Jump to content

przyciagaja sie podobienstwa czy przeciwienstwa ?


OnaZakręcona

Recommended Posts

OnaZakręcona
Posted

Tak jak w temacie.

Myślę, że jedno i drugie i że tak do końca ani jedno ani drugie.

Na pogadanie, czy bliższe poznanie się, to ten ktoś kto myśli podobnie jak ja, kto postępuje jak ja, ale tez z osobą która posiada cechy zupełnie odmienne niż ja.

Tak więc. . . Pociąg do tego co podobne, i pociąg do przeciwieństwa.

Pociągają mnie przeciwieństwa a żebyśmy mogli się wzajemnie dopełniać.

Z psychologii wiem że osoby które żyją w dopełniających się związkach, zwłaszcza jeśli jest to związek partnera dominującego z partnerką uległą, są szczęśliwsze niż osoby związane z partnerem podobnym do siebie.

Tak wiec pytanie do was...

Czy bardziej pociągają nas ludzie podobni do nas, czy inni niż my ?

Link to comment
Posted

a to zalezy. w sumie można różnie na to patrzeć. szczerze mówiąc np na mnie nie ma na to reguły. mam chłopaka, z którym pod wieloma względami nie umiemy się dogadać, bo się różnimy. natomiast mam również przyjaciółkę, która jest podobna do mnie, mamy podobne zdania na różne tematy, zgadzamy się w naprawdę wielu kwestiach.

Link to comment
Posted

Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale patrząc wstecz, zdecydowanie moge powiedzieć że podobieństwa. Z przeciwieństwami nie umiem się dogadać (patrząc na ogół nie tylko na chłopaków).

Link to comment
Posted

Mnie przyciągają przeciwieństwa.

Właściwie od zawsze robię wszystko na odwrót, więc i przy wyborze partnera stawiam na przeciwieństwo. Oczywiście nie może być tak, że facet jest totalnie inny niż ja i dlatego nie mamy wspólnych tematów. Ale uważam, że świetnie jest, gdy partnerzy uzupełniają się wzajemnie.

Link to comment
Posted

Przeciwieństwa. Zdecydowanie. Jestem z chłopakiem, który jest różny ode mnie w zasadniczych sprawach, ale nie przeszkadza nam to tworzyć zgodnego związku. Dzięki Niemu uczę się innego patrzenia na świat i kompromisów. On pokazuje mi swój świat, a ja Jemu swój i w ten sposób zawsze jest interesująco ;)

Link to comment
Posted

mnie zawsze przyciągały przeciwieństwa....

słyszałam gdzies opinię że młodzi ludzie dopierwo początkujący w związkach do związku poszukują przeciwieńst, a juz ludzie chcący stworzyć dłuższy związek szukają kogoś podobnego do siebie

i z tym sie chyba zgodzę

Link to comment
Posted

Myślę, że związek z przeciwieństwami ma jak najbardziej szansę przetrwać. Właśnie przez to dopełnienie, przez możliwość nauczenia się niektórych rzeczy nawzajem, przez sztukę pójścia na kompromis.

Natomiast podobieństwa. Wiadomo, że lepiej rozmawia się z osobą o podobnych zainteresowaniach, charakterach itp. Ale nie jestem pewna, czy związek dwóch choleryków miałby szansę przetrwać na długim dystansie :]

Link to comment
Posted

przyciagaja sie jezeli sa soba nawzajem zainteresowani...

nie ma tutaj nic do gadanie jakies podobienstwo

Link to comment
Posted

ja bym to wypośrodkowała. zawsze znajdzie się coś wspólnego.

Link to comment
Posted
ja bym to wypośrodkowała

Musi znaleść się coś co łączy ludzi,prawda?

A to,że np więcej rzeczy jest innych to dobrze jak dla mnie. Nie ma się czym znudzić.

Mój chłopak to np moje całkowite przeciwieństwo i jakoś żyjemy razem. Wydaje mi się,że to też nas do siebie przyciąga w pewnym sensie. Coś nowego,co chcemy poznać.

Link to comment
Posted

siebie znam już dosyć dobrze, kusi co nieznane.

i chyba tyle na ten temat;]

Link to comment
Posted

raczej przeciwienstwa ;)

Link to comment
Posted

mnie się wydaje, że jeśli chodzi o przeciwieństwa i podobieństwa w związku to fajnie, jak jest tak, że podobni jesteśmy pod względem gustu muzycznego, jakiś takich cięższych decyzji, a jak różnimy się w szczegółach , np. sposobie postrzegania niektórych spraw, w tych rzeczach, gdy fajnie wypracowuje się razem kompromis. :)

Link to comment
Posted

Przeciwieństwa, bez dwóch zdań.

Podobieństwa wydają mi się po prostu nudne (zjedźcie mnie, no ale serio. -.-). Mój facet to moje totalne przeciwieństwo pod każdym, ale to każdym względem. I dzięki temu się poznaliśmy i ciągle mamy tematy do rozmów. No i jest się o co droczyć. ]: D

Link to comment
Posted

A ja właśnie czytałam wniosek psychologa, że przeciwieństwa są pociągające do czasu. Potem rodzą się konflikty. Jeśli facet jest bardszo męski a kobieta bardzo kobieca, nie nadają na tych samych falach i dochodzi do kłótni. Np. on jest jedyny racjonalny, ona jedyna emocjonalna. Nie rozumieją siebie nawzajem.

Zresztą to ciekawe, bo chodziłam ze swoim totalnym przeciwieństwem i nie mieliśmy kompletnie niczego wspólnego. I może to wina tego że nie potrafiliśmy się nawzajem uzupełniać, ale nie czułam się szczęśliwa.

Dlatego na dłuższą metę sprawdzają się właśnie podobieństwa. W związku w którym osoby mają dużo wspólnego, mniej dochodzi do konfliktów, nie trzeba wszystkiego przedyskutowywać. Fakt, że można się też zanudzić na śmierć, ale to już zalezy od osób, a nie od podobieństwa.

Link to comment
Posted

Przeciwieństwa, ale szanujące swoje poglądy :)

Link to comment
 • 11 years later...
WszyscyZginiemy
Posted

Myślę, że ciągnie nas do ludzi o podobnych zainteresowaniach i poglądach. Z nimi będziemy naturalnie mieli więcej tematów i łatwiej będzie nam nawiązać z nimi nić porozumienia. Dzielenie wspólnych kluczowych wartości i poglądów może dać nam nawet poczucie, że natrafiliśmy na tą bratnią duszę.

Jeśli chodzi o dynamikę grupy lub par myślę, że bardziej do siebie ciągną do siebie przeciwieństwa. Nie takie polarne, zupełne przeciwieństwa ale osoby stanowiące dla siebie dobrą przeciwwagę. W grupie najbliższych przyjaciół nie zdarza się, albo bardzo rzadko się zdarza, że składa się jedynie z tych głośnych, jedynie z cichych lub jedynie z odpowiedzialnych, a zwykle jest po jednym każdego. Rzadko też widuję długoterminowe pary gdzie oboje partnerów ma bardzo podobne charaktery. Sama jestem z facetem o bardzo różniącym się charakterze od mojego i nie wyobrażałabym sobie być z kimś, kogo charakter byłby nawet w połowie podobny do mojego.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • wardrum
  • yiliyane
   Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
  • yiliyane
   Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
  • yiliyane
   Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
  • yiliyane
   Powody, dla których kobiety zwykle wybierają starszych mężczyzn są te same od tysięcy lat. Starszy mężczyzna jest dojrzalszy i lepiej sytuowany niż rówieśnik/młodszy mężczyzna. W przeszłości nacisk był kładziony bardziej na majątek, obecnie, mam wrażenie, na dojrzałość. Ale to jest pewna generalizacja. Nie każda kobieta wybierze starszego mężczyznę. Od każdej reguły są przecież wyjątki. A od tej - w dzisiejszych czasach - mam wrażenie, że jest całkiem sporo wyjątków.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   7
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   3
  3. 3
   kasia_demańska
   kasia_demańska
   1
  4. 4
   Xantos
   Xantos
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  30 posts
  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  wardrum
  wardrum
  14 posts
  Gloria
  Gloria
  10 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  5 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  3 posts
  nunca
  nunca
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  48 posts
  yiliyane
  yiliyane
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  39 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  457 posts
  yiliyane
  yiliyane
  394 posts
  Gloria
  Gloria
  127 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up