Jump to content

Czy i dlaczego nie należy czekać na miłość?

erato

Recommended Posts

Posted

"Aby znaleźć miłość, nie pukaj do każdych drzwi. Gdy przyjdzie twoja godzina, sama wejdzie do twego domu, w twe życie, do twego serca."

Zgadzacie się z tym, czy też nie? A jeśli tak, to dlaczego? Czy czekaliście na miłość, czy w Waszym przypadku zaskoczyła Was z nienacka? Podzielcie się swoimi opiniami :)

Posted

A może zacznijmy od tego, co tak naprawdę oznacza zwrot "czekać na miłość"? Siedzieć na fotelu i czekać na pukanie do drzwi? Żałośnie łapać się każdej okazji? Czy zwyczajnie spodziewać się jej wszędzie?

Uważam, że nie powinniśmy jej wypatrywać za każdym rogiem i desperacko szukać jej tam, gdzie jej nie ma. Jeśli się zjawi, na pewno nie pozostanie niezauważona.

Ja nie czekałam na miłość. Było mi bardzo źle z samą sobą, a jednak nie latałam od chłopaka do chłopaka, licząc, że któryś mnie przygarnie. W tamtym czasie, to po prostu się stało. I nic nie miało na to wpływu.

Posted

Nie ma sensu czekać, bo i tak przychodzi w najmniej spodziewanym momencie. (:

Posted

i czasem nawet bywa i tak, że dziewczyna, która czeka na swojego księcia, swój ideał zostaje starą panną, bo chorobliwie wierzy w to, że istnieje taki i owaki przeznaczony jej książę. ;P a jak wiadomo, ideały nie istnieją.

czy czekać czy nie... raczej nie, poprzedniczki powiedziały to, co właściwie każdy mówi - że miłość przychodzi akurat wtedy, kiedy jej się nie spodziewamy. chociaż wiadomo, czasem można jej troche dopomóc... (;

Posted

prawdziwa miłość(czyli "szalona" i bez granic - po prostu czysta miłość - to jest coś takiego czego się opisać nie da, to trzeba przeżyć i poczuć) jest zapisana w przeznaczeniu i na pewno kiedyś spotka się tą drugą, idealną połówkę

tak mi się wydaje ;) niestety ja swoją miłość zaprzepaściłem(przegrałem życie...?) ale właśnie coś takiego co opisałem wyżej to poczułem ;) i Ona nadal mi się śni po nocach! ^^

Posted

Do mnie miłośc zapukała starsznie niespodziewanie xD W momęcie kiedy się jej najmniej spodziewałem :D

Z miłością jak z promlemami więc... Nie szukajmy na siłe miłości... Ona i tak nas znajdzie :D

Posted

a ja czekam, ale nie wyczekuję. czekam aż bede gotowa poświecic wszystko dla miłosci. podobno fajne uczucie :)

Dodano 07 Lis 2009, 10:30:33:

a ja czekam, ale nie wyczekuję. czekam aż bede gotowa poświecic wszystko dla miłosci. podobno fajne uczucie :)

Dodano 07 Lis 2009, 10:31:04:

Posted

Nie należy czekać? Ja bym właśnie powiedziała, że należy cierpliwie czekać, lecz nie należy szukać usilnie. ;)

Posted

Bo czekać i szukać to dwie osobne kwestie ;)

Jak to ze mną było? Szukać na pewno nie szukałam, ale czekać podświadomie to raczej czekałam.

Posted

Bo jest tyle dziewczyn ze trzeba sie bawic ^^

Moze jakas sprawi ze nie bede chcial zadnej innej :D

A czekanie lub szukanie na sile to strata czasu i tak pewnie zawiedzie :D

Posted

Nie warto na nią czekać.

Przyjdzie sama... kiedyś.

a Ty żyj, jak najlepiej i rozmawiaj z ludźmi oraz zapoznawaj sie z nimi. ;)

Wyjdź do ludzi, na miasto.

Na pewno nie siedź w domu...bo dom jest utopią, w której sie odpoczywa...a cały czas odpoczywać nie wolno! Bo życie staje się nudne.

korzystaj z kazdej wolnej chwili i wyjdź poza dom, mzoe akurat za rogiem zjawi się ukochany.... :)

Posted

"Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu, przyjdzie - zrobi niespodziankę." - dokładnie tak samo jest z miłością (bo w sumie to jest to nasze szczęście ;) ).

Posted
Nie należy czekać? Ja bym właśnie powiedziała, że należy cierpliwie czekać, lecz nie należy szukać usilnie. ;)

Podpisuję się pod tym obiema rękami.

Posted

Według mnie warto czekać na miłość, ta prawdziwa na pewno kiedyś przyjdzie i na pewno niespodziewanie. Warto czekać na prawdziwe szczęście .

Chociaż ja osobiście straciłam nadzieję że spotka mnie jeszcze prawdziwe szczęście za dużo razy się zawiodłam. Ale polecam innym czekać bo czasami naprawdę może być warto ;)

Posted
Czy i dlaczego nie należy czekać na miłość?

Pytanie nr 2 jest samo w sobie odpowiedzią na pytanie pierwsze;]

Sama w miłość nie wierzę,ale nie oznacza to,że nie wierzyć mają też inni. No więc już uzasadnam...Dlaczego NIE NALEŻY?Dlatego,że oczekując na tą/tego jedyną/ego nigdy się go/jej nie doczekamy-proste :?: -nie?trudno 8)

Posted

Miłość jest wtedy gdy obu osobą na sobie zależy :P:P:P:P heh - nie jednak nie - miłość to coś co trudno opisać słowami :P:P:P

Posted

Zaskoczyła mnie znienacka. ; D

W momencie, kiedy nie miałam ochoty z nikim się spotykać, chciałam być sama i cieszyć się z tego. No cóż -nie było mi to dane. ;)

Światłocień
Posted

Dopadła póki co dwa razy. Jednostronna...

Na szczęście już zdążyła pójść.

Czekam, czekam, ale opóźnienia gorsze niż PKP i MPK razem wzięte. :P

Posted

Jeśli budzisz się rano i wiesz,że nie mogłabyś żyć bez tej drugiej osoby jak bez powietrza to znaczy,że kochasz :)

Nigdy na siłę nie szukałam miłości. A jednak przyszła. Z znienacka. Sprawiła,że moje życie nabrało barw.

Dziś wiem,że miłości nie trzeba szukać na siłę.Można jedynie troszkę pomóc przeznaczeniu.

Ale miłość szukana czy tez nie zawsze jest wyjątkowa;]- jeśli to miłość,a nie zauroczenie.

• 1 month later...
Posted

W moich przypadkach zawsze było tak, że przychodziła z nienacka :) Raz napatoczyła się na 1 lekcji w 1 kl gimnazjum, potem przy spotkaniu z moja przyjaciółką i kilkoma chłopakami, których nie znałam, aż wreszcie przez mojego kolegę, który dał mój nr gg mojemu kochanemu :) Myślałam, że to kolejny flircik kilkudniowy no ale trwa już 2 lata ^^

Posted

Jasne że należy czekać na prawdziwą miłość, ale nikt nie zabroni ci się dobrze bawić do czasu aż ona zapuka do twych drzwi

Posted

Miłość ma to do siebie, że jeśli spotkasz tą osobę, to wiesz napewno, że to ta jedyna.

Ja spotkałam. Nie jesteśmy razem. Nasze drogi schodzą się i rozchodzą. Kiedy, już wydaje mi sie ze moglabym zapomniec, ta osoba znowu w ten czy inny sposób pojawia się w moim życiu - najczęściej przez przypadek np. spotykam go na ulicy.

I choć jak już mówilam, nie jesteśmy razem - to wiem napewno, że będziemy. Nie ma innej drogi w naszym życiu jak tylko wspólna.

Posted

I choć jak już mówilam, nie jesteśmy razem - to wiem napewno, że będziemy. Nie ma innej drogi w naszym życiu jak tylko wspólna.

Wydaje ci się, ah ta naiwna pierwsza miłość i wiara w to że przenosi góry

Posted

Ja nie czekam i nie szukam. Albo przyjdzie, albo nie przyjdzie, przecież i tak nie mam na to wpływu..

Pieceofeternity
Posted

Znienacka. Jedno zakochanie było całkowicie nagłe, a drugie to z kumplowania się wynikło, ale też nagle. I jestem za czekaniem.