• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

d!va

Schizofrenia

Recommended Posts

Mój tata jest chory na schizofrenie. Od kilku lat bierze tabletki i "praktycznie jest normalny". jest najcudowniejszym tatą na swiecie, rozumiemy sie bez słów, zawsze mogę na niego liczyć... Jego hobby są komputery, zna sie na nich bardzo dobrze, dlatego często mi przy nich pomaga. Ma tysiące zalet [...]. Miszkam na wsi, ludzie nie rozumieją chorób psychicznych. Nie raz słyszałam złe słowa na temat taty... "Twój tata zgłupiał!", "To świr!"... To bardzo przykre... Nie wiem jakim prawem oni mogą sie na ten temat wypowiadać jeżeli po pierwsze: nie znają mojego taty, po drugie: nie wiedzą nic o tej chorobie. Jak walczyć z takimi ludźmi? Co myslicie o tej sytuacji? Macie chorych w rodzinie?

[fquote]

Mój tata jest chory na schizofrenie.[/fquote]

Przykre, ale nie będe pisac że ci wspolczuje bo nie ma czego wspołczuc ;) Poprostu choroba, a że psychiczna to uorzedzenia luddzi z epoki kamienia łupanego :/

[fquote=d!va]Macie chorych w rodzinie?

[/fquote]

Nie mam, ani tez nie mam styczności z chorymi osobami

[fquote=d!va]Co myslicie o tej sytuacji?[/fquote]

Jeżeli ktos powie że Twój tata jest głupi odpowiedz że napewno mądrzejszy od ciebie, załamuja mnie takie niedoinwestowane intelektualnie podludki :/

A propo polecam Ci przeczytanie książki "Cichy pokój" jest dośc drastyczna, ale bardzo dobrze obrazuje przeżycia osoby chorej i całej rodziny .. Urzekła mnie ta ksiażka

Dzięki :), cieszy mnie, że są tacy ludzie jak Ty. Mam kilku przyjaciół, którzy też to rozumieją. Chętnie przeczytam książke.

Naprawde Ci polecam, Twojemu tacie też.

Bardzo dobrze że jesteś z nim blisko, to piekne :)

Pozdrów Twojego tate ode mnie i go ucałuj :*

Tylko ja mowie poważnie :D :!:

Ludzie oceniają bardzo powierzchownie, szczególnie na wsi, gdzie większość siebie zna łatwo o to. Ludzie lubią dorabiać sobie ideologie, generalizować. Sama tego doświadczyłam, jak dowiedziałam się na przystanku, że mój tata zwariował;) To bardzo krzywdzące, ale trzeba się nauczyć to ignorować. To po prostu... ludzie.

wyrazy szacunku dla Twojego taty.

A co do ludzi, nie przejmuja sie tymi wsiurami, bo inaczej nie powiem...sam mieszkam na wsi i wiem jacy ludzie sa....i szczegolnie w jakiejs malej miejscowosci.

pozdrawiam

"Co myslicie o tej sytuacji? Macie chorych w rodzinie?"

Ojciec był pijakiem, matka jest chora na depresję, pierwsza siostra jest pijaczką do kwadratu, druga siostra była chora na schizofremię czy jakos tak, jest straszna i pieniądze to dla niej wszystko, trzecia siostra jest nieodpowiedzialna, głupia i straciła ciąże, cos stało sie z płodem, zapewne piła bo paliła ciągle ale raczej nie od fajek to sie stało, wsumie nie wiem, a ja? jestem głupi, nie dokońca odpowiedzialny, na nic nie jestem chory, ale mam swoje wielkie odchyły... nie bede mowic jakie sorry

Odrazu lżej sie na sercu robi :). Dzięki

[ Dodano: Sob Mar 03, 2007 22:50 ]

to nie była odpowiedź na Twój post ganov. Troche moge Cie zrozumieć, choroba w mojej rodzinie jest genetyczna, ale tyczy się tylko mężczyzn i mam jakąś dalszą ciotke w więzieniu: wywoziła ludzi za granice, że niby ma dla nich prace i zostawiała i ch tam bez niczego. ta sprawa była nawet poruszana w telewizji, też zrąbane zycie.

To może wywiozła ojca mojej przyjaciółki, niezle wrabiaja ludzi:/ Jak mi o tym powiedziała mame że "wujka Włodka wywiezli na koniec Anglii i zostawili w nocy na stacji benzynowej" to nie mogłam uwierzyć.

d!va, iqanov, musicie byc silni !

A Ty Ganov nie poddawaj sie - pokaż że z takiego domu da sie wyjśc jako człowiek ! Mój tata jest tego najlepszym przykładem :!: :wink:

Nawet nie wiem jak sie ta ciotka nazywa. W każdym razie robiła "biznes" na podkarpaciu.

Nigdy nie byłam świadkiem ataku choroby. Tata sie z tym krył jak byłam mała. Jakieś 3 lata temu dowiedziałam się tego od mamy. Rodzice taty chcieli to prze de mną ukryć, oni ogólnie wnieśli spustoszenie w moje życie (jak tata był w szpitalu psychiatrycznym chcieli rozwodu moich rodziców, byłam wtedy w brzychu mamy. Lekarz mówił, że tata wyzdrowiał tylko z miłości do mamy, tylko jej ufał. W dzieciństwie był bity przez swojego ojca-pijaka.) Teraz rozmawiam z nim na ten temat, sam mówi otwarcie "jak to jest". Bał sie, że go odrzuce jeśli sie dowiem o jego chorobie, teraz jest wszystko ok.

to straszne. Dobrze ze jest zrozumienie i milosc. Jestescie bardzo dzielni.

Ja widzialam ataki nie raz, nie dwa. Czasem do szkoly nie chodzilam zeby pilnowac babcie. W takich stanach schizofrenik i sobie i innym moze przeciez krzywde zrobic.

nie znają mojego taty?

Tak to już jest, że ludzie mają najwięcej do powiedzenia na temat osoby której nie znają :roll:

nie wiedzą nic o tej chorobie.

Po raz kolejny pojawia się problem niewiedzy, braku świadomości, ludzie boją się tego, czego nie znają :roll:

Jak walczyć z takimi ludźmi?

Ja widzę dwa wyjścia:

1.ignorować ich zachowanie (wiem, że to bardzo trudne)

2.jak piszesz -walczyć. Pytanie jak? Uświadamiać, starać się aby poznali to, czego się boją.

Macie chorych w rodzinie?

Żona mojego kuzyna zachorowała na schizofrenię niedługo po urodzeniu drugiego dziecka, obecnie przebywa w zakładzie zamkniętym, ponieważ pomimo leków stwarzała zagrożenie dla siebie samej i bliskich :(

Bardzo Ci współczuję, wiem co przeżywa osoba, której bliski jest chory na schizofrenię.

Jeżeli odczuwasz bezsilność (jedno z gorszych uczuć) to wiedz, że nie jesteś bezsilna. Kochasz swojego tatę i tym mu pomagasz.

moja babcia tez jest chora ale nie leczy sie zupełnie. nie przyjmuje oczywiscie do wiadomosci swojej choroby. czasem zachowuje sie normalnie ale jak zaczyna opowiadac ze z kims własnie rozmawiała (tymczasem siedziała sama w domu) to zaczyna byc troche dziwnie.

poza tym potrafi byc agresywana. jest kochana ale potrafi byc nieznosna. przez to w rodzinie jest wiele sporów. zwlaszcza dziadek ma cieżko. wszyscy bardzo chcemy babci pomóc ale nie zgadza sie na wizyte u zadnego lekaza. tak naprawde nawet nie ma prawdziwej diagnozy wystawionej przez psychiatre. tyle ze jej zachowania bywają naprawde nienormalne ze choroba jest dla nas oczywista.(nie wiemy tylko jaki to raodzaj choroby)

wiec z Twoim Tata jest o tyle "dobrze" ze sie leczy....

Musi byc bardzo inteligentym człowiekiem i pewnie duzo wysiłku musiało go kosztowac "pogodzenie sie" z ta sytuacją(przynajmniej na tyle zeby sie leczyc)

Jak chodziłam do podtawówki to koleżanka zaczeła nawijać na temat mojego taty... Wtedy to wszystko sie zaczeło, słyszałam to też od osób dorosłych. Bardzo sie załamałam. Nie wiedziałam co zrobić, oprócz rozmowy z mamą poszłam do pedagożki. Ona stwierdziła, że jestem bardziej rozwinięta emocjonalnie niż klasa.. Chciała żebym porozmawiała o chorobie przy niej z koleżanką, niezgodziłam sie. Ona i tak nie zrozumi, znam ja. Do dziś jestem w złych stosunkach z koleżankami z klasy, nie wiem dlaczego, ale dużo lepiej rozumiem chłopaków.

duzo lepiej rozumiesz chlopakow, heh kolejna dziewczyna dowiedziala sie ze kobiety tez moga być "złe" :P

ps. zeby nie bylo, nie mowie ze wszystkie dziewczyny są złe :P:P:P

To nie jest jedyny przykład na to, że dziewczyny są "złe". Od pierwszego roku życia głównie przyjaźnie sie z chłopakami. Większość dziewczyn obgaduje sie nawzajem za plecami. Nie jestem pewna swoich poglądów, ale mysle, że chłopaki są bardziej szczerzy. Mówią prosto w twarz.. dlatego częściej sie biją (niektórzy oczywiście) :P.

tak to nie jest jedyny przyklad :/ no wiesz z tym przyjaznieniem sie z chlopakami tez uwazaj...

ps. te oko na rysunku to Twoje ? ;)

[fquote=d!va]Miszkam na wsi, ludzie nie rozumieją chorób psychicznych. Nie raz słyszałam złe słowa na temat taty... "Twój tata zgłupiał!", "To świr!"...[/fquote]

Ludzie zawsze dużo mówią, chociaż mało wiedzą.

[fquote=d!va]Jak walczyć z takimi ludźmi?[/fquote]

Najlepiej nie zwracać uwagi.

[fquote=d!va]Co myslicie o tej sytuacji?[/fquote]

Bywa, takie życie. Albo żyjesz dalej, albo się poddajesz, wybór należy do Ciebie.

[fquote=d!va]Macie chorych w rodzinie?[/fquote]

Moja rodzina - zdrowi - jak ryba.

Nie, ja nie doklejam rzęs :), a chciałam mieć jakiś obrazek. Jednak masz racje, trzeba uważać :P. Jednak umiem rozpoznać o co chłopakowi chodzi.

dobrze diva tak trzymaj :) cos mi sie wydaje ze jestes z tych "równych" dziewczyn ;) szacunek

alien naprawde "pocieszajace" mogles sie wysilic

A Ty mogłbyś nie robić ot. ;)

Co mam pisać? Że jej współczuje? co to zmieni? Mam udawać że tak bardzo mi przykro z tego powodu? Ja też mam problemy, ale ich nie pisze tutaj. Dlaczego? bo to nie ma sensu, tutaj słowa nie wystarczą. Ja nie z tych, którzy udają to czego niechcą/nieumieją/nielubią etc.

Życie to droga wyborów, ja jej przez tą droge nie przeprowadze.

Moge tylko powiedzieć - 3mam kciuki, żeby Ci się tam wszystko poukładało, żebyś nie zwracała uwagi na ludzi którzy nie zasługują. A Ojcu, zdrówka!

Pozdrawiam.