Jump to content

Uwielbienie samego siebie?

ZaGubion@

Recommended Posts

Posted

Szukałam takiego tematu, ale nie znalazłam, więc piszę...

Czy jesteście czasem Narcyzami ?

Czy wpadacie w samouwielbienie ?

jeśli tak to w jakim stopniu ?

czy ktoś wam to wytyka?

Ja osobiście czasem stoję przed lusterkiem i prawię sobie w myślach komplement po komplemencie, np. Jakie to mam dzisiaj piękne włosy, jaka jestem dzisiaj wspaniałomyślna itp. Nie sądzę,żebym była na tym puncie chora czy coś, ale mi czasem przydadzą się pochwały z własnej strony, bo zazwyczaj się krytykuję.

Niestety uwielbiam spędzać czas szczególnie wieczorem w łazience, kąpać się godzinami itp. I niestety mama mi to strasznie wytyka, że ze mnie narcyz itd. A jak jest z wami ??

Odnajdujecie w sobie chociaż cząstkę z Narcyza ?

Posted

Nie jestem narcyzem.

Podchodzę do swojej osoby bardzo krytycznie. Nie popadam w samouwielbienie, a gdt ktoś powie coś miłego to zastanawiam się czy nie robi sobie jaj. Kąpiel godzinami? Wystarczy 15 minut na prysznic.

Posted

Do narcyzmu mi bardzo daleko. Nikt mi nie wytyka tego, że długo się stroję, bo zawsze jestem pierwsza, nie biorę długich kąpieli, nie stroję się długo.

A pochwały? Zdarza mi się chwalić samą siebie. Ale to chyba nic złego, szczególnie że jestem co do siebie bardzo krytyczna. ale miłe słowo z własnych ust może dodać energii (;

Posted
1.Czy jesteście czasem Narcyzami ?

2.Czy wpadacie w samouwielbienie ?

jeśli tak to w jakim stopniu ?

3.czy ktoś wam to wytyka?

1. Jak mało kto na tym świecie.

2. tak. Zwykle jestem krytyczna wobec siebie ale czasem nagle coś mi odbije i staję się dla siebie zbyt tolerancyjna, i aż żałuję, że nie jestem facetem, bo bym się wtedy rwała garściami :mrgreen: To dotyczy zarówno wyglądu, jak i charakteru.

3. Kilka osób wie o tym i już się nauczyło z tym żyć, reszta albo na ten temat milczy, albo utwierdza mnie w przekonaniu o własnej zajebistości.

Taka prawda, men... :twisted:

I chociaż takie myślenie daje mi dużego powera, to oczywiście zdarza mi się raz na jakiś czas. Na co dzień raczej niewiele osób to zauważa.

Posted

Narcyzem nie jestem ale jestem z siebie zadowolony i z wyglądu i z charakteru. Nic do siebie nie mam, ciesze się z tego jaki jestem. Chyba nic mi nie brakuje, jak dostaje komplementy to szczerze za nie dziękuje :)

Posted

ja nie jestem narcyzem gdyż jest to raczej negatywne określenie osoby można być z siebie i swoich poczynań zadowolonym ale zawsze mieć dystans do tego co robimy i kim jesteśmy dla innych ludzi :mrgreen:

Posted

Nie.

Czasami tylko potrafię sama przed sobą przyznać się, że danego dnia ładnie wyglądam.

Posted

Jakoś nie.Albo tego nie zauważam :mrgreen:

czy ktoś wam to wytyka?

Wytykać nikt mi nie wytykał :)

Posted

Zależy od dnia. Gdy mam dobry dzień, potrafię spojrzeć w lustro i stwierdzić: 'hej, Aśka, fajnie dzisiaj wyglądasz, Twoja figura też niczego sobie, a uśmiech to rewelacja'. I nie uważam, żeby to było coś złego - bardzo ważne jest, by akceptować samego siebie. Oczywiście, trzeba od siebie wiele wymagać, ale to nie znaczy, że trzeba patrzeć na siebie mocno krytycznym okiem. Samoakceptacja dodaje pewności siebie i pozwala dalej zajść. Mogę stwierdzić, że lubię siebie. I wydaje mi się, że to ułatwia kontakty z innymi. Ale to nie jest narcyzm. Nie popadam w skrajności.

Nie mam problemu, by stwierdzić o innej: 'ale ona jest piękna czy ma świetne nogi'. A gdybym była narcyzem, byłabym zazdrosna, a na koniec stwierdzałabym, że i tak jestem fajniejsza.

Posted

to ze czasami staniesz przed lustrem i pomyslis zsobie ze dzisiaj ladnie wygladam to jeszcze nic zlego ! ! !

przeciez czasami mozna dodac sobie odwagi, otuchy i samemu siebie pochwalic. wtedy dzien staje sie ladniejszy i my mamy lepszy humor.

jednak trzeba z takim postepowaniem uwazac zeby nie w pasc w samouwielbienie.

czyli mozna pochwalic sie samemu ale rzadko.

Posted

To zależy.

Mam takie dni, że gdy spojrzę w lustro mam ochotę nigdzie się z domu nie ruszać, bo według mnie wyglądam danego dnia okropnie.

Czasami też mam tak, że kiedy się przejrzę to sobie myślę

'ej, nie jest tak źle, niektórzy serio mają gorzej, pewności!'

Uwielbiam za to komplementować inne dziewczyny, które matka natura tak hojnie urodą obdarowała, i fakt jestem często zazdrosna, ale tez podziwiam jak piękne mogą być kobiety ; )

Posted

nie jestem narcyzem, wręcz przeciwnie. jestem niemożliwie samokrytyczna, wiecznie coś mi nie pasuje w moim wyglądzie. jedyne, co czasem w sobie chwalę, to fryzura, jeśli jest w nią włożone sporo pracy, ale też nie zawsze wychodzi taka, jaką sobie wymarzyłam. nikt mi nigdy samouwielbienia nie wytykał. do narcyza brakuje mi bardzo dużo. (;

Posted

bywam, ale nie jakos nagminnie i często.

tak, ale nikt mi tego nie wytyka. Po prostu nie wiedzę sensu krytykować siebie w każdej sytuacji, skoro tak naprawdę jestem najlepsza, najfajniejsza i najwspanialsza i wszystko mi się musi udać. Uważam, że jest to kwestia tego, że mama przez całe życie powtarzała mi, że jestem najlepsza, do tego stopnia, że w to uwierzyłam i choć sa lepsi, to ja daję z siebie wszystko i według własnej miary jestem i tak góra w oczach swoich i najbliższych. Tak, to w moim przypadku zostało wyniesione z domu, pewność siebie, czasowy narcyzm i samouwielbienie.
Posted

całe życie jestem narcyzem! ja, niczym Konrad z Dziadów, jestem wybrańcem.

a tak naprawdę to znam swoje wady i albo z nimi walczę albo akceptuję. z lenistwa wybieram to drugie. z zalet za to korzystam pełnymi garściami.

Posted

Trzeba umieć odróżnić potrzebę dbania o siebie, atrakcyjnego wyglądu, od narcyzmu. Lubię od czasu do czasu pochwalić się sama przed sobą, wtedy czuje się pewniejsza, doceniania, a akceptacja przez samą siebie jest dla mnie najważniejsza. Czasami również spotykam się ze stwierdzeniami, że 'niedługo wpadnę w samouwielbienie', ale myślę, że do tego jeszcze daleka droga.

To, że ktoś docenia siebie, umie dostrzec swoje zalety i pokazać je światu nie oznacza, że nie potrafi być wobec siebie krytyczny. Ja widzę swoje zalety, ale nie ukrywam, że mam też dużo wad, których niczym nie 'przykrywam'. Wiem, że są, nikt nie jest idealny. A żadnego stu procentowego narcyza nie znam, większość robi to na pokaz, żeby pokazać jakim to się nie jest pewnym siebie. Do narcyzmu się to nie zalicza.

Posted

Nie, nie, nie. Nie jestem narcyzem.

Ale też nie jestem osobą mega zakompleksioną. Nigdy nie czułam się piękna, ani nigdy sobie tego nie wmawiałam. Zresztą, prędzej uwierzę, że jestem piękna jeśli powie mi o tym ktoś, a nie jak powiem to sobie sama ;)

Chociaż czasami miło tak popatrzeć w lusterko i powiedzieć sobie, że moje włosy ładnie się dziś ułożyły, abo czy fajnie zrobiłam sobie makijaż :)

Posted

Kiedyś stałam przed lustrem i się sobą zachwycałam, może to zbyt duże słowo, ale w każdym razie podchodziłam bezkrytycznie. I bardzo dobrze. Tyle tylko, że to nie było szczere, bo za którymś razem po prostu się rozpłakałam.

Nie będę sobie wmawiać, ze jestem drugą Marilyn Monroe, bo nie jestem, Jeśli ktoś podoba się sam sobie, to nie musi sobie tego na każdym kroku przypominać.

Narcyzem nie ejstem, ejstem zadowolona ze swojego wyglądu, jako ogółu, co nie oznacza, że nie dostrzegam niedoskonałości, które posiada każdy i które czynią ans ludźmi.

Posted

Różnie to bywa.

Mogę jednego dnia pluć sobie w twarz, że wyglądam tak i owak.

Choć mam dni kiedy lubię siebie samą pochwalić choćby na poprawę humoru :)

Każdy lubi kiedy inni prawią mu komplementy, więc tak, czasami jestem narcyzem, ale na tyle sporadycznie, że nie widzę w tym nic złego ;)

Posted

Samozachwyt nie jest wskazany bo wtedy nie zauważa się wszystkicg swoich wad.

Posted

nie, nie jestem. mimo, że koleżanki mi ciągle powtarzają, że naprawdę mają mi czego zazdrościć (nie mówię tu tylko o urodzie, chodzi mi o wszystko), to ja wciąż się im dziwię, bo tak naprawdę nie ma czego ;P

nie zdarza mi się generalnie samej siebie chwalić, popadać w samozachwyt... kilka razy powiedziałam o sobie, że wyglądam całkiem w porządku, raczej 'chwalę' siebie pod względem sportu, jaki uprawiam, ale to też często się nie zdarza ;P

także do narcyzmu w moim przypadku daleka, daleka droga ;D

Pieceofeternity
Posted

Czasem jestem Narcyzem. Przed weselem gdy wyglądałam zupełnie inaczej niż na co dzień wpadłam w samozachwyt. I szczerze mówiąc nie przypominam sobie, żeby coś takiego miało miejsce w innej sytuacji.

Mówię sobie i innym, że jestem idealna. W moim przypadku to bardzie mantra niż stwierdzenie faktu. Takim wmawianiem sobie uspokajam innych, że nie mam kompleksów i dodaje sobie pewności w jakiś taki abstrakcyjny sposób.

Mnie nie wytykają narcyzmu, u mnie starają się go budować :).

Posted

O Tak! Z jakiś rok temu wręcz zmuszałam się do chwalenia siebie, a teraz weszło Mi to w nawyk, dzieki temu czuję się znacznie pewniej. Podziwiam siebie nie tylko za swoją fizyczność, ale i charakter, umiejętności,zdolności itd., itd. ;-) Nawet przy koleżankach często to robię, zazwyczaj przytakują lub milczą, nie obchodzi mnie,że mogą pomyśleć inaczej, ja wiem swoje i tyle! :) I jest mi z tym ZAJEBIŚCIE ! ;)

Posted

Tak, z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jestem narcystycznie do siebie nastawiona. Uważam się za osobę piękną/ładną. Lubię swój wygląd, swoją twarz, włosy itd. Ale chyba samouwielbienie nie jest jakieś wielkie bo nie stoję przed lustrem i nie gadam jaka to ja piękna. A gdy słyszę komplementy to odpowiadam "wiem", bo przecież wiem o tym:)

Wiem, że zawsze wyglądam ładnie bo ładnemu we wszystkim ładnie:D

Posted

Osobiście się podziwiam: jestem fajna, piękna, wszechstronnie uzdolniona i mam duży iloraz inteligencji. Poza tym mam w sobie wszystko co najlepsze i nie muszę się sama uwielbiać, bo inni robią to za mnie.

A w ogóle jeżeli to, co powyżej napisałam jest nieprawdą to i tak jestem fajna.

Posted

bardzo rzadko chwale i krytykuje sam siebie przeciez to nic nie zmieni gdy powiem cos sobie milego lub krytycznego, fajnie macie chwalac samych ze wam rosnie samoocena i poprawia sie wam samopoczucie... ^^ nigdy sie nie przejmowalem tym co ludzie mowia na moj temat, chwala mnie - jebie mnie to, krytykuja, obrazaja - jebie mnie to

nigdy jeszcze nie bylem na kogos zly gdy mnie krytykowal lub obrazal, wytykanie ze mam taka a nie inna fryzure itp. nie wiem o czym to swiadczy o mojej wysokiej samoocenie czy o wysokiej samokrytyce? nie ma co sie przejmowac zdaniem innych osob, szkoda na to czasu ; d