Jump to content

Obudzić się w trumnie...

ototuchodzi

Recommended Posts

ototuchodzi
Posted

może temat wydaje Wam się dość głupawy, ale słyszałam już kilka takich historii:

Pewnego dnia kobieta poszła na cmentarz zapalić znicz na czyimś grobie. W oddali słyszała jakieś szuranie. Podeszła bliżej, ale spanikowała i uciekła.

Po kilku godzinach przyjechali jacyś ludzie i nawet ksiądz i odkopali świeży grób. Otwarli trumnę i zobaczyli zadrapania na zamknięciu. Denat miał też połamane paznokcie.

Myślicie, że obudzenie się w trumnie w dzisiejszych czasach jest możliwe? Czy może uważacie to za kompletną bzdurę? Niedawno też było głośno w moim rejonie, że kobieta obudziła się w kostnicy..

Posted

Wszystko jest możliwe, jednak zanim się kogoś chowa do trumny zwykle stwierdza się jego zgon, mija kilka dni, dlatego to bardzo mało prawdopodobne.

Będąc mała strasznie się tego bałam i mówiłam rodzicom, żeby mi włożyli do trumny telefon komórkowy w razie czego ;d. Dziś też mam przed tym lęk. Ale jako że po śmierci chcę być spalona, to raczej mi to ine grozi. Brrrr

master_jedi
Posted

Zwykłe bajki, zapewniam ;P

Posted
W oddali słyszała jakieś szuranie.

z takiej głębokości na jakiej są trumny nie było by słychać szurania..

w XVIII/XIX wieku tego typu historyjki bardzo się rozpowszechniły, do tego stopnia że zamożniejszym zmarłym przywiązywano sznureczek do palca który drugim końcem przywiązany był do dzwonka na powierzchni. nie było potwierdzonego przypadku że któryś dzwonek szczęśliwie zadzwonił..

Niedawno też było głośno w moim rejonie, że kobieta obudziła się w kostnicy..
od kostnicy do trumny i pod powierzchnię jeszcze długa droga..
ototuchodzi
Posted

no, toście mnie trochę uspokoili.

szczerze to wierzyłam w to wszystko. dzięki Wam :)

Posted

Ja takie historie traktuje z przymróżeniem oka. Może zdażyły się kiedyś takie przypadki, kiedy to zgon stwierdzano bez oparcia o jakiekolwiek urządzenia, ale teraz? Być może zdarzy się coś takiego raz na ileś tam przypadków, ale co do tego pewności tez nie mam, bo w końcu nikt nie sprawdza po miesiącu czy dwóch czy na trumnie jego bliskiej osoby są ślady paznokci. Ale słyszałam że w miejscowości obok mojej coś takiego podobno miało miejsce, ze syn poszedł do rodzinnego grobowca gdzie nie dawno ojca pochowano, a tu staruszek w kącie siedzi (podobno z głodu zdążył do tego czasu umrzeć), ale ile w tym jest prawdy? Nie wiem. Syn podobno zwariował po tym wydarzeniu. A moze i zwariował wczesniej i sam sobie to upozorował, albo wymyslił, kto tam wie? Bo własciwie to trumne chyba sie gwożdziami zabija wiec jak niby staruszek wyszedł?

Nie ma to jak kremacja. Juz wolałabym sie w piecu obudzic i szybko zginąć, niz w grobie i lezec nam kilkanaście czy kilkadziesiąt godzin...

Posted

Możliwe, że można obudzić się w trumnie, ale nie ma szans, by to ktokolwiek potwierdził, czy usłyszał. Zresztą, nawet jak się obudzi to szybko albo umrze z powrotem na zawał serca, albo udusi się zwyczajnie.

Co do mnie, nie, nie chciałabym się obudzić ani w trumnie, ani w kostnicy. Po kostnicy miałabym traumę do końca życia i prawdopodobnie bym zwariowała, a od tego niedaleka droga do wariatkowa i na powrót do kostnicy.

Posted

Lepiej się obudzić niż nie ; d nawet jak życie potrwa 30 sekund ;

Posted

Nie chcę mi się w to wierzyć. Raczej mało prawdopodobne. Ale szczerze mówiąc to przerażająca perspektywa..

Posted

Nie trzeba daleko szukać przykładów. Piotr Skarga obudził się w trumnie, dlatego też nie został beatyfikowany (bo mógł bluźnić Bogu). Po kilkunastu dniach po jego śmierci, otwarto trumnę, Skarga leżał na lewym boku, miał ściągniętą skórę na paliczkach palców (chcąc się ratować zjadał własną skórę).

Perspektywa obudzenia się w trumnie jest jedną z najbardziej mnie przerażających. Nie chcę nawet siebie wyobrazić w takiej sytuacji. Dlatego też skłaniam się ku podpisaniu Oświadczenia Woli lub kremacji.

Posted

bajki bajkami... bla, bla, bla...

a ja was zaskoczę:

wiem, że jest taka choroba (zapomniałam jak się nazywa ale słyszałam o niej reportaż w telewizji po ostatnim incydencie z kobietą, która obudziła się w kostnicy), przy której krążenie krwi, bicie serca, oddech jak i ciśnienie 'uspokajają się' do takiego stopnia, że lekarze jak i ich sprzęty nie potrafią tego wykryć i stwierdzają zgon. człowiek, który zapada na tą chorobę wybudza się z niej jak ze śpiączki.

więc takie przypadki są możliwe.

ja również uprzedzam rodziców o tym, że chcę być spalona. nie jest to wbrew religii, a taka kremacja to sekunda.

master_jedi
Posted
a taka kremacja to sekunda.

Czy ja wiem, żeby sekunda ;P Moja babka wybrała kremację i proces trwał od 2 do 4 godzin, nie pamiętam, mały byłem ;]

To tak w gwoli ścisłości.

Posted

Nie raz słyszałam podobne historie. Moja znajoma opowiadała o rodzinie, gdzie zmarła kobieta (żona, matka). Dziecku przez kilka dni śniła się ona, jak krzyczy chcąc się wydostać z trumny. Gdy trumnę otworzono okazało się, że wszystko wskazuje na to, że tak było i w rzeczywistości. Ale w to nie wierzę, bo kto zadawałby sobie tyle trudu, by wykopać trumnę tylko po to, by uspokoić członków rodziny?

Słyszałam też o tym, jak ktoś obudził się w kostnicy. Nie wiem czy w to wierzyć, ale nie chciałabym nigdy czegoś takiego przeżyć.

Podobnie jak Claudynka ogromnie chcę podpisać Oświadczenie Woli, bądź też poprosić, by bliscy po mojej śmierci poddali mnie kremacji.

Posted

Coś strasznego. Przeraża mnie ta myśl od kiedy uświadomiłam sobie, że mogłabym się obudzić w trumnie. Dlatego też chciałabym się poddać kremacji. Niby to mało prawdopodobne, wręcz musiałabym mieć mega pecha żeby się obudzić, ale sama świadomość jest okropna.

Posted

Dawniej możliwe że zdarzały się takie przypadki, medycyna nie było tak rozwinięta, więc może źle oceniali, mylili zgon i śpiączkę, nie wiem. Ale w dzisiejszych czasach? Nie wierzę żeby coś takiego sie zdarzało, ale mimo wszystko na pewno to straszne uczucie. Sto razu wolałabym się obudzić w kostnicy..

Posted

Nawet o tym nie myślę. Mam nadzieję, że to tylko jakieś głupoty, albo opowieści, które zdarzały się daaawno temu.

Wychodzę z tego temu, bo zaczyna oddziaływać na moją wyobraźnię :shock:

Malinowooka
Posted

Przerażające. Właściwie boję się cmentarzy, więc nigdy nie bywam tam sama. Zresztą wydaje mi się to trochę dziwne, bo w ciągu dnia raczej na cmentarzach jest sporo osób, toteż pewnie ktoś by to zauważył. Sama nie wiem czy w to wierzyć, wiem tylko, że gdyby przydarzyła mi się taka historia, najpewniej robiłabym wszystko, by jak najszybciej umrzeć. Jeśli ktoś by mnie odratował to pewnie i tak uraz zostałby do końca życia.

Posted

śmierć kliniczna ; Dlatego lepiej zabrać komórkę do trumny o dużym zasięgu.

Po kremacji - po ptakach.

Zabranie pistoletu do trumny - po ptakach

Nie branie niczego - bolesne po ptakach.

A tak... jeden telefon i za pare godzin będzie się wolnym, chyba że akurat nie będzie się miało dostępu tlenu.

Posted

To jeszcze wziąć jakąś małą butle z tlenem;d

Posted

Zawsze się tego bałam.

Dlatego będę chciała być spalona.

Nie wiem czy to możliwe czy nie, ale wolę dmuchać na zimne.

Posted
Dlatego lepiej zabrać komórkę do trumny o dużym zasięgu.
i lopate na wszelki wypadek.

troche bym sie zdziwil gdybym obudzil sie w kompletnych ciemnosciach w ciasnej skrzynce, nie wiem czy wpadlbym na to ze jestem 5metrow pod ziemia.

Posted

zgon twierdzą po braku obiegu we krwii (puls, serducho).

Ludzki mózg umiera chyba po 7 minutach braku dostaw tlenu.

Stwierdzenie zgonu w tym wypadku to błąd lekarski

Posted

Ja również chciałabym się poddać kremacji, ponieważ sama wizja zjedzenia mojego ciała przez robale jakoś mnie nie zachęca.

Obudzić się w trumnie? Straszne. Zapewne bym krzyczała, co sił w płucach, aż by mi zabrakło tlenu.

Posted
Dlatego lepiej zabrać komórkę do trumny o dużym zasięgu.
i lopate na wszelki wypadek.

Najlepiej może całą szopke... Stanie się co ma się stać... I my tego nie zmienimy.. Wierzę w to że się idzie obudzić ;)