euzebi55

Auto ubezpieczenie

189 postów w tym temacie

Czy jakieś rady odnośnie jak ubezpieczyć auto i jak zrobić to w łatwy sposób istnieją ?

Jakoś wydaje mi się dość ciężki ten temat macie jakieś sugestie ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co w tym trudnego? :roll:

Wybierasz ubezpieczalnie, która Ci odpowiada, idziesz,płacisz i tyle.

Możesz ewentualnie pomyśleć nad wzięciem współwłaściciela z wysokimi zniżkami(ojciec,matka).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chodzi mi o opinie kto jakie ma ubezpieczenie w jakiej firmie ile płaci czy jest zadowolony na ile mu się to przydało :P to w tym trudnego ;) bo ofert jest strasznie dużo a może ktoś ma lepszą więc chciałem poczytać opinię szerszej rzeszy ludzi :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja może przyłączę się do tematy. Mam pytanie odnośnie obliczenia wysokości zniżek.. Mój ojciec posiada ich sporo bo jest dobrym kierowcą a zarejestrowaliśmy przyczepkę gdzie ja jestem właścicielem a on współwłaścicielem. Wiem, że przez to przechodzą na mnie zniżki..

Tylko pytanie- ile? Jak mogę to sprawdzić i obliczyć składkę?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To zależy jaki rodzaj ubezpieczenia potrzebujesz. Napewno OC gdyż jest obowiązkowe. Jeżeli nie masz zniżek to postaraj się zrobić współwłaścicielem auta kogoś z maksymalnymi znizkami, zawsze składka będzie troche niższa :) Jeżeli chodzi o towarzystwo to moge polecić direkty np. link4. Teraz mają promocje, placisz za 10 miesięcy a dostajesz polise na caly rok.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja wiem jak obliczyć bo to jest banalne :P tylko chcę wiedzieć jakie mam zniżki.. Napisałem już, że mam zniżki po moim ojcu gdyż jestem właścicielem a on współwłaścicielem przyczepki. Tylko ile %% ich jest?? Tego nie podają na stronkach gdzie mogę obliczyć składkę...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapytaj się w takim razie ubezpieczyciela. Na początku są chyba bardzo małe...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie przejmujesz zniżek od ojca, dostajesz je za bezszkodową jazdę. Każdy rok to 10%. Jeżeli byłeś wpisany w dowodzie rejestracyjnym przyczepki to teoretycznie powinieneś mieć jakieś zniżki, ale trzeba jeszcze się zorientować jak poszczególne towarzystwa zapatrują się na przyczepy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tak w ogole , to gdzi eteraz jest najlepiej sie ubezpieczyc ? Gdzie otrzymamy najkorzystniejsze warunki ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ta karta pre paydowa PZU pomoc w niej nie ma zniżek ani zwyżek czyste ubezpieczenie jeżeli można to tak nazwać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam taka kartę :) Mam nadzieje, że jej nie wykorzystam, ale czuje się o wiele bezpieczniej mając takie zabezpieczenie w kieszeni :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To gdzie otrzyma się najlepsze warunki zależy od naszego samochodu, wieku właściciela, miejsca zamieszkania, itp, itp. Czasem nawet dostaje się zniżkę za marke auta, płatność kartą kredytową czy wożenie małych dzieci ;) Jeżeli jesteś młodym kierowcą to polecam link4 gdzie najszybciej Ci anulują zwyżke za wiek, co zaowocuje kilkuset złotymi oszczędności. Ostatnio też słyszałem że w niektórych towarzystwach potrafią 60% zniżki naliczać nawet 9lat….

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o OC to możesz wybrać właściwie każda firmę, i będzie dobrze. Ale przy AC warto zapłacić troszkę więcej i być w pewnej firmie, takiej która nie zniknie za miesiąc. Ja nie ufam firmom bez siedziby, internetowym czy podobnym. Tutaj warto postawić na solidność

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tez tym wszystkim direktom nie ufam, lepiej wybrać ubezpieczyciela, który był, jest i będzie na rynku. Wolę zapłacić te OC I AC w jednej solidnej firmie niż w 10 nie wiadomo jakich.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziś czytałam, że od 10.12 ceny OC mają sporo wzrosnąć, żeby dostosować się do wymogów Unii. Myślicie że to się jakoś odbije na firmach, szczególnie tych mało znanych? Jeśli np mam wykupione OC w jakiejś niepopularnej firmie X, która skusiła mnie hasłem tanie OC, to czy mogę spać spokojnie? Bez obaw że ta firma może upaść?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trudno powiedzieć, ale tak naprawdę to wszystko przez te mało znane i małe firmy te podwyżki, konkurencja ciągłe się rozrastała oferując coraz to niższe OC, a rynek dopłacał do polis...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój znajomy miał szkode calkowita, sprawca mial w link4 oc, jego mazde wycenili na 17tys., szkode na 9tys, wrak na 8tys. Na poczatku myslal, ze to za male odszkodowanie bo za wrak nie chcieli wziac calej sumy, ale znalazl kupca za 7tys i w efekcie dostal lacznie 16tys za co kupil sobie nowa mazde, bezwypadkową. Obawiał się żę odszkodowanie które dostanie będzie zaniżone, ale jak sie przekonał wszystko było ok, tzn. dla niego, bo wiadomo zawsze komus cos moze nie przypasowac i taka suma bedzie za mala, bo ma nie wiem jakie wymagania.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cena ubezpieczenia dość istitna, ale jest kilka rzeczy, na które również warto zwrócić uwagę np. pakiety pomocy drogowej, zgłaszanie szkód on-line, czy szybkość wypłaty ubezpieczenia (szczególnie przy małych szkodach).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tych pakietów to tak jak wspomniałam fajne są te karty pzu pomoc, jak ktoś nie wie to polecam, zwłaszcza zmotoryzowanym paniom :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tam jest coś na ich stronie www o tym , kupujesz na 60 dni ubezpieczenie od drobnych szkód , holowanie itd.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten większy pakiet jest widzę nieźle rozbudowany, nawet nocleg jest w ofercie, w przypadku większych szkód.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak czytam na temat tej karty ,i ciekawi mnie to czy ktos kto nie ma np. OC w PZU moze tez ja kupic ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz