,po 2 mam wielu kumpli w klasie sportowej o prof.bokserskim i oni też ćwiczą już po 7 lat,po 3 widziałem nie 1 sparing/walkę po 4 (nie wiem czy nadążasz z liczeniem,krótką przerwę?)...........................starczy,Ty zaczynasz mi mówić jak boks wygląda od podszewki I TU NAJBARDZIEJ dałeś ciała,Nie rozmawiamy o podstawach boksu tylko o tym która z wymienionych wyżej w ankiecie SW jest najlepsza ale tego zapewne też nie doczytałeś albo zgubiłeś wątek poprzez liczne walki miszczu.Ja swoją wersję przedstawiłem,Twoja opiera się na "ćwiczę 12 lat zrozumiecie kiedyś laiki" i tyle 0 konkretów.

Tak, teraz pochwal się swoimi znajomymi, a Ty co osiągnąłeś? ;D.

Mówiłem od podszewce boksu żeby dojść do meritum sprawy. Dla Ciebie od razu trzeba powiedzieć puentę jednym zdaniem? Więcej ni przyswajasz?

Nie obrażaj innych, ja nazwałem Ciebie laikiem, nie było tam liczby mnogiej geniuszu polonisto :D. Poza tym 12 lat trenuję sam boks, staż treningowy mam jednak dłuższy ;]. A jakich konkretów potrzebujesz ? Przecież wyraziłem swoje zdanie w pierwszym poście. No i kto tu nie umie czytać.

brawo przebłysk! wiem że nie napisałeś iż gość trenujący 5 lat nic nie wie,ale to był tylko przykład jak odbieram Twoje rozumowanie...-.- czy Tobie wszystko trzeba jak małemu dziecku?.

Napisałem bo chciałem mieć pewność, że dotrze. ;].

Urzekła mnie ta przemowa po "Post scriptum" Ale to nie jest temat "wzruszyła mnie Twoja historia" tylko o SW.A to że nie będziesz mistrzem świata to wyobraz sobie nie tylko Ty wiesz

Miło mi, że urzekła. No i fajnie, że udajesz błyskotliwego powtarzając to co napisałem, no ale jakoś dowartościować się musisz.

Znowu masz jakiś atak? ja się wcale nie napinam,to Tobie powiedziałem że się napinasz a Ty jak dziecko "sam jesteś głupi" piszesz to samo do mnie nie czujesz swojej niemocy słownej?

Czuję, ale Twoją ;D. "Dobre" porównanie "sam jesteś głupi", no szczyt. Haha.

PS.Wklejanie słów władców,dyktatorów czy innych wielkich ludzie tego świata do podpisu nie uczynią Cię w oczach innych forumowiczów inteligentniejszym,sam zapewne tego tekstu nie rozumiesz jak masz problem z przeczytaniem prostego zdania i skumaniem go w całości .No ale rozumiem jakiś szpan musi być,również po raz kolejny gorąco Cię pozdrawiam.Jak coś znowu nabazgrzesz nie czekaj z niecierpliwością na odp,będzie rano lub wieczorem zależy jak czas pozwoli.

Myślę, że będę właśnie od tego inteligentniejszy :D. Ja również pozdrawiam i już nie odpiszę, bo szkoda mi czasu, ale pozdrawiam pozdrawiam ;).

Wiem wiem,oczywiście teraz powiesz że sam mam żałosne gadki itp itd.Nie tędy droga wymyśl coś lepszego (chodz na ambitną odpowiedz raczej nie mogę liczyć).Ewentualnie bądz tak dobry i w końcu wypowiedz się na temat.Oczywiście możesz też napisać że ustąpisz głupszemu i dasz sobie siana lub nic nie napisać (przy czym te ostatnie było by najlepszym wyjściem jak dalej masz tak bredzić) tak to też przewidziałem.

Tak w ogóle będę zaskoczony jak to przeczytasz za 1 zamachem w całości bez niczyjej pomocy,ale zarazem gratuluję Ci tej jakże ciężkiej w Twoim przypadku umysłowej pracy możesz już otrzeć pot z czoła i ślinę z buzi.Peace

Nic takiego nie napiszę. Każdy ma po prostu swoje racje i swoje poglądy. No i tyle z mojej strony. Dziekuję za dyskusję.

wujek dobra rada
Posted

Myślę, że cały temat można podsumować jednym postem French'a:

Bzdury ;).

Walczy człowiek a nie sztuka walki, zapamiętajcie to i nie ma na to reguły czy bokser będzie lepszy czy tajowiec ;).

Dziwni są ludzie, którzy szukają porad na forach i u znajomych jaka sztuka walki jest najlepsza, najskuteczniejsza. Najlepsza będzie ta, która najbardziej nam odpowiada. Nie można się sugerować filmikami choćby z youtube, na których kickbokser pobił adepta MT, a bokser ucznia taekwondo, bo nie ma takiej możliwości, by dobrać dwóch ludzi o takich samych warunkach fizycznych, psychicznych i z takim samym stażem do porównania. Na forum każdy ci powie, że kickbokser pobije boksera, bo ma przewagę dzięki nogom, ale rzeczywistość bywa różna. Wszystko zależy od indywidualnych umiejętności i często szczęścia.

Szoku tego nie zrozumiał i stąd wywiązała się kłótnia, całkiem niepotrzebna zresztą.

Posted

Sztuka walki.

Sztuka.

"Sztuka".

Nie wiem co klepanie się po ryju przez dwóch dresów ma wspólnego ze sztuką.

Posted

zdecydowanie-krav maga....

Posted
Sztuka walki.

Sztuka.

"Sztuka".

Nie wiem co klepanie się po ryju przez dwóch dresów ma wspólnego ze sztuką.

Ja też nie wiem, ale wiem, że chyba nie zczaiłeś celu tego tematu. Wątpię, żeby założyciel był "dresem", bo wtedy nie pisałby tutaj, tylko trenował to, co koledzy.