Olek93

Jesienna deprecha...

Recommended Posts

Nie dopadła mnie. Już od kilku dobrych lat nie miewam jesiennej depresji. Po prostu - nie chce do mnie przychodzić. ;)

PS. Na "te dni" lepsza jest piosenka Pidżamy Porno - Jesienna deprecha.

Share this post


Link to post

Nigdy nie miała tej całej okrzyczanej przez wszystkich "jesiennej depresji". Może po prostu widząc deszcz za oknem i wchodzący wszędzie wiatr mamy więcej czasu na przemyślenie, hm?

Rok rocznie cierpię na inny objaw złej Pani Jesieni- jesienne tradycyjne choróbsko.

Share this post


Link to post

Bronie się rękami i nogami, co by w tym roku mnie nie dopadła. Miałam już chwilę załamania, ale szybko sobie z tym poradziłam. Wystarczy uświadomić sobie jak wiele mamy w życiu, że my na to narzekamy, a ktoś inny chciałby mieć właśnie tak, jak my.

Share this post


Link to post

Nie dopadła, nigdy nie dopada... w tym roku mam super pomoc - budyń czekoladowy co wieczór albo gorąca czekolada + discovery science i żadna deprecha nie ma szans:P

Co dziwne częściej sie śmieje niż normalnie:)

Share this post


Link to post

Ja ją mam zawsze, kończy się w grudniu. To nie depresja, to raczej coś w stylu takiego działania klimatu, mało określonego i zdecydowanego na jedną pogodę. Wkurza mnie, że raz jest słoneczko raz deszcz. Tu nagle sie zaczyna szkoła, pracuje cały rok więc to nie ma znaczenia, ale szkoła mnie nie wycieńcza fizycznie tylko psychicznie, bo wiem, że ten czas jest stracony i to jest najgorsze. Na ten czas najlepiej mieć coś optymistycznego, dla każdego to cos innego: trening, spotkania integracyjne :D, książka, ps czy xbox, czy tam gra na jakimś instrumencie.

Poza tym ten okres jest dziwny. W nocy nie chce mi sie spać, natomiast w dzień odczuwam brak snu z zdwojoną siłą. Choć wiem, że będzie dobrze =)

Share this post


Link to post

Może nie deprecha, ale jakaś taka... melancholia. Jestem osobą ciepłolubną, wyjątkowo kocham słońce (kiedy widzę je rano, od razu mam lepszy humor) i wakacje i kiedyś w przyszłości chciałabym mieszkać w jakimś ciepłym kraju, dlatego pomimo tego, że kocham jesień, kocham te kolory i ten klimat, zawsze wtedy mam gorszy czas.

Share this post


Link to post

Jasne, że mnie dopadła. Wszystko mi się wali odkąd się zaczęła. Szpitale, szpitale, szpitale. Do tego nieprzespane i przepłakane noce. I to zawsze wszystko na jesień. oO

Share this post


Link to post

Jesienne deprecha, zimowa deprecha, przesilenie wiosenne-znowu deprecha...

Słabość psychiczna nakłania ku ugięciu się, nie ma leku, jest siła woli;-)

Share this post


Link to post

W tym roku robię wyjątkowo udane uniki, żeby się nie dać złapać depresji :)

Owszem, chandra się pojawiała tej jesieni, ale szybko mijała, oby tak dalej.

Share this post


Link to post

Nie mam depresji, trochę takie otępienie mnie dopadło, leń (mam go przez cały rok w sumie:D) i ciężko zabrać mi się do działania. Ale mam motywacje w postaci partnera i jakoś idzie:)

Share this post


Link to post

Póki co, brak czasu na takową.

Człek nie ma kiedy siąść i postanawiać się nad podłym losem.

oby tak dalej.
:roll:

Share this post


Link to post
Dopadła i Was? ;p

Nie, jeszcze nie dopadła, w ogóle jesienią nigdy mnie nie dopada, jeśli już to pod koniec grudnia, albo w styczniu się zdarza. W sumie to ciężko powiedzieć dopada, bo zazwyczaj trwa wieczór i popołudnie a na następny dzień już rzadko kiedy widać pozostałości. ;)

Share this post


Link to post

Co prawda nie można nazwać tego depresją, ale coraz jest mi coraz ciężej fizycznie, co niestety jakby nie patrzyć odbija się na psychice. Czuję się coraz cięższa, wydaje mi się, że tyję z prędkością światła. Wiem, że spowodowane jest to moim rosnącym w środku największym szczęściem jakie mogłabym sobie wyobrazić, ale odczuwam pewnego rodzaju dyskomfort, bo nigdy nie ważyłam tyle co obecnie i jest to dla mnie zupełnie nowa sytuacja. Jestem szczęśliwa, ale potrzeba mi jeszcze trochę czasu, żeby pogodzić się z tym, że w wielu momentach jestem w obecnym stanie 'kaleką' i nic się na to nie poradzi.

Odczuwam coraz większe pragnienie jak najszybszego urodzenia. (;

Share this post


Link to post

W tym roku przeżyłam już letnią depresję (która w prawdzie nie była spowodowana pogodą), więc mam nadzieję, że jesienna mnie nie dopadnie. Chociaż nie wykluczam chandry w jesienne, zimne i mokre wieczory, ale postaram się z całych psychicznych sił, żeby nie trwało to długo i nie było tak intensywne jak tego lata.

Share this post


Link to post
Dopadła i Was? ;p

Jeszcze nie i mam nadzieję, że w tym roku da mi spokój. Teraz jest zbyt cudowna pogoda, jestem tak szalenie zakochana i już za kilkanaście dni zaczynam nowy etap w swoim życiu, że nawet nie dochodzą do mnie złe myśli.

Share this post


Link to post

Mnie jesienna depresja jakoś omija jak do tej pory. Pewnie, że są ciężkie chwile, na przykład rano, kiedy trzeba wstać, pod kołdrą jest tak milutko i cieplutko, a na zewnątrz leje i jest zimno. Zwłaszcza jak jest brzydka pogoda łapią mnie jakieś małe smutki. Ale depresją bym tego nie nazwała, najwyżej huśtawką nastroju. :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now