Jump to content

wasze schizy

cynicznaa

Recommended Posts

Posted

jakie macie schizy?

ja mam np tak, ze nie zasne przy zapalonej lampce czuwania przy tv, panikuje jak nie moge znalezc kluczy, wszystko musze miec zapisane w kalendarzu, przy jedzeniu czesto wycieram rece w cos na czym siedze (dobrze ze tylko u siebie w domu, taki glupi nawyk). nie lubie jak mam odsloniete ca;e czolo, gdy widac mi kawalek brzucha bo mam np krotka bluzke, czuje sie gola bez kolczykow i czegos na szyji, nie umiem sie odnalezc w pozadku, nie umiem sie uczyc w dzien. irytuja mnie detale. nie zniose jak firanka w pokoju jest zagieta albo odslania kawlek okna.

to narazie to co pamietam ;)

Posted

Ja to psychol jestem.xD

tak swoja droga nie tylko ty masz takie odpaly.

Siedze przed tv i lezy gazeta. To moge z 1h sie meczyc zeby ustawicz ja rownolegle do krawedzi lawy xD

Wlasnie ustawiania innych rzeczy rownolegle do krawdzi na jakiej stoja.

ciagle jedzenie marchewek.

Posted

O wow! Ale macie schizy:P Nie no, ja aż takich nie mam, ale może dlatego, ze nie mam czasu zastanawiać się czy gazeta leży dobrze czy źle. mOje schizy: zdrapywanie lakieru z paznokci, dopasowywanie ubrań, obcinanie rozdwojonych końcówek we włosach.

Posted

Ja też nie mam aż takich schiz, ale po protu nie cierpię wychodzić w krótkich spodniach na dwór. Nawet w takich za kolano. Niewiem czemu alę czuję się tak dziwnie goło. Unikam ich noszenia nawet w lato ;/. psycholka, wiem...

Posted

Hmmm... ja mam tak dziwnie ze spaniem, bo jak śpię u siebie albo u kogoś, to po prostu nie usnę, gdy nie ma ciszy i gdy ktoś chrapie. Nie raz moje koleżanki się śmiały, kiedy kazałam im wylączyć telewizor itd. No a kiedy np jadę busem/autobusem/pociągiem to bez najmniejszego problemu śpię, pomimo, że wiadomo, jakie tam są warunki. Aha, no i muszę mieć zawiniętą kołdrę tak, żeby mieć jej kawałek pod stopami. I muszę mieć swojego miśka, jak śpię u siebie ;p

Subconscious
Posted

A więc, parzyście np. jem chipsy, parzyście biorę łyki jakiegoś napoju.

Może być tak, że np siedzę sobie w towarzystwie i nagle ni z gruszki ni z pietruszki wydam jakiś odgłos. Za często 'głośno myślę' zapominając się.

Nie wyjdę z domu bez telefonu i słuchawek do niego. Narazie tyle pamiętam :)

Posted

pilnuję telefonu jak oka w głowie

otwieram drzwi zawsze lewą ręką, prawą nie lubię

kiedy śpie muszę spać na dwóch poduszkach i mieć "jaśka"

nawet, gdy mi bardzo zimno nie przykrywam lewej nogi

musze spać pod kołdra, pod niczym innym nie zasnę

zawsze nakładam ręcznik na głowę po jej umyciu

nałogowo poprawiam grzywkę i oblizuję usta

więcej grzechów nie pamiętam, za nic nie żałuję...

Posted

Z zachowaniem równoległości też mam, ale coraz rzadziej. A nie - przypomniało mi się, że dzisiaj układałam rzeczy na biurku mojego kochanego :|

Irytuje mnie nieortograficzny zapis - mam tę konwencję wbitą w łeb i jak widzę np "jóż".... .... ciarki przechodzą po kręgosłupie i już :)

Kolorowe cukierki jem po dwa - zawsze tego samego koloru.

Jak podrapię się po jednym uchu, muszę to samo zrobić z drugim, choć wcale mnie nie swędzi. Tak samo jest ze skurczami twarzy.

Posted

Do snu muszę mieć idealną ciemność, dzień rozpoczynam od sprawdzenia, czy nie mam nowych wiadomości na telefonie, nigdy nie sypiam na prawym boku, jeśli zakładam nogę na nogę, to tylko prawą na lewą, zawsze przed lekcją mam wrażenie, że czegoś nie odrobiłam. Pewnie znalazłoby się coś jeszcze, ale póki co nic nie przychodzi mi do głowy. Podejrzewam, że będę uzupełniać. (;

Posted

ja jeszcze spie cala pod koldra inaczej ciezko mi zasnac i zawsze zasypiam na brzuchu. :D

Posted

zawsze mam pomalowane paznokcie, zawsze sprawdzam czy zamknęłam drzwi za sobą co najmniej dwa razy, nie chodzę w golfach i nie lubię szalików itd.(czegokolwiek pod moją szyją) i nie potrafię zasnąć w nie swoim łóżku ;) i to chyba tyle :)

Posted

Wieczorem musze wypić szklanke mleka.

Do szkoły nie moge iśc nieprzygotowana.

Na biurku musi być obowiązkowo coś związanego z F1, logo, karta z kierowcą cokolwiek.

Zawsze mam załozony łańcuszek z dwiema zawieszkami.

Jak czytam ksiązkę z jakies serii nie przezyje jak nie przeczytam całej serii.

I chyba najgłupsze moje schizy to to, że dzienniczek ucznia musze mieć zielony, a na firankach obowiązkowo motyle :D

Posted

Zawsze gdy siedzę w ławce na lekcji muszę mieć założoną nogę na nogę. Po prostu muszę!

Na wf bezwzględnie związane włosy i mimo, że są (już) krótkie i raczej nie przeszkadzają gdy np. biegam, to i tak je zwiążę.

Gdy śpię, zawsze mam pierzynę pod stopami podkuloną.

Nie umiem funkcjonować normalnie, gdy rano i wieczorem nie umyję zębów. Czasem mam taką schizę, że jak czuję, że coś mam na zębach to muszę iść je umyć.

Nie noszę spódniczek, nigdy. Sukienki tak.

Zawsze mam przy sobie jakąś książkę i gdy tylko mam wolny czas, czytam ją.

Zawsze wszystkich poprawiam (poszłem-poszedłem) i używam ''niezrozumiałych słów".

Noszę jedynie białe adidasy i czarne sandały. Nie noszę kozaków.

Jeśli nie przeczytam w programie krótkiego opisu filmu, nie potrafię go spokojnie obejrzeć. xd

Zawsze gdy jem ciastka lub cukierki truflowego, przychodzi mi do głowy myśl, że są to zmielone robale. Staram się ich unikać.

Zapewne z czasem ta lista się wydłuży :)

Ray of Sunshine.
Posted

zasnę tylko wtedy, gdy mam przewietrzony pokój.

gdy się budzę to zawsze pierwszą stopę, która kładę na podłodze to stopa prawa.

zawsze wkładam pierwsze: prawą skarpetkę, prawego buta.

gdy chwytam telefon to zawsze dostaje wiadomość albo ktoś dzwoni.

gdy odbieram telefon domowy to zazwyczaj wiem, kto dzwoni.

gdy czytam przed snem sagę Zmierzchu to budzę się w nocy i mam wrażenie, ze Edward siedzi na moim łożku i na mnie patrzy.

kanapkę muszę mieć posmarowaną masłem, niezależnie od tego, co jem.

w zupie muszę mieć marchewkę, bo inaczej jej nie zjem.

to na razie tyle, jak przypomnę to dopiszę. (:

Posted

*Kiedy jestem sama w domu, bez względu na to, czy za dnia, czy w nocy - co kilka minut sprawdzam, czy drzwi są zamknięte.

*Nie zasnę, jeśli nie mam ręki włożonej pod poduszkę.

*Przed snem sprawdzam, czy mieszkanie jest zamknięte, mimo że zazwyczaj osobiście je zamykam.

Posted

ehh coś dla mnie ;]

nie usnę dopóki nie wypiję szklanki lifta, muszę dokładnie sprawdzić czy nic się w domu nie świeci czasem po 3 razy schodzę na dół. Gdy już leżę muszę być przykryta po same uszy, boję się, że mi jakiś robaczek wejdzie do uszu.

Musze być obrócona tyłem do ściany inaczej nie zasnę. Komórkę sprawdzam po 10x czy jest zablokowana. Wychodząc z domu wracam po 3x sprawdzić czy aby na pewno zamkłam. Jeśli coś kupuje to tylko tak żeby to miało liczbę nieparzystą. i wiele innych schiz :)

Posted

ja mam jeszcze tak ze jak cos kupuje to koniecznie sprawdzam date waznosci. zawsze.

Posted

-kiedy jestem sama w domu 150 raz sprawdzam czyt zamknęłam drzwi, chociaz i tak wiem, że są zamknięte. a wnocy to już w ogóle.

-wszystko musze mieć zapisane w kalendarzu - skleroza boli ;p

-irytuje mnie mała niedoskonałośc, np. źle ułożony kaptur kolegi, no szlag może trafić człowieka.

-nie znoszę miec niepomalowanych paznokci, czuję się goła

-tak samo z biżuterią. kolczyki, pierścionki i łancuszek muszą być.

-błędy ortogfraficzne doproadzają mnie do szewskiej pasji.

nie zasnę, dopóki nie będzie koło mnie chusteczek higienicznych. xd

niepokolorowana
Posted

-musze mieć na ręce jakąś bransloletkę,bo inaczej czuje się goła -.-

-przed spaniem musze sprawdzić czy na łóżku nie ma jakiegokolwiek pająka[ taka mała fobiaxd]

-zawsze 100 razy sprawdzam czy zamknęłam drzwi na klucz,wyłaczyłam wszystko,czy odłączyłam prostownicę

-nie znoszę gdy firanka w pokoju jest troche odsłonięta -rano,jak sie budze to mnie dobija

-zawsze jak jade samochodem to musze,musze [!]mieć choćby troche uchylone okno.

-nie zasnę w nieprzewietrzonym pokoju

-zawsze telefon mam w prawej kieszeni spodni. nigdy nie wkładam go do plecaka czy torebki,chyba że nie mam innego wyjścia

-nie zasnę gdy nie wezme lekarstw na astmę,mimo iż wiem,że nic mi sie nie stanie

-zawsze przed spaniem kładę telefon pod poduszkę z prawej strony

-nigdzie nie wychhodze bez komórki - noszę ją wszędzie nawet po domu i biorę ze sobą do łazienki xd

Mnóstwo tego jest. Mam baaaardzo dużo schizów xdddd

Posted
nie zniose jak firanka w pokoju jest zagieta albo odslania kawlek okna.

poza tym:

- zasypiam zawsze z włączonym radiem

- myję ręce milion razy dziennie

- zawsze muszę być przykryta jak śpię (czy ciepło, czy zimno)

- ciągle smaruję usta pomadką

- nie lubię jak krzesło jest odsunięte od biurka, kiedy idę spać

Vampire-Princess
Posted

* Przed snem: pierwsze co robię gaszę światło, potem sprawdzam czy zamknęłam drzwi, kładę się, przykrywam (muszę być cała przykryta - inaczej nie zasnę, nawet w lecie ;) ), po chwili wstaję zapalam światło, sprawdzam znowu drzwi, gaszę światło, sprawdzam czy jest klucz w drzwiach i wtedy mogę spokojnie zasnąć. ;D (A i sprawdzam czy drzwi są zamknięte nieparzystą ilością pociągnięć za klamkę xD).

*Nim zasnę muszę jeszcze sprawdzić kąty, czy w żadnym nie czai się jakiś pająk czy inne robactwo xD

*Nieparzystą ilość razy sprawdzam czy mam włączony budzik.

*Gdy piję - robię po 3 - 7 lub 9 małych łyczków.

*Nie zasnę w spiętych włosach, ani w żadnej biżuterii.

*Ręce myję z milion razy dziennie, zęby tak samo.

*Gdy pomaluję się błyszczykiem, od razu to zmywam i maluję jeszcze raz xD

*Muszę mieć zawsze przy sobie coś do picia.

*Zawsze przy sobie mam telefon i chusteczki higieniczne.

*Nie lubię chodzić w kapciach po domu, wolę boso xD No chyba że jestem u kogoś ;)

*Zasypiam buzią do ściany, z ręką pod poduszką. Włosy zawsze muszę poprawiać by leżały na poduszce xD

*Zawsze przed snem, czytam smsa, który w danym dniu wydaje mi się najweselszy, najmilszy etc.

*Milionową ilość razy sprawdzam czy brama jest zamknięta, jak przychodzą goście, to samo robię z klatką mojego króliczka, gdy ktoś go wyciąga. xD

*Co chwilę sprawdzam czy mają wodę i jedzonko (moje pieski i króliczek ;D) pamiętając, że właśnie przed chwilą nalewałam im i dosypywałam karmy xD

*Przy mojej poduszce, zawsze leży ulubiony błyszczyk.

I tak patrzę na to co piszę i dochodzę do wniosku, że jestem stuknięta xD

Posted
*Nie zasnę w spiętych włosach
do mojego jeszcze to dodaje ;)
Kwiat_Lotosu90
Posted

jak w nocy wstaje to zapalam swiatla za soba, po kolei w kazdym pomieszczeniu

telefon musze miec zawsze przy sobie

zawsze spie na plaskim 'jasku' ;)

zawsze drzwi od pokoju musza byc zamkniete,inaczej czuje sie dziwnie.. ;P

Posted

* Nie potrafię funkcjonować bez soczewek na oczach, nawet jeżeli nie mam zamiaru nigdzie wychodzić, a z domu bez nich nie wyjdę.

* Nie wyjdę z domu bez paska na spodniach.

* Nie zasnę dopóki nie upewnię się czy drzwi od mieszkania są zamknięte

* Komórkę mam zawsze pod poduszką

* Nie zasnę jeżeli nie zrobię sobie 'kokon' z kołdry, no chyba, że latem, to co innego (;

Włosy zawsze muszę poprawiać by leżały na poduszce
-zawsze telefon mam w prawej kieszeni spodni. nigdy nie wkładam go do plecaka czy torebki,chyba że nie mam innego wyjścia

Poza tym nie wyobrażam sobie nie mieć jednego, ulubionego pierścionka na palcu, mam go już kilka lat i nie zdejmuję wcale.

Posted

* Gdy zasypiam jestem zawsze zwrócona w kierunku ściany i okna bądź środka pokoju,nigdy nie zasypiam na brzuchu ani na wznak

* Jak kładę się do łóżka, krzesło,które jest przy biurku musi być zwrócone siedzeniem do mnie :crazy:

* Zawsze muszę być cała przykryta,wtedy mój mózg wyobraża sobie że kołdra jest ochroną przed jakimiś duchami i Bóg wie czym jeszcze (ja się nadaję chyba do psychiatry)

* Zawsze wieczorem muszę pobawić się ze szczurem i wyjąć go żeby trochę pobiegał ( a włąscwie ją,to samiczka ;D)

* Gdy wychodzę z domu,a nikogo w nim nie ma,klika razy przechodzę po mieszkaniu i sprawdzam każdy kran,okno,kontakt,włączniki do telewizorów i do komputera,wszystkie lampki i drzwiczki do klatki mojego szczura - wszystko musi być zamknięte,zakręcone,wyłączone

* Z zamykaniem drzwi wejściowych mam koszmar,tak je szarpię czy aby nie są otwarte,że w końcu zastanawiam się czy sąsiedzi (mieszkam w bloku) nie zdziwią się że ktoś się tak domaga wejścia do domu że tak męczy tą klamkę xD

* I tak uważam że zostawiłam je otwarte

* Mimo to iż wiem że nikogo nie ma w domu zanim zacznę wsadzać klucz to i tak ciągnę za klamkę licząc na to że są otwarte ;D

* Wieczorem boję sie chodzić po mieszkaniu,jak mam przejść z łazienki do pokoju (odległośc około pół metra,moje mieszkanie ma 49 m kwadratowych i jest 2 pokojowe XD) to dostaję prawie apopleksji

* W kuchni i często nawet w innych pomieszczeniach chodzę na palcach

* Gdy wstaję rano telewizor obowiązkowo musi być włączony - nienawidzę ciszy kiedy jestem sama

* Za każdym razem kiedy się pakuję do szkoły muszę wziąć szczotkę do włosów

* Gdy wracam ze szkoły i uświadamiam sobie że nie jadłam nic słodkiego muszę zjeść 3 kostki czekolady (Dobra,ja nie jestem normalna)

To chyba na tyle xd