Beksiński.

Recommended Posts

Posted

co sądzicie o jego twórczości ? zachwyca was, czy wręcz przeciwnie ?

amZdzislawBeksinski0951976.jpg

lj_ZdzislawBeksinski020.jpg

zdzislaw_beksinski_1984_3a.jpg

Link to comment
Posted

Ooo tak to zdecydowanie są klimaty, które lubię. Ciemność, niepokój i napięcie. Ten rodzaj twórczości wywołuje u mnie najmocniejsze uczucia.

Link to comment
Pieceofeternity
Posted

Kocham jego twórczość, kocham, kocham! Mam w domu dwa wydrukowane plakaty, Moim ulubionym obrazem jest ten z ubraną na niebiesko postacią przy kołysce, tytułu tego nie znam jednak. Warto też wspomnieć o genialnych foto manipulacjach.

Link to comment
Posted

Jeden z nielicznych malarzy, którego dzieła kojarzę, podziwiam i szanuję. Jego prace wywierają niesamowity wpływ na odbiorce. To nie obrazki, na które spojrzysz i idziesz dalej. Nie da się. Ten klimat, pomysł, wykonanie...To przyciąga. I to jest genialne.

Link to comment
Posted

Mroczne klimaty,ciemność ,czerń.Bardzo mi się podobają jego obrazy i jak napisałą Lamia, nie sposób przejść obok nich obojętnie.

Szkoda,że artysty nie ma już wśród nas.

Link to comment
Posted

Doceniam, choć to nie są moje klimaty :)

Link to comment
Posted

Psia szkapa jest fantastyczna. Uwielbiam jego obrazy, oglądanie ich w mrocznych klimatach sprawia mi dziwną satysfakcję...

Link to comment
Posted

podobaja mi sie jego obrazu. lubie takie klimaty - mroczność, tajemniczość.

ale najbardziej do gustu mi własnie przypadł obraz nr 3, który wstawiłaś. ma w sobie to coś, zawsze sie nim zachwycałam. :)

Link to comment
Posted

Zachwycać... nie wiem. Ale na pewno podziwiam jego twórczość, uważam, że te wszystkie dzieła są niesamowite, mają swój niepowtarzalny klimat. I miałam to szczęście, że mogłam podziwiać je na żywo, w Sanoku. Naprawdę warto ;)

Link to comment
Posted

Mnie one jakos nie kręca, nie lubie takich rzeczy - ktore na moje oko wzbudzają nie pokój oraz pesymistyczną wizję swiata. Jako malarza jednak szanuje.

Link to comment
Posted

Trzeba przyznać, że jest genialny. Cenię jego twórczość mimo że mroczna tematyka nie jest tą, która mnie fascynuje.

Link to comment
 • 4 weeks later...
Światłocień
Posted

Beksiński to jeden z moich ulubionych malarzy. Już od dłuższego czasu kombinuję jakiś plakat z jego obrazem do mojego pokoju :mrgreen: Jego obrazy są świetne: mroczny surrealizm, połączenie techniki Dalego i klimatu Muncha czy Van Gogha to dla mnie złoty środek rzeczy.

Link to comment
Posted
Kocham jego twórczość, kocham, kocham!
Mogę oglądać godzinami i nigdy się nie napatrzeć. Jest genialny *.*

Do tych oddanych przez Ciebie musze dodać swoje ulubione:

g1_08.jpg

Beksinski3.jpg

Link to comment
 • 2 months later...
Posted

Geniusz. Byłem na wystawie, reprodukcje (zmienioną i o dziwo lepszą niż oryginał) mam na ścianie. Jeszcze raz geniusz.

Link to comment
Posted

Jego obrazy są niesamowite, oglądam z zapartym tchem, mają genialny klimat, ale mimo wszystko nie powiesiłabym ich w swoim pokoju.

Link to comment
Posted

W Beksińskim najbardziej lubie jego popularność ;) To miłe, ze jego prace są znane i doceniane przez ludzi, którzy zwykle w malarstwie nie gustują. Dobre i to :)

Osobiście lubię i doceniam jego twórczość ale bez przesady- mam trochę większe wymagania, może to tez jakieś przesycenie jego twórczością.

To tez wyrobiło mi się z czasem, kiedyś i mi imponowały jego mroczne, oniryczne wizje, klimat mój, jednak mi trzeba czegoś niejednoznacznego.

Link to comment
Posted

co trzeba widzieć oczyma wyobraźni aby tworzyć takie cuda. Bardzo lubię, chociaż przeraża :)

Link to comment
Posted
jednak mi trzeba czegoś niejednoznacznego.

A jaką jednoznaczność tu widzisz? Bo dla mnie niemożliwość jednej interpretacji daje nieskończenie wiele możliwości tejże, co znowu przekłada się na szeroko pojętą niezwykłość i nieszablonowość.

Link to comment
powerofnature
Posted

Tak, Beksiński jest super, ale zawsze myślałem (zresztą błędnie) że na tematykę jego obrazów wpłynęła śmierć jego rodziny. Jak byłem w Częstochowie miałem okazję zajść do Muzeum Zdzisława Beksińskiego, ale koledzy pielgrzymkowi maturzyści zaproponowali odwiedzić bary, więc nic z tego ;/

Link to comment
 • 2 months later...
master_jedi
Posted

Wielki artysta, biedny człowiek... Tragiczna śmierć, jego obrazy zyskały przez to swoją symbolikę. Przerażają, ale i zachwycają. Najbardziej mnie zaskakuje, mimo że obrazy te są tak odległe od naszego świata, to jednak widać w nich pierwiastek podobieństwa. Ma to jakieś odbicie, może przede wszystkim w naszych wyobrażeniach po katastrofie świata? Nie wiem, nie jestem koneserem sztuki, a na ogół obrazy nie wywołują u mnie żadnego uczucia, choć się go doszukuje ;p

Ogółem sam malarz mówił, że nigdy nie wiedział do końca co maluje. Napisał, że czasami, jak chciał namalować katedrę, to mu wychodziła lokomotywa ;P

Link to comment
 • 4 months later...
Posted

A ja już mam kolejny obraz geniusza (tylko kopię) w mojej skromnej galeryjce.

Link to comment
niepokolorowana
Posted

Uwielbiam jego obrazy! Ten klimat...Ta aura towarzysząca ich oglądaniu... Cudowne! <3. Tak, od pewnego czasu szukam jakiegoś ciekawego plakatu na ścianę z reprodukcją *.*

W te wakacje miałam nawet okazję być w sanockim muzeum historycznym. Ikonografia mnie zbytnio nie zafascynowała (bo zwyczajnie się tym nie interesuje), sztuka nowoczesna już tak. Mogłabym tam stać godzinami i podziwiać dzieła Beksińskiego. Szkoda tylko,że moja rodzina sztuką się zbyt szczególnie nie interesuję i nie przebywałam tam zbyt długo. Poza tym w muzeum nie widziałam moich, bodajże dwóch, ulubionych obrazów.. Wina mojego niedopatrzenia, choć może w wystawianym zbiorze mogą się one nie znajdować.

Link to comment
 • 1 month later...
Posted

zachwyca, mogę malarstwo Beksińskiego nazwać mistrzostwem i pewnym wzorcem dla mnie. piękno grozy, odpychające przyciąganie...

Link to comment
Posted

I takie obrazy powinny być omawiane w liceum na języku polskim bądź WOK'u, ot co.

genialny, epicki.

Link to comment
Posted

ale polski i WOK bywa jednak ograniczony często do estetyki antyku...a szkoda, bo można jednak pozwolić sobie na poszerzenie horyzontów

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online

  • There are no registered users currently online
 • Tematy

 • Recent Status Updates

  • Borowy

   Borowy  »  mw2

   Ej, robimy coś?
   · 1 reply
  • Gerda

   Gerda  »  Martusiaaaaaa92

   Masz rangę "cichy pierdobójca" hahahaha sikam
   · 2 replies
  • Martusiaaaaaa92

   Martusiaaaaaa92  »  Gerda

   O, nowy nick!
   · 1 reply
  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   sgt.manson
   sgt.manson
   1
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up