Jump to content

duchy, figle itd.

aniusiak

Recommended Posts

Posted

witam, mieliście czasem jakieś przygody lub rożne sytuacje w których myśleliście, ze duchy płatają wam figle?? albo macie tez tak, że jakby czujecie ich obecność?

Bo ja miewam często, iż położę jakąś rzecz a potem jej nie mogę znaleźć, a jestem w 100% pewna, że ją tam połozyłam a znajduje ją w innym miejscu. Ostatnio też byłam pewna, że położyłam nożyczki na stole a znalazłam na ziemi:) A co do obecności duchów raz w życiu tylko mi sie przydarzyło coś takiego, gdzie naprawde czułam jakąś obcą obecność. Kiedy juz spałam, nagle się przebudziłam ale tak nie do końca, miałam oczy zamknięte ale byłam swiadoma wszystkiego co sie dzieje i czułam, że ktos obok mnie leży, naprawdę sie wtedy strasznie wystraszyłam ale kiedy sie obróciłam nic nie zauważylam i strach minął. :roll:

Posted

Proponuję zmienić nazwę tematu na coś w stylu - wyobrażenia i fobie naszego mózgu :wink:

Pewnie, że są takie sytuacje. Ja np. mieszkając w bloku, kiedy wieczorem schodzę do piwnic to zawsze czuję czyjąś obecność wiedząc równocześnie, że nikogo tam nie ma. Gasząc po kolei światła nigdy nie wracam spokojnie po schodach na górę. Zawsze mam odczucie że coś złapie mnie za ramię - nie wiem czy to przez horrory? Ale to pewnie dlatego, że od małego razem z kumplami baliśmy się piwnic i wymyślaliśmy głupie historie (a to ręka od farby na drzwiach itp.).

A co do spania i budzenia. Kiedyś przy 40 stopniowej gorączce obudziłem się w środku nocy jak "naćpany". Widziałem jeden punkt który jakby mnie wciągał. Wydawało mi się, że mój pokój jest oderwany od świata a jednocześnie jest jego centrum. Na prawdę głupie uczucie, po chwili doszedłem do siebie żeby racjonalnie spróbować sobie wytłumaczyć co tak na prawdę się dzieje?

Ale duchy? No proszę bez "herezji" :wink:

Pozdrawiam,

-Ravandil-

Posted

Miałam jedną tylko styczność z 'duchami', albo raczej płatanymi przez nie figlami.

Mieszkam w domku. Kiedy miałam 9 lat wydarzyła się bardzo dziwna rzecz. Samochód z węglem jeździł po osiedlu, mój dziadek zamówił tonę. Węgiel leżał sobie na podwórku tak, że było go widać z ulicy. Wieczorem pewien mężczyzna zadzwonił do drzwi z pytaniem, czy może za opłatą ten węgiel załadować do piwnicy. Dziadek odmówił, bo wolał sam wszystko zrobić. Po paru dniach węgiel spokojnie leżał w piwnicy. W środku nocy nagle rozległ się taki huk, jakby cała ta tona runęła z dużej wysokości. Postawiło to wszystkich na równe nogi. Zbiegliśmy do piwnicy, ale tam najmniejszy kamyczek nawet nie drgnął. Jak się okazało następnego dnia, owy mężczyzna tamtej nocy zmarł.

Posted

Anek. faktycznie bardzo dziwne :shock:

Jakiegoś specjalnego kontaktu z żadnymi niestworzonymi rzeczami nie mam. Czasem jak zgaszę światło, gdy kładę się spać mam wrażenie, że ktoś mi się kręci po pokoju.

Posted

Ja często mam tak, że gdy jestem sama w mieszkaniu lub na działce kątem oka widzę jakby ktoś przechodził obok mnie. Odwracam szybko głowę, a tam oczywiście nikogo nie ma.

No, i idąc samotnie po ulicy późnym wieczorem, koło parku - ale to raczej czysty strach i wyobraźnia (:

Posted

Czasem mam jak koleżanka autorka tematu, wiem, że położyłam coś na 100% tu, a leży tam.

Jakiś rok temu zdarzyło mi się też coś dziwnego, ale nie wiem do końca na czym polegało i czym było spowodowane. Byłam wesoła i zadowolona tego dnia, wróciłam do domu po południu i poczułam coś, co było tak przygniatające, że łzy same zaczęły płynąć. Coś złego, ponurego, ciężkiego i przytłaczającego. Nie da się opisać słowami, bo zwyczajnie pomniejszają. Minęło po jakiś 20 minutach. Piszę o tym zdarzeniu, bo nigdy nie zdarzyło mi się czuć takiej beznadziejności z zewnętrznym źródłem, a nie z wewnątrz mnie (a przynajmniej takie miałam niezaprzeczalne uczucie).

Tylko co to ma wszystko z duchami? Pewnie nic. Rzeczy też sama przełożyłam, a w bambuko robi mnie mózg a nie duchy.

Posted
witam, mieliście czasem jakieś przygody lub rożne sytuacje w których myśleliście, ze duchy płatają wam figle?? albo macie tez tak, że jakby czujecie ich obecność?

No jasne, kiedyś jak mnie straszyły, to się bałem, ale teraz już przywykłem ;>

Bo ja miewam często, iż położę jakąś rzecz a potem jej nie mogę znaleźć, a jestem w 100% pewna, że ją tam połozyłam a znajduje ją w innym miejscu.

Mylisz pojęcia. Duchy straszą, a kwestia przenoszenia przedmiotów należy do krasnoludków.

Ostatnio też byłam pewna, że położyłam nożyczki na stole a znalazłam na ziemi:)

No fakt, to musiał być duch. Przecież to niemożliwe, żebyś przypadkiem strąciła je ramieniem.

Posted
Bo ja miewam często, iż położę jakąś rzecz a potem jej nie mogę znaleźć, a jestem w 100% pewna, że ją tam połozyłam a znajduje ją w innym miejscu.

E tam, ja mam tak codziennie. To się nazywa gapiostwo i roztargnienie.

Ja np. mieszkając w bloku, kiedy wieczorem schodzę do piwnic to zawsze czuję czyjąś obecność wiedząc równocześnie, że nikogo tam nie ma. Gasząc po kolei światła nigdy nie wracam spokojnie po schodach na górę. Zawsze mam odczucie że coś złapie mnie za ramię - nie wiem czy to przez horrory?

Ja mam w swojej piwnicy podobnie, ale nie twierdzę, że to duchy tylko wiem, że wyobraźnia pracuje. Poza tym świadomość, że w piwnicy grasują szczury nie ułatwia odwiedzin tego miejsca.

To co Ci się przytrafia to nie odwiedziny z zaświatów. Wyobraźnia płata Ci figle, ot co.

Posted
Kiedy juz spałam, nagle się przebudziłam ale tak nie do końca, miałam oczy zamknięte ale byłam swiadoma wszystkiego co sie dzieje i czułam, że ktos obok mnie leży, naprawdę sie wtedy strasznie wystraszyłam ale kiedy sie obróciłam nic nie zauważylam i strach minął. :roll:

Paraliż senny, nic przyjemnego, ty miałaś jego lekką formę. Niektóży to naprawde mają z tym jazdy dobre.

naaataliaaa06
Posted

Ja już od jakichś dwóch lat doświadczam takiego zjawiska, że kładę się do łóżka i czuję taki delikatny powiew, jakby ktoś głaskał mnie po ręce albo obok przechodził. Kilka razy wstawałam przekonana że to przeciąg, ale drzwi i okna były pozamykane. Nieraz budzę się w środku nocy i czuję ten powiew. Któregoś dnia, w marcu tego roku, przyszłam z koncertu. Mój tata był w łazience, a ja siedziałam w pokoju naprzeciwko kuchni. Mój pies jadł karmę w kuchni. Nagle poczułam ten charakterystyczny chłód na nogach, i w tym momencie mój pies wybiegł z kuchni i nie chciał wejść. Siedział w korytarzu i patrzył na kuchnię. Poszłam sprawdzić, ale nic się tam nie stało, ani nikogo nie było.

Całkiem niedawno miałam jazdę w nocy:położyłam się do łóżka i ewidentnie słyszałam kroki. To na pewno nie był paraliż senny, bo dopiero co położyłam się spać, kilka razy wstawałam... nigdy jeszcze się tak nie bałam. Wiem też, że czasami mam autosugestię, czyli po prostu ponosi mnie wyobraźnia, ale potrafię rozpoznać kiedy coś mi się wydaje, a co jest realne.

Poza tym moja rodzina też miała do czynienia z dziwnymi zjawiskami. Moja mama, kiedy była młoda, której nocy obudziła się i chciała się podrapać po głowie i czuła, że nie mogła, bo ktoś trzymał ją za rękę. Rano dowiedziała się, że babcia nie żyje. U mojej cioci z kolei w każdą Wigilię spada talerz, tłucze się szklanka... ciocia twierdzi, że to dziadek daje o sobie znać(jej ojciec,a mój dziadek). I uważam, że to właśnie mój dziadek do mnie przychodzi.

Moja babcia(żona zmarłego dziadka)opowiadała mi, że na początku tego roku leżała sobie nocą w łóżku(mieszka sama w dużym domu)i nagle poczuła taki ładny zapach. Po chwili zorientowała się, że dziadek używał mydła o takim zapachu...

Poza tym kiedyś, jakiś rok temu, siedziałam z tatą w pokoju i nagle pękł kieliszek stojący za szybą w pokoju. Chociaż nie wiem czy pękające naczynia można zaliczyć do zjawisk niewytłumaczalnych.

Co do opisanych wyżej wydarzeń wierzę, że ingerowała tutaj siła nadprzyrodzona, ale to jest tylko i wyłącznie kwestia wiary, czy się w nie wierzy czy nie. Bo ja w nie wierzę.

GreenLadyPunk
Posted

Raczej nie miałam jakichś historii strasznych. Często mam tak jak Miętusek;D i gibemarvel, czyli, że nie mogę znaleźć czegoś co na pewno tam położyłam. Czasem, gdy położę się spać czuję lekki chłodek, czasem czyjąś obecność, ale zwykle w tedy jestem senna, więc wiadomo jak to jest.

Posted

Mieszkałam przez jakiś czas w takiej starej kamiecnicy i zdarzały się różne dziwne rzeczy ale poprostu można przywyknąć. Słyszałam dziwne kroki, śpiewy (i to akurat nie w nocy a w dzień), głosy i gubiłam różne rzeczy. Ale "to" jakoś zdawało się mnie nie zauważać. Tylko czasami jakby się mną interesowało i zwracało uwagę. Dziwne rzeczy przydarzał się mojej mamie i jednej z sióstr. Reszta rodziny jakoś nigdy nic nie zauważyła. Kilka lat temu, gdy się przeprowadziłam myślałam że to koniec ale czasem zdarzają się dziwne niewyjśnione rzeczy. Mimo tamtych lat w starej kamienicy czasem mam gęsią skórkę ;p

Posted

miałam taką sytuacje sama w domu położyłam się i nagle poczułam czyjąś obecność bardzo się przestraszyłam obróciłam do tyłu, ale nic tam nie było...

A rzeczy zawsze mi giną i zmieniają miejsce ;]

Posted

Obudziłam się kiedyś w nocy zamarznięta prawie. Patrze, ktoś stoi naprzeciw mojego łóżka. Poprosiłam, aby podał mi koc, który był w szafie.

Jak się rano obudziłam, koc miałam na łóżku. Rodzice? Nie było ich w domu ;)

Na cmentarzu pewnej upalnej niedzieli byłam sama. Jakoś nikogo nie było dookoła, więc trochę się zdziwiłam. Śliczne słoneczko, zero wiatru. Siedziałam na ławce koło grobu i słyszałam, że na sąsiednim ktoś jest. Jak wstałam sprawdzić głosy milkły. Kiedy wracałam właśnie w tego grobu wpadł mi pod nogi kwiat. Nie było wiatru i nadal świeciło słońce.

Wracałam kiedyś do domu i widzę z daleka mężczyznę, który siedzi w samochodzie i przesympatycznie się do mnie uśmiecha. Szłam więc patrząc na niego i się uśmiechając. Kiedy byłam już prawie obok niego cś rozproszyło moją uwagę dosłownie na sekunde. Kiedy się odwróciłam, samochód był pusty.

Ale ogólnie wszystko ze mną dobrze xD

Posted

Thug_life, interesują się Tobą czy co? xD Mnie zazwyczaj olewały :mrgreen: