Jump to content

Galileo


Aktywacja

Recommended Posts

A co sądzicie o tym programie?

Mnie osobiście się podoba. Można się dowiedzieć dużo ciekawych rzeczy. Co prawda nigdy nie udało mi się w całości go obejrzeć, ale myślę, że wiele uczy.

Link to comment
Peggy Brown

Podoba mi się, czasami zapominam że leci. Wiele ciekawych informacji, najbardziej lubię jak robią podróbki cukierków, batonów, ciast, albo proces produkcji różnych rzeczy.

Link to comment

Czasami zdarza mi się oglądnąć, ale zawsze zapominam kiedy leci. Program mi się podoba, można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy. Tak więc program na tak. ;)

Link to comment

Nie można powiedzieć, że nigdy nie pałałam sympatią do tego typu programów, po prostu nigdy nie miałam czasu na ich oglądanie. Na 'Galileo' trafiłam któregoś wieczora, kiedy dość szybko zakończyłam domowe prace i z nudów włączyłam telewizor. Od tego momentu staram się nie opuszczać żadnego odcinka. Zwyczajnie wciąga, zwłaszcza jeśli ktoś jest ciekawy świata.

Link to comment

Program ciekawy, lubię go oglądać, jednak rzadko zdarza się, że go obejrzę, z uwagi na to, ż enie mam pamięci do dni i godzin, przez co ze zwykłego roztrzepania zapominam, że w ogóle leci, a przypomnienia w telefonie nic nie dają, gdyż zazwyczaj jestem w miejscu, gdzie do telewizora nie mam dostępu lub nie mam czasu. Wiele rzeczy można się z niego dowiedzieć, wiele ciekawych rzeczy, na pewno, kiedy skacząc po kanałach natrafię na Galileo to nie przełączę dalej.

Link to comment

dawno już nie oglądałam Galileo ale pamiętam że jeszcze jakiś czas temu oglądałam namiętnie... jakoś tak wiosna i lato mnie częściej z domu wywiewają i zapominam. ale faktycznie warto - niewiele jest tak wartościowych programów dla młodzieży.

Link to comment

Mnie też sie bardzo podoba. Często zapominam, że leci albo nie ma mnie w domu. Ale jak tylko pamiętam to oglądam ;) Bardzo ciekawy, wartościowy program. No i fajny prowadzący, które nie przynudza.

Link to comment
 • 2 weeks later...
Wyrafinowana

lubie ogladac programy pokazujace proces produkcji roznych przedmiotow, wiec tutaj galileo wpasowywuje sie dobrze w moje gusta.

ale musze przyznac, ze zdarzylo mi sie ich przylapac na nieprawdziwych informacjach, np. na temat opryszczki czy jakis tam innych zdrowotnych nowinek.

Link to comment
 • 2 weeks later...
Kredka Na Baterie

Kiedyś przypadkowo trafiłam na ten program i obejrzałam do końca, bo zainteresował mnie temat, później już nie oglądałam go ani razu. Może jszcze kiedyś z nudy go zobaczę.

Link to comment
 • 4 years later...
Guest Anonymous

Uwielbiam! Zawsze człowiek może nauczyć się jakichś ciekawych rzeczy i są one przedstawione w przystępny sposób - nawet mój 10-letni brat ogląda to nałogowo i wszystko ogarnia.

Link to comment
 • 4 months later...

Super program . Zawsze do głowy coś przybędzie :D Poza tym sporo praktycznych rzeczy... i można się dowiedzieć co by było - gdyby było zamiast samemu próbować i ryzykować :D

Link to comment
 • 6 years later...

W czasach kiedy jeszcze oglądałam telewizję bardzo lubiłam spędzać sobotnie i niedzielne wieczory m. in. właśnie z tym programem - zdecydowanie jest to jedna z najmilej i najwyraźniej wspominanych przeze mnie pozycji telewizyjnej ramówki [zaś informacja, że de facto nadal znajduje ona w niej swoje miejsce zarówno zaskoczyła mnie, jak i ucieszyła]. Nie sprawdziłam jeszcze, jak też będzie smakować mi po latach / czy jego jakość zmieniła się na przestrzeni tego okresu, jednak póki co jego nawet bardziej udanym i bliższym mi ze względu na zainteresowania odpowiednikiem jest Astronarium [nowe odcinki którego niestety (?) nie są już emitowane w telewizji, program w całości przeniósł się do Internetu]. Polecam gorąco wszystkim miłośnikom nocnego nieba i ogólnie ciekawym [Wszech]świata; wielkim atutem serii jest kładzenie niezwykle dużego akcentu na polski wkład w światową astrofizykę, współczesne największe projekty badawcze i dokonywane odkrycia =)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Najnowsze posty

  • yiliyane
   Odpowiedziałam w pierwszym   Wyznaczam teraz @Vertigos i @Anarchist, a tematy to:  
  • yiliyane
   Już dawno nie byłam u lekarza państwowego. Nie chodzę za często do lekarzy, ale jak już idę, to raczej prywatnie. Prędzej człowiek umrze niż doczeka się wizyty na NFZ. Pół roku czekania na wizytę u lekarza rodzinnego, potem co najmniej półtora roku na wizytę u specjalisty. NFZ "opłaca się" tylko przy bardzo drogim leczeniu i takim, które może być odwleczone w czasie. Jeżeli jest pilna potrzeba wizyty u lekarza, zrobienia badań i postawienia diagnozy, to w naszym pięknym kraju takie są realia, że się człowiek tej wizyty państwowo nie doczeka. Powinien być państwowy, plus oczywiście możliwość otwarcia i prowadzenia prywatnych klinik i gabinetów. Całkowicie płatna służba zdrowia prowadziłaby do tego co jest w Stanach - że za byle wizytę z katarem dostajesz rachunek na tysiąc dolarów, w efekcie czego na leczenie stać tylko najbogatszych. Nie. Jak już wspomniałam, całkowicie wolny rynek w przypadku służby zdrowia spowodowałby, że większość ludzi de facto straciłaby możliwość leczenia się, bo nie byłoby ich na to stać. Teraz za wizytę u specjalisty płacisz, powiedzmy, 200 zł. To i tak dużo i wiele osób na to nie stać. Ale wyobraźmy sobie byle wizytę za 2 tysiące. Nie chcielibyśmy takiej sytuacji.
  • Kerosine
   @Gloria i @yiliyane, zapraszam  
  • yiliyane
   Nie. Nie mam takiej potrzeby. Stosuję filtry tylko na intensywne letnie słońce, a i też nie zawsze. Słońce rzadko mnie parzy. Ratują mnie włoskie geny Nie. Właściwie tylko na początku lata, kiedy skóra jest jeszcze zupełnie nieopalona po zimie, muszę uważać. W ten sposób trochę mnie przypiekło w czerwcu, kiedy byłam w termach (w Polsce) na świeżym powietrzu. Z kolei jak byłam teraz we wrześniu na Teneryfie, to w ogóle się nie smarowałam i nic mi nie było - bo skóra już się przyzwyczaiła do słońca. Opalanie się nie jest niczym złym, o ile robi się to z umiarem. Spiekanie się na raka, leżąc od rana do wieczora plackiem na plaży to zdecydowanie zły pomysł. Podobnie jak chodzenie na solarium. Ale lekka, naturalna opalenizna, która tworzy się latem, nie jest niezdrowa. Zupełnie nie wystawiając skóry na światło słoneczne blokuje się dopływ witamy D3. Kiedyś więcej się smarowałam kremami z filtrem i unikałam słońca i efektem było stężenie witaminy D3 na poziomie 7 ng/ml (gdzie norma to 31-50 ng/ml, a mój wynik uznawany jest za ciężki niedobór). Więc, jak we wszystkim, trzeba umieć znaleźć złoty środek. Może nie nazwałabym tego obawą, ale nie przepadam za efektami długiego siedzenia przed urządzeniami elektronicznymi. Najczęściej skutkuje to u mnie bólem głowy, silniejszym niż zazwyczaj.
  • yiliyane
   Nie mogłabym oddawać krwi, nawet gdybym bardzo chciała. Ze względu na problemy zdrowotne moja krew nie zostałaby przyjęta. Poza tym nie sądzę, żeby mój organizm zniósłby taki ubytek krwi. Przy krwiodawstwie pobiera się aż 450 ml krwi, co trwa 5-8 minut. Do morfologii pobiera się podobno do 5 ml krwi, a mnie już zdarzyło się raz zemdleć (spadek cukru najprawdopodobniej, spowodowany utratą krwi i byciem wiele godzin na czczo), wielokrotnie też robiło mi się słabo lub też mdliło mnie, ale poza tym obyło się bez większych konsekwencji. Tak więc w moim przypadku bycie dawcą krwi odpada.
 • Recent Status Updates

  • Anarchist

   Anarchist

   Och, te remonty w mieście, nie widać końca :C 
   · 2 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Więcej czasu potrzebne od zaraz! :/
   · 2 replies
  • NYC

   NYC  »  Martusiaaaaaa92

   Odpisałam;)
   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Dziś tak bardziej...
   Zimowo. O.
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   2
  2. 2
   Anarchist
   Anarchist
   1
  3. 3
   Gloria
   Gloria
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  9 posts
  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Anarchist
  Anarchist
  2 posts
  Gloria
  Gloria
  1 post
  trombalski300
  trombalski300
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  40 posts
  Anarchist
  Anarchist
  38 posts
  yiliyane
  yiliyane
  19 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  816 posts
  yiliyane
  yiliyane
  705 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  637 posts
×
×
 • Create New...