Jump to content

Urodziła dziecko obcym, a teraz chce je zatrzymać.


Wala

Recommended Posts

Posted
To pierwszy taki ujawniony przypadek w Polsce. Zastępcza matka, która wynajęła swój brzuch zamożnemu małżeństwu z Warszawy, po porodzie chciała zatrzymać dziecko. Zleceniodawcy odebrali jej niemowlę, a ich adwokat zagroził, że jeśli wystąpi o prawo do opieki nad synkiem, straci pozostałe dzieci. Wszystko miało być banalnie proste: Bożena K. miała tylko urodzić dziecko, a potem oddać je zamożnemu małżeństwu z Warszawy. Poznała ich przez agencję Elizabeth z Piaseczna, która pośredniczy w kojarzeniu bezdzietnych par z matkami zastępczymi. Dostała od nich zaliczkę, a potem co miesiąc brała kolejne raty. Problemy zaczęły się po porodzie, bo Bożena K. zmieniła zdanie i chciała zatrzymać dziecko. Zleceniodawcy zabrali jej noworodka siłą.

Tyle w roli wstępu. Teraz konkretniej:

Bożena, która mieszka w małym miasteczku pod
Link to comment
Posted

Chyba ta Bożena nie nadawała sie na taką surogatkę. Nie powinna tego robić. W sumie wiedziała, że to nie będzie jej dziecko i nie powinna o niego walczyć. To dziecko nie jest jej biologicznie.

Nie wiem jak to prawo widzi, jakie są przepisy ale jeśli było wszystko zgodnie z prawem to kobieta nie ma czego szukać. Bo w sumie czemu miało by być inaczej? chyba na tym tylko sąd będzie sie opierał.

A moralnie to uważam, że powinno być rodziców. Widać, że pragnęli właśnie tego dziecka skoro nie chcieli adopcji. Czekali na nie, pojawiła sie szansa, wszystko sie udało a teraz klops... nie mówiąc o pieniądzach, które włożyli w to wszystko. A ta surogatka ma dzieci na dodatek nie ma kasy to jak ona chce życ z niemowlakiem? co mu zapewni? zasiłek? Nieodpowiedzialnie byłoby dać jej koleje dziecko.

Link to comment
master_jedi
Posted

Z jednej szkoda, bo kobieta miała dziecko pod sercem i się przywiązała do niego i teoretycznie jej dziecko odebrali, ale z drugiej strony ją ostrzegali, aby się nie przywiązywała.

Dziecko jest tamtych ludzi, ale kobietę tę rozumiem w tej kwestii, czemu tak teraz tak postąpiła. Trudna sprawa... Teoretycznie wszystkim się należy. Dziecko jej nie będzie, ta sprawa jest jasna, co gorsza, może stracić swoje dzieci... Szkoda jej i tego chłopca. Życie jest ciężkie.

Link to comment
Posted

chciala zjesc ciastko i miec ciastko. podpisujac umowe zobowiazala sie do czegos, w zamian otrzymala ustalona kwote. moral? 100razy pomysl zanim cos podpiszesz

Link to comment
Posted
Nie wiem jak to prawo widzi, jakie są przepisy ale jeśli było wszystko zgodnie z prawem to kobieta nie ma czego szukać.

Nie wiem czy się dobrze orientuję (jeśli nie to niech mnie ktoś poprawi :)), ale w Polsce za matkę uznaję się tą kobietę, która urodziła dziecko, a prawa regulującego pozycję matek zastępczych ponoć nie ma..

Link to comment
wiecznaoptymistka
Posted

Według mnie powinno być tych rodziców .. Kobieta wiedziała od samego początku jak bedzie ,że bedzie musiała oddać dziecko dostała tez za to kase ...pod pisała dokument ... Widac ,ze Ci rodzice kochają to dziecko i bedzie miało lepiej niż u niej , bo ona napewno nie zapewniła to wszystko dziecku co oni .. Wkońcu ona kasy nie ma ... Rozumiem tą kobiete pokochała to dziecko ,ale niech ona pomyśli o tym dziecku u niej na pewno nie bedzie miało tak jak u tego małożeństwa...A zresztą wiedziała co podpisuje ...

Link to comment
 • 2 weeks later...
Posted

Dobrze wiedziała na czym polega transakcja, podpisała umowę, a to duże zobowiązanie. Dziecko "należy się" rodzicom, nie pani Bożenie.

Link to comment
Posted
Bałam się, czy będę w stanie oddać dziecko. Ale pani Szymańska przekonywała, że przecież ono nie będzie moje
Jak się bała, to po cholerę taką umowę podpisywała? Nie wiedziała na co się decyduje? Nieodpowiedzialność. Kto powinien wychowywać to dziecko, nie potrafię rozstrzygnąć, ale skłaniam się raczej ku ojcu dziecka i jego partnerce.
Link to comment
Posted

Pani Bożena ma nauczkę. Raz, że to okrutne (w moich oczach oczywiście) poddać się zabiegowi in vitro tylko po to, by sprzedać dziecko. Dwa, że małżeństwo płaciło jej każdego miesiąca 3 000zł, co po 10 miesiacach miało stanowić całość sumy. Pani Bożena nie dość, że pobierała pieniądze, które jej dostarczali to jeszcze nie chce dotrzymać słowa, którego im dała. Rozumiem, że sumienie ją ruszyło, zdała sobie sprawę, że nie będzie w stanie oddać dziecka, więc w takim razie niech zwróci pieniądze, które zabrała. Zdaję sobie sprawę, że jej sytuacja materialna jest dość kiepska, ale w takiej sytuacji należy pomyśleć 10 razy przed podjęciem ostatecznej decyzji. Skoro od początku miała wątpliwości, czy będzie w stanie oddać małżeństwu dziecko - powinna wstrzymać się z pobraniem funduszy, ewentualnie całość kwoty odebrać 'po finale'.

Moim zdaniem rację ma małżeństwo - nikt nie będzie w błoto wyrzucał 30 000zł.

Link to comment
Posted

Podpisała,niech wywiąże się z umowy. Dziecko należy się Szymańskim.

Chce walczyć niby ,o dziecko',ale tak naprawdę bylaby to walka o pieniądze.

Link to comment
Posted

Urodziła, oddała. Miała już płacone, więc powinna oddać dziecko. Tylko poddała się zabiegowi, tak naprawdę nie jest jej.

Link to comment
Posted

Wzięła 30 000 a teraz nie chce oddać dziecka... Co za babka...Mogła myśleć o tym wcześniej, czy odda dziecko, czy nie i czy jest gotowa podjąć się takiego przedsięwzięcia.

Link to comment
Posted

W dodatku miała jeszcze dwójkę dzieci i to dla nich zdecydowała się zarobić, podpisała umowę. Nieźle wpędziła tych Szymańskich swoją drogą, ludzie myśleli, że wszystko gładko pójdzie, a tu...

Jasne, ze powinna oddać dziecko bez względu na to co do niego czuła, choć rozumiem, że to ciężkie..

Link to comment
Posted

właśnie, jeśli nie miała pewności, to po co się zgadzała wynająć brzuch? żeby tylko problemy stwarzać... po za tym, teraz rozpoczęła się walka nie tylko o dziecko, ale tak naprawdę o pieniądze - bo przecież jeśli Bożena odzyska (nie wiem czy to dobre określenie) dziecko, to to małżeństwo straci 30 tys. zł, a to wcale nie jest mało, prawda? no i pewnie Bożena musiałaby oddać - z czego? ledwo co wiąże koniec z końcem, zainwestowała te pieniądze i ma dzieci na utrzymaniu, musi je wyżywić, ubrać... i tak nie miała nigdy za co, więc 3 dziecko jeszcze bardziej utrudniło by jej sytuację finansową, nic by jemu nie zapewniła. a na kredytach żyć nie może - nie ma z czego spłacać. i gdzie tu jej realistyczny tok myślenia? ;P pokochała, a nie miała, dobrze wiedziała jakie są warunki, i konsekwencje niedotrzymania umowy.

dlatego dziecko należy się małżeństwu.

Link to comment
Posted

Jestem zdania, że handel brzuchami powinien być w Polsce zabroniony.

Sprawa ta nie jest precedensem, kobiety same siebie krzywdzą, tylko po to, by odłożyć troszkę grosza, a przecież każda z nas prędzej czy później budzi się,że urodziła dziecko, uczuć macierzyńskich nie da się do końca stłumić.

Płaczmy nad losem samotnej pani Bożeny. Kobieta w tym momencie powinna oddać całość sumy rodzicom oraz pokryć straty przez nich poniesione?

Okrutne?

To jest Polska właśnie.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • dannonka
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   8
  2. 2
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   3
  3. 3
   Kerosine
   Kerosine
   3
  4. 4
   Gloria
   Gloria
   2
  5. 5
   LaFleur
   LaFleur
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  10 posts
  wardrum
  wardrum
  9 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  9 posts
  Gloria
  Gloria
  5 posts
  yiliyane
  yiliyane
  5 posts
  fotograf1981
  fotograf1981
  3 posts
  konserwatoriumchaosu
  konserwatoriumchaosu
  3 posts
  halibutka
  halibutka
  3 posts
  LaFleur
  LaFleur
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  39 posts
  wardrum
  wardrum
  29 posts
  yiliyane
  yiliyane
  20 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  448 posts
  yiliyane
  yiliyane
  369 posts
  Gloria
  Gloria
  118 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up