Claudynka

Najlepsze szampony/odżywki do włosów.

Recommended Posts

Najlepszy szampon i odzywka profesjonalna z firmy MATRIX dostępne w salonach fryzjerskich. Jest naprawdę bardzo dobra.

Ostatnio wypróbowałam odżywki John'a Fried'y - zwiększającej objętość - jest rewelacyjna. To znaczy zwiększenia objętości jako tako nie zauważyłam, ale za to totalnie odżywia strukturę włosa - włosy są gładkie, lśniące i wyglądają na zdrowe. Poza tym rewelacyjnie się rozczesują.

Cena, 35zł.

Szampony zmieniam zbyt często, by mieć faworyta, mój łupież nie lubi zmian, więc nie będę mu dogadzała. Natomiast z odżywek mam dwie faworytki. Pierwszą jest maseczka Dolce Latte, której używałam jak odżywki do spłukiwania, nie obciążała włosów, a sprawiała, że są miękkie, a do tego piękny zapach.

dolcelatte1000.jpg

Teraz używam Dolce Placenta, sprzedawczyni powiedziała, że jest mocniejsza. Przyznam rację, nie da się jej używać jak tej wyżej przez mnie wspomnianej, raz w tygodniu maksymalnie, ale posiada ona za to wspaniałe zdolności regenerujące.

e9bca1cefb7ad88bcef0848abcf47481.image.200x237.jpg

Każda kosztuje około 25 zł za litr.

Claudynka, ja kupuje w sklepach dla fryzjerów. Nawet w tych moich zapyziałych Rykach jest, więc w większych miastach nie powinno być z tym problemu. Dwa razy natknęłam się na stoiska z takimi kosmetykami w centrach handlowych.

Kupiłam ostatnio w Douglasie miniaturki szamponu i odżywki Toni&Guy, co prawda do włosów kręconych, ale to nic. Są super! Moje włosy po nich są gładkie, miękkie i lśniące jak lustro.

tony_promo_1.jpg

2008010312_elseve-color.jpg30199.jpg

Osobiscie obecnie stosuja ten oto zestaw , szmapon nie obciaza mi wlosow a odzywka po miesiecu stosowania poprawila kondycje moich farbowanych wlosow , polecam ;]

Ja od kilku miesięcy używam szamponu i odżywki z serii Sleek Line,sa to kosmetyki stosowane w profesjonalnych salonach fryzjerskich,litrowe,jeśli chodzi o cenę to na początku miałam obawy,ze za tak niską cenę,nie warto oczekiwac niewiadomo czego,ale się przekonałam,że cena nie zawsze musi byc adekwatna do produktu :P szampon jest świetny ! mam jeszcze z tej serii jedwab do włosów,szampon też jest z jedwabiem ;)

STAPIZjedwabSZAMPON1000ml.jpg

3627STAPIZsilkMASKA1000ml.jpg

26378_250.jpg

Dorothee, cena jest przystępna, a nawet szampon tani, że tak powiem . 8.60 - taką cenę znalazłam i .. byc może się skuszę na to : )

Polecam --->

9391.jpg

Zdradziłam Niveę i polecam wszystkim, niesamowity zapach utrzymujący się do następnego mycia, moje włosy w końcu się nie plączą, są miękkie i ten zapach <3

Seria Gliss Kur:

246-83-thickbox.jpg

25625f520008f8634cbf2950 maska jest minutowa, co jest wieeeelkim plusem, bo nienawidzę siedzieć z maską na włosach za długo :X ta jest cudowna, a efekt był po pierwszym użyciu (wstrzymałam się jednak od zachwalania i po 6 użyciach mogę ;p)

1c252614002c632c49c7e4c0

Stosowałam ten gliss kur- na początku było super, ale póxniej zaczął mi strasznie obciążać włosy:( Ale powiem Wam, zę po waszych opiniach mam ochotę zaryzywkować ponownie;)) Aktualnie używam fructisa tylko dodaję do niego pianki panthenolu- można jej dodac oczywiście do kazdego szamponu;0 Efekty super;)

Stosowałam ten gliss kur- na początku było super, ale póxniej zaczął mi strasznie obciążać włosy:(
maske mozesz stosowac jedynie 2-3razy w tygodniu, jak Ci obciąża to stosujesz raz w tygodniu ; )

Używała może już któraś z Was szamponu/odżywki z nowej linii Timotei? Chodzi mi o Organic Delight. Zastanawiam się nad kupnem tego specyfiku, ale chętnie poznam opinie tych, którzy już mają za sobą przygodę z tą linią.

timotei_organic_delight.jpg

A ja mam pytanie do dziewczyn, które mają cienkie i wypadające włosy- czy możecie polecić coś co stosowałyście dłużej niż miesiąc i co naprawdę dało rezultaty?

amcia, jak to moja mama mówi - mam trzy włosy na krzyż, na dodatek cieniutkie. Ostatnio zmieniłam ścięcie (na proste i próbuję pozbyć się cieniowania bo to optycznie je przerzedzało). Do tego używam szamponu dla dzieci Bambi a z odżywek/maseczek stosuję Biovax do włosów wypadających wymieszaną z olejkiem rycynowym (w stosunku 1:1) albo też sam olejek. Efekt jest bo wreszcie czuję, że mam włosy na głowie, czuje nawet ciężar po umyciu:P

Stosuje to od około 3 miesięcy. Co prawda po maseczce czy samym olejku włosy mi wypadają ale to jednorazowy "wyskok", przy kolejnych myciach, do kolejnego stosowania maseczki - włosów nie tracę. Może za długo trzymam moją miksturę i stad efekt wypadania ale czytałam, że wiele kobiet tak ma po tej maseczce.

Z tego co pamiętam to masz jasne włosy a olejek rycynowy przyciemnia włosy więc nie wiem czy chcesz zmieniać lekko kolor (wiadomo, że taki olejek nie zmieni Ci mocno koloru). Ale prócz mniej wypadających włosów zyskałam mnóstwo nowych włosów - jest to zauważalna różnica, samej trudno mi uwierzyć, że moje włosy tak ładnie zaczęły rosnąć.

Będę próbować niedługo nafty kosmetycznej oraz innych olejków (kokosowy, arganowy) - podrzucę Ci efekty za jakiś czas.

Eirene, nie widziałam nawet jeszcze w drogerii tej serii. Może się skuszę, jutro zajrzę do drogerii i sprawdzę co to za specyfik.

martuśka., dzięki za odpowiedź:) moje włosy są cienkie, ale mają to do siebie, że są również proste i śliskie- czasami chciałabym je bardziej napuszyć. I jasne nie są- mam takie ciemniejsze rude, więc nie boję się olejku rycynowego!

A co do nafty to słyszałam, że trzeba jej używać w ilości mikroskopijnej- bo zmycie jej z włosów graniczy cudem kiedy się przesadzi.

Ja w swoim zyciu przetestowalam juz wiele szamponow i rzczerze mowiac polecam tylko kilka. Jesli zalezy Ci by twoje wlosy byly zdrowe lsniace i puszycte a tez jezeli masz zniszczone rozdwojone koncowki polecam te: DOVE INTENSIV REPARATUR i wszystkie z Dove, head shoulders, pantene aqua light, oraz wszelkie szampony dla dzieci.

A co do nafty to słyszałam, że trzeba jej używać w ilości mikroskopijnej- bo zmycie jej z włosów graniczy cudem kiedy się przesadzi.

Używam i na początku też przeraziłam się tym, jak trudno ją zmyć. Wyczytałam jednak, że trudno zmyć naftę przez to, że szampon ma SLS-y a one to utrudniają. Od teraz aby zmyć naftę (której nie daję wcale tak mało) starczają mi dwa, zwykłe umycia szamponem bez SLS-ów (czyli tak normalnie bo powinno się niby myć włosy dwa razy zawsze - ja tego akurat nie robię). Nafta robi wtedy swoje ale nie zostaje na włosach i nie robi Ci tłustych strąków.

Ale nafta ma ten plus, że można zrobić z nią maseczkę, która szybciej się zmyję niż używanie tylko nafty. Nie próbowałam jeszcze tej maseczki ale jest ona (jej skład znaczy) nawet na opakowaniu nafty oraz w internecie.

Kilka świetnych (;

l%27oreal-serie-expert-absolut-repair-masque.jpg

Absolutnie numer jeden. Uwielbiam, wybawienie dla moich rozjaśnianych włosów. Odkryta niedawno, ale polecam, polecam ! ;)

575_03_01.jpg

Tańsza, ale również bardzo dobra.

WESP0410H_wesp0410h.jpg

Poleciła mi ją fryzjera i jestem szczerze zadowolona.

Jeśli chodzi o szampony do włosów to szczerze mówiąc nie mam swojego ulubionego, ciągle zmieniam i testuję nowe. Zresztą nie trafiłam jeszcze na taki, który by mnie powalił (;