Jump to content

Tata zdradza mamę, czy powiedzieć jej o tym?

malenka144

Recommended Posts

Posted

Hej, pisałam tutaj już parę postów i dalej mam problem i to o wiele poważniejszy.

Chodzi tym razem o rodziców...tzn. dowiedziałam sie, że moj tata ma romans. Nie wiem ile to trwa i od kiedy, ale ma bo znalazłam nagranie, gdzie są u tej kochanki w domu i uprawiają seks. No i co ja mam teraz zrobić ???

Powiedzieć mamie ? czy czekać jak coś będzie miał mi do zarzucenia i powiedzieć, żeby zerwał z tamta kontakt?

Nie wiem co mam robić...! pomocy...

jestem tak na niego wkurzona, że masakra;/ !!! nie wiem co mam robić!!!

Pomocy...

// Następnym razem proszę o bardziej konkretny temat. Loly.

Posted

Moja koleżanka jak odkryła że jej mama ma romans zrobiła jej awanturę, ale tacie nic nie powiedziała - to ich sprawy, na nic się zdadzą dziecinne wtrącania się. Ich życie i mogą robić z nim co chcą - spieprzyć, ulepszać, obojętne.

Posted

Sytuacja jest bardzo trudna. Gdy powiesz mamie ich związek może się rozpaść, a rozwód to na pewno nic miłego dla nikogo z Waszej rodziny, jednak takie krycie taty też nie jest dobrym rozwiązaniem. Ja w pierwszej kolejności porozmawiałabym z tatą. Powiedziałabym, że wiem, że ma kochankę i wytłumaczyła mu wszystko na spokojnie co o tym sądzę. Najważniejsze, aby to była rozmowa, a nie krzyki z Twojej i jego strony, to może być ciężkie, bo na pewno jesteś strasznie zła na swojego tatę, aczkolwiek do wykonania możliwe. Może odpowiedzi Twojego taty jakoś ułatwią Ci podjęcie decyzji. Na tym etapie ciężko jest cokolwiek zdecydować i stwierdzić jakie wyjście z sytuacji jest dobre, bo nawet nie wiesz jakie Twój tata ma zamiary wobec Twojej mamy i tej kochanki. Uważam, że jeśli on zamierza związać się na stałe z kochanką to nie ma sensu zwlekać z mówieniem mamie, jeśli jednak będzie się wymigiwał od odpowiedzi czy mówił, że to jednorazowy "wybryk" to ja poobserwowałabym tatę i jego zachowanie i natknęłabym jakoś mamę sugestiami, żeby wpadła na to, że coś w ich związku jest nie tak oraz, że jej mąż ją zdradza.

Posted

Pogadaj z ojcem, nie wiem postrasz go jakoś żeby tamtą zostawił ;-P

Posted

Powiedziałabym mamie. Nie chciałabym, by była oszukiwana przez ojca. Co zrobi z tym fantem, czy wybaczy tacie to już Jej sprawa. Ale według mnie o zdradzie powinna wiedzieć. W końcu to najbliższa mi osoba, nie chciałabym by ktokolwiek Ją krzywdził.

Posted

No tak, ale ja nie chce bo to może sie skończyć rozwodem.

I nie wiem czy to był jego jednorazowy wybryk. Tego nie jestem pewna.

Posted

Musisz pogadać z Ojcem ale nie powiedzenie mamie to tez błąd. Nawet jeśli to jednorazowy wybryk nie masz pewności ze nie będzie drugiego.

Posted

Jednorazowy wybryk i to przed kamerką? ;> Darujcie sobie... Ten romans trwa o wiele dłużej. Powiedz ojcu, a następnie matce.

Posted
No tak, ale ja nie chce bo to może sie skończyć rozwodem.

Wolisz, żeby matka była dalej oszukiwana przez Twojego ojca? Życie w niewiedzy jest nierzadko bardziej krzywdzące niż poznanie prawdy.

Posted

Powiedz mamie. Ona już będzie widziała, co z tym fantem zrobić. ale wspieraj ją jak możesz gdy jej to powiesz.

Posted

Ja podsunęłabym mamie nagranie ale tak żeby nie wiedziała że to ja

Posted

Najważniejsze: najpierw porozmawiaj z tatą. Powiedz mu, że wiesz co się dzieję i niech zdecyduje się, czy kocha twoją mamę i chce z nią być czy woli tą swoją kochankę. Albo to albo to, bo wszystkiego mieć nie można.

Posted
ale ja nie chce bo to może sie skończyć rozwodem.

Czy się zakończy rozwodem to zależy tylko i wyłącznie od Twoich rodziców. Niemniej jednak mama nie zasługuje na to, by ojciec w tak ohydny sposób ją oszukiwał.

Posted

Ja bym najpierw pogadała z ojcem. Powiedz mu, że wiesz o jego romansie, i że jak sam nie przyzna się Twojej mamie to zrobisz to Ty.

Rozumiem, że czujesz się między młotem a kowadłem. Nie chcesz zranić mamy, ale nie możesz udawać, że wszystko jest w porządku - dla jej dobra. Lepiej, żeby wiedziała z jakim człowiekiem żyjecie...

Trzymaj się.

Posted

Pogadaj z ojcem, zapytaj się czy maja jakieś problemy z twoja mama, czy chcą się rozstać itp.

Posted

pokaż nagranie ojcu. powiedz że dobry jest z niego aktor. i daje ci piekny przykład.

Posted

Dziękuje Wam bardzo za te rady ;]

Jestem strasznie wdzięczna, bo mam mętlik w głowie...po tym całym zajściu....

Jeszcze raz wielkie Dzięki :)

Posted

Mój chłopak ma podobny problem z ojcem. Tylko,że on odczytał dwuznaczne smsy typu: Czekam na Ciebie w hotelu przy ulicy takiej i takiej..

Mamie nic nie powiedział,bo uznał,że to nie jego sprawa.. Jednak ja myślę,że powinien powiedzieć. Ty też powiedz. Życie w zakłamaniu to nie życie..

Posted

Ja również polecam rozmowe z ojcem, możesz pokazać nagranie żeby nie próbował się tłumaczyć. Dałabym mu ultimatum, jeśli nie powie Mamie prawdy to sama to zrobisz. Nie możesz ukrywać Ojca, tym bardziej, że nie wiesz jakie są jego zamiary. Może nie chce kończyc romansu. Mama nie może byc okłamywana, Ty zatajając prawdę też nie postępujesz fair. Daj Tacie szansę rozmowy, jeśli nie zechce sama porozmawiaj z Mamą.

Guest Anonymous
Posted

Ja bym z ojcem nie gadała. Nie lubię takich facetów, którzy myślą penisem zamiast głową.

Powiedz mamie i staraj się z nią być w ciężkich chwilach ;)

Posted

Powiedz mamie. Co ona z tym zrobi to jej sprawa. Ty będziesz miała czyste sumienie.

Pomysł z podrzuceniem nagrania też jest niezły.

wolnaczeczenia
Posted

Nie mów mamie.

Czy wy wszyscy, którzy piejecie, by dziewczyna powiedziała, zastanawiacie się, jakie to może mieć konsekwencje?

Nie powiesz - być może twój tata skończy romans i wszystko obejdzie się bez krzyku.

Powiesz - twoja rodzina już nigdy nie będzie taka jak wcześniej. Twoi rodzice albo się ze sobą rozstaną, albo małżeństwo będzie marne i nieszczęśliwe.

Twoja mama nie będzie miała żalu, jak jej nie powiesz.

Dla tej szansy, że romans minie, warto nic nie mówić.

Pomijając już w ogóle możliwość, że to ty coś źle zrozumiałaś i żadnego romansu nie ma.

Guest Anonymous
Posted

wolnaczeczenia, jak mogła źle zrozumieć sex-nagranie?

wolnaczeczenia
Posted

Może się nie pomyliła, i faktycznie jej papcio ma romans. Przecież nie mówię, że nie.

Bywa, takie jest życie.

Ale to nie jest jej sprawa. I to, że powie wyjdzie tylko i jedynie na jej (i jej rodziny) szkodę.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• Kerosine
      Niespodziewane wolne jutro w pracy, przyda mi się ten dzień [tym bardziej, że od świtu do zmierzchu na niebie niepodzielnie królować ma błękit].
    • yiliyane
      Moim zdaniem trochę za wcześnie pakujesz się w następny związek. Nie ochłonąłeś jeszcze po poprzednim, nie wyciągnąłeś wniosków z tamtej relacji. Przeniesiesz brudy ze starego związku w nowy i w efekcie nowy związek nie wypali. Na Twoim miejscu dałabym sobie czas. Nie musisz z nową dziewczyną zrywać kontaktu, wystarczy, że wasza relacja będzie polegała wyłącznie na koleżeńskich spotkaniach dopóki nie dojdziesz do porządku sam ze sobą. Jeśli chcesz przyspieszyć i polepszyć ten proces, może warto byłoby obgadać poprzedni związek z psychologiem. Muszę wytknąć tu dwa błędy, przepraszam. Po pierwsze, jeśli mieszkacie razem, wkład za mieszkanie powinien być 50/50. Nie jesteście małżeństwem ze wspólnym majątkiem, tylko dwojgiem niespokrewnionych i niespowinowaconych ze sobą ludzi. Nie masz obowiązku utrzymywać swojej dziewczyny w żaden sposób - czy to płacąc za mieszkanie, czy na jej codzienne utrzymanie. Wyjątek mógłby być, gdyby ona straciła pracę - na czas poszukiwania przez nią pracy (ale niezbyt długi, nie przesadzajmy, góra dwa miesiące) mógłbyś przejąć koszty, ale i tak potem powinniście się rozliczyć. Po drugie, nieodpowiedzialnością jest uczenie drugiego człowieka odpowiedzialności (niezależnie od wieku, płci i stopnia waszej zażyłości) poprzez zakup zwierzęcia. To się w 99% przypadków nie uda. Efekt będzie taki jak u was - osoba nieodpowiedzialna będzie miała w nosie zwierzę, a ta druga problem w postaci zwierzaka, którego tak naprawdę nikt nie chce.
    • supermati2009
      @Martusiaaaaaa92 "Agenci na deskorolkach. Nie byle co!"
    • yiliyane
      Nie ma sensu tego ciągnąć. Jej wyraźnie na Tobie nie zależy, nie liczy się z Twoimi uczuciami i nie szanuje Twojego czasu. Z waszej relacji nic już nie będzie, przykro mi. Ile ma lat? Jeśli mniej niż 18, to jeszcze można przymknąć na to oko, choć nie wydaje mi się, żeby w przypadku większości starszych nastolatek (16+) rodzice mieli aż tak dużo do powiedzenia w kwestii spotkań ich latorośli z rówieśnikami. Jeżeli dziewczyna jest młodszą nastolatką, a Ty nie jesteś jej rówieśnikiem, to tym bardziej powinniście zaprzestać spotkań, ponieważ prokurator mógłby mieć coś w tej kwestii do powiedzenia - nawet jeśli nie robicie nic złego. Jak to się mówi, strzeżonego Pan Bóg strzeże  
    • yiliyane
      Daj namiary na swoją firmę, rzucę studia i też pójdę siedzieć na ochronie, skoro tam są takie kokosy  A tak na poważnie, po co te przechwałki?  Przechodząc do clou problemu, zastanawiam się po co ciągniesz związek od 11 lat, jeśli dobrze rozumiem, skoro podejście Twojej dziewczyny do życia Ci nie odpowiada. Z przyzwyczajenia, dla seksu? Jaka by Twoja dziewczyna nie była, powinieneś chociaż być wobec niej uczciwy. Uczciwe podejście to albo zakończenie związku, albo poinformowanie dziewczyny, że jesteście tylko friends with benefits i że aktywnie szukasz stałej partnerki - i jeśli taki układ jej pasuje, to w porządku, możecie go ciągnąć dalej, albo rezygnacja z randkowania dopóki jesteście w związku. Dlaczego nie masz innej, "lepszej" kobiety? Z kilku powodów. Po pierwsze, na co dzień nie masz styczności z kobietami. Skoro pracujesz na ochronie, to pracujesz w pojedynkę, ewentualnie widujesz od czasu do czasu innych mężczyzn. Po drugie, jesteś już w trochę niekorzystnym wieku. 40-letni facet oczywiście nadaje się do ożenku, ale kobiety w jego wieku czy nawet ciut młodszym albo są zamężne, albo rozwiedzione i/lub z dziećmi (co, nie wiem jak Tobie, ale często wielu facetom nie odpowiada), albo są same, ale w męskich oczach mają jakąś "wadę" (np. nie są pięknościami, mają problemy zdrowotne itp.). Z kolei dużo młodsze kobiety, wybacz, ale nie polecą na 40-latka, który nie ma odpowiedniego statusu i pieniędzy. Przechwałki markowymi ubraniami niczego tu nie zmienią. Po trzecie, niepełnosprawność typu P-02, czyli, zgodnie z definicją "choroby psychiczne, w tym m.in. zaburzenia psychotyczne, zaburzenia nastroju począwszy od zaburzeń o umiarkowanym nasileniu, utrwalonymi zaburzeniami lękowymi o znacznym stopniu nasilenia czy zespołami otępiennymi", są dla kobiet wielką czerwoną flagą. Przykro mi. Kobiety szukają w związku bezpieczeństwa i stabilizacji, w przypadku chorób psychicznych trudno mówić o możliwości spełnienia tych warunków, nie mówiąc o tym, że powstaje obawa, że choroba może być dziedziczna i wasze dzieci bądź wnuki również będą chore. Chciałabym Cię pocieszyć, że na pewno znajdziesz bratnią duszę, ale... no nie wygląda to dobrze.
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane