Jump to content

poglad - Seks

MissMac

Recommended Posts

Posted

Jak to jest w waszym przypadku (ja sie wypowiem pozniej) . W jaki sposob wyrobiliscie sobie taki a nie inny poglad o seksie (tu prosilabym o opisanie jaki tak naprawde jest). Czy kluczowa role odegrala szkola, rodzice, przyjaciele a moze.. Bravo :> ?

Posted
W jaki sposob wyrobiliscie sobie taki a nie inny poglad o seksie

Nie mam pojęcia. Nie wiem nawet skąd mam wiedzę na temat seksu. Po prostu wiem a podejście mam takie a nie inne ze względu ma moja osobowość. Taki mam charakter i temperament, że nie potrafię inaczej postrzegać seksu. Wiem, że na pewno nigdy Bravo nie miało w tym udziału. Seks był dla mnie zawsze poważna rzeczą i tak go traktuje. Ale moje zachowanie może o tym wcale nie świadczyć. Chyba najważniejszy jest fakt, że to jakie mam podejście odpowiada mi w 100% i nie widzę potrzeby zmiany tego. Toleruje podejście innych i liczę na to, że mi do łóżka nikt wtrącać się nie będzie.

Posted
Czy kluczowa role odegrala szkola, rodzice, przyjaciele a moze.. Bravo ?
Szkoła odpada. Rodzice - w pewnym stopniu napewno. Przyjaciele? Sądze, że tak. Rozmowy. Brawo odpada ;)

Główną rolę odgrywa mój partner, to oczywiste. Dzięki Niemu poszerzam swoją wiedzę, kształtuje swoje poglądy na temat seksu.

Posted

Napewno nie zadne czasopisma.Chyba rozmowy z koleżnkami,mój partner i ta wiedza jakoś sama przychodziła bez wiekszych starań z mojej strony.

A pogląd wyrabiamy ,jak już czegoś doświadczymy :)

Posted

Wg mnie jak dla mnie to szkoła grała taką kluczową rolę. Tam sięgłam po minimalną wiedzę na ten temat. W podstawówce już, pamiętam jak przyszłam do domu i zapytałam ojca czy też takie coś robi. :lol:

Potem wiadomo, ludzie o tym rozmawiają, więc się słuchało to tu, to tam.

Jednak najwięcej informacji mam od mamy i mojego przyjaciela Michała. ^^

Jednak samo podejście mam do tej sprawy bardzo poważne. Taka już jestem. Nie widzę potrzeby zmiany na ten temat czegokolwiek.

Nie wtrącam się innym do łóżka i nie chciałabym aby ktoś wtrącał się do mojego.

Posted

Ciężko to jednoznacznie określić. Może po części wpłynęły na mnie media, przyjaciele? Chociaż zwykle miałam przeciwne poglądy niż moje świętoszkowate znajome (bez ujmy dla nich, oczywiście) O_o.

Myślę, że wiedząc czym jest seks, czym jest miłość, jakoś samodzielnie to sobie poskładałam. Dla mnie jasnym było, że do współżycia potrzebne jest uczucie. Takie miałam przekonanie i takie pozostało.

Kiedyś znaczny wpływ wywierał na mnie także kościół. "Seks jest be..." itd. Z tego się wyzwoliłam, na szczęście.

Główną rolę odgrywa mój partner, to oczywiste. Dzięki Niemu poszerzam swoją wiedzę, kształtuje swoje poglądy na temat seksu.
Posted

Raczej przyjaciele,znajomi...

Ale najgłówniejszą role odgrywa mój partner...

Posted

Dużą role odegrały media, ale największą to jednak znajomi. Wiadomo to była taka wiedza, jaką oni sami mieli, więc niesatysfakcjonująca mnie :) Szkoła to już w gimnazjum. I książki, dużo czytałam na ten temat i powoli wyrabiałam sobie opinie.

Teraz największą rolę odgrywa mój przyjaciel :) On ze mną rozmawia, tłumaczy u wyjaśnia. Jestem mu za to bardzo wdzięczna.

Posted

Największą wiedzę nabyłam z książek medycznych i biologicznych. W szkole na Wychowaniu do życia w rodzinie - bardziej rozmawialiśmy o kobiecych sprawach, niźli o stosunkach płciowych. Z rodzicami nie rozmawiam o 'tych sprawach', ze znajomymi tym bardziej. No.. czasami przyjaciółka opowiadała mi o swoich przeżyciach - z własnej woli. Nie wyobrażam sobie opowiadać osobom trzecim o swoim życiu intymnym. Jeśli chcę coś wiedzieć - szukam informacji w książce lub w internecie.

Jakiś czasu temu o tych sprawach rozmawiałam z bliskim mi chłopakiem, teraz już nie.

Posted

Ja na temat seksu nigdy rozmawiałam z rodzicami czy znajomymi.. szkoła raczej też odpada :P Każdy uczy się wszystkiego w swoim czasie. Na pewno wiele dowiedziałam się będąc ze swoim chłopakiem, ale gdy naprawdę czegoś nie wiem staram się zajrzeć do książek lub tego typu rzeczy :)

Posted

Największą role odgrywają moi znajomi, przyjaciele i przede wszystkim partner bo to przy nim wiele się nauczyłam . często też czytam artykuły związane z seksem, ponieważ niektóre są dość interesujące i wielu ciekawostek można się w nich dowiedzieć - absolutnie nie chodzi o brawo i ciąże pozamaciczną w kolanie.. : ) bardziej poważne i prawdopodobne .

Posted

Takie pierdoły że "Chłopczyk wsadza wsad dziewczynie" to od kumpli.

A reszta to praktyka, o nic nie pytałem ani nie czytałem.

Wyrafinowana
Posted

wiedza glownie z literatury, a poglady poprzez doswiadczenie.

sprobowalam wiekszosci rzeczy, ktore mnie intrygowaly, do ktorych mnie ciagnelo, przekonalam sie o efektach na wlasnej skorze, zetknelam sie z wieloma problemami i tak powstalo moje spojrzenie na sex, jako suma wyciagnietych wnioskow.

Onsterfelijk
Posted

Ja tam kiedyś myślałem, że sex to coś na zasadzie "Wsadź, wyjmij, wsadź, wyjmij i korzystaj człowieku"... A teraz wiem, że to g**** prawda ;]

Dla mnie najważniejszy jest kontakt, ciało tej drugiej połówki w moich ranionach i to uczucie, że jest jej dobrze i tyle :) Ma być jej dobrze i chodzi o kontakt i bliskość, bo bliżej się już być nie da :)

Jeżeli ktoś patrzy na seks jako zaspokajanie swoich rządz to albo nie kochał się nigdy z miłości, albo jest pajacem naładowanym do przesady testosteronem...

GrzeszneSpojrzenie
Posted

Informacji na temat seksu szukałam w fachowej literaturze, to było najpewniejsze źródło.

Posted

To forum ;P Przepadek, nazbierałem informacji tutaj, nazbierałem informacji z innych stron, z literatury itd.

Posted

Jak nie miałam internetu chłonęłam informacje jak gabka z najróżniejszych gazet dla kobiet typu "Oliwia" itp. Potem rodzice zalożyli mi internet i w ruch poszly najróżniejsze fora. Muszę jednak przyznać, ze internet nie jest najlepszym źródłem informacji - na szczęście ja zawsze potrafiłam odróżnić bzdury na temat seksu od prawdziwych informacji.

Od rodziców nie wyniosłam nic. Ze szkoły tak samo. Lekcje WDŻtu z katechetka ograniczaly się do krótkich informacji o okresie i roli rodziny,a potem w 3 gimnazjum o antykoncepcji - tzn jedna lekcja o prezerwatywach, tabletkach itp bardzo krókie informacje, 10 o kalendarzyku.

Posted

Trochę się czyta. Myślę, że rozmowy z przyjaciółkami też coś dają.

Ale główną rolę odgrywa mój facet, to właśnie jemu zawdzięczam moje doświadczenie :)