Jump to content

Najlepsze szampony/odżywki do włosów.

Claudynka

Recommended Posts

Posted

Jest już temat o najlepszych balsamach do ciała, podkładach, ale nie ma jeszcze o szamponach i odżywkach. ;)

Tak więc.. Temat do wypisywania najlepszych szamponów, odżywek, balsamów, masek, generalnie wszystkiego, co potrzebne by dbać o jeden z największych kobiecych atutów.

Chwalcie się, opisujcie, podajcie ceny, ml, wklejajcie zdjęcia, i co jeszcze chcecie specyfików potrzebnych do pielęgnacji włosów.

Możecie również podawać nazwy chemikaliów, na których się zawiedliście, które Was rozczarowały, których nie polecacie.

Nie pogardzimy również przepisami na sporządzenie domowej roboty odżywki. ;)

Wszystko, co do włosów - mile widziane.

Szukałam, szukałam, ale nie znalazłam. Jeśli jednak był taki temat - proszę wyrzucić.

Posted

Od 2 lat namiętnie szukam szamponu,który byłby idealny. Niestety do tej pora takiego jeszcze nie znalazlam ...

Zmieniam szampony jak głupia,a później się dziwię że mam przetłuszczone.

Wiadomo,kazdy włos inaczej reaguje na szampon,tak więc nie sugerujcie się tym wszystkim co napisałam. Używam szamponów do włosów suchych.

Dobrym szamponem jest Elseve Re-Nutrition z mleczkiem królewskim -do włosów suchych lub przesuszonych. Byłam mu wierna baardzo długo, mam jeszcze pół butelki. Świetnie pachnie,jest wydajny i dobry. Odżywki w kremie prawie nie używam,tak więc nie wiem czy jest dobra. Oceniając szampon w skali od 1-10 ,hm 6.

Szampon,którego nienawidzę jest DOVE Smooth Therapy, z odbudowującym serum. Pachnie ładnie fakt, utrzymuje się na włosach dlugo,ale włosy są przetłuszczone i suche. Koszmaaar. Nie polecam ;]

Pantene Pro-v, intensywna regeneracja,brązowy. Znudził mi się, ale był całkiem,całkiem. Mam też odżywkę bez spłukiwania i nie zawiodłam się.

Ostatnio do rąk wpadł mi Syoss Repair Therapy,czarny. Muszę przyznać,że włosy są miłe w dotyku, szampon jest naaaprawdę wydajny, nie narzekam w ogóle. Zostanę przy nim na długo coś mi się tak wydaje.

Nie polecam Herbala esenses,czy jak to się tam pisze, pięknie pachnie, ale tylko to. Włosy się szybko przetłuszczają.

Maseczkę mam z Avonu,niebieską. Do włosów b. suchych i zniszczonych. Bardzo często przy zakupie kieruje się zapachem,teraz też tak było, ale maseczka spisuje się dobrze,końcówki są świetne po niej. Jedynym minusem jest to,że trzeba ją spłukiwać.

Z Gliss Kur'a polecam Ekspresową odżywkę Regeneracyjną,bez spłukiwania ;d. Włosy łatwo się rozczesują, pięknie pachną,są odżywione. Gliss Kur to dobra firma.

Maseczka błotna z Bielendy ,Powitanie z Afryką' jest świeta. włos jest gładki, ale śmierdzi tym błotem ;p

A szczerze nienawidzę Garniera ... Odżywki są takie same jak szampony, można się pomylić. Kiedyś umyłam włosy odżywką zamiast szamponem. No i moje włosy są tłuuuuste. Garnier sucks.

;)

Posted

Jestem wierna firmie Garnier, Fructis są dla mnie najlepsze:) włosy są świeże i ładnie pachną. Używam różnych szamponów: do kręconych włosów, z mentolem (świetnie chłodzi skórę głowy), nutri odbudowa 2in1 (taki ciemnozielony)... Bardzo mi odpowiadają:)

78f09fa451b67a62.jpg

Wcześniej używałam Head&shoulders i też mi odpowiadał:)

Nie mam wymagających włosów:)

Co do odżywek to używam ogólnie jedwabiu po każdym myciu i nie martwię sie o ich połysk czy odżywienie.

Używam dla podkreślenia odżywki Nivea Curls czy jakoś tak. Nie powiem bo ładnie włosy podkreśla ale cholernie obciąża i przetłuszcza włosy dlatego należy używać jej na prawdę mało. A na mokre włosy najlepiej w ogóle nie nakładać bo trzeba będzie myć znowu.

a439b9ac7f9036bd.jpg

Kiedyś miałam odżywkę z Ziaja do kręconych włosów. Nie powiem aby zachwycała i pomagała ale najgorsza też nie jest:)

Myłam też szamponem Bambino - tym różowym (pomyliłam z oliwką bo myślałam, że to w żelu gdyż opakowania mają takie same) i odpowiadał mi również, włosy były miękkie i nie przetłuszczały sie:)

Mogę z czystym sumieniem polecić szampon i odżywkę z L'Oreal do włosów farbowanych. Jak farbowałam włosy i myłam tym szamponem włosy + używałam odżywki to kolor na prawdę był dłużej i miał piękny połysk:) Nawet mój fryzjer sie dziwił, że tak długo mam ten kolor:)

Można pomylić odżywkę z szamponem:P

e89c8f687374db9c.jpg

I to koniec mojej przygody z szamponami:) Przestałam używać wszystkich sprzętów do włosów to i szampony działają:D

Posted

ja mam problem z przetłuszczaniem się włosów. przez dłuższy okres czasu używałam Pantene Pro-v większa objętość 2 w 1 (1_bf4f78b2b59f.jpg) jednak w moim przypadku włosy owszem, były jeszcze bardziej puszyste, ale mogłabym otworzyć fabrykę oleju, tak mi się przetłuszczały ;D, dlatego niespecjalnie polecam.

następnie używałam Nivea Hair Care, który niby prostuje włosy (oprócz tego, że mi się strasznie przetłuszczają to po wysuszeniu mam wielkąąą szopę 566881_l.jpg). fakt, włosy były strasznie miękkie w dotyku i mniej napuszone, ale dalej problem przetłuszczonych włosów nie minął.

a teraz używam Nivea Hair Care przeciw przetłuszczaniu się włosów i jestem wprost nieziemsko zadowolona. włosy są lśniące, ładnie pachną!, dłużej "świeże" i fajnie się układają, po za tym są takie strasznie mięęęęciutkie. ;D więc polecam. 328633_l.jpg

dodatkowo stosuję mgiełkę dove, tą pomarańczową, ponieważ codziennie prostuję/suszę włosy i często były takie matowe, niefajne. 1_2f51cf872d07.jpg a to naprawdę daje efekty w połączeniu z szamponem wyżej wymienionym, więc z tych dwóch kosmetyków jestem bardzo zadowolona. (;

a gdy idę do fryzjera kupuję małą butelkę szamponu head&shoulders zwalczającemu łupież, bo zawsze po wyjściu od niego go mam, więc ten szampon też jest dobry.

Posted
Wiadomo,kazdy włos inaczej reaguje na szampon,tak więc nie sugerujcie się tym wszystkim co napisałam..
Nie mozna o tym zapominać

Ja np jestem posiadaczką włosów długich do talii( z tą długościa łaczy się też to że są ciężkie), mieszanych, choć z tendencja do mega suchych i mizernych końcówek. to jednak nie jest mój największy problem, rzecz w tym że lubię żeby były takie.. lekkie. I mają się łatwo rozczesywać, co nie jest ich naturalną cechą ;)

Od kiedy sama wybieram sobie czym myje włosy wypróbowałam:

a95066ba2583526em.jpg

a9e46ffe59fa4590m.jpg

2c1032132f45d2a2m.jpg

1249349794e7572fm.jpg+e51f69bcdc1d8df7m.jpg+ najlepsza dla mnie odżywka, jedyna której jestem wierna od pierwszego uzycia-092386e176de28f5m.jpg

jeśli chodzi o jakąś intensywniejszą regenerację to dość niezła była ta maska-b069628bb9fb666dm.jpg, natomiast teraz nie uzywam z czystego lenistwa i skąpstwa.;)

MÓWIE NIE DLA head & shoulders

KONIEC:)

Posted

Szampony to generalnie nie maja dla mnie aż takiego znaczenia. Uzywam różnych pachnących i tych do włosów suchych, polecam te z linii Fructis. Jako że lubię moje pierza od czasu do czasu wyprostować , tak więc trzeba je porządnie nawilżać porządną odżywką. Ja polecam Hair-x repaired z Oriflame . Żółta taka . :D Minus to to,że trzeba ją spłukać , ale zaletą są naprawdę dobrze nawilżone włosy,zapach i miękkość. No i przystępna cena, ok. 12 zł. :)

Od czasu do czasu pokuszę się o jakąś maseczkę, która regeneruje moją czuprynkę.

Te kosmetyki do włosów z serii Nivea,o których pisałyście,też są super.

A z domowych sposobów mam tylko jeden niezawodny, coś na końcówki . Jeśli macie przesuszone, z tendencją łamania się polecam taką operację: po umyciu włosów,na mokre końce należy nałożyć oliwkę. Najlepeiej zrobić to przed pójściem spac. Rano trzeba jeszcze raz umyć głowę. Końcówki naprawdę wyglądają super.

Posted

A jeśli chodzi o mnie wszelkie szampony i odżywki z firm Nivea, Dove, Elseve, czy Fructis ogromnie przeciążają i przetłuszczają włosy, dodatkowo ekstrakty z owoców w szamponach Fructis wywołują u mnie uczulenie i łupież. Po myciu są gorsze niż przed. Dlatego używam szamponów albo z Joanny, albo Pantene, ewentualnie shamtoo.

Posted

Najlepsze i jednocześnie najdroższe kosmetyki do włosów są z SP (System Professional) WELLA.

Polecam, włosy po nich są miękkie, delikatne, odżywione... Ogółem jak nowo narodzone ;).

Posted
A z domowych sposobów mam tylko jeden niezawodny, coś na końcówki . Jeśli macie przesuszone, z tendencją łamania się polecam taką operację: po umyciu włosów,na mokre końce należy nałożyć oliwkę. Najlepeiej zrobić to przed pójściem spac. Rano trzeba jeszcze raz umyć głowę. Końcówki naprawdę wyglądają super.

O,dzięki ;] Spróbuję. Trzeba całą głowę myć,czy wystarczy tylko spłukać końcówki? ;>

Posted

1_bf4f78b2b59f.jpg

Używam już od dłuższego czasu i chwalę sobie bardzo (; mam po nim fajne, lśniące, puszyste i miękkie włosy. No i nie przetłuszczają się za bardzo. I często jak umyję tym szamponem właśnie, to dużo osób zwraca uwagę, że mi fajnie włosy pachną ;D

Kiwi-Polysk-Szampon-38862-big.jpg

Po nim rzeczywiście włosy są lśniące, ale szybko robią się 'oklapnięte' i się przetłuszczają.

d0aae8e7001086c84a4cbe0b

Całkiem fajny, ale jak dla mnie jego główny atut - świetnie pachnie!

Posted

Od jakiegoś czasu zaczęłam używać tego szamponu:

product.jpg

i jestem oczywiście zadowolona, ponieważ mam 2in1.

Jestem blondynką zatem używam fioletu, aby moje włosy miały platynowy odcień, a dzięki temu szamponowi mam to przy każdym myciu i nie muszę rozcieńczać fioletu z wodą, więc jest to ułatwienie.

Posted

O,dzięki ;] Spróbuję. Trzeba całą głowę myć,czy wystarczy tylko spłukać końcówki? ;>

Hmm .. haha ;) to już zależy od Ciebie, lepiej chyba jak umyjesz całe włosy, przynajmniej ja tak robię .:)

GreenLadyPunk
Posted

Szybko mi się włosy przetłuszczają, więc szukam odpowiedniego, ale nie znalazłam. Każdy szampon nie dawał dość zadowalającego efektu; odżywka obciążała włosy, przetłuszczała jeszcze bardziej. Teraz używam szamponu Dove smooth therapy:

1112_1.jpg

oraz odżywki Nivea brilliant brown do naturalnych i farbowanych włosów:

1161_1.jpg

to ta pierwsza buteleczka :)

Na początku było wszystko fajnie itepe, ale po jakiś czasie zauważyłam, ze moje włosy są bardziej przetłuszczone po tych specyfikach. Zwykle wieczorem myję włosy, kładę się spać z mokrymi, do rana są już wysuszone, ale mam tłustą grzywkę, nie pocę się w nocy, ani nie robię nic co by mogło to spowodować. Prostuję włosy co jakiś czas więc, może to dlatego. Ale co zrobić, będę szukać i próbować dalej. :D

Posted

Zazwyczaj stosowałam ten:

1_bf4f78b2b59f.jpg

I pozostaję mu nadal wierna ;) Włosy się nie przetłuszczają, są lśniące, gładkie. Może to wina tego, że nie mam zbyt "wymagających" włosów :)

Ale jednak nadal mam trochę problemów z ich puszystością. Może ktoś mi cos poleci? :D

Posted

c_big1936603.jpg

i do szamponu oczywiście odżywka:

18fa7ef545d94_0_b.jpg

po użyciu włosy są bardzo miękkie .polecam :!:

Może ktoś mi cos poleci? :D

może trochę jedwabiu? ten jest bardzo dobry:

6b493230205f780e1bc26945df7481e5.jpg

Posted

Jezeli chodzi o mnie, to szampony zmieniam czesciej niz skarpetki ;P Chyba jeszcze nie zdarzylo mi sie,ze po zuzyciu opakowania, kupilam drugie takie samo. Zawsze robie sobie przeglad dziełu kosmetycznego i staram sie znalezc cos 'lepszego'. Ostatnim moim szamponem był pantene pro-V z odzywka w komplecie

c_big2133000.jpg.

Obecnie zostałam zmuszona by stosowac szapony z czarnej rzepy (zmora wypadajacych wlosow). Smierdzi okropnie, ale da rade przywyknac.

Ostatnio ulubiłam sobie maske do włosów shaumy

Odbudowa-i-Pielegnacja-Fluid-19091-list.jpg.

Niestety, nie rzucila mi sie jeszcze w oczy w sklepie, ale namietnie podbieram ja przyjaciolce ;D Jest świetna i bosko pachnie kokosem. Ma konsystencje odzywki ze splukiwaniem, ale co ciekawe zalecaja nie splukiwac. No i jedyny kosmetyk do włosow ktory zagrzał stale miejsce na mojej pułce :

attachment.php?attachmentid=25514&stc=1&d=1234720377

Posted

Nivea-Hair-Care-Szampon-ochrona-koloru-z-filtrem-UV_Nivea-Polska-S-A,images_big,13,4005808814701.jpg

Używam Nivea Hair Care - Ochrona Koloru.

Jestem bardzo zadowolona, włosy są puszyste, gładkie, lśniące, a najważniejsze że kolor nie blaknie tylko jest intensywniejszy po myciu :)

Posted

Ja ostatnio kupiłam sobie odżywkę do włosów Syoss Repair i jestem z niej bardzo zadowolona :) Moje włosy są bardziej lśniące, gładsze, lepiej się rozczesują

c_big2344942.jpg

Posted

Aż dziw, że wcześniej nie było takiego tematu. ;)

Moja lista produktów na plus:

1_0a5ab644d031.jpg

Stosowałam go dosyć długo i byłam zadowolona, włosy ładnie pachniały i łatwo się je rozczesywało.

880_1.jpg

To dopiero było cudo. Włosy były mięciutkie w dotyku i sprawiały wrażenie bardzo zadbanych.

19973.jpg

Obecnie stosuję ten o to szampon. Chciałam wzmocnić swoje włosy, więc postanowiłam wypróbować ten specyfik. Włosy po nim są puszyste i nie przetłuszczają się szybko (co zawsze było moją zmorą). Jestem naprawdę z niego zadowolona.

Moja lista produktów na minus:

z3586809X.jpg

Ten szampon, to dla mnie totalna pomyłka. Moje włosy wyglądały po nim jak druty.

c_big382219.jpg

A to produkt, którego po prostu nie cierpię. Włosy były przetłuszczone już po kilku godzinach od momentu umycia, zero połysku i puszystości.

Posted

73d915c91b99b170993ea97d875a6330.jpg

To mój typ. Włoski są po nim miękkie i błyszczące. Do tego jeszcze odżywka do spłukiwania z tej samej linii.

Posted

Ja tam jestem wierna head&shoulders, odżywek nie stosuję, bo nie potrzebuję, ew. serum na zniszczone końcówki z Avonu. :)

Posted

Zrobiłam tak jak pisała Pina z oliwką i jestem zadowolona! ;) Polecam,polecam.

• 4 weeks later...
Posted

2008010411_nivea%20wl%20krecone.jpg

Używam od dawna i jestem zadowolona. Tak samo jak z odżywki, ale tej nowej (nie mogę znaleźć zdjęcia).

31865.jpg

Po tej odżywce loczki wyglądały na takie przyklapnięte. Nie polecam.

• 2 months later...
Pieceofeternity
Posted

Na tę chwile mój nr jeden 336.jpg, tyle, że używam jej na całe włosy :).

Posted

PACKSHOTS2-1.jpg

Moim zdaniem genialny szampon. Mam długie włosy i czegoś takiego szukałam. Są mocne, miękkie, gładkie, nie rozdwajają mi się końcówki, nie robi mi się szopa na głowie. Teraz cały czas owijam sobie kosmyki wokół palca bo są takie miękkie. Lol xD :lol:

Jest również wydajny, nie potrzeba dużo by uzyskać pianę. Nie jest też drogi, bardzo dobry produkt i adekwatna cena do jego możliwości. Jestem zadowolona. :D