Jump to content

Zdjęcia

~mademoiselle

Recommended Posts

Posted

1.

85048252.th.jpg

2.

dsc0227k.th.jpg

3.

dsc0185ht.jpg

4.

dsc0200m.jpg

Chciałam zaznaczyć, że co do fotografii - jestem mega początkującą amatorką.

Posted

Zmień tematykę bardziej na przyrodę, bo portrety (a tym bardziej takie) wywołują u mnie zniesmaczenie ;P Trochę ostrość mogła by by lepsza w 3. Tak o jest nawet dobrze z obrazem, ale mogłabyś robić zdjęcia z innej perspektywy.

To taka moja amatorska uwaga ;)

Posted
Zmień tematykę bardziej na przyrodę, bo portrety (a tym bardziej takie) wywołują u mnie zniesmaczenie ;P

~mademoiselle, niczego nie zmieniaj, robisz zdjęcia o takiej tematyce jaka Tobie pasuje ;)

mi się podoba pierwsze. dziewczyna po prostu siedzi i patrzy, dość szczere. poza tym, nie czuję tych zdjęć, może dlatego, że nie są w moim klimacie. są takie gładkie, wyretuszowane, przez to nieco sztuczne, ale jest mnóstwo ludzi, którym się to podoba.

generalnie, jestem za pierwszymi dwoma.

miłej dalszej zabawy ze zdjęciami! ;)

Posted

Urocze modelki ;)

Świetne!

Posted

Podobają mi się, świetne są. ;)

Posted

Zdjęcia są ładne. I w sumie tylko ładne, nie zachwycają, nie zaciekawiają.

Posted

Pierwsza fotografia, to czysty profesjonalizm. Zainwestuj w lepszy sprzęt, naucz się czym jest ISO, skupienie soczewki etc. Pomysły masz, teraz poducz się trochę i zacznij biegać i szukać tematów. Kto wie? Może coś z tego wyjdzie.

Posted
Zmień tematykę bardziej na przyrodę, bo portrety (a tym bardziej takie) wywołują u mnie zniesmaczenie ;P

Chyba żartujesz sobie...

niczego nie zmieniaj,

nie mam zamiaru :)

nie zachwycają, nie zaciekawiają.

czymże może zadziwić portret?

Pierwsza fotografia, to czysty profesjonalizm.

miło mi bardzo

Zainwestuj w lepszy sprzęt,

zainwestowałam już 4000zł w nikona d80... Mało jak na początek?

Zbieram na d300.

naucz się czym jest ISO, skupienie soczewki

chyba wiem co to jest... :)

Posted

eeee gdzie tu jaki profesjonalizm? zdjęcie jak zdjęcie. jedynka zdecydowanie lepsza od reszty moim zdaniem. technicznie w sumie nie ma się do czego przyczepić ale fotografie mi się nie podobają - co wynika tylko z faktu że nie jestem fanem tego typu fotografii ;). no ale chętnie popatrzę na więcej jeśli wrzucisz ;)

Posted

~mademoiselle, fakt, że napisałaś o aparacie jako o inwestycji w lepszy sprzęt świadczy, że nie wiesz. Mi chodziło o obiektywy...

Posted

A, myślałam, że masz raczej na myśli i aparat i obiektywy, a o tym mówisz zupełnie osobno. Zresztą, obiektywy też nie są takie tanie.

Posted

Pierwsze mnie oczarowało. Jest takie chwytliwe. Drugie, choć mniej, też mi się podoba. Kolejne już do mnie nie przemawiają. Ale ogólnie rzecz biorąc, wydaje mi sie, ze wiesz co robisz ; )

Posted

Pierwsze jest najlepsze z tych wszystkich, ale za dużo tu fotoszopa, czy czegoś w ten deseń. Nie, nie jest to ani trochę naturalne. Wrzuć coś więcej.

Posted

hmmmm dla mnie zdjęcia są na prawdę dobre ! jak na amatorkę robią wrażenie. Mogłabyś kontynuować ten interes bo na prawdę warto :) Zapraszam na digart.pl zapoznaj się z tą stronką. Znajdź mnie nick : CanonEos

pozdrawiam :)

Posted
zainwestowałam już 4000zł w nikona d80... Mało jak na początek?

Zbieram na d300.

1,7k d80 - zostaje 2,3k na obiektyw/y. Co wybrałaś ?

1. Mogłaś zrobić jeszcze krok w tył, ale i tak jest dobrze.

2. Błąd :)

3. Za dużo dołu i niepotrzebnie tyle góry ucięłaś.

4. Delikatny kadr góry i lewej strony by się przydał ;)

PS.

Pierwsze jest najlepsze z tych wszystkich, ale za dużo tu fotoszopa, czy czegoś w ten deseń. Nie, nie jest to ani trochę naturalne. Wrzuć coś więcej.

Haha, pogięcie :mrgreen:

Red

Posted

jakoś tak śmiesznie się czyta komentarze wszystkich tych forumowych znawców którzy jeżdżą po sobie wzajemnie co rusz : )

słyszałęś red kiedyś o czymś takim jak "własna wizja autora?". jeżeli chodzi o portret to w zasadzie jest jedna zasada (chociaż i tak dobrze wykorzystane wyjątki od niej są mile widziane) - ostre powinny być oczy. mówienie że tu za dużo tu za mało jest według mnie totalnie bez sensu. no ale może herezję szerzę...

Posted
jakoś tak śmiesznie się czyta komentarze wszystkich tych forumowych znawców którzy jeżdżą po sobie wzajemnie co rusz

Dla mnie bezmyślne zachwalanie każdego zdjęcia jest głupotą. Autor niczego się nie uczy, a po pewnym czasie dodawanie zdjęć staje się nudne, gdy czytasz same pochwalne komentarze.

Secundo przyczepiłem się jedynie do kadrów. Mogły być mniejsze/większe. Nie mówię, że TAK ma być i chu*j. Ale gdyby zostały przecięte w odpowiedni sposób mogłyby być ciekawsze.

Co do obróbki, doboru kolorystki jestem w zupełności na tak i podoba mi się wizja autorki.

Co do 'ostrych' oczu to nie jest to żadna zasada. W niektórych gazetach typu CKM ostrość pada na usta. Dodaje to seksapilu kobiecie. Ale tak jak piszesz. Każdy ma inne zdanie, inną wizję, a poglądami należy się wymieniać.

Przy okazji nie wprowadziłeś nic konkretnego do tematu tym postem. A komentarz "nie podobają mi się takie zdjęcia, bo nie lubię takich fotografii" ... Masz rację, jest śmieszny :mrgreen:

Pozdrawiam,

Red

Posted

jeżeli uważasz że fotografie w ckm-ie to to portret to gratuluję : ) ja zawsze uważałem że to "fotografia pejzażowa" ; )

lepiej napisać że zdjęcie po prostu ci się podoba lub nie, niż pouczać ludzi co do aspektów technicznych samemu robiąc słabiutkie zdjęcia : )

Posted

kurcze jakie jazdy. Ale nie zgodze się z Tobą schaboszczak" właściwie to opinie podoba czy nie nie daje nam żadnej satysfakcji, ja wolę żeby ktoś realnie ocenił moje zdjecie przynajmniej z takiej opini można wyciągnac jakieś wnioski.

Posted

jeżeli oczekujesz technicznej opinii nie pokazuj tego na forum na którym 99% ludzi nie robi w ogóle zdjęć a ten 1% to sami amatorzy. jedynie opinia czy się podoba czy nie ma jakieś znaczenie jeżeli wystawiają ją ludzie z takiego forum. to tak jakbyś dzieci w przedszkolu pytał co zrobiłeś źle konstruując bombę atomową...