Jump to content

Moja kolej :]

Basilia

Recommended Posts

Posted

Cześć wszystkim!

Jestem jasnowłosą dziewoją kończącą gimnazjum. Czuję, że zaczynam wpadać w nałóg internetowy. Kiedyś byłam ułożoną dziewczyną, która dnie i noce czytała książki, zatapiała się w ich drukowany świat, ale miała ograniczone pojęcie o świecie. Teraz dostrzegła, jak interesująca może być masa innych rzeczy. Zaczęła naukę gry na pianinie, dołączyła do miejskiego chóru, zaczęła słuchać Chopina, doceniła siłę wspomnień, nauczyła się słuchać i głęboko analizować wypowiedzi innych, choć zawsze uważa, że są dość głupie.

Nie wszystko się zmieniło. Podczas częstych analiz swojego życia wyodrębniła prawdy, które żyją z nią od lat:

-Nie przebywa zbyt często z rówieśnikami. Lubi ich towarzystwo, ale czuje, że do nich nie pasuje.

-W każdej wolnej chwili patrzy przez okno. Nie na ludzi, tylko ogółem na świat. Na kropelki deszczu na szybie, kłęby chmur, czy chociażby szarą ulicę.

-Cierpi na erytrofobię i wszystko, co z nią związane.

-Ma bardzo wrażliwą duszę, ale czasem zastanawia się, czy nie jest po prostu żyjącą w innym świecie egoistką.

Niedawno postanowiła zrobić coś ze swoim życiem, żeby nie chodzić ciągle przygnębiona, cicha, nieśmiała. Chce się zmienić i jak narazie stara się realizować tą chęć.

Nie wiem, czemu zaczęłam pisać o sobie w 3 osobie, tak jakoś wyszło. Pozostało mi tylko jeszcze raz powiedzieć: cześć wszystkim!

Posted
Posted

Mi się podoba. To znaczy nie jestem pewna, czy go rozumiem, ale to, mam nadzieje, przyjdzie z wiekiem :) Poza tym, ty nie rozumiesz, jak można słuchać Chopina, a ja nie jestem w stanie słuchać techno, czy jakiejs Lady Gagi, czy czegoś z tych rzeczy.

Poza tym to szło stopniowo. Początkowo słuchałam każdej muzyki, potem odkryłam filmową, a dopiero długo potem klasyczną :]

Posted

No właśnie jest tak jak mówisz, nie rozumiem w jaki sposób słuchać Chopina. Być może dlatego że nie próbowałem (?) Jedynie na lekcji w szkole... Ale wtedy człowiek "musiał" tego słuchać, nic z własnej woli :twisted:

W końcu każdy lubi co innego :)

Posted

Witaj ; )

Chyba trochę za bardzo przypominasz mi moją młodszą wersję. Jednak miło, że na forum zjawił się taki ktoś.

Posted

Witaj~!

Hmmm... Po pierwsze: to dobrze, czy źle?

Po drugie: pod jakim względem?

*Ironhide: No właśnie. O gustach się nie dyskutuje :P

Posted
*Ironhide: No właśnie. O gustach się nie dyskutuje :P

Tak, przepraszam zachowałem się jak gówniarz. Więcej razy się to nie powtórzy. 8)

Posted

Nie ma za co, poza tym, że nie zachowałeś się jak gówniarz? xD

Posted

Masz boski avek. <3

Witaj i baw się dobrze. ;)

Posted

Dzięki. Cześć :P

Posted
Czuję, że zaczynam wpadać w nałóg internetowy.
a kysz! uciekaj! nie pozwól się pochłonąć, to zło wcielone.

Do tego wydajesz się taka miła, fajna i przyjemna, masz plusa (;

Posted

Dzięki za miłe słowa i za radę, już uciekam :P

Posted
Po pierwsze: to dobrze, czy źle?

Znośnie ; )

Po drugie: pod jakim względem?

Pod wieloma względami, zaczynając od treści Twojego opisu, a kończąc na formie. Do tego sympatia do muzyki klasycznej, ogólnie do muzyki. I zgodność z trzema spośród czterech zawartych przez Ciebie myślników; ) I drobny fakt, że również miałam okres, kiedy zdarzało mi się pisać o sobie w trzeciej osobie.

To tak pokrótce ; )

Posted

Witaj :)

Ciekawa osobowość słuchająca Chopina. :)

Mam nadzieję, że Ci się tutaj spodoba.

Posted

Miłego pobytu życzę ja.

Posted

Dzięki wam wszystkim. Osobiście mam nadzieję, że się szybko zaklimatyzuję tutaj.

Lamia: No to ciekawe, czy (i jak) ja się zmienię, bo ty się, jak mówisz, zmieniłaś, zresztą z biegiem czasu każdy się zmienia:P

Posted
Nie przebywa zbyt często z rówieśnikami. Lubi ich towarzystwo, ale czuje, że do nich nie pasuje.

No, to mamy coś wspólnego.

Duży plus za muzykę klasyczną. Co prawda nie jestem akurat miłośniczką Chopina, ale nie pogardzę jego utworami.

Posted

Ja na ten przykład nie mam nic wspolnego z autorka postu, poza tym ze chce poznawac swiat i lubie muzyke klasyczna naj mozarta :) le slucham tez rapu, electro housu itp :) Magię książek z kolei dopiero zaczalem poznawac dzieki naszej kochanej pani bibliotekarce, ktora przekonala mnie bym przeczytal jedna z ksiazek cobena :roll: Lektury na prawde potrafia zrazic czlowieka do czytania do tego stopnia ze nie ma checi nawet probowac niczego innego :x uwazam ze powoli sie odnajduje w swiecie :jupi:

Posted

Nono , ciekawa jestes.

Całkiem inna niż ja , nie potrafie przesiadywac godzinami , dniami , miesiącami (!) w domu w odosobnieniu , bo czuje ,że cos wymyka mi sie z palców - cos czego juz nie odzyskam , cos czego nie zwróca mi chwile wypelnione w filozyficznych wymysłach , pogrążone w dalekim świecie własnych odległych myśli.

Ode mnie - nie zatrać sie , nie zagłebiaj tak bardzo w siebie bo końcem końców zostaniesz sama z tym , do czego udało Ci sie dojsc wlepiajac oczy w okno.

Internet - walczysz z nieśmiałością , pokonujesz własne bariery - a jednak wklepujesz literki do anonimowego wirtualnego świata zamiast spotkac sie ze znajomymi i poczuć , że to coś więcej .

Miłego pobytu

Posted

Misiekk - niby masz rację, a ja o tym dobrze wiem, ale sama nie wiem, czy chcę się przed innymi otwierać. Chodzi o to, że jestem zupełnie inna od znajomych, z większością się po prostu bliżej poznawać nie chcę, nie zależy mi na tym. No ale mam przyjaciółkę, a nawet kilku przyjaciół, którym te rzeczy też mówię, więc nie zamyka się to w czterech ścianach internetu, aż tak nisko nie upadłam :P

Zostanę sama... To trochę straszne, no ale jak już mówiłam: wolę być w mniej towarzyska, niż przebywać z ludźmi, którzy mnie irytują.