Claudynka

Najlepsze szampony/odżywki do włosów.

Recommended Posts

Polecam Kallos : )

Szampony czy odżywki? Odżywkę miałam mleczną. Szampony są bez SLS? Z szamponów lubię alterrę bo ładnie pachnie i jest o dziwo wydajna. Chodzi mi teraz po głowie szampon arganowy z Kallos. A jak ktoś się chce szybko pozbyć uporczywego łupieżu to proponuję sięgnąć po saszetki z Elestabionem - ostatnio właśnie testowałam na swojej głowie i odpukać spokój mam w końcu. :)

Chciałąbym wam polecić serdecznie domowe sposoby na piękne włosy. Od dzieciństwa babcia zdradzała mi swoje sekrety, za co teraz jestem jej bardzo wdzięczna. ;)

Np. olejek rycynowy. Mam przetłuszczające się włosy, ale mimo to nakłądam go nawet na skórę głowy. I nie dość, że włosy stają się mocne, lściące i grube, to też i mniej mi się przetłuszczają. O, i co najważniejsze, rosną mi jak szalone. ;) Fakt, są też minusy, że takowy olejek bardzo trudno zmyć, czy też u niektórych przyciemnia włosy. Ale na to da się coś poradzić.

Oliwa, wcześniej wspomniania. Ona natomiast rozjaśnia włosy i wspanaile nawilża. Stosuję ją na przemian z olejkiem rycynowym. Ja sądzę, że olejowanie włosów jest cholernie ważne.

Co do ziół, stosuę aktualnie skrzyp polny. Płuczę nim włosy po każdym myciu i włosy są niesamowicie miekkie i puszyste. ;) Do tego wzmacnia jak olejek rycynowy.

Co dziennie piję pokrzywę. Na początku włosy trochę wydawały się sianowate, podobno dlatego, że się wzmacniały i rosło ich więcej. Po krótkim czasie stały się błyszczące i zdecydowanie grubsze.

Dużo się mówi też o jajku, który posiada proteiny. Często go stosuję w maseczce z oliwą, olejkiem rycynowym i połową soku z cytryny. Czasami dam też ocet. Nakładam taką papkę na włosy, owijam folią, następnie ręcznikiem i pozostawiam na godzinę. Natomiast samo jajko nałożone na moje włosy jako szampon sprawia, że sa bardzo sztywne i matowe.

Jakiś czas temu używałąm odżywki Dave do zniszczonych włósów. Jest świetna, ale moje włosy tarciły po niej świeżość szybciej, niż dotychczas. Używałam kosmetyków z Avonu, nie były jakieś nadzywczajne, aczkolwiek nie mogę o nich powiedzieć źle. ;)

Ah, i co ważne, dla pań, które farbują włosy. Warto robić to henną. Ja bardzo zachwalam sobie tę metodę. Są takie henny, które nie wysuszaja włosów-odwrotnie, poprawiają ich kondycje na długo i działają lepiej, niż odżywki. Fakt, że to nie jest jak farbowanie włosów farbą z drogerii, bo henna zajmuje na o wiele więcej czasu, ale chyba warto poświecić go trochę więcej. ;)

Tutaj wklejam link, henny Khadi. Ja osobiście używałam ją i bardzo sobie chwalę. ;)

http://zdrowie.helfy.pl/2009/01/farbowa ... sow-khadi/

Ostatnio znajomi polecili mi używanie jedwabiu Biosilku. Myślę nad jego kupnem, chodź nie jestem pewna, czy nawilży mi włosy, czy tylko wspaniale zmiękczy i nabłyszczy. A czy któraś miała doczynienia z tym jedwabiem? Może usłyszę wasze zdanie na jego temat? ;)

Poza tym, zamierzam dodać trzeci olejek do mojej kosmetyczki-olejek kokosowy. Podobno jest wspaniały i co najważniejsze-przepięknie pachnie. Niedługo postaram się wam opisać wrażenia po jego użyciu. ;)

Myślę nad jego kupnem, chodź nie jestem pewna, czy nawilży mi włosy, czy tylko wspaniale zmiękczy i nabłyszczy. A czy któraś miała doczynienia z tym jedwabiem?

Tam nie ma praktycznie jedwabiu. Są silikony, które wysuszą Ci włosy,. skoro stosujesz oleje to takie wynalazki nie są Ci potrzebne. Odkąd sama odstawiłam silikony i zabrałam się za oleje to włosy wyglądają lepiej niż po takich bombach silikonowych, które włosy wysuszają. Jeśli chcesz jedwab to kup sobie hydrolizowane białka jedwabiu. Takie "odżywki" jak Biosilk możesz stosować jako zabezpieczenie końcówek gdy prostujesz włosy, jedynie spójrz czy w składzie ma alkohol. Jeśli ma to nawet do tego się nie nadaje.

W szamponach i odżywkach drogeryjnych też unikaj silikonów oraz alkoholu - wtedy stosowanie olejów i innych naturalnych sposobów będzie w pełni dla włosów korzystne.

Używam oleju kokosowego z Vatiki. Zapach raczej nie jest kokosowy bo ma w sobie jeszcze inne dodatki (np. Amlę i coś tam z cytrusów co właśnie przebija zapach kokosa) i ja nie zauważyłam po nim spektakularnych efektów.

Do swojej kolekcji dokup sobie naftę kosmetyczną - efekty również super.

Z olejów możesz kupić sobie któryś z olejków do ciała z Aletrry, oliwkę z Hipp i Babydream (Rossman).

A co do mojego ulubieńca z odżywek to jest to żel hialuronowy albo 1% albo 1,5%. Nakładam go na włosy codziennie po umyciu, włosy wyglądają po nim cudownie, są miękkie i nawilżone. Nie puszą mi się (jak to przy kręciołkach) i są mocniejsze. Wcieram go też w skórę głowy by ją nawilżyć.

Tam nie ma praktycznie jedwabiu. Są silikony, które wysuszą Ci włosy,. skoro stosujesz oleje to takie wynalazki nie są Ci potrzebne. Odkąd sama odstawiłam silikony i zabrałam się za oleje to włosy wyglądają lepiej niż po takich bombach silikonowych, które włosy wysuszają. Jeśli chcesz jedwab to kup sobie hydrolizowane białka jedwabiu. Takie "odżywki" jak Biosilk możesz stosować jako zabezpieczenie końcówek gdy prostujesz włosy, jedynie spójrz czy w składzie ma alkohol. Jeśli ma to nawet do tego się nie nadaje.W szamponach i odżywkach drogeryjnych też unikaj silikonów oraz alkoholu - wtedy stosowanie olejów i innych naturalnych sposobów będzie w pełni dla włosów korzystne.

Dziękuję ci za rady. ;)

Używam oleju kokosowego z Vatiki. Zapach raczej nie jest kokosowy bo ma w sobie jeszcze inne dodatki (np. Amlę i coś tam z cytrusów co właśnie przebija zapach kokosa) i ja nie zauważyłam po nim spektakularnych efektów

Hmm. Może jednak nad nim pomyślę? Czyli ona ma taki zapach cytrusów, tak? A jak długo ten zapach się utrzymuje?

Ostatni post dodany 3 miesiące temu więc pora odkopać bo nie chce tworzyć nowego zbędnego tematu. Co prawda nie mam problemów z łupieżem czy przetłuszczającymi się włosami ale chciałbym jakiegoś lepszego szamponu niż tego co kupują rodzice. Jeśli Oni chcą niech mają sobie swój Ja natomiast chciałbym wybrać coś dla siebie. Jeśli chodzi o włosy to tak jak u każdego nastolatka - normalne, średnie włosy - czasem na żelu - boki na 6tce. Nie przetłuszczają się, bez skłonności do łupieżu. Myślałem nad Garnier Fructis - natomiast rodzaje typu (włosy normalne, włosy cienkie, włosy suche) mnie zmyliły. Może coś doradzicie czy po prostu brać co wpadnie w ręce i nie odstawiać scen? :P

Garnier Fructis jest jedną wg mnie z lepszych marek szamponów o odżywek a przy tym w korzystnej cenie. Jeżeli piszesz że nie masz żadnych problemów z włosami wybierz szampon do włosów normalnych :)

Ja stosuję bezsylikonową pielęgnację. Myję Facelle (płyn do higieny intymnej z Rossmana), odżywki np. Isana, Alterra oraz maski bingo spa, biovax i gloria ;)

Póki co to niezwykle dobrze sprawdza się u mnie Bio Wax. Cała seria do brązowych włosów.

Wcześniej zaopatrywałam się w sklepach fryzjerskich. Cenię sobie Joannę Professional. Szczególnie z proteinami jedwabiu. Moja fryzjerka poleciła mi także serie Sleek Line.

Ulubionyce maski: olejek kokosowy, Biovax Latte z proteinami mlecznymi, Biovax keratyna + jedwab, NaturVital Sensitive, poza tym bardzo lubię Ziaja intensywne wygładzanie, Rainforest WAX, Joanna z miodem i cytryną i Joanna jajeczna

Odżywki: Ziaja intensywne wygładzanie, Green Pharmacy eliksir ziołowy do włosów łamliwych, zniszczonych i farbowanych oraz Garnier Ultra Doux Awokado i masło karite

Co do szamponów przez długi czas miałam problem ze znalezieniem czegoś dla siebie bo a to jeden mi strasznie skórę głowy podrażniał, po innym włosy były przyklapnięte, jeszcze inny nasilał i tak już duży problem jakim jest dla mnie wypadanie, jednak ostatnio kupiłam szampon Garnier Ultra Doux Siła 5 roślin i póki co jestem bardzo zadowolona

Dobra kobiety, szukam dobrego szamponu na puszące się włosy. Strasznie mnie denerwują moje włosy bo po każdym myciu mam taką szopę że wyjść się nie da gdziekolwiek. A że lubię mieć dłuższe włosy i nie chce ścinać ich do takiej długości aby nawet po puszeniu wyglądały normalnie więc szukam czegoś dobrego ;)

Polecam odżywki z serii poniżej- włosy są błyszczące, gładkie i przyjemne w dotyku

jeżeli ktoś ma problem z matowymi włosami to również są bardzo dobre na ten problem

groupage-wella-professional-259997_0x440.jpg

Jestem w fazie testowania szamponu Isany do włosów rudych. Cena niewielka, więc w teorii niewiele się można spodziewać, ale jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że pozwoli dłużej utrzymać kolor po farbowaniu

Ja chwalę sobie szampon do farbowanych włosów z granatem i henną. bardzo dobrze utrzymuje kolor.

Na łupież polecam szampon bioderma, jest drogi ale skuteczny.

Jeśli chodzi o odżywkę to lubię syossa do włosów farbowanych

Odradzam szampon przeciwłupieżowy Ziaji

Miałem parę lat temu bardzo duże problemy ze skórą głowy, łuszczyła się strasznie i miałem duży łupież, zmieniłem szampon na Head&Shoulders i wszystko minęło jak ręką odjął, używam go do dzisiaj, może nie pachnie jakoś rewelacyjnie, ale jest bardzo wydajny i co najważniejsze moje włosy i skóra głowy czują się po nim bardzo dobrze :3

Jeżeli chodzi w włosy to przez długi okres czasu prostowałam je, przez co zniszczyłam je sobie trochę i zaczęły mi wypadać. Używałam wszelakich specyfików jednak teraz regularnie nakładam maskę z jajka. Jajko+olejek rycynowy+trochę soku z cytryny i odrobina miodu. Podobno to najlepszy sposób na wypadające włosy, także spodziewam się jakiegoś efektu. Jeżeli chodzi o odżywki i maski to całkiem dobra była ta:

henna-treatment-wax-odzywcza-maska-70g.jpg

oraz ta

2108537427489db580c0fe5.jpg

W tej chwili już ich nie używam, natomiast zaopatrzyłam się w odżywkę z jedwabiem. Nazwy teraz nie pamiętam, jak zerknę przy myciu to dopiszę ;) Używałam też samego jedwabiu do nabłyszczenia, polecam. Ostatnio fryzjerka poleciła mi też olejek arganowy. Także nabłyszcza i ładnie pachnie. Kosztuje około kilkunastu złotych, pewnie można będzie nabyć na allegro, mnie załatwiła to fryzjerka, więc nie wiem.Wygląda to tak:

i-milargan-argan-hemp-oil-olejek-arganowy-30-ml-mila.jpg

Jest to buteleczka bodajże 10 czy 15 ml.

I jeszcze jedna rzecz. Moja mama znalazła niedawno w internecie coś na temat laminowania włosów żelatyną. Wygooglujcie sobie jak to dokładnie wygląda. Aktualnie mam na włosach tą ciekawą miksturę, zobaczymy jaki będzie efekt. Moja mama poleca, są gładkie i lśniące włosy po tym :)

Ja od zawsze uzywłam garnier ultra doux, bylam zadowolona, ale p 3 latach wlosy sie przyzwyczaily. wie kupilam zestaw gliss kur do wlosów odwodnionych, cos okropnego, smalec na glowie, i długo po tym nie mogłam doprowadzic wlosów do porzadku. Kupiłam Joanne( bo farbuję joanna na rudy) do farbowanych wisniowy zapach sliczny wraz z odżywką i mgiełke z farmony jest teraz okej;-)

Moją odżywkę z Isany wycofali (nie wiem kto wpadł na tak durny pomysł skoro odżywka szła jak ciepłe bułeczki) i po przeczytaniu wielu opinii skusiłam się na odżywkę Garnier z olejem Avocado i masłem karite. Szampon z tej serii był tragicznie ciężki ale odżywka jest naprawdę świetna. Na razie musi mi zastąpić Isanę ale dalej bedę próbować innych odżywek. Kusi mnie zachwalana odżywka John Masters Organics Citrus & Neroli Detangler ale jak na razie nie posiadam zbędnych 80zł by dać tyle za buteleczkę tej odżywki.

0001L545853XJUP1-C116.jpg

Od długiego czasu używam takich kosmetyków NATURIA dla mężczyzn (m.in.szamponu i odżywki do włosów) i jestem z nich bardzo zadowolony :D

Ja od jakiegoś czasu używam szampon i odżywkę Garniera z olejkiem arganowym i żurawiną, jestem zadowolona głównie z odżywki, po której włosy są miękkie, gładkie, lśniące i bardzo miłe w dotyku. Co do szamponu to lubię też Syoss, efekt jest nawet prawie taki j.w, nawet bez odżywki.

Szampony? Żadne garniery, hedenszołdersy, joanny itp.. Każdy doświadczony fryzjer poradzi naturalne szampony z wyciągiem z pokrzywy, z czarnej porzeczki... I muszę powiedzieć, że są całkiem genialne.

Ostatnio przez przypadek wypróbowałam odżywkę z Ziaji . Mama kupiła, więc nie byłabym sobą gdybym nie wypróbowała. Nie liczyłam na dobre efekty, odżywka kosztowała 5 zł, jak nie mniej, jednak następnego dnia byłam mile zaskoczona. Moje włosy wreszcie nie były przesuszone i się nie puszyły, jak to zwykle bywało. Wypróbowałam już sporo odżywek, ale muszę przyznać, że ta się bardzo dobrze sprawdza, przynajmniej do moich włosów. Tylko trzeba uważać, żeby dobrze ją rozprowadzić na włosach i nie przesadzić z ilością, bo inaczej mogą wyglądać na przetłuszczone lub mokre.

Jeszcze w miarę dobrze się sprawdza odżywka Syoss.

Co do szamponów to ja w ostatnim czasie najbardziej zadowolona byłam z Syossa. A dla odmiany odradzam szampon z Ziaji, jak odżywka jest naprawdę dobra, tak szampon beznadziejny,