Jump to content

poglad - Seks


MissMac

Recommended Posts

Posted

Jak to jest w waszym przypadku (ja sie wypowiem pozniej) . W jaki sposob wyrobiliscie sobie taki a nie inny poglad o seksie (tu prosilabym o opisanie jaki tak naprawde jest). Czy kluczowa role odegrala szkola, rodzice, przyjaciele a moze.. Bravo :> ?

Link to comment
Posted
W jaki sposob wyrobiliscie sobie taki a nie inny poglad o seksie

Nie mam pojęcia. Nie wiem nawet skąd mam wiedzę na temat seksu. Po prostu wiem a podejście mam takie a nie inne ze względu ma moja osobowość. Taki mam charakter i temperament, że nie potrafię inaczej postrzegać seksu. Wiem, że na pewno nigdy Bravo nie miało w tym udziału. Seks był dla mnie zawsze poważna rzeczą i tak go traktuje. Ale moje zachowanie może o tym wcale nie świadczyć. Chyba najważniejszy jest fakt, że to jakie mam podejście odpowiada mi w 100% i nie widzę potrzeby zmiany tego. Toleruje podejście innych i liczę na to, że mi do łóżka nikt wtrącać się nie będzie.

Link to comment
Posted
Czy kluczowa role odegrala szkola, rodzice, przyjaciele a moze.. Bravo ?
Szkoła odpada. Rodzice - w pewnym stopniu napewno. Przyjaciele? Sądze, że tak. Rozmowy. Brawo odpada ;)

Główną rolę odgrywa mój partner, to oczywiste. Dzięki Niemu poszerzam swoją wiedzę, kształtuje swoje poglądy na temat seksu.

Link to comment
Posted

Napewno nie zadne czasopisma.Chyba rozmowy z koleżnkami,mój partner i ta wiedza jakoś sama przychodziła bez wiekszych starań z mojej strony.

A pogląd wyrabiamy ,jak już czegoś doświadczymy :)

Link to comment
Posted

Wg mnie jak dla mnie to szkoła grała taką kluczową rolę. Tam sięgłam po minimalną wiedzę na ten temat. W podstawówce już, pamiętam jak przyszłam do domu i zapytałam ojca czy też takie coś robi. :lol:

Potem wiadomo, ludzie o tym rozmawiają, więc się słuchało to tu, to tam.

Jednak najwięcej informacji mam od mamy i mojego przyjaciela Michała. ^^

Jednak samo podejście mam do tej sprawy bardzo poważne. Taka już jestem. Nie widzę potrzeby zmiany na ten temat czegokolwiek.

Nie wtrącam się innym do łóżka i nie chciałabym aby ktoś wtrącał się do mojego.

Link to comment
Posted

Ciężko to jednoznacznie określić. Może po części wpłynęły na mnie media, przyjaciele? Chociaż zwykle miałam przeciwne poglądy niż moje świętoszkowate znajome (bez ujmy dla nich, oczywiście) O_o.

Myślę, że wiedząc czym jest seks, czym jest miłość, jakoś samodzielnie to sobie poskładałam. Dla mnie jasnym było, że do współżycia potrzebne jest uczucie. Takie miałam przekonanie i takie pozostało.

Kiedyś znaczny wpływ wywierał na mnie także kościół. "Seks jest be..." itd. Z tego się wyzwoliłam, na szczęście.

Główną rolę odgrywa mój partner, to oczywiste. Dzięki Niemu poszerzam swoją wiedzę, kształtuje swoje poglądy na temat seksu.
Link to comment
Posted

Raczej przyjaciele,znajomi...

Ale najgłówniejszą role odgrywa mój partner...

Link to comment
Posted

Dużą role odegrały media, ale największą to jednak znajomi. Wiadomo to była taka wiedza, jaką oni sami mieli, więc niesatysfakcjonująca mnie :) Szkoła to już w gimnazjum. I książki, dużo czytałam na ten temat i powoli wyrabiałam sobie opinie.

Teraz największą rolę odgrywa mój przyjaciel :) On ze mną rozmawia, tłumaczy u wyjaśnia. Jestem mu za to bardzo wdzięczna.

Link to comment
Posted

Największą wiedzę nabyłam z książek medycznych i biologicznych. W szkole na Wychowaniu do życia w rodzinie - bardziej rozmawialiśmy o kobiecych sprawach, niźli o stosunkach płciowych. Z rodzicami nie rozmawiam o 'tych sprawach', ze znajomymi tym bardziej. No.. czasami przyjaciółka opowiadała mi o swoich przeżyciach - z własnej woli. Nie wyobrażam sobie opowiadać osobom trzecim o swoim życiu intymnym. Jeśli chcę coś wiedzieć - szukam informacji w książce lub w internecie.

Jakiś czasu temu o tych sprawach rozmawiałam z bliskim mi chłopakiem, teraz już nie.

Link to comment
Posted

Ja na temat seksu nigdy rozmawiałam z rodzicami czy znajomymi.. szkoła raczej też odpada :P Każdy uczy się wszystkiego w swoim czasie. Na pewno wiele dowiedziałam się będąc ze swoim chłopakiem, ale gdy naprawdę czegoś nie wiem staram się zajrzeć do książek lub tego typu rzeczy :)

Link to comment
Posted

Największą role odgrywają moi znajomi, przyjaciele i przede wszystkim partner bo to przy nim wiele się nauczyłam . często też czytam artykuły związane z seksem, ponieważ niektóre są dość interesujące i wielu ciekawostek można się w nich dowiedzieć - absolutnie nie chodzi o brawo i ciąże pozamaciczną w kolanie.. : ) bardziej poważne i prawdopodobne .

Link to comment
Posted

Takie pierdoły że "Chłopczyk wsadza wsad dziewczynie" to od kumpli.

A reszta to praktyka, o nic nie pytałem ani nie czytałem.

Link to comment
Wyrafinowana
Posted

wiedza glownie z literatury, a poglady poprzez doswiadczenie.

sprobowalam wiekszosci rzeczy, ktore mnie intrygowaly, do ktorych mnie ciagnelo, przekonalam sie o efektach na wlasnej skorze, zetknelam sie z wieloma problemami i tak powstalo moje spojrzenie na sex, jako suma wyciagnietych wnioskow.

Link to comment
Onsterfelijk
Posted

Ja tam kiedyś myślałem, że sex to coś na zasadzie "Wsadź, wyjmij, wsadź, wyjmij i korzystaj człowieku"... A teraz wiem, że to g**** prawda ;]

Dla mnie najważniejszy jest kontakt, ciało tej drugiej połówki w moich ranionach i to uczucie, że jest jej dobrze i tyle :) Ma być jej dobrze i chodzi o kontakt i bliskość, bo bliżej się już być nie da :)

Jeżeli ktoś patrzy na seks jako zaspokajanie swoich rządz to albo nie kochał się nigdy z miłości, albo jest pajacem naładowanym do przesady testosteronem...

Link to comment
GrzeszneSpojrzenie
Posted

Informacji na temat seksu szukałam w fachowej literaturze, to było najpewniejsze źródło.

Link to comment
Posted

To forum ;P Przepadek, nazbierałem informacji tutaj, nazbierałem informacji z innych stron, z literatury itd.

Link to comment
Posted

Jak nie miałam internetu chłonęłam informacje jak gabka z najróżniejszych gazet dla kobiet typu "Oliwia" itp. Potem rodzice zalożyli mi internet i w ruch poszly najróżniejsze fora. Muszę jednak przyznać, ze internet nie jest najlepszym źródłem informacji - na szczęście ja zawsze potrafiłam odróżnić bzdury na temat seksu od prawdziwych informacji.

Od rodziców nie wyniosłam nic. Ze szkoły tak samo. Lekcje WDŻtu z katechetka ograniczaly się do krótkich informacji o okresie i roli rodziny,a potem w 3 gimnazjum o antykoncepcji - tzn jedna lekcja o prezerwatywach, tabletkach itp bardzo krókie informacje, 10 o kalendarzyku.

Link to comment
Posted

Trochę się czyta. Myślę, że rozmowy z przyjaciółkami też coś dają.

Ale główną rolę odgrywa mój facet, to właśnie jemu zawdzięczam moje doświadczenie :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • michaelowax3
 • Najnowsze posty

  • Gloria
   Wracając do tematu, w liceum w Warszawie powstała łazienka stworzona z myślą o osobach niebinarnych, transpłciowych oraz nieokreślających się. https://polskatimes.pl/toaleta-dla-transplciowych-i-niebinarnych-dzieci-w-polskim-liceum-przemyslaw-czarnek-szalenstwo/ar/c1-16357345 https://twitter.com/PiotrW1966/status/1528438149243871235
  • Wulf
  • Wulf
   Chodzi o Klausa Schwaba, założyciela światowego forum ekonomicznego w Davos.  Chłopak przeczytał 1 książkę, oglądnął 2 filmy jej autorów na youtube i ewidentnie coś źle zrozumiał.  Inna sprawa, że łatwiej człowiekowi przelać nienawiść i frustracje na konkretną osobę, bo z kapitalizmem nic nie zrobi. 
  • wardrum
   Spotify. Brunetka czy blondynka? 
  • wardrum
   0/10
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   11
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   6
  3. 3
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   2
  4. 4
   LaFleur
   LaFleur
   1
  5. 5
   Gloria
   Gloria
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  wardrum
  wardrum
  21 posts
  Kerosine
  Kerosine
  18 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
  Gloria
  Gloria
  12 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  7 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  3 posts
  dannonka
  dannonka
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  39 posts
  yiliyane
  yiliyane
  29 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  453 posts
  yiliyane
  yiliyane
  380 posts
  Gloria
  Gloria
  128 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up