Sign in to follow this  
Followers0
Karolinn

Pokaż swoją okolicę!

Recommended Posts

Jest juz temat o widokach z okna, ale nie ma o miejscach, które znajduja sie tuz za rogiem, ktore skladaja sie na wasza szerokopojeta 'codziennosc'.

Pomyslam, ze mozna by pokazac swoja okolice, miejsca w ktorych zyjecie, w ktorych czesto przebywacie, ktore codziennie odwiedzacie, uliczki ktore codziennie przemierzacie itp. Generalnie miejsca w ktorych bywacie regularnie badz wielokrotnie. Pokazcie szkołe, w ktorej spedzacie pół swojego zycia, sklep osiedlowy, bibloteke, kino, przystanek autobusowy, miejsca gdzie udajecie sie na spacery, miejsca gdzie chodzicie na piwo, boisko gdzie gracie w piłke itp. itd. Cokolwiek przyjdzie wam na mysl ;)

Wstawiam garsc mojej codziennosci :

1) moje liceum, gdzie spedzilam 3 lata zycia : 15320.3.jpg

2) a tutaj spedzilam 9 lat mojego zycia PB8196.jpg

3) miejsce czestych spacerów, bulwar nadmorski bulwar_nadmorski_gdynia1.jpg

4) a tutaj plaza miejska, gdzie odbywaja sie wszelkie integracje i before przed imprezami ;)z6844572X.jpg

5) tu do kina sie chodzi 19850.3.jpg

tyle narazie, jak cos wyszukam to jeszcze wstawie ;)

Edited by Kerosine
Poprawa nazwy tematu

Cel spacerów, najczęściej zakochanych. Ruiny zamku, z których roztacza się widok na calutkie miasto (fragment widać w tle):

118347732583231.jpg

Park, a w nim mauzoleum gen. Józefa Bema

pmn_mauzoleum_bema.jpg

"Budka" z lodami, które pochłaniam latem (;

lody-tarnow-walowa.jpg

Rynek:

zdjecie,600,41129,ratusz-centrum-tarnow.jpg

Podstawówka+gimnazjum, gdzie spędziłam 9 lat:

wstepbud1.jpg

Liceum:

i_lo.jpg

Stary Cmentarz na który nie wiem, ale uwielbiam chodzić o każdej porze roku:

images%3Fq%3Dtarn%25C3%25B3w%2Bstary%2Bcmentarz%26ndsp%3D20%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DN%26start%3D60%26um%3D1

Moje miasto (centrum) z lotu ptaka:

IMG_1235.jpg

nauczylam sie sciagac fotki z google earth, wiec kolejna porcja zaczerpnieta z tego zrodla ;P

1) moj blok, plac zabaw mojego dziecinstwa i najblizszy osiedlowy sklepik

3036997.jpg

2) tędy i dalej w las na rowerze sie jezdzi i na spacery chodzi ;P

11200532.jpg

3) a oto moj przystanek autobusowy, gdzie łacznie wystalam dlugie godziny czekajac na autobus ;P9817801.jpg

4) i jeszcze panorama mojej dzielnicy, droga ktora przejezdzam dzien w dzien 1041767.jpg

moja podstawówka, w której spędziłam 6 lat życia ;P niestety bez części sportowej, czyli basenu i sali gimnastycznej, ale w sumie wygląda jak ta główna część budynku ;p

szkola2.jpg

moje obecne gimnazjum, które należy do zabytków, no ale x D

003565.jpg + do tego nowo wybudowana sala z biblioteką, haa! (bez dachu, bo po co nie ucinać xd)grunw.jpg

pasaż grunwaldzki, niestety chcąc nie chcąc przechodzę przez niego cały czas w drodze do szkoły/wracając do szkoły, spędzałam tam weekendy, ogólnie przez ten rok mi się już znudził i znam go na pamięć, ale tam najlepsze ciuchy mają, więc co jak co, ale pozostaje mu wierna ;D 7173.3.jpg

rondo Reagana, codziennie na nim wystaję i wyczekuję na autobus/tramwaj, który się oczywiście spóźnia ;< P2284098.JPG

park, cudne miejsce, cudni ludzie, cudny staw, mrau. ;D szkoda tylko, że nie ma jakiś innych zdjęć pokazujących cały park, bo to akurat kawałeczek w dodatku ze sp 1 ;P wroclaw_park_nowowiejski_im_tolpy.jpg

a to moje osiedle... ehm, mojego domu nie widać, jest po lewej stronie, i jest ucięty, noo taaaak ;P

214656.jpg

Helios! ;D zawsze tak do kina chodzę ;P

b5b12f5c006cd6f03036fc8aa4e2f4f9.jpg

no i najważniejsze miejsce - cudny Rynek, którego nie zamieniałabym na żaden inny <:

dscn0347qh0.jpg

brakuje jeszcze jednego miejsca, ale szczerze mówiąc, nie mam pojęcia jaka to ulica (chociaż nie, to nie ulica, to rzeka i krzaki x D) dlatego zdjęcie nie mam. chociaż tam znajduje się jakiś most... no nic, jestem inteligentna, może kiedyś zdjęcie dam. :mrgreen:

Więc ja wam pokażę Śordę Śląską. ; D

grafika_%20(4).jpg

To jest ratusz,w tak zwanym Centrum miasta. W sumie nie jest duży,ale spokijnie,jest tam multum najróżniejszych urzędów. ^^'

800865748_7eccfd90d5.jpg?v=0To zaś,jest obok Ratusza,naprzeciwko wierzy kośćielnej,największego kościoła w Środzie Śl.

Jak znajdę gdzieś więcej,to na 100% zapodam. ;)

Bo mam dużo,ale sprzed wojny.

Czerwony Ratusz, miejsce, gdzie siedzis ie na murku i podziwia mały kawałek okolicy, widok na dworzec PKS i na Pocztę Główną, bardzo blisko mojego domu, więc bardzo często tam chodzę.

2033155.jpg

Po lewej kawałek mojej podstawówki, na wprost Zamek Książąt Pomorskich, ta droga chodziło się na wagary w czerwcu, na czereśnie przy murach Zamku, dalej chodze tędy na spacery, potem koło armat, schodami w dół i na Wały Chrobrego.

1447936.jpg

A tu droga z Zamku od drugiej strony

1447890.jpg

Podzamcze, bardzo czesto można spotkac tu skejtów na deskorlkach, spacerujące zakochane pary, albo mnie ;p

1447853.jpg

Znalazłam, fontanna na Dworcowe, między Czerwonym Ratuszem,a Pocztą Polską, kidyś stała tu Sedina, teraz, jakw idać jest kotwica. Ileż to razy wspinałam się po kamieniach na samą górę.

109568.jpg

Jasne Błonia, obok jest moja Uczelnia, a same Jasne łonia i Park Kasprowicza też są miejscem długich spacerów czy wycieczek rowerowych do lasu

111691.jpg

Brodowski Staw, cóż, muszę jeździć do niego autobusem, albo tramwajem, a potem przespacerować się kawałek, ale warto. COś wspaniałego między blokami, miejsce do wyciszenia się, idealne na randkę n aświeżym powietrzu, można karmić kaczki, biegać wokół stwau. Coś pieknego.

5399164.jpg

na razie tyle, bo muszem lecieć (;

Podam wam jeszcze dobry sposob na wynajdywanie zdjec. Google Grafika niestety nie do konca sie sprawdza, owszem mozna bez problemu trafic na jakies fotki z centrum miasta,ale po wpisaniu nazwy swojej dzielnicy (gdzie rowniez znajduje sie wiele miejsc z ktorymi mamy kontakt na codzien) wyskakuje nic ciekawego, glownie oferty wynajmu mieszkania w tejze okolicy ;P Dobrym sposobem jest wejsc na google earth (mapa satelitarna), odnalezc swoja dzielnice, poumieszczane jest tam mnostwo zdjec, znalazlam nie tylko fotke osiedla jak i fotke mojego bloku ;P Pozniej wystarczy jedynie kliknac az załaduje sie strona i skopiowac link. Prosilabym rowniez, by napisac jakie miasto 'galeriujecie' ;)

Rynek można uznać za moją najbliższą okolicę:

10932162.jpg

Budynki znajdujące się nieopodal ulicy na której mieszkam:

12430800.jpg

Za drzewami szkoła, którą wspominam najlepiej ze wszystkich, do których uczęszczałam i tylko ona zasługuje na pozycje na liście:

17756.jpg

Baszta, czyli najczęstsze miejsce spotkań z Przyjaciółką [kiedyś].

13256.jpg

Hala Targowa [bo tym wiekowym budynkiem wypada się pochwalić]:

121284kaj-1-hala.jpg

Właściwie pierwsza Galeria, która powstała we Wrocławiu:

galeria-panorama2.jpg

Miejsce spacerów i rejsów latem. Ostrów Tumski:

wroclaw_18_ostrow_tumski.jpg

zdjecie,600,44037,ostrow-tumski-we-wroclawiu.jpg

I Wyspa Słodowa:

954360304_c79497759d.jpg?v=0

Zapraszam do Wrocławia. ;)

Poznań:

- Stary Browar i ulica Półwiejska

fa21d7683698f4ebmed.jpg

e15c1b72be85e59bmed.jpg

7e2f841d3130c525med.jpg

- Stadion - mieszkałam blisko stadionu:)

6fc18b3b2cd5edf3med.jpg

- Rondo Kaponiery - jedne z główniejszych:) oraz mój ulubiony środek transportu - tramwaj:)

002ee63a661c667dmed.jpg

d258c269e668299emed.jpg

- Park Wilsona zaraz obok mojej uczelni oraz palmiarnia, do której uwielbiam chodzić:)

677c5598b1e5e771med.jpg

- Park Sołacz - piękne miejsce, w sam raz na spacery o każdej porze roku:)

2210e960b877057dmed.jpg

- Dworzec Główny - spędzam tu dużo czasu gdy czekam na pociąg do domu:P i często właśnie tu odwiedzam Rossmana bo mam blisko:P

2eaa2887be2500admed.jpg

- os. Piastowskie - moje nowe miejsce zamieszkania na okres studiów właśnie tu sie znajduje:)

5a846fad662dd343med.jpg

Potem znajdę coś z Iławy czyli moje liceum i coś co jest mi tam bliskie, z mojej wsi ciężko znaleźć jakiekolwiek zdjęcia:)

Dalej Szczecin:

Tędy codziennie, przez trzy lata, obok jednostki wojskowej chodziłam do szkoły, nastepne zdjęcie to tez moja trasa do szkoły, tu, na rogu spotykałam się z koleżanka, tu na rogu nadal umawiam się z ludźmi, tą drogę przemierzam codziennie, nawet po kilka razy, jest to droga do Biedronki, do Netto, do Carrefoura, na przystanek itd.

7698966.jpg

7698927.jpg

7698905.jpg

Tu też droga, obok Pazimu, do Galaxy- centrum handlowego, w którym swojego czasu spędzałam za dużo czasu

7106321.jpg

Jezioro Słoneczne, na Gumieńcach, co prawda kawałek drogi ode mnie, ale przepiękne miejsce

24095220.jpg

Areszt, 2minuty od mojego domu, tą drogą czasem wracalam ze szkoły, przemierzam ją także codziennie

10701677.jpg

Mur Jednostki wojskowej, vis a vis Aresztu, tędy chodze na spacer z psem, ta drogę przemierzam codziennie.

10888028.jpg

Na dole tego zielonego budynku znajduje się Bar Mleczny i Bar Turysta, w Barze mlecznym sprzedają najlepsze koktaile w Szczecinie, a w Turyście można zjeść tanio i dobrze

10574187.jpg

Książnica Pomorska- jej nowa część, w której spędzałam i nadal potrafię spędzać godziny, nawet od otwarcia do zamknięcia, główna biblioteka w Szczecinie, ma największe zbiory etc.

6671455.jpg

Pokazałabym Wam boiska do koszykówki, an których tez spędzam sproo czasu, jedno znajduje się 15minut spacerem ode mnie, ale znaleźć nie mogę, są jedynie stare zdjęcia, jeszcze przed renowacja, ale wtdy było tylko do piłki nożnej...

Moje liceum, niestety nie mam większego zdjęcia...

7831115489e8edff.jpg

Plaża miejska, częściej jestem na "dzikiej" ale i na tej lubie sie kąpać:)

2d0844e062e89e66.jpg

Nowa Galeria Jeziorak - nic specjalnego ale dla Iławy to i ta dużo:) i mimo, że to projekt komputerowy to nie różni sie od budynku w rzeczywistości:)

6856608cb0982cfdmed.jpg

Dworzec główny w Iławie - spędzam tu wiele czasu:)

ade0f8992ec3fa17.jpg