• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

d!va

Schizofrenia

Recommended Posts

Znam osobę, która jest chora na schizofrenię. Paskudna choroba. Zadaje bardzo dużo cierpienia najbliższym osobom, często nieświadomie.

Nie wiem czy to dobrze, czy to źle, ale czuję się dobrze wśród ludzi lekko chorych psychicznie. Mam na myśli osoby upośledzone, ale w takim stopniu, że jest z nimi w miarę normalny kontakt. To ludzie tacy, jak wszyscy inni, równie inteligentni, często posiadający ogromną wiedzę. Mam wrażenie, że widzą i czują więcej niż my, ale zawsze to rozumieją.

Macie chorych w rodzinie?

Nie.

jest najcudowniejszym tatą na swiecie

Każde dziecko tak powie o swoim rodzicu, nawet jakby był gwałcicielem i mordercą :facepalm:

Moje zdanie jest proste: Osoby w wieku produktywnym, będące na losie państwa to kula u nogi. Pasożytów powinno się usuwać, zanim dosięgnie inne tkanki.

Ale to też człowiek? Jak można człowieka do pasożyta porównać?

Normalnie. Alkoholików, żerujących na MOPSie bym utylizował.

Nie każdej chorej psychicznie osobie przyznawana jest renta a chodźby i nawet to taka osoba też ma prawo do życia.

90% chorób psychicznych w wieku późniejszym, bierze się z przyczyn własnych.

o alkoholikach mam podobne zdanie, ale co do osób chorych psychicznie nie zgadzam się z Tobą. One zasługują na każdą pomoc.

Trzeba pomagać osobie w którym młodym wieku ćpała i chlała na umór?

Przyczyny własne: Że coś jej mózgu miało spięcie przez narkotyki, alkohol, ruchanie się gdzie popadnie (Kiła) oraz bójki.

Pomagać powinno się, gdy dana osoba faktycznie potrzebuje pomocy.

Wolę wyżywić dobrze, i zapewnić kilka domów dziecka niech finansować byłych narkomanów i alkoholików co się w główkach pomieszało.

Ej, ej. Każdy ma chwile słabości i gorsze etapy życia

Lecz nie każdy musi sięgać po alkohol i narkotyki.

Problemy miażdza ludzi, przez co ludzie skłonni są do uzależnień.
To mnie akurat gówno obchodzi, nikt z mojej rodziny ani znajomych w czasach problemów nie sięgał po żadne gówno.
O życie trzeba walczyć.
Z łyżką' date=' kompotem i strzykawką na dworcu to walka o życiu, u ludzi jak to przedtem napisałaś "ma chwile słabości i gorsze etapy życia". Lub łykanie extasy i atombomb na imprezach, a potem błaganie bo jego mózg jest zlasowany pięciolatka. NO WAY.
Trzeba częstować innych pomocną dłonią, nawet kiedy jest już za późno.
Jak lubisz pomagać innym, to uszanowanie.
Nie można od tak przekreślić kogoś tylko dlatego' date=' że był lekkomyslny i zaczął ćpać, pic. [/quote'] Ja przekreślam.
Nie można potrzebujących ludzi dzielić na grupy.
ja dziele.
Powinno się ich traktowac równo.
Nie bądźmy apostołami w tej Sodomie i Gomorze. Dziś jak się ma miękkie serce, to ma się twardą dupę.

Normalnie. Alkoholików, żerujących na MOPSie bym utylizował.

A czy Ty czasem nie byłeś neutralny w sprawie kary śmierci?

Wniosek nasuwa się prosty: przestępca stoi w Twojej hierarchii wyżej, niż osoba chora psychicznie lub biedna.

Trzeba pomagać osobie w którym młodym wieku ćpała i chlała na umór?

Przyczyny własne: Że coś jej mózgu miało spięcie przez narkotyki, alkohol, ruchanie się gdzie popadnie (Kiła) oraz bójki.

A skąd masz takie dane? Ile takich osób znasz sam?

Choroby psychiczne, oprócz przyczyn, o których wspomniałeś, powodowane są różnego rodzaju zaburzeniami, które mogą nastąpić wskutek mechaniczny, albo po przeżyciu silnej traumy. Przyczyn jest bardzo wiele, a nie tylko narkotyki, alkohol i, jak to nazywasz, ruchanie.

przestępca stoi w Twojej hierarchii wyżej, niż osoba chora psychicznie lub biedna.

Tak, osoba reproduktywna jest wyżej niż pasożyt i nie rób.

Choroby psychiczne, oprócz przyczyn, o których wspomniałeś, powodowane są różnego rodzaju zaburzeniami, które mogą nastąpić wskutek mechaniczny, albo po przeżyciu silnej traumy. Przyczyn jest bardzo wiele, a nie tylko narkotyki, alkohol i, jak to nazywasz, ruchanie.

Jeszcze raz na spokojnie poczytaj wszystko co pisałem, łapanie na za słówka to cecha prostactwa.

"Twój tata zgłupiał!", "To świr!"...

Ludzi nie zmienisz !!!!!!!!!!!!!!!!11 najwazniejsze to być mądrzejszym od nich i nie wdawać się z nimi w dyskusje, tłumaczenia, bo i tak nie zrozumieją. Olej icj poprostu.

Tawerna napisał(a):przestępca stoi w Twojej hierarchii wyżej, niż osoba chora psychicznie lub biedna.

Tak, osoba reproduktywna jest wyżej niż pasożyt i nie rób.

A np. osoba jeżdżąca na wózku inwalidzkim?

Sprecyzuj proszę "reproduktywna".

Tawerna napisał(a):A skąd masz takie dane? Ile takich osób znasz sam?

Jeszcze raz na spokojnie poczytaj wszystko co pisałem, łapanie na za słówka to cecha prostactwa.

A wykazywanie niekonsekwencji czy ignorancji, ludzi inteligentnych.

Wracając jednak do sedna sprawy, Dlaczego nie odpowiedziałeś na moją wypowiedź? Czytając Twoje słowa odnoszę wrażenie, że dla Ciebie ludzie chorzy psychicznie, to w większości degeneracji, którzy sami są sobie winni. Chce Ci tylko uświadomić, że to wcale nie 90%, które nie wiadomo skąd się wzięło. Jeżeli Ty uważasz inaczej, to podejmij dyskusję.

Ludzie zawsze gadają. Wiem, że to dla Ciebie bolesne, ale taka już ludzka natura. Nie pomogą do póki sami nie znajdą się w podobnej sytuacji. Najważniejsze, że Ty umiesz wspierać swojego tatę i jesteś przy nim :) Schizofrenia, to okrutna choroba. Miałam babcię, która chorowała na nią, niestety popełniła samobójstwo. Wiele osób zapadających na tę chorobę prędzej czy później się zabije. W stopniu zaawansowanym nawet leki przestają skutkować. Mojej starszej znajomej syn również cierpi na ten przypadek. Jest inteligenty, ukończył szkołę, dobrze się uczył. Tylko staję się coraz bardziej "zagubiony" i agresywny. Schizofrenia ma wiele odłamów. To temat morze.

Ogólnie panuje przesąd co do wszelkich zaburzeń psychicznych, tak samo jest z depresją, ludzie tego nie rozumieją, bo tego nie przeżyli, tak samo my nie wiemy jaki ból się przechodzi, gdy jest się obdzieranym ze skóry.

Ale hm jak jest choroba np downa, to nikt nie powie, że to świr czy coś takiego. Nikt kogoś takiego nie zwyzywa.

Czyżbyś nie słyszała nigdy, jak młodzież i dzieci wyzywają się "ty downie!"?

Niestety nie est tak różowo. Ludzie odróżniający się fizycznie, których ciała są zdeformowane przez chorobę, przyciągają spojrzenia. Ludzie gapią się, komentują ciszej, czy głośniej.

Ah, słyszałam i to nie raz. Sama jak byłam łodsza to używałam takich określń by obrazić kogoś innego, ale nie zdawałam sobie z tego sprawy. To takie same przezwisko jak np.: Ty świnio.

Rozumiem, nie chodzi o chorobę, tylko przyjęło się jako wyzwisko.

Jakiś czas temu widziałam, chyba to było TVN, rozmowę z dwiema nastolatkami, które nakręciły krótki film o swojej siostrze z zespołem Downa. Zwracały uwagę właśnie na używania tej choroby, jako czegoś obelżywego. Mówiły także o tym, że reakcje ludzi nie zawsze są pozytywne wobec dziewczynki. Sama również miałam okazję wiele razy to zaobserwować w stosunku do innych ludzi z tą chorobą.

Wracając jednak do głównej myśli tematu, schizofrenia nie ujawnia się na zewnątrz poprzez zmiany w fizyczności, a w zachowaniu. Dla osób zupełnie postronnych mogą one być zupełnie niezrozumiałe i przerażające, w czym nie widzę nic dziwnego, bo nie jesteśmy w stanie na pierwszy rzut oka ocenić, z kim mamy do czynienia. Na co dzień również spotkamy na ulicach wiele osób z zaburzeniami, czy chorobami psychicznymi w stopniu, który umożliwia im funkcjonowanie w społeczeństwie. Nie zdajemy sobie z tego sprawy. Z jednej strony to dobrze, bo traktujemy ich tak, jak zdrowych ludzi, ale z drugiej szkoda, bo może to zmieniłoby ogólny stosunek społeczeństwa.

To bardzo trudna choroba, której ludzie nie rozumieją i właśnie to jest powodem takich docinek. Może gdyby walczyć a ta niewiedzą, opowiadać o schizofrenii, mowić jako o chorobie, którą się leczy, ludzie mogliby inaczej spojrzeć na osoby, które na nią cierpią.

d!va, życzę Ci bardzo dużo cierliwości i siły, potrzebnej do uporania się z chorobą taty, a przede wszystkim z podejściem ludzi do niej. Fajnie, ze jesteś dumna ze swojego taty, oby tak dalej.

Pzdr.

Znam ok. 10 osób ze schizofrenią i nie wstydzę się tego, że poznałam je w zakładzie psychiatrycznym. Wszystkie są wspaniałymi ludźmi. Choć muszę przyznać, że zanim ich nie poznałam trochę bałam się tej choroby. Nie warto mówić o czymś czego się nie zna.

Bardzo się cieszę, że jesteś dumna ze swojego taty.

Nie wiem jakim prawem oni mogą sie na ten temat wypowiadać jeżeli po pierwsze: nie znają mojego taty, po drugie: nie wiedzą nic o tej chorobie.

Wiedzą o schizofrenii tyle, że jeśli się to ma, to jest się świrem. Tego typu ludzie często w Niemcu widzą nazistę.

Napisałaś prawdę, ze ludzie mają małą wiedzę na temat tej choroby. Utożsamiają schizofrenię z tym, że jest się głupim i niepoczytalnym.

Co możesz Ty z tym zrobić? Nie sądzę, że zdołasz słowami zmienić ich nastawienie. Można czasami na uwagi typu "Twój tata jest głupi" reagować słowami "Na pewno mądrzejszy od pani/pana, bo nie ocenia nikogo z góry", ale to może zatkać rozmówcę na chwilę. Poza tym moga powiedzieć, że córka jets impulsywna po ojcu, pewnie też chora itp. Bardzo dobrze, że mówisz o zaletach Twojego taty. Zapraszaj kolezanki, niech go poznają takim, jakim Ty go widzisz.

Macie chorych w rodzinie?

Tak. Moja siostra ma objawy autyzmu. Bywały sytuacje, że znajomi mówili jej, aby coś zrobiła, np. pocałowała jakiegoś chłopaka i bardzo się z tego potem śmiali. Jak wiadomo - dzieci sa okrutne.

Napisałaś prawdę, ze ludzie mają małą wiedzę na temat tej choroby. Utożsamiają schizofrenię z tym, że jest się głupim i niepoczytalnym.

Otóż to. Pasuje ogólny pogląd, że schizofrenia jest najcięższa chorobą psychiczną, a w wyobraźni ludzi pojawia się wtedy osoba, która już dawno straciła kontakt ze światem zewnętrznym, jest niepoczytalna i zachowuje się irracjonalnie. A przecież schizofrenicy, gdy są w stanie powiedzmy normalny, są nie do odróżnienia spośród innych ludzi.

Prawda jest taka, że można przemieszać osoby chore ze zdrowymi i tak naprawdę nie będą w stanie powiedzieć, które to te chore na schizofrenię..

W rodzinie chorych nie mam, ale chodzę do szkoły integracyjnej, gdzie są dzieciaki z różnymi upośledzeniami, zarówno fizycznymi jak i psychicznymi, choć nie przypominam sobie żadnej osoby ze schizofrenią - może po prostu nie jestem świadoma tego, że akurat ta osoba jest na to chora.

Sytuacja, w której ktoś wyśmiewa się z chorych, jest po prostu żałosna. Takim ludziom należałoby życzyć, żeby musieli się uporać z tą czy inną ciężką chorobą, bezpośrednio (na sobie) lub pośrednio, poprzez chorego członka rodziny.

Z takimi nie ma co walczyć, można najwyżej olać.

Mam paru znajomych chorych na schizofrenie. Konkretnie to dwóch. Dzieciaki w mojej klasie uważają moich znajomych za EMO i nie rozumieją, ze ci ludzie mają problemy. Jakim prawem obrażają moich przyjaciół nic o nich nie wiedząc? : / Strasznie mnie to denerwuje, bo ich nie znaja ale i tak oceniają.

Według dużej części nastolatków wszyscy którzy mają jakieś problemy są EMO, no bo jak można nie być non stop "nakręconym elo krejzolem" ? :) Wszyscy z nerwicami, depresjami, schizofreniami, anoreksjami są nazywani EMO, bo mają problemy, cóż... Ale po co słuchać takich ludzi, o których sami wiemy, że są nie warci naszej uwagi? :)