dziewczyna_z_kosmosu

samolotem

Czy leciałeś/aś samolotem ? Jeśli tak ile razy ?  

83 members have voted

1. 1.

• Nie, ale bardzo bym chciaÅ?/a
      22
    • Nie leciaÅ?em/am
      22
    • 1
      4
    • 2
      12
    • 3
      2
    • 4
      5
    • 5
      0
    • 5 do 9
      6
    • 10 do 20
      6
    • powyżej 20
      5

Recommended Posts

Lecieliście już kiedyś samolotem, ja osobiście wielokrotnie na wczasy ..

uważam to za ciekawe, ale jesli lot trwa ok. 10godz i wiecej to jest to bardzo męczące ..

może mieliście jakieś ciekawe przygody z lotem ;D

Nigdy nie leciałem samolotem. Jakoś nawet nie ciągnie mnie do lotu. Zdecydowanie wolę podróż samochodem, a jeśli trzeba to nawet promem.

Bałbym się gdybym musiał polecieć, tyle słyszy się o różnych wypadkach.

Nie leciałam. Za bardzo się boję. Przeraża mnie takie ogromne krówsko, na które ja nie mam wpływu.

Niestety nie leciałem jeszcze nigdy samolotem, ale miałbym wielką ochotę kiedyś się przelecieć i zobaczyć jakie to wrażenie/uczucie :-)

tyle słyszy sie o róznych wypadkach ..

samolot to najbezpieczniejszy środek transportu ..

słyszełś może o tym że wczoraj zgineło 10os. mieli wypadek samoch.

a przedwczoraj na motorze jeden koleś sie wywalił itd ..

samolot ? jak spadnie zginie 300/500os. i dlatego jest to takie drastyczne

w samochodach giną codziennie ludzie i sie nawet o tym nie mówi

dopiero np. po wakacjach ogłaszją gdy te liczby są spore ;]

Bałbym się gdybym musiał polecieć, tyle słyszy się o różnych wypadkach.
Przeraża mnie takie ogromne krówsko, na które ja nie mam wpływu.

Wypadki samochodowe zdarzają się o wiele częściej. Na samochód też nie masz wpływu będąc pasażerem.

Leciałam parę razy do Dublina. Najbardziej podoba mi się start, ta szybkość, wciśnięcie w fotel i nagłe oderwanie się od ziemii, patrzenie jak wszystko nagle staje się malusieńkie.. Nie znoszę za to lądowania. Strasznie zaczyna mnie boleć głowa i zatykają mi się uszy.

uszy .. też odczuwam to .. ale nie jakoś bardzo . wrecz znikomo ;p

start 100% sie zgadzam fajne uczucie ;]

ale lądowanie jest tak samo fajne ;D

mimo że własnie start i lądowanie jest najbardziej niebezpieczne ;p

@2up,

Masz złą barofunkcję ukłądu słuchowego lub zatokowego. Czyli albo problemy z zatokami, albo coś a'la katar czy infekcje np. trąbki eustachiusza.

@2up,

Masz złą barofunkcję ukłądu słuchowego lub zatokowego. Czyli albo problemy z zatokami, albo coś a'la katar czy infekcje np. trąbki eustachiusza.

nie prawda .. każdy odczuwa takie dziwne uczucie w uszach oO .

ale jeden mocniej drugi słabiej ..

Chciałabym polecieć samolotem choć bardziej kręcą mnie wojskowe i helikoptery niż pasażerskie:P Ale to musi być super przeżycie:)

Wypadki zdarzają sie rzadziej ale giną od razu setki osób dlatego te wypadki wydaje sie takie straszne... Ale codziennie na drogach też giną pasażerowie, kierowcy, piesi itd. Ale te statystyki wydają nam sie "normalne"... liczba ofiar pewnie jest porównywalnie podobna. No i w wypadkach samolotów jest mniejsza szansa na uratowanie siebie czy ogólnie przeżycie kogokolwiek niż w wypadku samochodowym. Ale mnie to osobiście jakoś nie odstrasza:)

nie prawda .. każdy odczuwa takie dziwne uczucie w uszach oO .

ale jeden mocniej drugi słabiej ..

"takie uczucie" czyli wyrównywanie się ciśnienia w różnych kanałach w głowie owszem.

Ale ból przy lądowaniu świadczy o wystąpieniu anomalii w owych przewodach. I nie mów "nie prawda" jeśli nie masz o tym pojęcia. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Nie znoszę za to lądowania. Strasznie zaczyna mnie boleć głowa i zatykają mi się uszy.

szczesciara, ja tak mam przez caly lot. dlatego na dzien dobry tabletki przeciwbolowe i jakos daje rade.

a poza tym to jednak szybki srodek transportu, start/ladowanie nie robia na mnie wrazenia. fajnie jak jest bezchmurne niebo, bo mozna sobie poogladac ciekawe widoki: czy to w dzien np. wyrazne masywy gorskie czy w nocy rozswietlone wszystko w dole. w przeciwnym wypadku za oknem taka nuda, ze na dluzszej trasie czlowiek nie wie co ze soba zrobic ;)

nuda, ze na dluzszej trasie czlowiek nie wie co ze soba zrobic

Ja nawet w ciągu 2,5 godzinnego (dość krótkiego) lotu nudziłam się jak mops..

Zaznaczyłam 5-9.

Bo leciałam już parę razy samolotem w swoim życiu. ; )

uważam to za ciekawe, ale jesli lot trwa ok. 10godz i wiecej to jest to bardzo męczące ..

Fakt, można nieźle się bawić lecąc samolotem. Ale trzeba się nie bać, to po pierwsze.

Strasznie zaczyna mnie boleć głowa i zatykają mi się uszy.

Właśnie, tego jednego aspektu nie lubię w lataniu samolotem.

Przy lądowaniu czasami boli mnie głowa, a uszy mnie się nigdy nie zatykają.

^ ^

Lubię podróżować. Ale lot samolotem do mnie nie przemawia. Po prostu się boję, tyle teraz tych katastrof.

Wypadki samochodowe zdarzają się o wiele częściej.

Tylko w przypadku wypadku samochodowego są jeszcze jakieś szanse na przeżycie.

Tylko w przypadku wypadku samochodowego są jeszcze jakieś szanse na przeżycie.

A samolot to nie :D?

Spadochron i wypad z samolotu :lol:

Przy wypadku samolotowym też są szanse ale tylko gdy wypadek wydarzy się zaraz po starcie czy przy lądowaniu... No ale na wysokości takich szans nie ma...

bo np. piloci awaryjnie na morzy czy lotnisku wylądują ;]

Trzeba brać pod uwagę fakt, że to jest zależne od awarii samolotu, i z tym że nie zawsze pilot da radę wylądować na lotnisku. ;p

buhahaha mi też odwołali ;D

jak byłam wTunezji ;D

i t dali nam hotel zastępczy ;D

14dni w 5**** a potem szok bo nam dali 3*** jejuuuu strasznie tak było ;D ale dobrze że dali bo z gorszych biór podroży siedzieli na lotnisku;p

lol koleś odwal się ;]

wybacz ale nie ma więcej niż 5****

a polskie hotele to gówno .

nie wiem zby w polskch 3** miało się wielkie podgżewane baseny,

2baseny pod dachem, taką obsluge, takie jedzenie itd itd ..

wiec sie nie wymądząj bo zwiedziłam już trochę wiata i mam pojecie ;]

Od 4 lat co roku latam samolotem na Wyspy. Takich podróży odbyłam już 8 i za każdym razem jest coraz gorzej. Muszę odpocząć, na jakieś dwa lata najlepiej. Teraz, gdy gdzieś pojadę, to tylko i wyłącznie samochodem. Może mniej komfortowo ale bezpieczniej bo samoloty jednak ostatnio dość często zawodzą.

lol koleś odwal się ;]

wybacz ale nie ma więcej niż 5****

a polskie hotele to gówno .

nie wiem zby w polskch 3** miało się wielkie podgżewane baseny,

2baseny pod dachem, taką obsluge, takie jedzenie itd itd ..

wiec sie nie wymądząj bo zwiedziłam już trochę wiata i mam pojecie ;]

Standardy w każdym kraju są inne. Widocznie nie byłaś w polskim "pięciogwiazdkowcu" np. w Gołębiewskim, w Mikołajkach, który imho jest najlepszym polskim hotelem. W Tunezji, Egipcie, Turcji itd. panuje niższy standard niż w krajach europejskich. Zachwycają Cię baseny? To mało hoteli widziałaś. Dają Ci ładnie ubraną obsługę i średnia klasa z Polski i niższa z wysp się podniecają. W Tunezji nie ma sensu budować czegoś z najwyższej półki,gdyż i tak nie pojedzie tam nikt kto może pozwolić sobie na Mauritius i te same warunki na tejże wyspie.

No i oczywiście Twoje stwierdzenie, że 5 gwiazdek to maks jest błędne. Przykład? W Dubaju są chyba 2 hotele, które mają po 6 gwiazdek.

Ogólnie na świecie czasem przyznaje się tą ilość za wybitny luksus oferowany przez hotel.

I to, że jak mówisz, widziałaś trochę świata, to nie znaczy, że jesteś w tym stanie odosobniona. Pozdrawiam!

PS Co do bezpieczeństwa lotów.

Na świecie co 9 sekund ląduje lub startuje 10 samolotów. Raz na parę miesięcy zdarzają się katastrofy. Wnioski są jasne.

Leciałam wiele razy, ale jakoś nie jest to dla mnie interesujące, lecąc po prostu się nudzę ;)

byłam w gołąbku wielokrotnie i nigdy wiecej nie pojedziemy tam

zreszta każdy kto był powie to samo .. jest to najgorszy hotel w polsce

pełno ludzi, tłum że przejść nie idzie, w basenie miliony ludzi, itd. itd.

nie znam żadnej osoby która by powiedziała wiecej niż 1pozytywne zdanie

na temat gołąbka, ewentualnie wieśniacy którzy nigdzie nie byli, nic nie widzieli, to są zachwyceni ale bogaty człowiek napewno się z tobą nie zgodzi ! już lepszy jest neptun w łebie !

dobra ok. Tunezja Turcja Egipt to bardzo popularne kierunki, i jeżdzą tam bardzo zróżnicowane osoby, ale są różne hotele tak wiec sie nie wypowiadaj ok. bo bylam już w kilku i za kilka dni lecą do Egiptu i równeiż mam bardzo luksuowy hotel !! pozatym jak np. byłam w Keni czy Mexyku to fakt. hotel mimo że również 5*** to był o niebo lebszy ale również droższy ;]

a co do 6*** to ok. są ale na palcach jednej dłoni można by je policzyć ..

tak samo osoby które tam byłby a szcególnie z polski ;] o ile ktoś był !

Ja nie będę się z Tobą ścigał na temat krajów, w których byłem i luksusu hoteli, które odwiedzałem. Jak jesteś jedną z tych osób, które do Gołąbka idą tylko na 2 godziny do aquaparku to pewnie masz takie odczucia. Dużo ludzi i tylko tłok. Natomiast ja lubię jak coś się w hotelu dzieje i dobrze czuję się w swoistym "zgiełku". I błagam, nie wypowiadaj się na temat statusu materialnego osoby, którą znasz wyłącznie z kilku postów. Ja nie robię tego w kierunku do Ciebie i tego samego oczekuję z Twojej strony. Mam gdzieś czy Twoi rodzice są bogaci czy masz manię dodawania sobie statusu jednocześnie mieszkając w mrówkowcu. Tego i tak się nie dowiem, bo takie rzeczy w internecie są anonimowe. Temat krąży wyłącznie wokół hoteli i tego proszę się trzymać rozmawiając ze mną. Trochę dystansu do siebie. Pozdrawiam!

Zdarzało się latać tu i tam. Za pierwszym razem bałam się natomiast przy następnych lotach obyło się bez stresu. W końcu większe prawdopodobieństwo wypadku samochodowego niż samolotem. Dla przykładu dwoje znajomych mojego chłopaka zginęło w dwóch różnych wypadkach samochodowych, w samolocie nikt. Miałam okazję lecieć samolotem śmigłowym, który mieścił tylko 40 pasażerów. Lekki dramacik, rzucało nami strasznie do tego było głośno, ale na szczęście widok rekompensował te niedogodności. Niestety jeszcze nigdy nie udało mi się znaleźć bezpośredniego połączenia z Polski do kraju do którego się wybierałam więc dla mnie najgorsze w lotach samolotem są przesiadki i kilkunastogodzinne czekanie na kolejny samolot.

sorry ale byłam w gołąbku raz na 5dni a raz na 2 noce xd

i już nigdy nik mnie tam nie zobaczy !

ja też lubię jak się coś dzieje ale nie kurde jak mi pełno ludzi sie drze

nad głową, włazi na buty i "ojeju jeju zobacz jaka piekna fonntana czy coś

i 100zdjęc se robi bo fonntana z marmury jest " jezuu ja mam takie fonntany w domu wiec żaden luksus !

mieszkając w "mrówkowc" co to znaczy ??

ale ja sie tego trzymam .

pozatym skoro jesteś taki mądry to prosze wypowiedz się gdzie byłeś ?

to sobie porozmawiamy ;] oO . tylko bez dodawania lol xd