Claudynka

Najlepsze szampony/odżywki do włosów.

Recommended Posts

Ja od kilku miesięcy używam szamponu i odżywki z serii Sleek Line,sa to kosmetyki stosowane w profesjonalnych salonach fryzjerskich,litrowe,jeśli chodzi o cenę to na początku miałam obawy,ze za tak niską cenę,nie warto oczekiwac niewiadomo czego,ale się przekonałam,że cena nie zawsze musi byc adekwatna do produktu :P szampon jest świetny ! mam jeszcze z tej serii jedwab do włosów,szampon też jest z jedwabiem ;)

STAPIZjedwabSZAMPON1000ml.jpg

3627STAPIZsilkMASKA1000ml.jpg

26378_250.jpg

Dorothee, cena jest przystępna, a nawet szampon tani, że tak powiem . 8.60 - taką cenę znalazłam i .. byc może się skuszę na to : )

Polecam --->

9391.jpg

Zdradziłam Niveę i polecam wszystkim, niesamowity zapach utrzymujący się do następnego mycia, moje włosy w końcu się nie plączą, są miękkie i ten zapach <3

Seria Gliss Kur:

246-83-thickbox.jpg

25625f520008f8634cbf2950 maska jest minutowa, co jest wieeeelkim plusem, bo nienawidzę siedzieć z maską na włosach za długo :X ta jest cudowna, a efekt był po pierwszym użyciu (wstrzymałam się jednak od zachwalania i po 6 użyciach mogę ;p)

1c252614002c632c49c7e4c0

Stosowałam ten gliss kur- na początku było super, ale póxniej zaczął mi strasznie obciążać włosy:( Ale powiem Wam, zę po waszych opiniach mam ochotę zaryzywkować ponownie;)) Aktualnie używam fructisa tylko dodaję do niego pianki panthenolu- można jej dodac oczywiście do kazdego szamponu;0 Efekty super;)

Stosowałam ten gliss kur- na początku było super, ale póxniej zaczął mi strasznie obciążać włosy:(
maske mozesz stosowac jedynie 2-3razy w tygodniu, jak Ci obciąża to stosujesz raz w tygodniu ; )

Używała może już któraś z Was szamponu/odżywki z nowej linii Timotei? Chodzi mi o Organic Delight. Zastanawiam się nad kupnem tego specyfiku, ale chętnie poznam opinie tych, którzy już mają za sobą przygodę z tą linią.

timotei_organic_delight.jpg

A ja mam pytanie do dziewczyn, które mają cienkie i wypadające włosy- czy możecie polecić coś co stosowałyście dłużej niż miesiąc i co naprawdę dało rezultaty?

amcia, jak to moja mama mówi - mam trzy włosy na krzyż, na dodatek cieniutkie. Ostatnio zmieniłam ścięcie (na proste i próbuję pozbyć się cieniowania bo to optycznie je przerzedzało). Do tego używam szamponu dla dzieci Bambi a z odżywek/maseczek stosuję Biovax do włosów wypadających wymieszaną z olejkiem rycynowym (w stosunku 1:1) albo też sam olejek. Efekt jest bo wreszcie czuję, że mam włosy na głowie, czuje nawet ciężar po umyciu:P

Stosuje to od około 3 miesięcy. Co prawda po maseczce czy samym olejku włosy mi wypadają ale to jednorazowy "wyskok", przy kolejnych myciach, do kolejnego stosowania maseczki - włosów nie tracę. Może za długo trzymam moją miksturę i stad efekt wypadania ale czytałam, że wiele kobiet tak ma po tej maseczce.

Z tego co pamiętam to masz jasne włosy a olejek rycynowy przyciemnia włosy więc nie wiem czy chcesz zmieniać lekko kolor (wiadomo, że taki olejek nie zmieni Ci mocno koloru). Ale prócz mniej wypadających włosów zyskałam mnóstwo nowych włosów - jest to zauważalna różnica, samej trudno mi uwierzyć, że moje włosy tak ładnie zaczęły rosnąć.

Będę próbować niedługo nafty kosmetycznej oraz innych olejków (kokosowy, arganowy) - podrzucę Ci efekty za jakiś czas.

Eirene, nie widziałam nawet jeszcze w drogerii tej serii. Może się skuszę, jutro zajrzę do drogerii i sprawdzę co to za specyfik.

martuśka., dzięki za odpowiedź:) moje włosy są cienkie, ale mają to do siebie, że są również proste i śliskie- czasami chciałabym je bardziej napuszyć. I jasne nie są- mam takie ciemniejsze rude, więc nie boję się olejku rycynowego!

A co do nafty to słyszałam, że trzeba jej używać w ilości mikroskopijnej- bo zmycie jej z włosów graniczy cudem kiedy się przesadzi.

Ja w swoim zyciu przetestowalam juz wiele szamponow i rzczerze mowiac polecam tylko kilka. Jesli zalezy Ci by twoje wlosy byly zdrowe lsniace i puszycte a tez jezeli masz zniszczone rozdwojone koncowki polecam te: DOVE INTENSIV REPARATUR i wszystkie z Dove, head shoulders, pantene aqua light, oraz wszelkie szampony dla dzieci.

A co do nafty to słyszałam, że trzeba jej używać w ilości mikroskopijnej- bo zmycie jej z włosów graniczy cudem kiedy się przesadzi.

Używam i na początku też przeraziłam się tym, jak trudno ją zmyć. Wyczytałam jednak, że trudno zmyć naftę przez to, że szampon ma SLS-y a one to utrudniają. Od teraz aby zmyć naftę (której nie daję wcale tak mało) starczają mi dwa, zwykłe umycia szamponem bez SLS-ów (czyli tak normalnie bo powinno się niby myć włosy dwa razy zawsze - ja tego akurat nie robię). Nafta robi wtedy swoje ale nie zostaje na włosach i nie robi Ci tłustych strąków.

Ale nafta ma ten plus, że można zrobić z nią maseczkę, która szybciej się zmyję niż używanie tylko nafty. Nie próbowałam jeszcze tej maseczki ale jest ona (jej skład znaczy) nawet na opakowaniu nafty oraz w internecie.

Kilka świetnych (;

l%27oreal-serie-expert-absolut-repair-masque.jpg

Absolutnie numer jeden. Uwielbiam, wybawienie dla moich rozjaśnianych włosów. Odkryta niedawno, ale polecam, polecam ! ;)

575_03_01.jpg

Tańsza, ale również bardzo dobra.

WESP0410H_wesp0410h.jpg

Poleciła mi ją fryzjera i jestem szczerze zadowolona.

Jeśli chodzi o szampony do włosów to szczerze mówiąc nie mam swojego ulubionego, ciągle zmieniam i testuję nowe. Zresztą nie trafiłam jeszcze na taki, który by mnie powalił (;

Jak na razie (odpukać) bardzo sobie chwalę szampon

thumb31_8973247.jpg

Jest gęsty, wydajny, ślicznie pachnie i naprawdę włosy po nim są śliczne.

Odkryłam cudo. Dostałam pod choinkę od Św.Mikołaja i dziękuję mu za to , bo dotąd nie miałam do czynienia z tak dobrą odżywką.

dove+nourishing+oil.png

Dove Nouirishing Oil Care. Maska+ożdywka w jednym. Włosy zdrowo błyszczące, lekkie, łatwo rozczesywalne. Wszystkiego czego można pragnąć od odżywki.

To cudo:

Prosalon_maska_odzywcza_kokosowa_1l514.jpg

Najlepsza maska na świecie. (: Wielkie opakowanie (litrowe) kosztowało jakieś 19 zł w sklepie fryzjerskim. Kiedy po umyciu włosów nałoży się ją na głowę, na to termo-czepek i ręcznik, po półgodzinie włosy są tak cudownie miękkie w dotyku, pachnące, lśniące i zdrowe, że to przechodzi ludzkie pojęcie. ;p

Zazwyczaj stosuję szampon z Wella SP, a konkretnie

wella-sp-just-men-maxximum-szampon-witalizujacy-200-ml_0_b.jpg

Jeśli jednak brakuje mi kieszonkowych na tego typu cuda, dostosowuję się do tego czego używa cała rodzina, a więc cała gamma szamponów i odżywek pantene i o dziwo naprawdę mi odpowiadają.

Moją (i siostry) ulubioną odżywką ostatnio jest odżywka z Isany, wygładzająca odżywka z olejkiem babassu. Kosztuje jakieś 5zł (za 300ml albo coś koło tego, w każdym razie spora butla) w Rosmanie a jest naprawdę świetna. W małych ilościach można nakładać ją na mokre włosy bez spłukiwania i - w zależności od naturalnych włosów - podkreśli naturalny skręt włosów albo naturalną prostotę włosów. Ale ilość odżywki wtedy to dosłownie jak ziarnko grochu.

642f125f2cb9ce52.jpg

Z szamponów odpowiadają mi w sumie na pewno dwa: Alterra Aloes i Granat oraz Babydream (dla dzieci z rumiankiem). Ale na razie szukam czegoś lepszego.

Szamponu niestety żadnego nie polecę, bo wciąż szukam tego idealnego :<

Pokażę Wam za to warty uwagi balsam nawilżająco-regenerujący do włosów suchych i zniszczonych z Joanny.

joanna.jpg

200 g za jakieś 5-6 zł

Producent pisze tak:

balsam nawilżająco-regenerujący, dzięki zawartości składników naturalnych i pielęgnujących, działa na włosy odżywczo i poprawia ich kondycję. W rezultacie otrzymasz:

*włosy nawilżone o zdrowym wyglądzie

*milsze w dotyku i bardziej lśniące

*łatwe do rozczesywania i układania

Jak to przeczytałam, pomyślałam sobie taaa na pewno, ale cena niska, więc się skusiłam, poza tym na blogach urodowych trochę o nim czytałam i dziewczyny się zachwycały. Po 3-4 razie, kiedy nałożyłam balsam na wilgotne włosy, po wysuszeniu zauważyłam, że kondycja moich włosów się poprawiła. To co napisał producent sprawdziło się na moich włosach doskonale. Chyba spróbuję innych kosmetyków z tej serii, bo teraz nie wyobrażam sobie mycia włosów bez nałożenia później tego balsamu. Jest genialny :D

Sorry za wcinę, ale szlag mnie trafia, kiedy zachwala się szampony z SLS w składzie :)

Jeśli nie jest wam obojętny los waszych włosów to wysilcie się na poczytanie co to i o co kaman...

Sls obkleja wasze włosy i wydaje wam się, że są super, a tak naprawdę pod warstwą tego gówna zostają jakieś marne kłaki. Lepiej kupić szampon bez SLS i zainwetsować w lepszą odżywkę lub olejowanie.

polecam NIVEA . bardzo dobrze rozczesuje się włosy , ładne pachnie . używam tego szmponu od dluzszego czasu i jestem zadowolona :P

Ja używam tej maski Henna Treatment WAX, kupiłam duże opakowanie 480g chyba za 26 zł i jestem w niej zakochana. Używam jej co jakieś 4-5 dni, nakładam na włosy plus wcieram troche w skóre i na to foliowy czepek na godzinke. Włosy może nie lśnią jakoś wyjątkowo, ale są mega sprężyste, wydaja się grubsze i silniejsze. Maska ponoć przyspiesza porost wlosow, ale nie wiem ile w tym prawdy, zawsze rosły w miarę szybko i tak zostało.

HENNA+black+APT.jpg

Na co dzień używałam ostatnio tej odżywki z oriflame, z pszenicą i kokosem do włosów suchych

i zniszczonych( choć wcale takich włosow nie mam ). Efekt średni, słabo sie rozczesują, błysku nie ma, jedynie może troche mniej sie puszą. Mimo tego wszystkiego ma jeden ogromny plus - jej zapach, jest po prostu orgazmiczny! W żciu nie miałam tak intensywnie pachnącej odżywki i na pewno kupie ja jeszcze raz, choćby tylko po to, zeby ja wachac. Szczerze polecam jeśli lubicie tak intensywnie pachnace kosmetyki no i oczywiscie ten konkretny zapach.

21862_2.png

A na koniec coś co też polecam, ale jestem pewna że nie kazda bedzie zadowolona. Odzywka garnier czysty blask. Blasku nie daje co prawda, ale wlosy sie super rozczesuja

43819_250.jpg