Jump to content

Nobel dla Obamy..

Pirat

Recommended Posts

Posted

Prezydent USA, Barack Obama dostał po zaledwie 9miesiącach sprawowania urzędu pokojową nagrodę Nobla. Słusznie? Niesłusznie? Czy taka nagroda powinna być dawana tylko za słowa na zachętę? Bo ja się pytam, za co ją niby dostał?

Posted

Niesłusznie.

Nie mam pojęcia czemu Obama dostał tego Nobla. Za plany a nie działanie? Za to, że Stany Zjednoczone, którymi rządzi prowadzą dwie wojny?

Też mi pokój na świecie...

Posted

Oglądając wiadomości byłam szczerze zdziwiona tym faktem. Podobnie jak szaloonaa, nie potrafię znaleźć powodu dla którego Barack Obama miałby dostać tę prestiżową nagrodę, wg. mnie otrzymał ja niesłusznie. Stało się jak się stało i mam nadzieję, że to zmotywuje go do działania.

Posted
mam nadzieję, że to zmotywuje go do działania.

Myślę, że zmotywuje go raczej fakt, że teraz wszyscy będą mu patrzeć na ręce i oceniać każdy jego krok, bo "Przecież osoba, która otrzymała pokojową nagrodę Nobla, nie powinna robić..." itp. Z resztą on sam był bardzo zdziwiony tym uhonorowaniem i wywnioskować można było, że nie do końca jest zadowolony i chętnie zrzekłby się tej nagrody.

Zobaczymy, jak teraz będzie wyglądała jego polityka.

Posted

Nagroda na politykę wpływu nie będzie miała, a może na samą osobę. Grubymi nićmi szyte to jest,więc nie mi oceniać czy słusznie to padło, zdawać się może, że pierwszy czarny na tronie jest wyborem,który poprowadzi ludzi ku demokracji.Niezależnie jednak od koloru skóry, wyznania pan Obama jest i pozostanie głową państwa, które trzeba wyciągnąć na prostą. Zapewne w oczach rzeszy wyznawców Obamy, jego rola urośnie teraz do wyzwolenia narodów, nie mniej jednak świat zwrócił teraz wzrok na niego, niech ma swoje pięć minut w kartach historii.

Posted
Prezydent USA, Barack Obama dostał po zaledwie 9miesiącach sprawowania urzędu pokojową nagrodę Nobla.
a zgloszony zostal do niej po zaledwie dwoch tygodniach od zaprzysiezenia, to dopiero nonsens
Czy taka nagroda powinna być dawana tylko za słowa na zachętę?
nie, jak dla mnie ludzie ktorzy mu ja przyznali zblaznili sie, i umniejszyli znaczenie tej nagrody.
Posted
mam nadzieję, że to zmotywuje go do działania.

Takiej nagrody nie powinno sie przyznawać,żeby kogos zmotywować.Dużo się mówi ,że właśnie tak było ; /

Duże zaskoczenie i zdziwienie.Nie przypuszczałam,ze to on dostanie pokojową nagrode Nobla.I jestem zdania,że stało sie to zbyt szybko.

Posted

Pytanie nie powinno brzmieć za co Obama dostał nobla ale po co? Wg mnie dostał ponieważ chciał mieć wojenkę z Iranem i jak ich teraz zaatakuje jak dostał pokojową nagrode no jak?

Posted

Zgadzam się z powyższym. Ale z drugiej strony nie ma co za to o niego mieć pretensji. Przecież to "nie jego wina". Był bardzo zaskoczony, w ogóle się nie spodziewał. Chyba bardziej należy mieć "pretensje" do tych, którzy przyznają te nagrody.

Posted

Usłyszałam to w radiu i szczęka mi opadła, myślałam, ze to żart albp ze chodzi o innego Obamę.

Zgadzam się z Hard Candy, że obciach zrobił komitet od przyznawania tych nagród. Nie przyznaje się za plany, ale za działanie. Fajny był komentarz w radiu, że literacką nagrodę Nobla w przyszłym roku dostanie osoba, która ma zamiar napisać ksiażkę :D

Z resztą tyle osób podejmuje walkę o godne życie, np ostatnio oglądałam program Wojciechowskiej o kobiecie z Boliwii walczącej o prawa kobiet, a tu nagrodę dostaje prezydent, który co najwyżej walczy z żoną o pilota do telewizora.

Może przegięłam, bo Obama nagle stanie sie bojownikiem o prawdę i sprawiedliwość, o honor i szczerość... Ale to chyba trzeba włożyć między bajki.

Posted

nie chcę nic mówić ale on dostał taką samą nagrodę co 26lat temu Lech Wałęsa - czy to poważne?

przywódca kraju który jest uwikłany w dwie wojny, grozi interwencją Iranowi, pokazuje palec Korei Północnej, popiera agresję Izraela wobec Palestyny, podaje rękę do krajów gdzie nie wiadomo co to prawa człowieka, mówiąc tym samym Rosji i Chinom "mam gdzieś jak traktujecie ludzi u siebie, grunt to robić ze sobą interesy polityczne i gospodarcze" - idealny laureat Pokojowej Nagrody Nobla..

Dostał nagrodę bo Norwegowie chcieli mu się podlizać, ale żeby robić to w taki sposób..

Albo to w podzięce że nie jest Bushem..

Posted

Żenada. Uzasadnienie j/w.

Posted
Bo ja się pytam, za co ją niby dostał?

Jak na moje oko to samo pytanie można zadać Wałęsie,i na jedno wyjdzie.

Posted

Wałęsy tu nie mieszaj, bo to nie jest o nim temat.

Poprosze o drugie ostrzeżenie za rozmycie.

Posted
Wałęsy tu nie mieszaj, bo to nie jest o nim temat.

Ale moim zdaniem na jedno wychodzi,Wałęsa dostał też za to Nobla i nikt się nie czepiał.

Chociaż swoją drogą,czym sobie prezydent USA zasłużył na nią?Bo ja jakoś nie widzę nic takiego coby jakoś go wynosiło do przyznania tej nagrody.

Posted

Moim zdaniem przyznanie Obamie nagrody Nobla baardzo umniejszyło wartość nagrody, bo powinna ona być nagrodą za wzorowe działania faktycznie mające na celu szerzenie pokoju, a nie za szczytne cele. Jest wielu ludzi, którym taka nagroda się należy, jednak nie wyróżniają się oni z tzw. "szarego tłumu".

Poza tym nagrodę Nobla przyznaje się za całokształt, a nie za konkretne działanie. Jak wszyscy wiemy Obama nie we wszystkim celuje w pokój i zgodę na świecie...

Posted

Różnica taka, że Wałęsa wtedy nie groził jakiemukolwiek państwu, nie był w stanie wojny z żadnym i mimo to przyczynił się do tego, że Polska jest teraz wolna, że komuniści zostali wygnani. Nasz czarny prezydent niestety nie może się tym poszczycić... Naprawdę głupota... To jest chyba nowa metoda propagandy, że Obama jest super, aby ludzie nie zauważali tych przykładów, które wymienił Pirat ;)

Posted

Żenada ;/ mam tylko nadzieję, że Barack faktycznie całą kasę odda na cele społeczne... kasę, która mu sie za nic nie należy... bo rownie dobrze mogli byle komu dać "na zachęte"

Posted

Paranoja, tyle powiem.

Nagroda Nobla zawsze kojarzyła mi się z czymś wielkim i zasłużonym. Teraz po tym wydarzeniu chyba zmieniłam zdanie.

Cała ta komisja się zbłaźniła, przyznając ją mu.

Dobrze przynajmniej, że Obama postanowił oddać te pieniądze na cele charytatywne.

Posted
Dobrze przynajmniej, że Obama postanowił oddać te pieniądze na cele charytatywne

Bo było mu głupio je przyjąć.

Komisja dała ciała. Ale Obama teraz musi sprostać oczekiwaniom całego świata. Też nie ma lekko. Czeka go mnóstwo pracy by udowodnić, że zasługuje na tę nagrodę. Na razie to niczym sobie nie zasłużył i trochę śmieszna wydaje mi się idea przyznawania Nobla 'na zachętę'.

Posted

Czyżbyś nie wiedziała, że Wałęsa był nie tylko prezydentem Polski? Uwierz, że nie tylko za to dostał Nagrodę Nobla i nie dlatego jest to obok Jana Pawła II najsławniejszy Polak.

//nazwiska piszemy z dużej litery - Pirat..

Posted

Uważam że Barak Husein Obama dostał zbyt szybko tą nagrodę.

To łatka jaką mu przypięli inni ludzie aby mógł robić to co inni prezydenci USA - Niszczyć wrogie państwa.

Posted

Nobel dla Obamy...

Ten wielokropek w tytule jest jak najbardziej potrzebny.

Uhonorowanie Obamy zaskoczyło chyba wszystkich, kto wie może również i jego.

Myślę, że w tym przypadku zadziałała polityka tylko i wyłącznie.

Nie byłby to pierwszy raz - Nobel dla Wałęsy też był czysto polityczny.

Od wieków ma ona wpływ na wszelkie wyboru ważnych osobistości.

Nie muszę szukać daleko, Król August Poniatowski również został wybrany dzięki protekcji choćby rosyjskiej.

Posted

Tak, dla mnie też było to dość sporym zaskoczeniem, ale jak wiadomo, Obama zaczął prowadzić "politykę miłości" (jak na USA), co może nie wpływa korzystnie na same Stany, a wręcz "wypycha" inne państwa (Rosja :P) na prowadzenie, ale nie wiem czy zaryzykowałabym stwierdzenie, że ten Nobel był pomyłką.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane