Jump to content

Komunizm

hamburg

Recommended Posts

Posted

Był juz ten temat. Ale przed roku wiec nie wypada odgrzewać :wink:

Co myslicie o tym ustroju :?: Co myslicie o tych dzieciakach w koszulkach z Che Guevarą :?:

KathrinVonHexe
Posted

pozerstwo lub bezmyślne zachowanie. różnie bywa.

Posted

ja mysle ze jak kolega ma to i ja. Nie wiedza o co chodzi a zakladają. Raz pani na polskim sie spytała takiego typa w klasie czy wie kto to był. Ale nie jesty nie wiedział.

KathrinVonHexe
Posted
Raz pani na polskim sie spytała takiego typa w klasie czy wie kto to był. Ale nie jesty nie wiedział.

nawet nie kojarzą z jakiego był kraju. tragedia. niestety tak jest, było i będzie,że młodzież nosi np/ koszulki z różnymi napisami, obrazkami itp bezmyślnie.

Posted

Komunizm był najgorszą rzeczą jaka mogła się przydarzyć... Z własnego doświadczenia wiem niewiele ale wystarczy mi to na tyle aby nienawidzić komuchów... Za to co zrobili Polonii....

Posted

Jak łatwo zauważyć, w Polsce Che Guevara wciąż uważany jest za romantycznego bojownika o wolność i sprawiedliwość (wolność dla swoich i, oczywiście, sprawiedliwość "społeczną"), szczególnie wśród młodych ludzi. Młodzi przeważnie są niewyedukowani co do prawdziwej historii życia i działalności tego bandyty, ale czego wymagać po państwowych szkołach? No, a socjalizm i lewica trzymają się w kraju mocno i wciąż zatruwają umysły wielu ludzi. Być może poniższy tekst pozwoli choć trochę odbrązowić wizerunek Che.

Che Guevara w Krainie Wiecznych

Posted

Komunizm? Dla mnie, jak dla wiekszosci sprawa jest oczywista. Ustroj polityczny, bedacy eksperymentem na wielka skale, ktorego negatywne skutki nie moga byc usprawiedliwione w najmniejszym stopniu. Poza atrakcyjnymi, utopijnymi zalozeniami nie mial w sobie stron pozytywnych. Oby upadl raz na zawsze wraz z rezimem w Korei Polnocnej. Oby jak najszybciej.

Co do Che, to 90% osob, ktore nosza jego wizerunek nie ma pojecia kim byl. Stal sie elementem popkultury. Paradoksalnie po smierci stal sie pozywka komercji.

Posted

Taka rozmowa u mnie w domu była zachwalajaca komunizm wywiazała sie od tego ze chca wyrzucic4 pancernych bo to propaganda. I ciotka i rodzice zaczeli swoje "teraz wszystko co komunistyczne chca wywalic" " za komuny było lepiej" i jeszcze bylo cos o pomnikach komunistycznych. Zachcialo mi sie smiac. Bo ludzie z tego okresu wynosza tylko dobre wspomienia nie dziwie sie ze złe bo o tym chca zapomniec i pamietaja dobre. Gdzies dobrze slyszałem. Nie było chleba była propaganda. Wracajac do tego co z poczatku pisałem chcialem sie zapytac "ciekawe jak reagowalibyscie jak powstał by pomnik Hitlera", juz nie chcialem zaczynac klótni z rodzicami znaja moje poglady, mojego debilnego brata ktory mysli ze Konkwista to metal typu metalicka heh ;) Matke mam ktora mysli ze rasizm jest tylko w jedna strone. Ojca ktory jak sobie % to pytam mnie sie ilu zydow pobiłem. Ale mimo wszysko i tak wisi u mnie w pokoju czacha SS, falanga, celtycki krzyz ;) .

Posted

Zapytaj sie mojego taty co to jest "komunizm"

Nakrzyczy na Ciebie i wyrzuci Cię z mieszkania że wypowiedziałeś to słowo :D

Już sie od niego nasłuchałam , więc nie moge mieć innego zdania

KOMUNIZM = ZłO

Posted

mnie aressywka bierze jak widze takie koszulki bluzy z tym che guewara cccp itp komunistyczne ścierwa :!: :!: :!: :twisted:

czerwone pająki tfu fuuuj bleee :!: :!: :!: :twisted:

Hamburg to Masz Fajny Pokój :D

Posted

Na początek pragnołbym zauważyć, że "komunizmu" nigdy nigdzie nie było (i raczej nigdy nie będzie), a to co tak szumnie nim nazywacie to tgz. "realny socjalizm".

Co do ludzi noszący różnego rodzaju koszulki, to najczęściej dlatego, że im sie podoba, albo są trendy, a niedouczenie robi swoje.

Posted

mogę się tylko śmiać z takich ludzi :lol:

Posted
Na początek pragnołbym zauważyć, że "komunizmu" nigdy nigdzie nie było (i raczej nigdy nie będzie), a to co tak szumnie nim nazywacie to tgz. "realny socjalizm".

najpierw był komunizm potem realizm

Hamburg to Masz Fajny Pokój

mam przegleslony sierp i młot jeszcze 8) To wszystko na szalikach oczywiscie ;)

Posted

okropnie mnie wkurza, kiedy dzieciaki wychowane w duchu 'patriotycznej demokracji' mówią jaki to komunizm był be, fuj i w ogóle obleśny.

Posted

Komunizm w swoich założeniach był dobry. Jeżeli założeniem było to, żeby wszyscy mieli to samo, wszystkim żyło się jednakowo dobrze i wszyscy byli równi, to ja mówię, że to nie jest takie głupie. Problem w tym, że ludzka natura nie pozwala na zastosowanie takiego systemu. Przecież ludzie między sobą lubią konkurować i się wywyższać, więc taki system nie ma pokrycia.

Ale po tych wszystkich latach w Polsce socjalizm źle się kojarzy, szczególnie młodym. Ja uważam, że nie może być państwa bez sfery socjalnej. Nie można ludzi zostawić samych sobie. Bo jeżeli tak zrobimy, to żebraków proszących na parkingu o kilka zł będzie więcej niż jest teraz.

Posted
okropnie mnie wkurza, kiedy dzieciaki wychowane w duchu 'patriotycznej demokracji' mówią jaki to komunizm był be, fuj i w ogóle obleśny.

no mam podobny problem wnerwia mnie ze ludzie odrzucaja nazizm mowiac jaki on jest zły i be :lol: chociaz nie zyli nigdy w tych czasach :lol:

Po twoim poscie i pospisie widac ze anarchia = komunizm u tych drugich nie bedziesz mial nigdy wolnosci ale Ty i tak jestes zafascynowany nimi.

P.S Karl Hess to był brat Rudolfa Hess :?:

[ Dodano: Sro Lut 28, 2007 16:37 ]

to ja mówię, że to nie jest takie głupie.

ja mowie ze to glupie bo to nie mozliwe

Problem w tym, że ludzka natura nie pozwala na zastosowanie takiego systemu.

zaprzeczasz sam sobie i jestes niezdecydowany

Ja uważam, że nie może być państwa bez sfery socjalnej.

jak to wywnioskowałes ???

Agnieszka1991
Posted

Wystarczy spojrzeć na postać Stalina czy Lenina i wszystko wiadomo...założę się, że starsi ludzie mieliby w tym temacie wiele do powiedzenia.

Posted
no mam podobny problem wnerwia mnie ze ludzie odrzucaja nazizm mowiac jaki on jest zły i be

widać jaki jesteś ograniczony. zapytaj babcie, dziadka, mamę i tatę czy lepiej im się żyło za komunizmu czy teraz.

nie mówię, że sam jestem komunista z przekonania, ale nie jestem także demokratą. ;x

Po twoim poscie i pospisie widac ze anarchia = komunizm u tych drugich nie bedziesz mial nigdy wolnosci ale Ty i tak jestes zafascynowany nimi.

anarchia i komunizm niezwykle rzadko mają ze sobą jakieś powiązania, więc udowadniasz tym tylko swoją ignorancję i nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz co do tej wolności.

Posted

ja sie pytałem i ani za komuny ani za czasów demokracji sie lepiej nieżyje nieżyło i niebędzie żyć :twisted: Narodowy Socjalizm Jedna Droga Dla Kraju :!: :!: :!:

Posted
widać jaki jesteś ograniczony. zapytaj babcie, dziadka, mamę i tatę czy lepiej im się żyło za komunizmu czy teraz.

no wiec moj dzidek, babcia nie byli w parti wiec smiało sie zapytam. Babcia sama obowiadala ze jak dziadek był w wojsku to panstwo ich olało i nie pomoglo w wychowawaniu dzieci. Tak jak teraz np. Nie dziw sie ze ludzie zyjacy 50 lat gdzie za kazdy kawał o partji mozna isc do wiezienia. Nie dziwie sie ludziom ze pamietaja z tych czasow najlepsze wspomienia. Moi rodzice sa z wioski i powiedz mi drogi kolego czemu panstwo nie pomoglo w zdobyciu magistra jak jak teraz sie dzieje gdzie kazdy ma równe szanse na zdobycie czy z wioski czy z miasta . Jak zyło sie lepiej czemu tego nie było :?: Czemu była zywnosc na kartki :?: Jak komuna była super to czemu padła :?:

anarchia i komunizm niezwykle rzadko mają ze sobą jakieś powiązania, więc udowadniasz tym tylko swoją ignorancję i nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz co do tej wolności.

to jak wylumaczysz anarchokomunizm ???

Posted
no mam podobny problem wnerwia mnie ze ludzie odrzucaja nazizm mowiac jaki on jest zły i be chociaz nie zyli nigdy w tych czasach

Nie jesteś za komuną, dlaczego? Skąd możesz wiedzieć jak żyło się w tamtych czasach?

zaprzeczasz sam sobie i jestes niezdecydowany

Poczytaj dokładnie, to może zrozumiesz. Sama wizja systemu jest jak najbardziej słuszna, jednak nie ma ku temu warunków. Tak samo jak system w którym nie ma złodziejstwa i bandyctwa też byłby dobry. Nie trzebaby przeznaczać funduszy na zabezpieczenia, zamki w drzwiach, opłaty z tytułu kradziezy samochodu. Co z tego skoro, to jest niemożliwe z powodu ludzkiej natury?

jak to wywnioskowałes ???

Normalnie. W każdym państwie powinna być sfera ochraniająca słabszych i tych którym podwinęła się noga, aby mogli stanąć na nogi i zacząć jeszcze raz.

Babcia sama obowiadala ze jak dziadek był w wojsku to panstwo ich olało i nie pomoglo w wychowawaniu dzieci

Faktem jest jednak, że emerytury i renty dla rolników powstały za czasów komuny. To zapewniło ludziom na wsi jako-taką starość.

Moi rodzice sa z wioski i powiedz mi drogi kolego czemu panstwo nie pomoglo w zdobyciu magistra jak jak teraz sie dzieje gdzie kazdy ma równe szanse na zdobycie czy z wioski czy z miasta

Jakby należeli do ZMP to by mieli większe szanse :lol: A teraz to inaczej? Masz wykształcenie i robisz karierę w np. banku. Co z tego, że jesteś zdolny i perspektywiczny, skoro żeby zasiąść na wyższym stołku musisz mieć poparcie. Żeby takie poparcie mieć często trzeba być również partyjnym, lub być jak Ci niezależni kandydaci na radnych popierani przez Lewicę i Demokratów - to jacy oni niezalezni?

Czemu była zywnosc na kartki

Bo wielki brat - ZSRR przejmował to co wyprodukowaliśmy :D

Jak komuna była super to czemu padła

Bo komuna nie była super. Jednak wcale się nie dziwię np. byłym pracownikom PGR, że marzą o dawnych czasach. Im było wtedy lepiej.

Ja bym nie chciał powortu do tamtego systemu. Jak każdy miał swoje wady i zalety. Wad było jednak więcej, a może ustrój socjalistyczny nie wytrzymał konkurencji z kapitalizmem?

Posted
Nie jesteś za komuną, dlaczego? Skąd możesz wiedzieć jak żyło się w tamtych czasach?

kwestia kolegów :!: , i dziekuje im za to !!!

Poczytaj dokładnie, to może zrozumiesz. Sama wizja systemu jest jak najbardziej słuszna, jednak nie ma ku temu warunków. Tak samo jak system w którym nie ma złodziejstwa i bandyctwa też byłby dobry. Nie trzebaby przeznaczać funduszy na zabezpieczenia, zamki w drzwiach, opłaty z tytułu kradziezy samochodu. Co z tego skoro, to jest niemożliwe z powodu ludzkiej natury?

Czytajac NSDAPowska porpagande to samo by działo sie za Nazizmu . Trzeba byc jełopem(zgłos do moderatora) zeby dac wiare tym bredniom, nawet jak by były teoretyczne.

Faktem jest jednak, że emerytury i renty dla rolników powstały za czasów komuny. To zapewniło ludziom na wsi jako-taką starość.

cwierc wieku po wprowadzeniu "złetego okresu" kiedy w kapitalistycznych krajach były zaraz po wojnie :roll:

Jakby należeli do ZMP to by mieli większe szanse

mysle ze tak, byl przypadek wypadek pociagu z Warszawy do Ełku. Były to lipiec gorago jak diabli, i został wysłany do remontowania torow. Jakremontowane tory, moj wujek był kierownikiem ekipy remontowej. Był wiesz z fizyki metal w upale sie rozciaga. Po wykoanej pracy oni sobie popili jak to za PRL. I wykoleił sie pociag. Zgineło 9 osob i pare dziesiat zostało rannych. I zgadnij kto został winny ten co zlecił remont czy ten co go wykonywał. Kto poszedl siedzic 8 lat. Ten z partii czy bezpartyjny :?:

Posted

najpierw był komunizm potem realizm

Z tym w sumie moge się zgodzić.

Najpierw była idea, a realizacja jak to z ideami bywa wszystko wypacza kiedy w gre wchodzi czynnik ludzki.

[ Dodano: Sro Lut 28, 2007 22:17 ]

Akurat w kwestii czystych idei są bardzo blisko.

Posted
kwestia kolegów , i dziekuje im za to !!!

Może więc ludzie odrzucają nazizm dzięki kolegom i też im za to dziękują? Dziwi mnie Twój sposób myślenia. Raz się dziwisz, dlaczego ktoś nie lubi nazizmu, skoro nie żył w tamtych czasach, ale już jak sam nie lubisz komuny, to możesz jej nie lubić i Cię to nie dziwi, choć też wtedy nie żyłeś... .

Czytajac NSDAPowska porpagande to samo by działo sie za Nazizmu . Trzeba byc jełopem(zgłos do moderatora) zeby dac wiare tym bredniom, nawet jak by były teoretyczne.

A kto mówi, że daje temu wiarę. Czy ja chcę tworzyć taki system? Twierdzę, że założenia były bardzo dobre.

A skoro chcesz, żebym zgłosił do moderatora - proszę bardzo. Na Twoją prośbę.

I zgadnij kto został winny ten co zlecił remont czy ten co go wykonywał. Kto poszedl siedzic 8 lat. Ten z partii czy bezpartyjny

Nie wiem. Pewnie bezpartyjny. To też nikt nie ukrywa, że opłacało się za komuny należeć do takiej czy innej partii - ugrupowania państwowego.

Posted
Może więc ludzie odrzucają nazizm dzięki kolegom i też im za to dziękują? Dziwi mnie Twój sposób myślenia. Raz się dziwisz, dlaczego ktoś nie lubi nazizmu, skoro nie żył w tamtych czasach, ale już jak sam nie lubisz komuny, to możesz jej nie lubić i Cię to nie dziwi, choć też wtedy nie żyłeś...

Gdzie napisalem ze ejstem nazi :?: Moze antykomunizm jest nazistowki :?: Mnie smieszy to ze ludzie maja argument na tych co mówia ze za komuny było zle pytaja sei wlasnie"skad wiesz jak nie zyles w tych czasach" to ja sie moge chyba zapytac skad wiedza ze za nazizmu było zle skoro wtedy nie zyli. I wtedy do nich zaden argument nie przemowi ze nie jestem nazistą.

A kto mówi, że daje temu wiarę. Czy ja chcę tworzyć taki system? Twierdzę, że założenia były bardzo dobre.

Bardzo dobre ale utopijne. Przeczytaj program kazdego ustoruju i stwierdzisz ze jest dobry.

Nie wiem. Pewnie bezpartyjny. To też nikt nie ukrywa, że opłacało się za komuny należeć do takiej czy innej partii - ugrupowania państwowego.

jak była ta cała rownosc czemu nie kazdy mial równy start z zyciu :?: