Jump to content

Autorytety młodzieży - komentarz do sondażu Rzeczpospolitej

luxintenebris

Recommended Posts

luxintenebris
Posted

Obecną sytuację, w której znajduje się młodzież w zakresie kształcenia patriotycznego określiłbym jako równia pochyła, co ma bezpośrednie przełożenie na kierunek zmian politycznych w naszym kraju. Każdego roku prawa wyborcze otrzymuje nowy rocznik młodzieży, dla której czołowymi autorytetami są Kuba Wojewódzki i Jerzy Owsiak.

W wywiadzie dla ‘Wysokich Obcasów’ (GW,15.07.2006) podał Wojewódzki własną wykładnię patriotyzmu: „Patriotyzm współczesny to także bycie na Paradzie Równości nie dlatego, że jestem homoseksualistą, tylko dlatego, że wolność zgromadzeń obok wolności słowa to najjaśniejsze karty standardów demokracji. Tak jak ochrona mniejszości przed tabunem zdziczałej większości.

Posted

To wojewódzki jest homo czy nie? Bo ja już kompletnie nie rozumiem.

• 2 weeks later...
Posted

A co to ma do rzeczy, czy Wojewódzki jest, czy nie jest gejem?

Zgadzam się z jego definicją patriotyzmu. Patriota to osoba, która poważnie traktuje Konstytucję i jej zapisy. Wśród wartości wymienionych w Konstytucji jako priorytetowe dla społeczeństwa, przytoczyłabym w tym temacie choćby poszanowanie wolności i sprawiedliwości, dialog społeczny, poszanowanie i umacnianie praw obywatelskich i ich wspólnot (za Wikipedią).

Dla patrioty Konstytucja i jej zapisy powinny być święte. A czy są? Czy szanujemy wolność innych i prawo do bycia sobą? Do wygłaszania swoich poglądów na świat? Do choćby właśnie wolności zgromadzeń?

Dlaczego inny, znaczy gorszy?

Nie wiedziałam, że Wojewódzki to taki mądry człowiek, swoją drogą...

Posted

A Owsiak to zły wzór? ;

jako jeden z nielicznych ruszył dupe by coś dobrego zrobić yo!

Posted

O korzyściach dla siebie płynących z tego Owsiak nie wspomina już.

W sumie, w Polsce nie ma jakim oprzeć autorytetów, Big Cyc kiedyś śpiewał;

Anarchiści, Żydzi i wielbłądy..., młodzież znajduje oparcie w słowach raperów, gwiazdach mediów, które co sezon zmieniają się.

Posted

Owsiak, Wojewódzki i równia pochyła - niedorzeczne.

Choć jednak nie dziwi mnie taka interpretacja rzeczywistości przez dziennikarza w końcu to rzeczpospolita, woleliby widzieć w czołówce jakiegoś duchownego ;]

Nineku poza pokryciem kosztow woodstocku i badz co badz rozglosem to niby jakie?

Akurat te hmm "gwiazdy" wymienione w artykule trzymają sie pewnego poziomu całkiem długo ;]

Posted

Tyle dobrego dal dzieciakom, ze sadze, ze wypominanie mu wlasnych korzysci jest nie na miejscu.

Niestety dla dzisiejszej mlodziezy autorytetami staja sie ludzie nieodpowiedni, gownarzeria wyrasta na dorosla gownarzerie, ale to nie ich wina, winic mozemy ta cala mase oglupiajacych propagand szerzonych w mediach, wiekszosc mlodych predzej czy pozniej sie przed nimi ugina.

• 3 months later...
Posted

Młodzi, proszeni o wskazanie osoby publicznej, która prezentuje cenione przez nich cechy i poglądy, najczęściej wymieniali Jerzego Owsiaka (40 proc. wskazań), Kubę Wojewódzkiego (32 proc.), Szymona Majewskiego (30 proc.) i Wojciecha Cejrowskiego (27 proc.).

Może poza wyjaśnieniem pojęcia patriotyzmu trzeba by było i autorytetu?

Wojewódzkiego czy Owsiaka cenię za mniej lub bardziej wyszczegółowione Coś, lecz z pewnością moimi autorytetami nie są. Podobnie Cejrowskiego, do którego, z racji wykonywanego przez niego 'fachu', czuję zdecydowanie większą sympatię.

Tak, wiem, "Rzeczpospolita", publiczna ankieta, publiczni kandydaci, prasa, media, bla bla. Mimo to i tak nie mogę odrzucić od siebie po raz kolejny tej myśli, że za daleko owych autorytetów szukacie(-my), choć i tam (w mediach) można co nieco znaleźć. Jakkolwiek, ilośc głosów na 'tak', jako że "Mój ojciec jest moim autorytetem" jest chyba jeszcze bardziej przewidywalna, niż wyniki tej ankiety.

To dośc smutne, że owi ankietowani, którzy reprezentują jakby nie było i mnie, nawet odrobinę nie cofnęli się w historii, a tam to nie lada gratka szukać!

Głowić się mogę dniami i nocami, lecz chyba nigdy w życiu nie wpadnę na to, co tam robi Majewski.

Posted
Szymona Majewskiego (30 proc.)

jak taki niedorzeczny błazen może zostać autorytetem .. no chyba dla jego kretyńskich następców. Żal ..

Posted
To wojewódzki jest homo czy nie? Bo ja już kompletnie nie rozumiem.

A czy to jest ważne?

No tak.. Pomaga dzieciakom, ale sam żyje na poziomie i to jest błąd.. Przecież powinien żyć w jaskini bez prądu, wody i jeździć rometem.

młodzież znajduje oparcie w słowach raperów

A czy to jest złe?

Może panowie wymienieni jako ci, którzy zajmują miejsca w czołówce tej ankiety nie należą do moich osobistych autorytetów, ale obecność pana Owsiaka i Wojewódzkiego nie irytuje mnie. Boli mnie jedynie Majewski, no ale... życie.

Posted

Droga Walo, czy kierując się za autorytetem, który posiada sławę, ma gdzieś Twoje problemy i woli byś kupił jego kolejny produkt, niż zaczął szukać sensu w słowach, jest dobre?

Czy o wiele prościej by nie było utworzyć kręgosłup moralny, wskazać, gdzie leży granica miedzy kurestwem medialnym, a niesieniem przesłania.

Posted
czy kierując się za autorytetem, który posiada sławę, ma gdzieś Twoje problemy i woli byś kupił jego kolejny produkt, niż zaczął szukać sensu w słowach, jest dobre?

Ten, który chce znaleźć sens - znajdzie go.

A mówiąc, że ma gdzieś moje problemy to kogo masz na myśli?

Posted
dla której czołowymi autorytetami są Kuba Wojewódzki i Jerzy Owsiak.

Bo Ci co tak gadają to na pewno to wiedzą...

jak taki niedorzeczny błazen może zostać autorytetem .. no chyba dla jego kretyńskich następców. Żal ..

Tak samo jak Wojewódzki. Zrzynaniem tekstów z basha :lol:

Myślę, że prędzej niż nad krzewieniem patriotyzmu i autorytetów o młodzieży należy pomyśleć o kształceniu i systemie moralnym w ogóle. Inaczej to można urodzić nacjonalistyczne potwory.

• 1 month later...
Posted

mnie tam bardziej od Wojewodzkiego przeraza Cejrowski. to tak jak banda debili vs. banda zadnych krwi fanatykow. pociesza fakt, ze dla mlodziezy autorytety nie maja zadnego znaczenia, wiec zaglosuja i pojda dalej.

Posted

Cóż, autorytetami są teraz osoby medialne. Ja się temu wcale nie dziwię, bo głosno jest o nich wszędzie, są kolorowe i fajne. Postacie historyczne, wojskowi, profesorowie czy odkrywcy nie są promowani przez media, gdyż są nudni, nieatrakcyjni, bo nie robią 'show'.

Choć cieszy mnie ten Owsiak. Dużo dobrego robi bez tanich sensacji.

wolnaczeczenia
Posted

Cieszy mnie Owsiak i Cejrowski, nie dziwi popularność dwóch pozostałych błaznów i hipokrytów.

• 4 months later...
Posted
„Niech mi nikt nie mówi o patriotyzmie bzdur, niech mi nikt nie szafuje takimi słowami jak patriotyzm, kto nie widział, co się dzisiaj dzieje. To jest patriotyzm, że ludzie o 8 rano wstają by przyjść w zimną niedzielę i biegać.