Jump to content

krótkie spodenki a wychowawca

rozowapomadka

Recommended Posts

rozowapomadka
Posted

moja wychowawczyni zabrania nosi krótkich spodenek . Kupiłam sobie takie fajne i chciała bym je założyć . Co odpowiedzieć nauczycielce jeżeli będzie się czepiała

Posted

Jeśli wychowawcza zabrania nosić krótkie spodenki, czy też spódniczki - uszanuj jego wolę.

W moim liceum, kolegę skrytykował dyrektor, że nosi szerokie dresowe spodobnie, również zabronił ubierać się w ten sposób. Niektórzy nauczyciele nie uznają pewnego stylu ubierania, trzeba się z tym pogodzić.

Szkoła to nie wybieg dla modelek - pamiętaj. Krótkie spodenki moim zdaniem nie są stosownym ubraniem do szkoły.

Posted

W ogóle krótkie spodenki raczej nie nadają sie do szkoły chyba, że jakieś eleganckie i do tego np. rajstopy ciemne czy coś:)

Ale jeśli nie pokażesz gołych nóg to chyba nie powinno być problemu:)

A spódniczki to troche przesada... znaczy rozumiem żeby to nie były takie gdzie widać połowę pupy, jednak takie przed kolanko lekko mogę na pewno być:)

U mnie w liceum też zabraniali na prawdę dużo a wszyscy nosili co chcieli. Jedynie dyrektor czepiał sie o dekolty i zbyt bujny zarost chłopców.

A gdyby co to zapytaj sie wychowawczyni co sie jej takiego nie podoba? i niech poda konkretny powód dlaczego nie można nosić takich rzeczy skoro nic nie pokazujesz. Z tym sposobem, który ci podałam jednak nie powinni sie czepiać.

Posted

Są czy nie, niestety, denerwujący jest fakt, że nauczyciele chcą w to ingerować. Czy wychowawczyni myśli, że dzięki temu zapunktuje to w postaci nie-noszenia krótkich spodenek w ogóle?

Sam będę pedagogiem niedługo i nie wydaje mi się, aby dobrym sposobem był zakaz. Wychowawca nie może w żaden sposób zabronić Ci noszenia czegokolwiek. Jest mundurek w postaci koszuli? Masz go? To nie ma prawa słowa powiedzieć na temat czegokolwiek innego. Masz więc osobisty wybór - narazić się wychowawcy i nosić to co chcesz, lub pokazać wychowawcy, że to on ma rację i nie nosić tego co chcesz.

Wszystko ogranicza się do tego czy chcesz mieć spokój w szkole, lub czy chcesz być bardziej niezależna.

Posted

Szkola to nie wybieg, co nie oznacza, ze trzeba sie ubierac szytwno i tak jak wzsyscy, to jest niezdrowe i nienormalne. Jesli Twoja wychowawczyni twierdzi, ze spodenki nie sa odpowiednim ubiorem do szkoly ma narąbane we lbie, ale jesli statut szkoly rowniez tego zabrania nic nie poradzisz.

Posted

U mnie w szkole jak widzę nauczyciele są wyrozumiali. jednak myślę, że jak zabroniła to może lepiej to uszanuj. Nie będziesz miała problemu. Krótkie spodenki możesz założyć gdzie indziej, a do szkoły możesz ubrać coś innego, jednak zawsze możesz pod spodenki ubrać leginsy, które są modne.

Posted

W większości szkół są teraz takie zasady. U mnie też tak było. Dyrektor zrobił jazdę mojemu koledze, gdy ubrał krótkie spodenki, o dziewczynach nie wspominając. Szkoła to nie rewia mody, ale można ubrać się szykownie a zarazem skromnie i wyglądać super.

A spodenki będą na wypady z przyjaciółmi i na wakacje (;

Posted

Zasady które pozostały z komuny dla niektórych "głupie" dla innych dobre no bo w sumie po co się obnażać swoją zbytnią nagością w szkole ? Żeby zaimponować jakimś chłopaką ? Równie dobrze możesz to zrobić po szkole.

Posted

Ale kto tu mowi o jakiejkolwiek nagosci? Wiekszosc krotkich spodenek nie ma z tym nic wspolnego. Robimy z dzieci niewolnikow? Nie lepiej, zeby ludzie czuli sie w szkole dobrze? Wtedy i o wyniki latwiej, wiecej sie chce gdy samopoczucie lepsze, gdy masz poczucie gnojenia i tego, ze jestes tu nikim i nic nie mozesz, masz sie uczyc i zamknac gebe na klodke zyc sie odechciewa. Moje byle liceum bylo naprawde dobre, wyniki z matur byly jednymi z lepszych w wielkopolsce a jednak nikt tu nikogo na smyczy nie trzymal. Wiekszosc osob czula sie w szkole swobodnie i dzieki temu wszystko przychodzilo latwiej.

Posted

No to chcą, żebyśmy nosili habity zasłaniające całe ciało, widoczne tylko oczy :lol:

Przez ponad pół roku chodzę w spodenkach (lansuje się, bo mam umięśnione nogi :lol:) nie lubię spodni, kiedy tylko mogę ich unikam. Jakby mi dyrektor lub nauczyciel zakazał takiego ubioru, to spotkałby się z moją ripostą - oburzenie + wyzwiska + szydzenie z ubioru dyrektora/nauczyciela i wtedy oczywiście zmiana szkoły i uprzykrzenie życia jemu/jej. :lol:

Posted

Ravb, nie wiem co Ci napisać... Pokazujesz tylko jak głupio byś postąpił. Wyzwiska i obrażanie kogoś ubioru? To Twoja droga? Ten człowiek, nauczyciel, jest osobą, która poświęciła lata żeby móc później takich głupców jak Ty uczyć życia. Okaż odrobinę wdzięczności, nawet jeżeli nie zgadzasz się z jego/jej zdaniem. To też człowiek, też jest omylny. Jeżeli szkoła zakazuje czegoś - ma ku temu powody. Ale żeby zaraz taką zemstę szykować? To wręcz idiotyczne.

Posted

To jest moja droga, jestem totalnie zdemoralizowany - oko za oko, ząb za ząb, zawsze odpowiadam na 'zaczepki' (jeżeli takie zwracanie uwagi można nazwać zaczepką, no ale jeden pies), tak się żyć nauczyłem i jest mi z tym dobrze. Pewnie już myślicie 'je*any prymityw zza buga' :lol:

Nikt nie może mi zakazać mojego ubioru, żyjemy w demokratycznym państwie, nie? A jak nie pasuje, to zmieniać ustrój, wtedy się ustosunkuje do niego.

Posted

Moim zdaniem nauczyciel nie powinien ingerować w tow jaki sposób jesteś ubrana. Strój do szkoły to temat w którym nigdy nie znajdzie się porozumienia jeśli zbierze się większa garstka osób, zawsze którejś z nich nie będzie coś pasować. Każdy ma inny pogląd na to, jak powinno się nosić do szkoły. Ja jestem zdania, że każdy powinien nosić to w czym czuje się dobrze. Bojówki, dres, spódnica, spodenki - bez znaczenia, ważne, żeby podobać się sobie. Poza tym - nadal mamy lato, temperatury sięgają dwudziestu - trzydziestu stopni, dlaczego uczniowie mają gotować się w długaśnych spodniach? Nie rozumiem zakazu.

Kiedyś na jednej z przerw podeszła do mnie pani dyrektor i zaczęła mnie szarpać za bluzkę krzycząc: - szkoła to nie jest miejsce do emanowania seksem!

Miałam na sobie bluzeczkę podobną do tej:

zdjecie-1-20-e237.jpg

Powiedziałam Jej wtedy to, co dziś przekazuję Tobie: - będę chodzić ubrana w tym w czym mi wygodnie, bez znaczenia czy to się komuś podoba czy też nie.

Obniżone sprawowanie, to, tamto i inne sprawy, ale od tego momentu nikt nie zwrócił mi uwagi odnośnie mojego stroju.

Moim zdaniem zabranianie komukolwiek czegokolwiek to głupota.

Mam nadzieje, że w końcu założysz te spodenki. ;)

Posted

Jestem zdania, że nikt nie powinien zarzucać nam tego, jak mamy się ubierać. Na Twoim miejscu spokojnie wskoczyłabym w te spodenki, a jeśli ktoś zwróciłby mi uwagę, to wystarczy powiedzieć, że chodzę w tym, w czym czuje się dobrze, a nie w tym w czym chcą mnie widzieć inni.

Posted

Mam nieco inne zdanie na ten temat. Uważam, że, owszem, możesz nosić te spodenki, ale wyłącznie po szkole. Zdanie wychowawcy należy uszanować. Myślę, że dobrze wie, co mówi i nie są to jedynie jego widzimisię. Poza tym - Twoja niezależność na pewno na tym nie ucierpi, Rożowa pomadko. (;

Posted

Polska to wolny kraj dlatego nauczyciele ktorzy mają cos do mojego wygladu czy ubioru mogą mnie w dupe pocałowac. Jestem dorosły i to mój wybór co sobą prezentuje. Szkół jest wiele... Nauczyciel powinien ograniczyc sie do swojej roli.Czyli edukować.

Posted

Przeczytaj statut szkoły, na pewno jest dostepny na stronie internetowej albo w sekretariacie. Jeśli nie będzie tam zapisu odnośnie krótkich spodenek, wydrukuj tę stronę/skseruj ją i następnym razem pokaż wychowawczyni.

Ale osobiście śmieszą mnie wypindrzone małolaty w króciutkich spodniczkach i spodeneczkach w szkole. U mnie niby jest rygorystyczny zapis w statucie, ale każdy chodzi jak chce ; jest masa lansu - choc takich pokazujacych dupę jest akurat niewiele... bardziej dredy czy kolczyki - a czy ktoś zwraca uwagę to już zależy konkretnie od nauczyciela. Jeśli ta osoba dobrze się uczy to raczej nie ma problemu. Wyrob sobie opinię dobrej uczennicy ;)

Zauważ,że możesz być gorzej odbierana przez nauczycieli przez taki stroj. Będziesz się po prostu rzucać w oczy! A to jak sama wiesz może spowodować wyrywanie do odpowiedzi i takie tam... :-).

Zastanow sie czy warto.

No chyba ze te spodenki sa mniej wiecej do kolan. Wtedy nie widze problemu raczej,chyba ze jest to bardzo rygorystycznie przestrzegane ;>

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• wardrum
    • yiliyane
      Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
    • yiliyane
      Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
    • yiliyane
      Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
    • yiliyane
      Powody, dla których kobiety zwykle wybierają starszych mężczyzn są te same od tysięcy lat. Starszy mężczyzna jest dojrzalszy i lepiej sytuowany niż rówieśnik/młodszy mężczyzna. W przeszłości nacisk był kładziony bardziej na majątek, obecnie, mam wrażenie, na dojrzałość. Ale to jest pewna generalizacja. Nie każda kobieta wybierze starszego mężczyznę. Od każdej reguły są przecież wyjątki. A od tej - w dzisiejszych czasach - mam wrażenie, że jest całkiem sporo wyjątków.
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane