Jump to content

Mały pies duży problem...


kasiula:)

Recommended Posts

Posted

Cześć

Mam jeden problem z moim pieskiem. Jest Owczarkiem Niemieckim i ma 6 miesięcy. Jest mądry, nauczyłam go już podawać obie łapy, siadać na komendę i kłaść się.

Link to comment
Posted

Zdefiniuj co znaczy, że się rzuca na inne psy. Gryzie je? Biegnie i skacze po nich, aby się bawić?

Nie wiem jak jest z twoim psem. Musisz znaleźć coś, czego bardzo nie lubi(czytałem o psie, który nie lubił trzepania taką metalową obrożą, taki przykład). No i nie myl coś, czego nie lubi, z czymś czego się boi.

Przykładowo, gdy mój pies gdzieś pójdzie to daje mu możliwość powrotu, więc go wołam. Zdarzy się, że nie posłucha, więc idę do niego, zapinam na smycz(reszta spaceru idzie zapięty. nie jest jakiś głupi, bo wie, że to jest kara) i krzyczę na niego(nienawidzi, gdy się wkurzam). Broń boże nie biję psa.

Poćwicz przychodzenie do nogi na zawołanie(w Internecie i w książkach o tresurze jest mnóóóóóśtwo o tym).

No i pamiętaj - ukarz psa, gdy nie przyjdzie i ty będziesz musiała do niego podejść. Jeśli przyjdzie do ciebie to musisz go pochwalić(to jest właśnie technika mojego psa, idzie wolno, ale przychodzi, więc nie narzekam).

Poza tym, psy się zapina, gdy z naprzeciwka idzie inny. Masz psa niedługo, więc pewnie nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale nawet niewinnie wyglądający pies może twojego pogryźć. Często się o tym przekonuję. No i niektórzy właściciele mogą na ciebie naskakiwać. Często też przechodzę na drugą stronę ulicy, jeśli jest możliwość.

Poza tym masz większą kontrolę nad psem w czasie spotkania. Nigdy nie wiesz kiedy psy na siebie skoczą i zaczną gryźć. Mojemu pozwalam się bawić na luzie tylko z psami, które zna i wiem dobrze, że je lubi.

Link to comment
Posted
Zawsze muszę za nim biegać i usiłować go złapać
Po pierwsze: NIE BIEGAJ za psem, on myśli, że się z nim bawisz

Po drugie: Kiedy przychodzi do Ciebie- nagródź go, nawet, jeśli wołasz go pół godziny i w końcu przyjdzie.

Po trzecie: Naucz prostego "zostań!", albo pozostań przy siadaniu. Gdy widzi innego psa powiedz stanowczo "siad!", skoro zna tę komendę- powinien zareagować, jeżeli usiądzie- nagródź, jeżeli nie- powtarzaj dos kutku, po kilku próbach załapie (;

Po czwarte: ma 6 m-cy, jest młody, więc musi się wybiegac i bawić z innymi psami

Po piąte: Nie krzycz na psa, będzie się bał

Po szóste: Kiedy przyjdzie do Ciebie- nie bij pod żadnym pozorem, nie krzycz, nie araj. Przyszedł, wiec nalezy mu sie nagroda.

Po siódme: bądź konsekwentna i mów stanowczo, pies musi wiedzieć, kiedy ma być posłuszny, a kiedy mże pozwolić sobie na zabawę.

Zdarzy się, że nie posłucha, więc idę do niego, zapinam na smycz(reszta spaceru idzie zapięty. nie jest jakiś głupi, bo wie, że to jest kara) i krzyczę na niego(nienawidzi, gdy się wkurzam).
B
Link to comment
Posted
Vartt napisał(a):Zdarzy się, że nie posłucha, więc idę do niego, zapinam na smycz(reszta spaceru idzie zapięty. nie jest jakiś głupi, bo wie, że to jest kara) i krzyczę na niego(nienawidzi, gdy się wkurzam).

B

Link to comment
Posted
Więc WTF? Najpierw piszesz jaki to zuy jestem, a teraz, że ma być konsekwentna i stanowcza.
Istnieje różnica między stanowczym i podniesionym głosem,a to różnica.

Owszem, pies wie, że jest karcony i wystarczy powiedzieć stanowczo, zapiąć na smycz i zaprowadzić do domu i zakończyć spacer, nawet jeżeli trwał tylko 5 minut.

Myślisz, że jestem jakimś katem dla mojego psa? Nie używam wobec niego przemocy, nie krzyczę na całe gardło.
chyba oszalałeś ; o nie napisałam tego nigdzie, ani tak nei twierdzę.

Ale krzykiem nic nie zdziałasz. Pies nie może się zapominać, moja ma półtora roku, od pół roku nie zapomniała isę ani razu, reaguje na "zostań" "nie rusz" "siad" "czekaj" "chodź tu" "podejdź" "do domu", podawanie łap i tak dalej nie ma znaczenia w przypadku zabierania psa na spacer. Na początku krzyczałam i przez to małor ozumiała, potem zmieniłam taktykę na spokojne, ale stanowcze mówienie i skracanie czasu zabawy za wywinięcie głupoty. Wie, kiedy może isę bawić i latac, wie gdzie i wie kiedy może pobiec do psa, a kiedy powiem, ze "nie wolno" to omija go szerokim łukiem, po prostu wie, że wtedy zostałaby zapięta na smycz i zabrana natychmiast do domu z podwórka/parku/boiska.

Link to comment
Posted

Trzymając go na smyczy daj mu prostą komendę: Zostań! Albo nawet nic nie mów, tylko zatrzymaj się i trzymaj go blisko przy sobie do czasu, aż się uspokoi. Jeśli się uspokoi a po chwili znów zacznie swoje brykanie - powtórz sytuację.

PS. Czasem warto pozwolić psu na zabawę, ma przecież dopiero pół roku - potrzebuje tego.

Link to comment
Posted
Vartt napisał(a):Więc WTF? Najpierw piszesz jaki to zuy jestem, a teraz, że ma być konsekwentna i stanowcza.

Istnieje różnica między stanowczym i podniesionym głosem,a to różnica.

Nie możesz mówić stanowczo bez chociażby minimalnego podniesienia głosu. :] Pies rozumie jak bardzo poważne jest to, co zrobił między innymi po tym jak bardzo podniosłaś głos.

Na początku krzyczałam i przez to małor ozumiała, potem zmieniłam taktykę na spokojne, ale stanowcze mówienie i skracanie czasu zabawy za wywinięcie głupoty.

Pies psu nie równy. Nie ma dwóch takich samych.

Powtarzam jeszcze raz - to był tylko przykłaaaaad.

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Gloria
   Wracając do tematu, w liceum w Warszawie powstała łazienka stworzona z myślą o osobach niebinarnych, transpłciowych oraz nieokreślających się. https://polskatimes.pl/toaleta-dla-transplciowych-i-niebinarnych-dzieci-w-polskim-liceum-przemyslaw-czarnek-szalenstwo/ar/c1-16357345 https://twitter.com/PiotrW1966/status/1528438149243871235
  • Wulf
  • Wulf
   Chodzi o Klausa Schwaba, założyciela światowego forum ekonomicznego w Davos.  Chłopak przeczytał 1 książkę, oglądnął 2 filmy jej autorów na youtube i ewidentnie coś źle zrozumiał.  Inna sprawa, że łatwiej człowiekowi przelać nienawiść i frustracje na konkretną osobę, bo z kapitalizmem nic nie zrobi. 
  • wardrum
   Spotify. Brunetka czy blondynka? 
  • wardrum
   0/10
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   11
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   6
  3. 3
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   2
  4. 4
   LaFleur
   LaFleur
   1
  5. 5
   Gloria
   Gloria
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  wardrum
  wardrum
  21 posts
  Kerosine
  Kerosine
  18 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
  Gloria
  Gloria
  12 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  7 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  dannonka
  dannonka
  3 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  39 posts
  yiliyane
  yiliyane
  29 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  453 posts
  yiliyane
  yiliyane
  380 posts
  Gloria
  Gloria
  128 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up