Jump to content

Zalety i wady miłości....

Misia3617

Recommended Posts

Posted

No właśnie...jakie waszym zdaniem są zalety a jakie wady miłości, zakochania się...bycia razem...

Posted

Miłość jest zaletą samą w sobie...

To, że nie jest się samotnym.

To, że jest ktoś, kto się zaopiekuje...

Mogłabym tak wymieniać bez końca.

A wady?

Chyba tylko lęk przed odrzuceniem i zdradą.

I kłótnie od czasu do czasu.

Guest Anonymous
Posted

Miłość to najgorsze uczucie, jakiego człowiek może doświadczyć. Wiąże się z przywiązaniem, poczuciem odpowiedzialności.

Trzeba uczyć się akceptacji, tolerancji, umiejętności dyskutowania bez używania obelg, kompromisu, zaufania. Mało tego! Trzeba nauczyć się żyć ze świadomością przywiązania do drugiej osoby. Trzeba liczyć się z tym, że nie możemy zawieść "tego kogoś".

Prze*ebane.

Posted
Trzeba nauczyć się żyć ze świadomością przywiązania do drugiej osoby.

Tego chyba nie trzeba się uczyć, to poprostu się pojawia i jest ;)

Zalet miłości jest wiele. Bardzo ludzkim uczuciem jest kochać. Dla mnie wielki plusem i zaletą jest to, że ta druga osoba zawsze jest przy Tobie, cokolwiek złego/dobrego/ na pozór nic nie znaczącego by się działo.

Wadą jest zdecydowanie to, że występują kłótnie, zdrady i wiele innych nieprzyjemnych rzeczy.

Jednak warto jest kochać, chociażby po to, by mieć kogoś komu można powiedzieć wszystko, włącznie z najskrytszymi marzeniami.

Guest Anonymous
Posted

askaa_, przywiązanie pojawia się i jest. Ale nie wszyscy są prawdopodobnie Tobą :D i muszą się nauczyć żyć z tą świadomością. Że z momentem, gdy "pojawiło się i jest" owe przywiązanie, stracono swą niezależność.

Czyż nie tak?

Posted
Ale nie wszyscy są prawdopodobnie Tobą

Nigdy bym na to nie wpadła ;)

z momentem, gdy "pojawiło się i jest" owe przywiązanie, stracono swą niezależność.

Zakochana osoba raczej chce 'tracić niezależność' i liczyć się z drugą osobą, bo jest to element miłości-poświęcenie własnego siebie dla ukochanego człowieka. Dla szczęśliwie zakochanych jest to przyjemność.

Piszę to, co sama przeżywała, być może zbyt uogólniam.

Guest Anonymous
Posted

askaa_, uogólniasz, dlatego posunęłam się do tej przebrzydłej ironii.

Ktoś zakochany niekoniecznie chce stracić swoją niezależność ;) A miłość dla każdego ma inną definicję, a co za tym idzie składa się z innych elementów.

A dla nieszczęśliwie zakochanych to nieprzyjemność. I co teraz? Ślepy zaułek.

Nie sprowadzaj wszystkich do swojej sytuacji i toku myślenia.

Posted
A dla nieszczęśliwie zakochanych to nieprzyjemność.

Skoro są nieszczęśliwie zakochani nie muszą nic podporządkowywać innej osobie, bo ta (o ile dobrze rozumiem pojęcie nieszczęśliwej miłości) nie jest odwzajemniona, więc taki 'obowiązek' na nich nie spoczywa. W taki przpadku zakochanie a podporządkowanie to dwie inne sprawy.

Nie sprowadzaj wszystkich do swojej sytuacji i toku myślenia.

Ani mi się śni. Jak już wspomniałam

Piszę to, co sama przeżywałam
Guest Anonymous
Posted

askaa_, nie zgadzam się z Tobą.

Incomprehensible
Posted

Zalety jakie są, myślę, że każdy wie i dla nikogo nie stanowi to tajemnicy.

Jeśli chodzi o wady, to na pewno odcięcie się od świata (bo całym światem automatycznie staje się ukochana osoba), liczne poświęcenia (których wtedy się nie postrzega tak, jak mając "trzeźwy umysł"). Często wraz z miłością pojawia się też chora, wręcz wyniszczająca zazdrość.

Jest jeszcze jedna cecha: "ja" można zamienić na "my". Ale nie wiem, czy to wada, czy zaleta. Dla indywidualisty, samotnika - wada. Dla kogoś, kto nie umie żyć bez ludzi - zaleta.

Posted

Zalety:

- jest ktoś, komu możesz powiedzieć o wszystkim. o problemach i radościach,

- masz kogoś, kto oferuje Ci swoje ramię, byś mogła się wypłakać do woli, kto przytuli i pomoże,

- jest ktoś, dzięki komu chce Ci się żyć, z kim spędzasz najpiękniejsze chwile swojego życia, komu możesz zaufać, zawierzyć i dać całą siebie,

- jest ktoś, dla kogo jesteś najważniejsza i kto skoczy za Tobą w ogień, gdy zajdzie taka potrzeba,

- jest ktoś kto Cię obroni, kto poda pomocną dłoń,

- jest ktoś z kim możesz patrzeć w chmury i zgadywać ich wciąż zmieniające się kształty,

- jest ktoś dla kogo jesteś najpiękniejsza i dzięki komu czujesz się wyjątkowa,

- jest ktoś kto daje Ci ciepło,

- masz przyjaciela, uśmiech na twarzy i bolący ze śmiechu brzuch.

Można by wymieniać bez końca.

Wady?

- lęk przed rozstaniem,

- sporadyczne kłótnie i nerwy.

Posted

Ja uważam, że prawdziwa miłość jest piękna i nie ma żadnych wad, wiadomo, że jekieś sprzeczki i kłótnie będą się zdarzać ale zawsze jest tak- nie tylko w miłości, że czasem bywa ciężko. Jednak miłość to piękne uczucie i nie ma piękniejszego na świecie :wink:

Posted

Miłość jest pieknym uczuciem. I zwykle są same zalety, jeśli mówimy o prawidzym uczuciu. Ja bez miłości nie umię życ :)

wadami miłości jest zazdrość. A zalet pełna masa :) zresztą poprzednicy wymienili ich już bardzo dużo :)

Posted

ja chciałabym dodać do wad, że jeśli kocha się bez wzajemności to chyba największa przykrość i szkoda. a z zalet to przychodzi mi na myśl oparcie w drugim człowieku, ta świadomość ze kochana osoba zawsze jest przy nas gdy tego potrzebujemy.

Posted

Zaletą jest to, że świat wydaję się piękniejszy. Że poranki nie są samotne. Że ktoś przynosi ci kawę do łóżka. Że masz kogoś, komu ufasz, kto gdy będziesz go potrzebowała, zjawi się u twojego boku.

Wada to uzależnienie, które narasta. Potem trudno nam żyć bez tej osoby. Wada to to, że miłość łatwo oszukać, że przemija, że ... że niesamowicie boli, kiedy jej zabraknie.