Jump to content

Palenie papierosów

mlody_l

Recommended Posts

Posted

Palę dośc dużo papierosów dziennie, potrafię nieraz wypalić całą paczkę jednego dnia. Mam tak, że kiedy jest cos do roboty to nie myśli się nawet o tym i jest spokój, a jeśli cały dzień wolny to idzie jeden papieros za drugim. Może znacie jakieś sposoby na rzucenie tego świństwa? I widzę, że kobietom to bardzo przeszkadza. Ja kiedy nie paliłem nie przeszkadzało mi kiedy znajdowałem się w grupie samych palących.

Posted

Może plastry?

Hm?

Plastry są dobre, przynajmniej tak słyszałam od tych co rzucali i kożystali z tego typu 'pomocy'.

Posted

korzystali skarbie

co to tematu

moze znajdz sobie zajecie

zacznij czytac ksiazki wychodzic wiecej

Posted

ja mam to samo - jak jest zajęcie to nie palę, ale spacer, czy rozmowa z kumpelą nie obędzie się bez wypalenia niemal calej paczki...

moze faktycznie plastry? tylko nie zacznij jesc zamiast palic - zle sie takie cos konczy ;)

albo znajdz sobie jakies zajecie, czytanie, nie wiem... ja sie nie staram nigdy rzucac :)

FrizzleFrazzle
Posted

Polecam sposób mojego ojca - zgaś peta, powiedz "Pierdolę, nie palę". Ojciec nie pali już 5 lat ;)

Plastry gówno dają :)

Posted

Mój kuzyn chodził do ośrodka uznależnień od papierosów. Otrzymywał tam rady jak skutecznie rzucić palenie. Dziś nie pali od roku. ;)

Zorientuj się, czy w Twoim mieście istnieją takie ośrodki - naprawdę są skuteczne, warto chociażby spróbować.

Możesz również kupić w aptece plastry, tabletki Nicerete - dużo osób je chwali. Jedz często cukierki miętowe i żuj miętową gumę.

Posted

szczerze to nie wiem co polecic, ja po prostu sobie powiedzialem "nie pale wiecej" i juz poltora roku bez papierosa :) trzeba tutaj silnej woli :)

Posted

Wystarczy SILNA WOLA. Plastry, tabletki, gumy - strata pieniędzy i nerwów. Trzeba się przełamać i trochę przemęczyć.

Posted

Dokładnie - silna wola, mocne postanowienie niepalenia i asertywność (kiedy znajomi częstują ;) )

Posted

znam ciekawy sposób który wykorzystał ojciec mojej koleżanki ;)) kazał swojemu synowi wypalić całą paczkę w półgodziny. Tamten potem chodził zielony przez tydzień ale papierosa nie tknął już ani razu ;P

Zielona landrynka
Posted

Nie polecam plastrów. Moja znajoma za 7 plastrów zapłaciła ok 90 zł. Starczyły jej na tydzień.

Posted

A ja chciałabym przestać, bo niepotrzebnie się truję. Ale najgorsze jest to, że cholernie to lubię. Gdy wychodzę z przyjaciółmi to zawsze wszyscy palimy, więc tym bardziej ciężko byłoby mi rzucić. Popalam już ponad rok, nałogowo pale chyba ok 10 miesięcy :]

Posted

Zajmij sie czymś. Nie myśl o tym. Wywal wszystko co masz do kosza, żeby nie kusiło.

@up

zmień "przyjaciół"

...

Posted

hmm...skąd ja to znam? :x

jak spale papierosa a zazwyczaj jest tak że ciągnie mnie do następnego wtykam w "buźkę" landrynki...no i pomaga do chwili aż sie cukiierek nie skończy :P

Posted
znam ciekawy sposób który wykorzystał ojciec mojej koleżanki ;)) kazał swojemu synowi wypalić całą paczkę w półgodziny. Tamten potem chodził zielony przez tydzień ale papierosa nie tknął już ani razu ;P

Moja koleżanka po takim zabiegu też więcej nie sięgnęła po fajki, więc działa :wink:

• 4 years later...
Posted

Szczerze wątpię w takie metody. Gdy paliłem miałem bardzo stresową sytuację. Rozstanie i tego typu sprawy. W każdym razie wypaliłem całą paczkę na raz. Jednego za drugim. Został ostatni papieros. Zdążyłem go podpalić i wszystko zwróciłem.

Następnego dnia paliłem już normalnie.

• 2 weeks later...
Posted

Niestety żadne plastry, gumy, cukierki, leki detoksowe (typu desmoxan) nie zrobią tego za Ciebie, podstawą jest - moze to banalne - ale silna wola, FAKTYCZNA chęć rzucenia. Wiele osób próbuje rzucania tak faktycznie tego nie chcąc, rozmyślając i nakręcając się z góry że będzie ciężko, że zatęsknią na przerwie na uczelni/w pracy, ze dziwnie będzie pić i grillować bez dymka, że jak to tak czekać na tramwaj na przystanku 10 minut i nic nie robić.. sami się nakręcamy, straszymy, wmawiamy że będzie ciężko. Pomyslmy jednocześnie o konsekwencjach zdrowotnych, finansowych, wizerunkowo-modowych (palenie jest w tych czasach źle widziane, jako okaz słabości) oraz o estetyce - tu szczególnie do Pań, popatrzcie jak wygląda 40letnia palaczka i niepaląca - różnica jest naprawdę duża, twarz ma inny odcień i niemalże brak zmarszczek, a u palaczki... nic pięknego. Pomyślcie, spiszcie sobie ile pozytywów daje rzucenie palenia, a ile "daje" kontynuowanie go, o ile takie są - to są to sprawy błahe, infantylne, dziwne lęki jak to będzie bez niego. Wyzwólcie się z tego żałosnego nałogu przykładania do ust tytoniowej pałeczki i zaciągania się tysiącami związków, które zżerają od środka, niszcząc i atakując wszystkie tkanki, komórki, węgiel który podtruwa krew, która przecież dostarcza tlen do mózgu i organów, które sprawiają że ŻYJEMY. Życie nie jest warte palenia, jest mnóstwo innych bardziej sensownych rozrywek czy "dodatków" do rozmowy ze znajomymi niż fajka, i nie muszą to być kaloryczne przekąski. Najlepiej znaleźć sobie nowe hobby, coś co nas mocno pochłonie, że sami zapomnimy o fajkach. Uzależnienie fizyczne związane z nikotyną opuszcza nas w 90% po 2-3 dniach bez papierosa, znika całkowicie maksymalnie po paru tygodniach. Reszta to kwestia psychiki. E-papierosy pomagają zmniejszyć ilość fajek, niektórym przerzucić się na trwałe, ale to ciągle dostarczanie nikotyny, a więc tego potworka który sprawia że mamy ochotę fizyczną na fajkę. Jeżeli kupimy liquid bez nikotyny, to i tak podtrzymujemy - tym razem rytuał, wciągania, wypuszczania dymu, chcąc nie chcąc myslimy o paleniu, nazywamy wapowanie e-fajki paleniem. Jest ona dobra, ale na dłuższą metę u wielu ludzi nie pomaga zerwać z nałogiem, większość wraca do fajek po krótszym/dłuższym czasie. NAPRAWDĘ pomyślcie o tym, ze jesteście wolni i to poniżej godności żeby swój plan dnia, przerwy, spotkania, pracę/naukę uzależniać i "rodzielać" wyjściami na upragnionego peta, który jest tragedią dla organizmu i portfela.

Sam palę tytoń, jednak to wszystko co napisałem to moje autentyczne przemyślenia na ten temat. Życzę odwagi i powodzenia, udowodnij sobie i innym, ale przede wszystkim sobie, że stać Cię na życie zdrowe, wygodne, o lepszej jakości (mniej chorowania, palacze mają więcej infekcji) oraz prawdopodobnie dłuższe i z mniejszym ryzykiem ciężkich chorób, a przynajmniej o łagodniejszym przebiegu i większych szansach na wyleczenie (bo nie napiszę bzdury, że niepalący nie mają zawałów i nowotworów). Przekonaj sam siebie, że chcesz się wyleczyć z nikotynizmu i powodzenia, uwierz w siebie !

twixnij to
Posted

próbowałeś e-papierosa?

Przynajmniej nie śmierdzisz, a jak bedziesz sobie sam zminiejszać dawkę nikotyny kupując słabsze olejki wkońcu dojdziesz do zerówek to rzucisz.

Posted

Kup e-papierosa. Dobra pateria to ok 100 zł, clearomizer 30 zł, ładowarke dostaniesz za 20 zł, a liquid to 10 zł. I już masz wszystko żeby e-palic.

Posted

Ale on chce rzucić palenie, a nie przerzucić się na inne papierosy.

• 3 months later...
BlueberryDream
Posted

Nie wiem czy e-papieros naprawdę pomaga "przestać palić". Sama jestem w trakcie rzucania, myślałam przez chwilę o tym cudzie, ale doszłam do wniosku że to nie ma sensu. Bo albo rzucam albo oszukuję sama siebie :) Nie wierzę jakoś w to, żę paląc e-papierosa z czasem zejdę do zera. W sensie, że pewnego dnia się obudzę i będzie po sprawie. Przecież dalej dostarczamy nikotyny do organizmu. Nie da się rzucić palenia bez odstawienia. Nie uważacie?

• 2 weeks later...
Posted

Najpierw silna wola i rzucanie powoli, stopniowo.

Posted
rzucanie powoli, stopniowo.

Najskuteczniejsze jest rzucanie na raz.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Adam3344
      Tak miały zdrady miejsce... Ona jest w trakcie rozowdu i zdradzała męża.. przez pół roku było ok a pozniej zmienila haslo w telefonie i widzialem jak z kims pisze i wysylaja sobie zdjecia i przylapalem ją jak robila sobie dobrze do jego zdjęć.. A pozniej oznajmila mi, ze wyjezdza sama na targi do Krakowa na weekend i zaraz sie z nią rozstalem... i Wiem, ze od tamtej pory nie była na targach bo juz nie musiala sie kryć... Bedac wtedy na feriach wykupilem jej masaz gdzie masazysta nie masowal jej tylko pleców a wszystkie inne czesci ciala az skonczylo sie seksem, ale nie robilem tam wojny bo były jej dzieci... Nie mówiłem jej tego tam gdyż nie chcialem kłótni przy dzieciach bo chcialem aby miały udane ferie.. po powrocie byla wulgarna w moim kierunku i to bylo wszystko widać... i odszedłem.. Stwierdzila, ze ja zostawilem i skrzywdziłem.. uważam, ze chciala zagrac na moich emocjach gdyz nie potrafi sie przyznać do bledu.
    • Kerosine
      Dla niektórych [co by nie szukać daleko, m. in. mojej matki, ale także ogólnie wielu osób, które z różnych powodów nie pozostają z nikim w relacjach romantycznych] właśnie jest to święto przyjaźni i miłości innej niż ta zmysłowa  Postąpiłeś bardzo dobrze, ale być może sposób, w jaki zakomunikowałeś swoje uczucia pozostawił co nieco do życzenia bądź zwyczajnie na skutek różnych przypadkowych i pozostających poza możliwością Twojego wpływu okoliczności poruszył nie tę strunę, którą powinien. Być może też po prostu nie wiesz wszystkiego. Swoją drogą myślę, że przydałby nam się trochę większy background na temat Twojego związku zamiast dość oszczędnego mimo wszystko opisu paru sytuacji.
    • nunca
      @Gloria jak się odsunęła wystarczająco to zaproponowałem jej naprawę relacji bo mi za bardzo zależało żeby jej nie stracić i żeby było tak jak wcześniej
    • Kerosine
      Po prostu "mała-wielka" zemsta z jej strony  Alternatywnie / dodatkowo może ona zwyczajnie Twoich ubrań już nie posiadać [bo np. zdążyła je wyrzucić]. Nawiasem mówiąc, czy jesteś absolutnie pewien, że zdrada / zdrady z jej strony miały miejsce? Moim zdaniem powinieneś, w tej kwestii nie powinno być nigdy żadnych niedopowiedzeń.
    • Martusiaaaaaa92
      Klaus S. to jakiś nowy Emmanuel Goldstein? Soros się już znudził?
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane