Claudynka

Najlepsze szampony/odżywki do włosów.

Recommended Posts

Ja również już tyle tych szamponów używałam, choć mało które przyniosły takie efekty jak chciałam.

c_big1414393.jpg

Po tym szamponie moje włosy były błyszczące, miękkie w dotyku.

Aktualnie używam szamponu

1093_wieksza_obj_2w1_250.jpg

Ale jednak nie jestem za bardzo z niego zadowolona. Zależy chyba

od włosów :) Ja mam zero objętości i to jest podstawowym problemem

moim włosów :?

Ja uwielbiam wszystkie produkty do włosȯw z paul mittchell, a zwłaszcza serie Moisture, jak ktoś ma kręcone włosy, to nie ma nic lepszego

Dobra, to jak już jestem w temacie szamponów, odżywek i włosów to mam pytanie dziewczyny. Jakie produkty polecacie do włosów zniszczonych, rozdwojonych, suchych? U mnie sprawa wygląda tak, że codziennie rano myję włosy i je suszę, tak więc efektem tego są świeże włosy, ale także rozdwojone końcówki i brak miękkości oraz blasku; po czasię są takie sianowate. Nie mogę myć ich wieczorem, bo rano są już nieświeże, końcówki podcinam, cóż jednak z tego, skoro i tak używam suszarki i szybko powracają do swojego zniszczonego stanu?;< Porady odnośnie co mam zrobić i co polecacie używać? ;*

Mój faworyt to odżywka Dove Heat defense therapy. Kiedy jej używam, wszyscy wpadają w cielęcy zachwyt nad gładkością i pięknym połyskiem moich włosów

pogo_stick, odżywka (a właściwie maska) z WAX'a do włosów suchych i zniszczonych, do kupienia w aptekach. Użyjesz co jakiś czas i jest super, ale trzeba systematyczności, bo inaczej nawet najlepsze kosmetyki nie pomogą. I jeszcze kiedyś w Douglasie kupiłam świetną maskę, chyba dość droga była, w niebieskim opakowaniu, ale, cholera, nie mogę sobie przypomnieć nazwy. Szampony, przy codziennym myciu włosów, najlepiej używać bardzo delikatne, jeszcze lepiej dla dzieci. Na szampon nie trzeba się wykosztowywać, ale na odżywki warto.

Dokładnie pogo_stick, odżywka WAX Ci pomoże. Kosztuje ok. 25zł [większa tuba, nie pamiętam jednak ile ma ml - bodajże 400].

Używasz jej w ten sposób:

-raz w tygodniu po umyciu włosów, rozszesujesz włoski [odżywka nie ułatwia rozczesywania, dlatego warto wcześniej je wyszczotkować], nakładasz nie zbyt dużo odżywki [to jest odżywka - wosk, dlatego po nałożeniu zbyt dużej ilości szybko się przetłuszczą]

-nakładasz na włosy czepek fryzjerski, albo reklamówkę jednorazową, jeśli nie posiadasz czepka - i podsuszasz włosy suszarką

-w czasie kiedy nie podsuszasz włosów, warto nałożyć na włosy ręcznik, najlepiej frotowy, bo ciepły

-włosy podsuszasz w tym czepku przez około 15-20 minut, możesz nawet 30 minut [maksymalnie]

Odżywka WAX działa jedynie pod wpływem ciepła, dlatego tak ważne jest podsuszanie suszarką, w przeciwnym razie efekt będzie zerowy.

Osobiście odżywki tej używałam przez około 4 miesiące, raz w tygodniu, ale już po miesiącu widać było ogromną poprawę kondycji włosów. Miałam bardzo osłabione po farbowaniu, teraz wyglądają jak naturalne - zdrowe i lśniące, nie kruszą się, nie rozdwajają. Ważne jednak, by po zaprzestaniu stosowania WAX'a używać dobrej odżywki ze spłukiwaniem [najlepiej ze sklepu fryzjerskiego, są najlepszej jakości], żeby nie dopuścić do ponownego osłabienia.

Incomprehensible, Claudynka ,dziękuję Wam bardzo, zamierzam zrobić jak radzicie, jakby ktoś mógł to pochwały ode mnie dla tych dwóch Pań ;)

Jeszcze jeden fajny specyfik-i szampon i ampułki i lotion-wszystko na wypadanie, jakby nie patrzeć, dotyczy niestety wielu z nas. Najpierw wcieramy płyn z ampułek, 30 min czekania, potem myjemy szamponem a potem wcieram w skóre lotion

9(1).png

Osobiście używam szamponu do włosów Joanna wiśniowego. O tego:

1_56bfce050441.jpg

Do tego nakładam sobie także maskę do włosów, też z Joanny.

654.jpg

Dzięki temu mam nie tylko piękne, puszyste, zdrowe włosy, ale też pięknie pachną mi wiśniami. Mrr.

Garnier Fructis, najlepszy jak dla mnie <3

Zawierający praktycznie same silikony :razz:

Ogólnie staram się używać szamponów bez silikonów. Mam bzika na punkcie włosów i całkiem sporo szamponów, odżywek, masek i innych... Moje główne faworyty:

- Rzepa Joanna do przetłuszczających się, szampon

- Barwa Ziołowa - Rzepa, szampon

- Babydream - bez SLS

- maska Miód i Cytryna z Joanny

- maska Mypy z masłem karite

- maska Wax

- jedwab Wax

- Garnier z masłem karite, szampon

- Garnier z aloesem, odżywka

- olejek Babydream - migdałowy dla mam w ciąży - na włosy

- olej kokosowy

- wcierka Rzepa z Joanny

- serum do zniszczonych końcówek, Rzepa z Joanny

- odżywka z AB z rozmarynem

- szampon AB z drożdżami piwnymi

na łupież polecam Clear! SUPER BOMBA ATOMOWA :) a na wypadanie włosków jakiś naturalny pokrzywowy, tani bez żadnego wydziwiania.

ja chwalę sobie szampon Elseve różowy, wygładzający włosy oraz również szampon wygładzający i ułatwiajacy układanie włosów z Pantene. Zawiodłam się potwornie na szamponach z linii Dove i Gliss Kur. mam wrażenie, że obciążają włosy, źle wpływają na skórę głowy, wysuszając ją (co dzieje się zwłaszcza w przypadku Dove).

mój problem polega na tym, że z natury mam cienkie i "liche" włosy, starałam się na wszelkie możliwe sposoby poprawić ich kondycję, bo marzyły mi się pukle nieco dłuższe niż do ramion. okazuje się, że szamponów i odżywek cud, chyba dla mnie raczej nie ma:( cięcie, to jedyne co poprawia ich kondycję.

no i jeszcze jedwab, polecam. myślę, że firma nie ma tu wielkiego znaczenia, jedwab sam w sobie poprawia kondycję włosów, acz nie można z nim przesadzać.

Najbardziej pasują mi szampony marki Syoss, dokładnie niebieskie. Do tego odżywka pod ten sam kolor i moje włosy są świeże, zdrowe i miękkie. Polecam tym, którzy cenią sobie jakość za niewielką cenę. Butelka Syossa kosztuje od 11 do 14 zł.

o a z szamponow to dla mnie rewelacyjny jest Pharmaceries zolty!!!! ale mam po nim wlosy nawilzone fajnie, wczesniej mialam suche konce.

Nivea Intense Repair

NiveaProdukte_02_07_WEB.jpg

i kosmetyki do włosów Syoss

Dbaj-o-wlosy-z-Syoss_large_lead.jpeg

używam na zmianę, bo fryzjer nie zalecał przyzwyczajać mi włosów i skóry głowy do jednego rodzaju, więc tylko seria repair i tylko z tych dwóch marek od dłuższego czasu.

Moja lista na NIE:

- Szampony i odżywki Syoss - miałam do włosów koloryzowanych, wzmacniający do włosów suchych czy tam coś... Moja włosy są niesamowicie ciężkie i oblepione szamponem, nie ważne ile razy płuczę. Dla mnie te kosmetyki są za ciężkie.

- Nivea Curls - szampon, odżywka i pianka - szampon również jest dla mnie za ciężki, natomiast odżywka pomogła mi tylko raz i włosy były jak spod lokówki jednak po kilku godzinach były tak tłuste, że szok. Trzeba nakładać duże ilości na włosy by był efekt jednak tym samym włosy są zbyt obciążone. Pianka nie daje w ogóle efektów, włosy nie są podkreślane z jej pomocą.

Mój plus:

- Mleczko jedwabne z pantenolem, keratyną i witaminami - działa powoli ale efekty są widoczne. Zależało mi na czymś co będzie naturalne i będzie łagodziło efekt przesuszania wywołane przez prostownicę i pogodę.

Nie ma w internecie opakowania ponieważ to produkt jest ze strony Biochemia Urody gdzie produkty są w białych, zwykłych opakowaniach:)

Syoss i Garnier to największe gówno jakie do tej pory używałem. Włosy są po niech strasznie tłuste, nie dość że ogólnie włosy mi się szybko przetłuszczają to po nich było strasznie.

Mój numer jeden to: Schwarzkopf Supersoft

Schwarzkopf-Supersoft-Shampoo-Yogurt-and-Coconut-400ml_S.jpg

W Polsce chyba ich jeszcze nie ma, przynajmniej ja nigdzie nie widziałem. Włosy są po nich gładkie, nie przetłuszczają się. I na dodatek świetnie pachnie.

Najlepszy szampon i odzywka profesjonalna z firmy MATRIX dostępne w salonach fryzjerskich. Jest naprawdę bardzo dobra.

Ostatnio wypróbowałam odżywki John'a Fried'y - zwiększającej objętość - jest rewelacyjna. To znaczy zwiększenia objętości jako tako nie zauważyłam, ale za to totalnie odżywia strukturę włosa - włosy są gładkie, lśniące i wyglądają na zdrowe. Poza tym rewelacyjnie się rozczesują.

Cena, 35zł.

Szampony zmieniam zbyt często, by mieć faworyta, mój łupież nie lubi zmian, więc nie będę mu dogadzała. Natomiast z odżywek mam dwie faworytki. Pierwszą jest maseczka Dolce Latte, której używałam jak odżywki do spłukiwania, nie obciążała włosów, a sprawiała, że są miękkie, a do tego piękny zapach.

dolcelatte1000.jpg

Teraz używam Dolce Placenta, sprzedawczyni powiedziała, że jest mocniejsza. Przyznam rację, nie da się jej używać jak tej wyżej przez mnie wspomnianej, raz w tygodniu maksymalnie, ale posiada ona za to wspaniałe zdolności regenerujące.

e9bca1cefb7ad88bcef0848abcf47481.image.200x237.jpg

Każda kosztuje około 25 zł za litr.

Claudynka, ja kupuje w sklepach dla fryzjerów. Nawet w tych moich zapyziałych Rykach jest, więc w większych miastach nie powinno być z tym problemu. Dwa razy natknęłam się na stoiska z takimi kosmetykami w centrach handlowych.

Kupiłam ostatnio w Douglasie miniaturki szamponu i odżywki Toni&Guy, co prawda do włosów kręconych, ale to nic. Są super! Moje włosy po nich są gładkie, miękkie i lśniące jak lustro.

tony_promo_1.jpg

2008010312_elseve-color.jpg30199.jpg

Osobiscie obecnie stosuja ten oto zestaw , szmapon nie obciaza mi wlosow a odzywka po miesiecu stosowania poprawila kondycje moich farbowanych wlosow , polecam ;]