Jump to content

gdzie pracujecie?

she

Recommended Posts

Posted

witam :)

za pare miesiecy matura, koniec szkoly, wiec trzeba bedzie zaczac pracowac na jakies studia.

Tak wiec... zastanawiam sie co moze robic kobieta, po liceum? Jak na razie mam przed oczami prace za tysiac zl w jakims firmowym sklepie, albo jako kelnerka w barze... ;/ moze wy podzielicie sie waszymi pomyslami? gdzie pracujecie, badz gdzie bedziecie staraly sie dostac prace?

z gory dziekuje i pozdrawiam :)

Posted

ja teraz w wakacje sprzedawalam lody na starowce i mialam 12zł za godzinke a wieczorami w weekendy, tak jak napisalas, pracowalam w dyskotece jako kelnerka, latwo bylo te dwie prace polaczyc i do tego mozna bylo fajnie zarobic :)

Posted

Wszystko zależy od tego, gdzie mieszkasz. W dużych miastach, jak np. Warszawa, Kraków opłaca się pracować jako kelnerka, bo zwłaszcza latem, kiedy jest bardzo dużo turystów można uskładać sporą sumkę z samych napiwków. W małych miastach już nie jest tak dobrze.

Jednak w sklepie z odzieżą firmową też jest fajnie pracować. Nie ma tak wielkiego tłoku (chyba, że będziesz pracowała w Galerii), więc nie napracujesz się za bardzo. Tyle, że momentami może być bardzo nudno, czas się dłuży, kiedy nie masz zajęcia. Ale to również plus, bo jeśli pracujesz w wolnym czasie możesz się pouczyć. ;)

Posted

Wszystko pieknie ale jak juz sie szkole skonczy .

A gdy jeszcze sie uczeszcza do szkoly sredniej nie mam za duzych mozliwosci co do podjecia pracy :? :crazy: moze ktos ma jakies pomysly....

Posted

odwiedz wszystkie agencje pracy w miescie, zostaw cv, powiedz ze interesuje Cie tylko praca w weekendy, wpisz w google agnecja piekni i mlodzi, zarejestruj sie i szukaj ofert, tam szukaja ludzi b. czesto na weekendy na bankierty, do roznoszenia ulotek etc, sama zwyklam korzystac z tamtejszych ofert i zawsze fajnie na tym wychodzilam.

Posted

Chetnie podjelabym prace na weekend jako kelnerka czy hostessa :) tylko problem tkwi w tym iz mieszkam w malym miescie i wszedzie musialabym sie wlec srodkami komunikacji....

Posted
wszedzie musialabym sie wlec srodkami komunikacji....

Ja codziennie jadę autobusem do pracy,tylko od czasu do czasu autem (zależy czy kolega autem jedzie),i żyję.

Jak na razie mam przed oczami prace za tysiac zl w jakims firmowym sklepie, albo jako kelnerka w barze

A ty byś chciała po liceum zarabiać 10000 tys złoty?

Żartujesz sobie ze mnie?

ja sama zarabiam 1500zł brutto. -.-'

I nie mogę narzekać.

Posted
Chetnie podjelabym prace na weekend jako kelnerka czy hostessa :) tylko problem tkwi w tym iz mieszkam w malym miescie i wszedzie musialabym sie wlec srodkami komunikacji....

jeszcze sie taki nie urodzil, co by kazdemu dogodzil, praca wymaga poswiecen, a anwet nie wiesz jak pozniej boli drozszy zakup czegos za Twoje ciezko zarobione pieniadze i jak o taka rzecz dbasz :D

Posted

Martinka, mowisz ze pracujesz czasem na bakietach a wiec: jak dostalas ta prace ? :crazy: przegladam ciagle oferty w necie i konczy sie tylko na wyslanym meilem zazwyczaj bez odpowiedzi , moze masz jakies dobre strony z uczciwa praca

i musze spytac :) : czy zleceniodawcy uczciwie wyplacaja zarobiona kase ??

Posted

Incisive Lady, z takim podejściem nigdy nie znajdziesz pracy. To już nie te czasy kiedy praca przychodziła sama do ludzi. Wysyłanie e-mail to mało, musisz chodzić, pytać, zostawiać CV. Idź do agencji pracy tymczasowej, zapytaj czy nie potrzebują kogoś na promocje czy do rozkładania towaru. Możesz sprzątać u kogoś w domu, w mojej okolicy za 4-5h płacą od 50 do 80zł. Dojazd autobusem czy pociągiem do pracy to też nic strasznego. Sam przez jakiś czas dojeżdżałem do pracy tramwajem, prawie godzinę. Co do wypłacania pieniędzy, jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło żeby mnie ktoś oszukał. Raz dostałem wypłatę po miesiącu czy dwóch, ale było to zapisane w umowie, po prostu nie doczytałem.

Siedząc w domu do niczego nie dojdziesz.

Posted

Stubarwny, tylko ze ja ucze sie w szkole sredniej i mieszkam w malej miejscowosci gdzie nie ma agnecji pracy tymczasowej jest tylko urzad pracy ale tam rzadko sa ogloszenia dla osob uczacych sie czesto jest tak ze to co wydam na przejazdy zwroci mi sie w zarobionych pieniadzach :?

Posted

Dużo osób pracuje, będąc w szkole średniej, też jestem tego przykładem. Mam już prawie rok doświadczenia. Jeśli w Twoim mieście nie mam agencji pracy to jedź do jakiegoś większego miasta w okolicy, tam pewnie będą. I zapytaj gdzie potrzebują. Zazwyczaj te agencje działają na terenie całego województwa czy kraju. Może akurat będą potrzebowali kogoś do marketu w Twojej okolicy. Popytaj znajomych. Piszesz, że chciałabyś pracować jako kelnerka. To może idź do restauracji, kawiarni, czy do jakieś sali weselnej i zapytaj czy nie potrzebują kogoś do pomocy.

Posted
Martinka, mowisz ze pracujesz czasem na bakietach a wiec: jak dostalas ta prace ? :crazy: przegladam ciagle oferty w necie i konczy sie tylko na wyslanym meilem zazwyczaj bez odpowiedzi , moze masz jakies dobre strony z uczciwa praca

i musze spytac :) : czy zleceniodawcy uczciwie wyplacaja zarobiona kase ??

jesli chodzi o bankiety no to wiadomo, przesylalam swoje cv, do tego załączałam kilka zdjec sylwetki, dobrze jest pojsc w jakies fajne miejsce z kims kto ma dobry aparat i zrobic troche zdjec by miec co wrzucic do portfolio. warto oritntowac sie w wyd. kulturalnych, typu koncerty, wystawy, tam zazwyczaj potrzebuja (koncerty) do polewanie piwa, lub (wystawy) do robienia drinkow.

dopisz sobie w cv ze interesujesz sie modelingiem i fotomodelingiem, zawsze dodawaj w mailach ze dobrze czujesz sie przed obiektywem i jestes komunikatywna, latwo nawiazujesz kontakty i sratatata, wysylaj maile gdzie tylko sie da, a na pewno cos sie znajdzie. Ja np teraz dostalam oferte zeby stac przez tydzien, tylko stac przy samochodzie w ubraniu od eurobanku w galerii, bo byl tam jakis konkurs i calkiem fajnie plaicli, ale ze wzgeldu na szkole musialam odmowiec. i wcale to nie byly jakeis tam wyzywajace ciuchy, krotkie spodenki, czerwona koszulka eurobanku no i trzeba tylko przyjsc w butach na obcasach. obok mialy byc formularze zgloszeniowe do konkursu i jak ktos czegos nie rozumie to tlumaczysz.

a czesto jest tak, ze jak raz CI dobrze pojdzie i sie spodobasz jakiejs firmie, to biora Cie przy kazdej okazji :)

Posted

Incisive Lady, zawsze możesz w weekendy pracować w McDonaldzie...Mój kuzyn pracuje i sobie chwali.

Posted
Ja np teraz dostalam oferte zeby stac przez tydzien, tylko stac przy samochodzie w ubraniu od eurobanku w galerii

Ciekawe :) a na jakich stronach szukasz ? skad otrzymalas np ta oferte?

ale ze wzgeldu na szkole musialam odmowiec

no własnie w tym cała lipaa :? czesto potrzebuja nie tylko na weekendy ale takze w godzinach zajec szkolnych , czasami mozna zarwac poswiecic sie i nie isc ale nie zawsze.

Posted

A może zajmij się jakąś pracą przez internet, typu klikanie w reklamy, czy rozsyłanie meili. Tylko najpierw musisz sprawdzić wiarygodność firmy, najlepiej przez znajomych, może ktoś zajmował się takim czymś.

Tylko uważaj, bo na prawdę bardzo łatwo można trafić na oszustów. Jeśli już trafisz na kogoś porządnego, to można całkiem nieźle zarobić.

Posted

ja ostatnio znalazlam ale 1grosz od 1 sek wyswietlenia, czyli w minute klikniess te 30 razy to masz 30gr/min, za 10min pracy masz 3zł, za 60min pracy wychodzi 18zł, no ale wiadomo tak ciagle klikala nie bedziesz, ale tą dyszke na godzine wyciagnac mozna

edit. tylko nie wiem jak to dokladnie dziala, bo ilosc reklam przeciez maja ograniczona, wiec byc moze nie jest tak kolorowo

a jesli chodzi o liceum, jak juz je skoncze to ide na policjantke, a weekendowo na studia ;)

Posted

Ja od razu po skończeniu szkoły średniej podjęłam pracę na stoisku, w centrum handlowym. Sprzedawałam świeczki/kadzidełka/upominki. Nie powiem, praca była łatwa i dosyć przyjemna. Zawsze można było porozmawiać z koleżanką ze stoiska obok, jednak wadą takiej pracy jest płaca, na stoiskach mało się zarabia. Popytaj znajomych, gdzie oni pracowali i co mogą Ci polecić. Możesz zostać hostessą na promocjach, w między czasie rozdawać ulotki. Poluj na sklepy/firmy/restauracje, które lubisz, może akurat poszukują pracowników.

Posted
Możesz zostać hostessą na promocjach

Tylko jak dostac sie na dobra promocje ?? gdzie mam konkretnie szukac co zrobic gdzie sie udac

Posted

Tylko jak dostac sie na dobra promocje ?? gdzie mam konkretnie szukac co zrobic gdzie sie udac

Do agencji pracy tymczasowej, tam najczęściej duże firmy zgłaszają zapotrzebowanie na ludzi. Przeglądaj ogłoszenia w necie, dziś widziałem już kilka. Nieraz firmy(np. Kamis, Zott) szukają ludzi na własną rękę, poprzez ogłoszenia.

Posted

ale temat dotyczyl stalej pracy, nie takiej na wakacje. Czy moga wypowiedziec sie studentki? :P

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• yiliyane
    • dannonka
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane