Pieceofeternity

Doom metal

55 postów w tym temacie

Eee.. to ja nie popisze się oryginalnością. Moje typy to Anathema, Katatonia i My Dying Bride. Choć muszę przyznać, że coraz bardziej podobają mi się takie klimaty. Szukam dalej. :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Szukam dalej. :wink:

Widać że masz lastfm, więc powiedzmy wejdź Sobie na Anatheme i daj "podobni wykonawcy" :wink:

Tak właśnie robię :wink: tylko jak na razie, dzięki takiemu wyszukiwaniu znalazłem bardzo dobry - Antimatter, choć z doomem to on ma raczej niewiele wspólnego. No ale dobry band. Teraz w kolejce do ''obczajenia'' czeka Agalloch i Tiamat. :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mmm..Doom. Coś pięknego. Zawsze mnie pociągał. Katatonia oczywiście namber łan. Tiamat (wreszcie doczekałam się koncertu, na który mogę jechać 9.08.-Olsztyn), Paradise Lost zarówno stare jak i nowe, My dying bride, Moonspell... Najczęściej. :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja dopiero zagłębiam się w struktury tego osobliwego i niezmiernie ciekawego gatunku muzycznego, ale z wyżej wymienionych poznałam już Paradise Lost. Jak dla mnie - bomba! Są po prostu świetni. Z czasem będę próbowała "wgryźć" się w inne zespoły ;] Niemniej jednak - już polecam! :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja w sumie też styczności z doomem nie miałem, ale ostatnio kupiłem sobie płytkę Asphyx i muszę powiedzieć, że jest to kapela godna polecenia. 8) Co prawda szufladkując jest to death doom, ale mimo wszystko Asphyx jest mistrzowski.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

katatonię lubię z "great cold distance" i "viva emptiness", mam też sentyment do "brave murder die". tiamat z "wildhoney" i "clouds".

a z takich bardziej tradycyjnych kapel lubię solitude aeturnus, candlemass, reverend bizarre, electric wizard, pentagram i saint vitus.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hmm... z tiamat niestety mam złe wspomnienia... ale my dying bride słucham jak mam mega doła i uwazam ze nie powinnam zyc xD wtedy daja mi światełko w tunelu i mysle sobie, kurcze nawet ten facet ma doła! :D i jest mi razniej... co do katatoni... ;) są dobrzy. ogólnie doom metal ma to do siebie, że nie słucham ich jak mam donbry nastrój ale jak zły to od razu się za nich biorę, katatonia mnie nudzi troszkę nie wiem może tylko dlatego ze jedną płytkę sobie przesłuchałam i jakos za bardzo w umysle mi nie pozostała ;d.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skoro klasyfikujecie Tiamat,Katatonię,Paradise Lost jako Doom Metal :evil: to jak sklasyfikujecie Type o Negative (niech św. Peter Steele spoczywa w pokoju).Te zespoły graja na pograniczach Deathu i gotyka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Katatonię
- wypraszam sobie, Brave Murder Day jest iście doomowy, i może tylko ten album wedle Twej i mej racji pasuje pod kategorię doom.

Jak dla mnie spory wkład na scenę polską wniósł świętej pamięci już zespół Tower, od którego powinno się zacząć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Skoro klasyfikujecie Tiamat,Katatonię,Paradise Lost jako Doom Metal :evil: to jak sklasyfikujecie Type o Negative (niech św. Peter Steele spoczywa w pokoju).Te zespoły graja na pograniczach Deathu i gotyka.

ToN gra gothic metal, Tiamat trudno sklasyfikować, biorąc pod uwagę twórczość 1994 (wcześniej bezsprzecznie wskazuje na death), ale Paradise Lost można sklasyfikować m.in. jako doom metal, bo grali i grają muzykę z różnych nurtów. Kiedyś tylko doom metal, później gothic i z małymi zapędami w stronę popu (na szczęście nieznacznymi).

Mówisz, że grają na pograniczu death i gothic metalu, a może pomiędzy? A może pomiędzy tymi gatunkami (+ w korzeniach heavy) jest właśnie doom metal ? :)

Ale szczerze mówiąc, o ile jeszcze rozumie sprzeczki typu co gra Black Sabbath ( i jeden mówi powiedzmy heavy metal, drugi black metal :D ), to całkowicie nie widzę najmniejszego sensu w spieraniu się w kwestii klasyfikacji zespołu, którego twórczość opiera się na pograniczu kilku gatunków... Czy muzyka musi być dokładnie zaszufladkowana, aby dawała 100% satysfakcji słuchaczowi? Nie wiem jak ty, ale ja tego nie potrzebuję...

Z doom metalu lubię szczególnie:

(Polskie) - Melancholy Cry, Sirrah i Carnal

(Zagraniczne)- My dying bride (chyba najbardziej lubię spośród wszystkich zespołów doom metalowych, jak dla mnie "bogowie doom metalu" :) ), Doomsword, Candlemass, Black Pyramid, Bog Morok (płyta Azoic, innych nie słyszałem) i The Fall Of Every Season, Earth (brzmieniem wpychają do trumny :D ).

Jakby ktoś mógł polecić mi jakieś polskie kapele doom metalowe to byłbym wdzięczny. A jakby miały jeszcze teksty w j. polskim to już całkowicie byłbym uszczęśliwiony :D

Znam trochę kapel doom metalowych, ale mało tych polskich...

Jak dla mnie spory wkład na scenę polską wniósł świętej pamięci już zespół Tower, od którego powinno się zacząć.

No właśnie Tower- miałem ochotę wymienić ten zespół powyżej, ale różne źródła klasyfikują jako gothic metal (i jeszcze chyba tam był death).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nom.Różne portale robią dopisek Tower'owi gothic/death metal ale moim zdaniem nie mam tam nic death'owego wsłuchając sie w Napalm Death,Behemotha,Mayhem, Fuck the Facts

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No tak tylko ze Black Metal w wodzi się z Death Metalu pewnie myślisz z Venom nie to że stworzyli album Black Metal nie oznacza ze stworzyli Black Metal on ewoluował z Death Metalu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
No tak tylko ze Black Metal w wodzi się z Death Metalu pewnie myślisz z Venom nie to że stworzyli album Black Metal nie oznacza ze stworzyli Black Metal on ewoluował z Death Metalu

Wiem, że Venom nie stworzył bm i do tego nie piłem. Z tym pochodzeniem blacku na wiki jest napisane co innego, ale wikipedia się czasami myli. Jednak nawet jeśli black metal wywodzi się od death metalu, to Mayhem nie jest bandem death metalowym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Że niby black z death?! Coś mi nie gra... Zwłaszcza, że płyta Venomu (tak wiem, że to nie są "ojcowie" black metalu) Black Metal pojawiła się w 1982, natomiast termin death metal związany też z jakąs płytą jak podaje wiki w 1985r.

Zresztą zobacz na to: http://trickledown.files.wordpress.com/ ... hmngp9.jpg

Wynika jasno, że to Death wywodzi się z Black Metalu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gówno prawda. Ewoluował z garażowego thrashu. Pan posłucha pierwszych demówek Hellhammer, a dopiero potem herezje głosi. Podchwycił stylówę Venom, a dalej już poszło z górki - pierwszy stricte blackowy zespół czyli Bathory i cały wysyp skandynawskich legend zainspirowanych Venomem, Hellhammerem i dziełami Quorthona...

Co do doomu to mój kumpel się nim ostatnio jara, ja nic szczególnego w tej muzyce póki co nie dostrzegłem...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Doomu słucham od jakichś 15 lat - ostatnio nie mogę się oderwać od Swallow the Sun, Novembers Doom, a poza tym zawsze godny polecenia My Dying Bride, Tiamat, Paradise Lost (chociaż różnie to z nim bywa) i nie można zapomnieć o Type o Negative , a przede wszystkim zespoły od których taki charakter muzyki się wywodzi - ciężkie powolne kroczące riffy Iommiego w Black Sabbath, bardzo mroczne Dead Can Dance i pewnie wiele innych . . .

Sam chętnie pograłbym coś Doom'owego - więc jeżeli jest jakiś ciekawy Olsztyński zespół można wypić kilka piw;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O, ja się na doomie nic nie znam prawie, ale... ciekaw jestem Waszej opinii o Unholy, jednej z dwóch doomowych kapel których słucham, w znaczeniu zbieram płyty, a nie mam dwie empetrójki na telefonie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odświeżam temat, o Electric Wizard pisałem w 2009'

Tymczasem nowa EP'ka miażdży jaja i wykręca torbę na plecy :mrgreen:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie słucham jakoś strasznie-strasznie doom metalu, ale mogę szczerze przyznać, że zespół My Dying Bride jest genialny, a szczególnie Scarborough Fair, For You i My Body, A Funeral. (;

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Royal Thunder, stoner doom, czyli to, co wiele tygrysków lubi najbardziej.

Całkiem znośny kobiecy wokal, co rzadkim okazem jest.

Przyjemne, do ostatniego tchnienia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz